ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/07/2020 04:50

Katër vende të BE-së mbështesin hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

Katër vende të BE-së mbështesin hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën
Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 18:23
Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të ...

Letra/ Katër vendet të BE: Të çelen negociatat me Tiranën e Shkupin
mapo.al Katër ministra të Jashtëm të Bashkimit Europian, ai i Çekisë, Sllovakisë, Hungarisë e Polonisë kërkojnë çeljen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian. Ata thonë se këto shtet ...
Mapo | 14-Oct-2019 16:22
mapo.al Katër ministra të Jashtëm të Bashkimit Europian, ai i Çekisë, Sllovakisë, Hungarisë e Polonisë kërkojnë çeljen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian. Ata thonë se këto shtet ...

“Duhet vendim i guximshëm për të ardhmen”, 4 ministra të Jashtëm të BE: T’i hapen negociatat Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut
Katër ministra të Jashtëm të vendeve të Bashkimit Evropian, përkatësisht Çekisë, Polonisë, Hungarisë dhe Sllovakisë, iu janë drejtuar me një letër gjithë vendeve anëtare të BE, duke iu kërkuar të hapin negociatat për ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 16:08
Katër ministra të Jashtëm të vendeve të Bashkimit Evropian, përkatësisht Çekisë, Polonisë, Hungarisë dhe Sllovakisë, iu janë drejtuar me një letër gjithë vendeve anëtare të BE, duke iu kërkuar të hapin negociatat për ...

Letër nga 4 ministra të Jashtëm të BE-së: Të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Katër ministra të Jashtëm të Bashkimit Europian, ai i Çekisë, Sllovakisë, Hungarisë e Polonisë kërkojnë çeljen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian. Ata thonë se këto shtet i kanë ...
Lapsi | 14-Oct-2019 18:58
Katër ministra të Jashtëm të Bashkimit Europian, ai i Çekisë, Sllovakisë, Hungarisë e Polonisë kërkojnë çeljen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian. Ata thonë se këto shtet i kanë ...

Pendarovski: Pres që KE të jep dritë të gjelbër
Shpresoj që Këshilli Evropian do të japë dritë të gjelbër për të filluar negociatat e pranimit me BE, tha Presidenti Stevo Pendarovski në një prononcim për gazetën greke “Ethnos”, duke theksuar se një vendim i tillë do ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 17:31
Shpresoj që Këshilli Evropian do të japë dritë të gjelbër për të filluar negociatat e pranimit me BE, tha Presidenti Stevo Pendarovski në një prononcim për gazetën greke “Ethnos”, duke theksuar se një vendim i tillë do ...

Katër vende të BE-së mbështesin hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën
Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të ...
Arbresh | 14-Oct-2019 19:35
Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të ...

Pendarovski për Etnos: Koha është që Evropa të na shpërblen
Shpresë se Këshilli i Evropës do të japë dritë jeshile për fillimin e negociatave për aderim në Bashkimin Evropian, shprehet presidenti Stevo Pendarvoski, në një prononcim për gazetën greke, “Etnos”, duke theksuar se ...
TetovaSot | 14-Oct-2019 19:25
Shpresë se Këshilli i Evropës do të japë dritë jeshile për fillimin e negociatave për aderim në Bashkimin Evropian, shprehet presidenti Stevo Pendarvoski, në një prononcim për gazetën greke, “Etnos”, duke theksuar se ...

Katër vende të BE-së mbështesin hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën
“Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë vjen në një kohë kur vendet anëtare po përballen me sfida të shumta”, thuhet në letrën e bashkë-nënshkruar ...
Lajminet | 14-Oct-2019 19:03
“Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë vjen në një kohë kur vendet anëtare po përballen me sfida të shumta”, thuhet në letrën e bashkë-nënshkruar ...

Katër vendet e BE-së që mbështesin hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të ...
Gazeta Express | 14-Oct-2019 18:42
Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të ...

Katër vende të BE-së mbështesin hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën
Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të ...
Medial | 14-Oct-2019 18:23
Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të ...

Katër vende të BE-së mbështesin hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën
Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. "Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të ...
Radio Evropa e Lire | 14-Oct-2019 18:22
Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. "Një vendim i Bashkimit Evropian për mundësinë e fillimit të ...

Pendarovski për Etnos: Koha është që Evropa të na shpërblen
Shpresë se Këshilli i Evropës do të japë dritë jeshile për fillimin e negociatave për aderim në Bashkimin Evropian, shprehet presidenti Stevo Pendarvoski, në një prononcim për gazetën greke, “Etnos”, duke theksuar se ...
Ina-Online | 14-Oct-2019 17:49
Shpresë se Këshilli i Evropës do të japë dritë jeshile për fillimin e negociatave për aderim në Bashkimin Evropian, shprehet presidenti Stevo Pendarvoski, në një prononcim për gazetën greke, “Etnos”, duke theksuar se ...

Sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Europës: E gjithë puna e bërë deri më tani nga Shqipëria duhet njohur, të hapen negociatat për integrimin në BE
Teksa na ndajnë vetëm pak ditë nga vendimi i Bashkimit Europian lidhur me çeljen e negociatave, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj u prit sot në një takim bilateral nga sekretarja e re e përgjithshme e Këshillit të ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 15:37
Teksa na ndajnë vetëm pak ditë nga vendimi i Bashkimit Europian lidhur me çeljen e negociatave, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj u prit sot në një takim bilateral nga sekretarja e re e përgjithshme e Këshillit të ...

Pendarovski: Pres që KE të jep dritë të gjelbër
Shpresoj që Këshilli Evropian do të japë dritë të gjelbër për të filluar negociatat e pranimit me BE, tha Presidenti Stevo Pendarovski në një prononcim për gazetën greke “Ethnos”, duke theksuar se një vendim i tillë do ...
Arbresh | 14-Oct-2019 17:41
Shpresoj që Këshilli Evropian do të japë dritë të gjelbër për të filluar negociatat e pranimit me BE, tha Presidenti Stevo Pendarovski në një prononcim për gazetën greke “Ethnos”, duke theksuar se një vendim i tillë do ...

Pendarovski për Etnos: Koha është që Evropa të na shpërblen
Shpresë se Këshilli i Evropës do të japë dritë jeshile për fillimin e negociatave për aderim në Bashkimin Evropian, shprehet presidenti Stevo Pendarvoski, në një prononcim për gazetën greke, “Etnos”, duke theksuar se ...
Alsat-M | 14-Oct-2019 17:37
Shpresë se Këshilli i Evropës do të japë dritë jeshile për fillimin e negociatave për aderim në Bashkimin Evropian, shprehet presidenti Stevo Pendarvoski, në një prononcim për gazetën greke, “Etnos”, duke theksuar se ...

Pendarovski për “Etnos”: Shpresoj dhe pres vendim pozitiv nga Evropa
Athina, 14 tetor 2019 (MEDIAL) – Shpresë se Këshilli i Evropës do të japë dritë jeshile për fillimin e negociatave për aderim në Bashkimin Evropian, shprehet presidenti Stevo Pendarvoski, në një prononcim për gazetën ...
Medial | 14-Oct-2019 17:25
Athina, 14 tetor 2019 (MEDIAL) – Shpresë se Këshilli i Evropës do të japë dritë jeshile për fillimin e negociatave për aderim në Bashkimin Evropian, shprehet presidenti Stevo Pendarvoski, në një prononcim për gazetën ...

Presidenca e Finlandës me BE-në, propozon kompromis për negociatat me Maqedoninë e Veriut
Shkup, 14 tetor 2019 (MEDIAL) – Këshilli i BE-së të marrë vendim për fillimin e negociatave, me çka ndërkohë do të vendoset metodologji në negociata, e cila do ta ketë parasysh rrjedhën e procesit dhe ai do të jetë i ...
Medial | 14-Oct-2019 16:48
Shkup, 14 tetor 2019 (MEDIAL) – Këshilli i BE-së të marrë vendim për fillimin e negociatave, me çka ndërkohë do të vendoset metodologji në negociata, e cila do ta ketë parasysh rrjedhën e procesit dhe ai do të jetë i ...

Ministrat e Jashtëm të BE-së letër vendeve anëtare: Të hapen negociatat për Shqipërinë
Katër ministrat e Jashtëm të Çekisë, Polonisë, Hungarisë dhe Sllovakisë, i janë drejtuar me anë të një letre vendeve anëtare të BE-së, duke i kërkuar atyre të hapen negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me ...
Dritare | 14-Oct-2019 16:29
Katër ministrat e Jashtëm të Çekisë, Polonisë, Hungarisë dhe Sllovakisë, i janë drejtuar me anë të një letre vendeve anëtare të BE-së, duke i kërkuar atyre të hapen negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me ...

(VIDEO) Katër vende të BE-së: T’i jepet datë Maqedonisë dhe Shqipërisë
Ministrat e Jashtëm të Çekisë, Hungarisë, Polonisë dhe Sllovakisë, nëpërmjet një letre të përbashkët, kanë kërkuar nga BE që të mos humbet përqendrimi për ato që BE ia ka dale të arrijë në Ballkanin Perëndimor. Duke ...
Shenja | 14-Oct-2019 16:23
Ministrat e Jashtëm të Çekisë, Hungarisë, Polonisë dhe Sllovakisë, nëpërmjet një letre të përbashkët, kanë kërkuar nga BE që të mos humbet përqendrimi për ato që BE ia ka dale të arrijë në Ballkanin Perëndimor. Duke ...

“Duhet vendim i guximshëm për të ardhmen”, 4 ministra të Jashtëm të BE: T’i hapen negociatat Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut
Katër ministra të Jashtëm të vendeve të Bashkimit Evropian, përkatësisht Çekisë, Polonisë, Hungarisë dhe Sllovakisë, iu janë drejtuar me një letër gjithë vendeve anëtare të BE, duke iu kërkuar të hapin negociatat për ...
Medial | 14-Oct-2019 16:08
Katër ministra të Jashtëm të vendeve të Bashkimit Evropian, përkatësisht Çekisë, Polonisë, Hungarisë dhe Sllovakisë, iu janë drejtuar me një letër gjithë vendeve anëtare të BE, duke iu kërkuar të hapin negociatat për ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved