ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/07/2020 06:53

“Zëri i Amerikës”: Venecia ndryshoi qëndrimin, Meta nuk tejkaloi kompetencat

“Zëri i Amerikës”: Venecia ndryshoi qëndrimin, Meta nuk tejkaloi kompetencat
Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të presidentit Ilir Meta për të anulluar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Dokumenti përmban ndryshime nga ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 18:55
Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të presidentit Ilir Meta për të anulluar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Dokumenti përmban ndryshime nga ...

Fatos Lubonja: Eliminimi i Metës do të ishte skandal
Fatos Lubonja është i mendimit se mazhoranca nuk do t’i shkojë deri në fund nismës për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta. Duke komentuar publikimiin e opinionit përfundimtar të Komisionit të Venecias në ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 19:08
Fatos Lubonja është i mendimit se mazhoranca nuk do t’i shkojë deri në fund nismës për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta. Duke komentuar publikimiin e opinionit përfundimtar të Komisionit të Venecias në ...

A do shkarkohet Ilir Meta? Lubonja zbulon çfarë do bëjë PS: Eliminimi i Presidentit, skandal!
Analisti i njohur, Fatos Lubonja, tha në rubrikën “Opinion”, në “News24” , se nuk do të ketë një lëvizje të menjëhershme nga mazhoranca për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, pas publikimit të raportit zyrtar të ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 17:31
Analisti i njohur, Fatos Lubonja, tha në rubrikën “Opinion”, në “News24” , se nuk do të ketë një lëvizje të menjëhershme nga mazhoranca për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, pas publikimit të raportit zyrtar të ...

Xhixho: “Presidenti i Republikës nuk ka shkelur asnjë nen të Kushtetutës, duke i qëndruar besnik betimit që ka bërë për respektimin e saj”
Nga Erisa Xhixho: “Presidenti i Republikes nuk ka shkelur asnjë nen të Kushtetutës duke i qëndruar besnik betimit që ka bërë për respektimin e saj” Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias konfirmojë se: 1. ...
Telegraf | 14-Oct-2019 18:54
Nga Erisa Xhixho: “Presidenti i Republikes nuk ka shkelur asnjë nen të Kushtetutës duke i qëndruar besnik betimit që ka bërë për respektimin e saj” Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias konfirmojë se: 1. ...

Vrasje e rëndë apo vrasje e lehtë (e megjithatë, vrasje ka pasur)
Nga Endri Kajsiu Sa herë na ka rënë rasti të dëgjojmë që pas një vrasje të debatohet nëse vrasja ishte e rëndë apo e lehtë? Sa herë të tjera pas një përdhunimi, debati publik mund është përqendruar nëse e përdhunoi ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 17:37
Nga Endri Kajsiu Sa herë na ka rënë rasti të dëgjojmë që pas një vrasje të debatohet nëse vrasja ishte e rëndë apo e lehtë? Sa herë të tjera pas një përdhunimi, debati publik mund është përqendruar nëse e përdhunoi ...

Ndryshon Opinioni përfundimtar i Komisionit të Venecias për Ilir Metën
Teksti i Opinionit përfundimtar të Komisionit të Venecias, i publikuar sot, pësoi ndryshime të ndjeshme nga dokumenti paraprak i ekspertëve. Në përfundimet e Opinionit, çka lidhur me veprimet e presidentit Ilir Meta, ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 19:31
Teksti i Opinionit përfundimtar të Komisionit të Venecias, i publikuar sot, pësoi ndryshime të ndjeshme nga dokumenti paraprak i ekspertëve. Në përfundimet e Opinionit, çka lidhur me veprimet e presidentit Ilir Meta, ...

“Venecia” vulos shkeljet e Metës: Shtyrja e zgjedhjeve, tejkalim kompetencash
Opinion final I komisionit te Venecias le ne fuqi zgjedhjet e 30 qershorit ndersa vlereson se shkeljet e presidentit Meta nuk jane aq te renda sa te çojne ne shkarkimin e tij. Dokumenti ka disa ndryshime, nga drafti ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 17:31
Opinion final I komisionit te Venecias le ne fuqi zgjedhjet e 30 qershorit ndersa vlereson se shkeljet e presidentit Meta nuk jane aq te renda sa te çojne ne shkarkimin e tij. Dokumenti ka disa ndryshime, nga drafti ...

Raporti i Venecias, opozita merr në mbrojtje Ilir Metën: Rrëzoi propagandën e Ramës, presidenti s’ka kryer asnjë shkleje të Kushtetutës
Opozita e bashkuar i ka dalë në mbrojte Ilir Metës pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias mbi veprimet e kreut të shtetit, për zhdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Me një deklaratë të përbashkët për ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 15:34
Opozita e bashkuar i ka dalë në mbrojte Ilir Metës pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias mbi veprimet e kreut të shtetit, për zhdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Me një deklaratë të përbashkët për ...

Venecia për Metën/ Opozita: Opinioni konfirmoi se qëllimi i Ramës është kapja e pushteteve. Presidenti nuk ka kryer shkelje
Opozita ka dalë me një deklaratë të përbashkët pas publikimit të opinionit të Venecias për presidentin Ilir Meta sot.
Top Channel | 14-Oct-2019 15:23
Opozita ka dalë me një deklaratë të përbashkët pas publikimit të opinionit të Venecias për presidentin Ilir Meta sot.

Raporti për 30 qershorin, opozita e bashkuar: Komisioni i Venecias rrëzoi propagandën e Edi Ramës
“Komisioni i Venecias konfirmoi se Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta nuk ka kryer asnjë shkleje të Kushtetutës dhe se iniciativa qeveritare për shkarkimin e tij bie ndesh me Kushtetutën”. Kështu ka deklaruar ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 15:23
“Komisioni i Venecias konfirmoi se Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta nuk ka kryer asnjë shkleje të Kushtetutës dhe se iniciativa qeveritare për shkarkimin e tij bie ndesh me Kushtetutën”. Kështu ka deklaruar ...

E PLOTË/ Venecia analizon Kushtetutën: Nuk ke të drejtë të zhbësh dekretin tënd, ja të gjitha shkeljet e Ilir Metës
Thelbi i opinionit: Presidenti në kuptim të nenit 92/gj dhe 94 të Kushtetutës nuk ka të drejtë të anullojë dekretin për caktimin e datës së zgjedhjeve (prg 45 e vijues). Zgjedhjet mund te anullohen vetem ne situata ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 15:23
Thelbi i opinionit: Presidenti në kuptim të nenit 92/gj dhe 94 të Kushtetutës nuk ka të drejtë të anullojë dekretin për caktimin e datës së zgjedhjeve (prg 45 e vijues). Zgjedhjet mund te anullohen vetem ne situata ...

“Tejkaloi kompetencat” Ja si “Venecia” e ka fshirë fjalinë e draftit paraprak në Opinionin final për Metën
Ditën e sotme, Komisioni i Venecias publikoi dokumentin zyrtar për 30 qershorin kur shprehet qartë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ka bërë shkelje kushtetuese dhe për pasojë nuk mund të shkarkohet. Dokumenti ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 15:12
Ditën e sotme, Komisioni i Venecias publikoi dokumentin zyrtar për 30 qershorin kur shprehet qartë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ka bërë shkelje kushtetuese dhe për pasojë nuk mund të shkarkohet. Dokumenti ...

“Meta”/ Opozita: Venecia rrëzoi planet për të uzurpuar Presidencën
mapo.al Opozita e Bashkuar përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias që rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës për të uzurpuar institucionin e Presidentit të Republikës. “ Komisioni i Venecias konfirmoi se ...
Mapo | 14-Oct-2019 15:20
mapo.al Opozita e Bashkuar përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias që rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës për të uzurpuar institucionin e Presidentit të Republikës. “ Komisioni i Venecias konfirmoi se ...

Shkarkimi i Metës/ Opozita e bashkuar: Venecia rrëzoi qeverinë
Opozita e bashkuar ka përshëndetur opinionin e Komisionit të Venecias për dekretin e anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit të presidentit Meta. Në një deklaratë të përbashkët për shtyp, opozita shprehet se Venecia ...
VizionPlus | 14-Oct-2019 15:37
Opozita e bashkuar ka përshëndetur opinionin e Komisionit të Venecias për dekretin e anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit të presidentit Meta. Në një deklaratë të përbashkët për shtyp, opozita shprehet se Venecia ...

Opinioni i “Venecia”-s/ Lubonja: Eliminimi i Metës do të ishte skandal
Analisti dhe publicisti i njohur, Fatos Lubonja, është i mendimit se mazhoranca nuk do t’i shkojë gjer në fund nismës për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta. Duke komentuar një prej çështjeve më me ...
Lapsi | 14-Oct-2019 18:00
Analisti dhe publicisti i njohur, Fatos Lubonja, është i mendimit se mazhoranca nuk do t’i shkojë gjer në fund nismës për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta. Duke komentuar një prej çështjeve më me ...

Ndryshon opinioni përfundimtar i Venecias për Metën
Tiranë, 14 tetor 2019 – Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të Presidentit Ilir Meta për të anulluar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Dokumenti ...
Illyriapress | 14-Oct-2019 19:27
Tiranë, 14 tetor 2019 – Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të Presidentit Ilir Meta për të anulluar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Dokumenti ...

VoA: Ndryshon Opinioni përfundimtar i Venecias për Metën
Komisioni i Venecias publikoi të hënën opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të Presidentit Ilir Meta për të anulluar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Dokumenti përmban ndryshime nga ...
Gazeta Dita | 14-Oct-2019 19:27
Komisioni i Venecias publikoi të hënën opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të Presidentit Ilir Meta për të anulluar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Dokumenti përmban ndryshime nga ...

“Venecia” rrëzon argumentet e Metës por arsyeton kundër shkarkimit
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Sipas ekspertëve kushtetues të Komisionit të Venecias, presidenti Ilir Meta nuk pati argumente bindëse për anulimin dhe ...
Reporter | 14-Oct-2019 19:12
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Sipas ekspertëve kushtetues të Komisionit të Venecias, presidenti Ilir Meta nuk pati argumente bindëse për anulimin dhe ...

Ndryshoi Mendimi përfundimtar i Komisionit të Venedikut për Metën
Komisioni i Venedikut publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të presidentit Ilir Meta për të anuluar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Dokumenti përmban ndryshime nga ...
Portalb | 14-Oct-2019 19:09
Komisioni i Venedikut publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të presidentit Ilir Meta për të anuluar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Dokumenti përmban ndryshime nga ...

VOA: Ndryshon opinioni i Venecias për Metën, nuk “tejkaloi kompetencat”
Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të presidentit Ilir Meta për të anulluar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Dokumenti përmban ndryshime nga ...
Gazeta Express | 14-Oct-2019 19:02
Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të presidentit Ilir Meta për të anulluar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Dokumenti përmban ndryshime nga ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved