ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/08/2020 05:21

Daka: Mbi 15 mijë zarfe të verifikuara do të dërgohen në QNR

Daka: Mbi 15 mijë zarfe të verifikuara do të dërgohen në QNR
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme.
Top Channel | 13-Oct-2019 21:04
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme.

Krejt çka ndodhi sot gjatë numërimit të votave të ardhura nga Serbia, ku nëntë zyrtarë të KQZ përfunduan në spital
Nëntë persona, nga 26 që kanë kërkuar ndihmë mjekësore, janë hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 22:06
Nëntë persona, nga 26 që kanë kërkuar ndihmë mjekësore, janë hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, ...

Daka: Zarfet me votat nga Serbia do të qëndrojnë në Ministrinë e Infrastrukturës, mbi 15 mijë zarfe të diasporës dërgohen në QNR
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 21:04
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...

KQZ mban mbledhje pas alergjisë që morën zyrtarët nga zarfet me votat e Serbisë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sonte do të mbajë një mbledhje pas alergjisë që morën zyrtarët kosovarë të Qendrës së Numërimit të Rezultateve nga votat që erdhën nga Serbia. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka ...
Telegrafi | 13-Oct-2019 20:03
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sonte do të mbajë një mbledhje pas alergjisë që morën zyrtarët kosovarë të Qendrës së Numërimit të Rezultateve nga votat që erdhën nga Serbia. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka ...

Helmimi i komisionerëve/ Gjuriç: Po përgatitet skenar manipulimi
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriç ka folur për rastin e helmimit të 26 zyrtarëve nga zarfet e votave të mbërritura nga Serbia. Gjuriç hodhi akuza se sipas tij, po përgatitet një skenar për ...
VizionPlus | 13-Oct-2019 18:55
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriç ka folur për rastin e helmimit të 26 zyrtarëve nga zarfet e votave të mbërritura nga Serbia. Gjuriç hodhi akuza se sipas tij, po përgatitet një skenar për ...

Kosovë/ Hapën zarfat me vota të ardhura nga Serbia, helmohen komisionerët
Procesi i verifikimit të votave të ardhura nga Serbia është ndërprerë, pasi që zyrtarët që kanë qenë në kontakt me zarfet me votat nga Serbia u është shfaqur alergji në duar. Megjithatë, ende nuk është e qartë se për ...
VizionPlus | 13-Oct-2019 18:55
Procesi i verifikimit të votave të ardhura nga Serbia është ndërprerë, pasi që zyrtarët që kanë qenë në kontakt me zarfet me votat nga Serbia u është shfaqur alergji në duar. Megjithatë, ende nuk është e qartë se për ...

Çfarë do të ndodhë me zarfet që dyshohet se ishin me helm? Flet Valdete Daka pas mbledhjes
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...
TetovaSot | 13-Oct-2019 22:57
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...

Gjithçka rreth helmimit nga kutitë e zarfeve me vota
Sot në orën 09:00 të mëngjesit, në Qendrën e Verifikimit të votave kishte filluar procesi i verifikimit të votave të ardhura nga Serbia me postë për zgjedhjet e 6 tetorit. Procesi ishte i mbikqyrur maksimalisht pasi që ...
Gazeta Monitor | 13-Oct-2019 22:48
Sot në orën 09:00 të mëngjesit, në Qendrën e Verifikimit të votave kishte filluar procesi i verifikimit të votave të ardhura nga Serbia me postë për zgjedhjet e 6 tetorit. Procesi ishte i mbikqyrur maksimalisht pasi që ...

Daka: Për votat nga Serbia vendosim pas hetimeve që po kryhen
Valdete Daka, kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ka thënë se KQZ-ja ka vendosur që votat nga diaspora nga objekti i Ministrisë së Infrastrukturës të barten në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, sipas ...
PortaliOnline | 13-Oct-2019 22:22
Valdete Daka, kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ka thënë se KQZ-ja ka vendosur që votat nga diaspora nga objekti i Ministrisë së Infrastrukturës të barten në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, sipas ...

Sulmet me lëndë helmuese, vjen alarmi nga analisti: Kosova urgjentisht ta bëjë këtë veprim
Analisti politik, Faton Mehmeti, përmes një shkrimi në Facebook, ka folur lidhur me rastin e helmimit të zyrtarëve të KQZ-së. Ai thotë se për këtë duhet të shkarkohet shefi i AKI-së, përcjell “Bota sot”. Ndërsa, sipas ...
TetovaSot | 13-Oct-2019 22:22
Analisti politik, Faton Mehmeti, përmes një shkrimi në Facebook, ka folur lidhur me rastin e helmimit të zyrtarëve të KQZ-së. Ai thotë se për këtë duhet të shkarkohet shefi i AKI-së, përcjell “Bota sot”. Ndërsa, sipas ...

Historianët e Deçanit: Lista Serbe të shpallet organizatë terroriste
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan ka kërkuar që Lista Serbe të shpallet organizatë terroriste. Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë ...
Gazeta Observer | 13-Oct-2019 22:12
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan ka kërkuar që Lista Serbe të shpallet organizatë terroriste. Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë ...

Historianët e Deçanit: Lista Serbe të shpallet organizatë terroriste
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë se e mori me shqetësim të madh lajmin që 26 zyrtarë të Komisionit Qendrorë të Zgjedhjeve janë helmuar pas kontaktit me ...
Lajminet | 13-Oct-2019 21:57
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë se e mori me shqetësim të madh lajmin që 26 zyrtarë të Komisionit Qendrorë të Zgjedhjeve janë helmuar pas kontaktit me ...

Alergjia e sotme rikujton helmimet e paraluftës të nxënësve
Mbi 7 mijë shqiptarë, kryesisht të moshave të reja, ishin helmuar me gazra toksike. Nga incizimet e bëra simptomat tregojnë se nxënësit u helmuan me një lloj helmi toksik, i cili kishte ndikim të fortë në organizëm duke ...
AlbInfo | 13-Oct-2019 21:56
Mbi 7 mijë shqiptarë, kryesisht të moshave të reja, ishin helmuar me gazra toksike. Nga incizimet e bëra simptomat tregojnë se nxënësit u helmuan me një lloj helmi toksik, i cili kishte ndikim të fortë në organizëm duke ...

Historianët e Deçanit: Lista Serbe të shpallet organizatë terroriste
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë se e mori me shqetësim të madh lajmin që 26 zyrtarë të Komisionit Qendrorë të Zgjedhjeve janë helmuar pas kontaktit me ...
Kosova Press | 13-Oct-2019 21:52
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një komunikate për media, thotë se e mori me shqetësim të madh lajmin që 26 zyrtarë të Komisionit Qendrorë të Zgjedhjeve janë helmuar pas kontaktit me ...

Ramadani, rezultatet e analizave pas 24-48 orësh
Nëntë nga verifikuesit e votave të KQZ-së u dërguan në Klinikën Infektive për trajtim të mëtutjeshëm. Në mesin e tyre janë edhe dy gra shtatzëna, ndërkaq nga Instituti Kombëtar për Shëndetin Publik thonë se për ...
Gazeta Monitor | 13-Oct-2019 21:46
Nëntë nga verifikuesit e votave të KQZ-së u dërguan në Klinikën Infektive për trajtim të mëtutjeshëm. Në mesin e tyre janë edhe dy gra shtatzëna, ndërkaq nga Instituti Kombëtar për Shëndetin Publik thonë se për ...

Daka: Zarfet nga Serbia do të hetohen nga policia, votat e diasporës nesër dërgohen për numërim
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot në mbrëmje ka mbajtur një mbledhje pas kundërmimit dhe alergjisë që shkaktuan votat e ardhura nga Serbia te zyrtarët e numërimit. Kryetarja e këtij institucioni, Valdete Daka, ka thënë ...
Gazeta Monitor | 13-Oct-2019 21:46
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot në mbrëmje ka mbajtur një mbledhje pas kundërmimit dhe alergjisë që shkaktuan votat e ardhura nga Serbia te zyrtarët e numërimit. Kryetarja e këtij institucioni, Valdete Daka, ka thënë ...

Daka: Zarfet nga Serbia do të hetohen nga policia
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...
Aktuale.MK | 13-Oct-2019 21:30
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...

Kosovë, votat e diasporës do të transferohen nga Ministria në QNR
Valdete Daka, kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ka thënë se KQZ-ja ka vendosur që votat nga diaspora nga objekti i Ministrisë së Infrastrukturës të barten në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, sipas ...
Portalb | 13-Oct-2019 21:18
Valdete Daka, kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ka thënë se KQZ-ja ka vendosur që votat nga diaspora nga objekti i Ministrisë së Infrastrukturës të barten në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, sipas ...

Daka: Zarfet nga Serbia do të hetohen nga policia, votat e diasporës nesër dërgohen për numërim
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot në mbrëmje ka mbajtur një mbledhje pas kundërmimit dhe alergjisë që shkaktuan votat e ardhura nga Serbia te zyrtarët e numërimit. Kryetarja e këtij institucioni, Valdete Daka, ka thënë ...
Klan Kosova | 13-Oct-2019 21:14
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot në mbrëmje ka mbajtur një mbledhje pas kundërmimit dhe alergjisë që shkaktuan votat e ardhura nga Serbia te zyrtarët e numërimit. Kryetarja e këtij institucioni, Valdete Daka, ka thënë ...

Flet Valdete Daka pas mbledhjes së mbajtur rreth helmimit të zyratrëve të KQZ-së
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...
InFokusi | 13-Oct-2019 21:14
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved