ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/07/2020 05:34

Faktori ndërkombëtar përfshihet në hetimin e zarfeve të ardhur nga Serbia

Faktori ndërkombëtar përfshihet në hetimin e zarfeve të ardhur nga Serbia
Ekzaminimi i zarfeve me fletëvotimet e votuesve nga Serbia për zgjedhjet e 6 tetorit, do të bëhet në bashkëpunim me ekspert ndërkombëtarë.
Top Channel | 14-Oct-2019 18:28
Ekzaminimi i zarfeve me fletëvotimet e votuesve nga Serbia për zgjedhjet e 6 tetorit, do të bëhet në bashkëpunim me ekspert ndërkombëtarë.

U helmuan nga zarfet e ardhur nga Serbia, zbulohet gjendja shëndetësore e 11 zyrtarëve të KQZ
Drejtoresha e Klinikës së Infektives, Lindita Ajazaj-Berisha, ka dhënë detaje mbi gjendjen e 11 zyrtarëve të KQZ të helmuar dje nga zarfet e ardhura nga Serbia. Njëmbëdhjetë nga 26 të helmuarit dje gjatë verifikimit të ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 15:30
Drejtoresha e Klinikës së Infektives, Lindita Ajazaj-Berisha, ka dhënë detaje mbi gjendjen e 11 zyrtarëve të KQZ të helmuar dje nga zarfet e ardhura nga Serbia. Njëmbëdhjetë nga 26 të helmuarit dje gjatë verifikimit të ...

Zyrtarët e KQZ-së mbeten në spital, ende nuk dihet çfarë e shkaktoi alergjinë
Njëmbëdhjetë nga 26 zyrtarët e KQZ-së të helmuar dje gjatë verifikimit të votave nga Serbia, po qëndrojnë të shtrirë edhe sot në Klinikën Efektive, teksa gjendja e tyre shëndetësore është stabile.
Top Channel | 14-Oct-2019 14:19
Njëmbëdhjetë nga 26 zyrtarët e KQZ-së të helmuar dje gjatë verifikimit të votave nga Serbia, po qëndrojnë të shtrirë edhe sot në Klinikën Efektive, teksa gjendja e tyre shëndetësore është stabile.

Ekspertiza e votave serbe/ Numëruesit patën probleme, zarfet po analizohen
26 verifikues të votave u helmuan dje në Prishtinë, ndërsa 9 u shtruan në spital pas hapjes së zarfeve që kishin mbërritur nga Serbia.
Top Channel | 14-Oct-2019 13:29
26 verifikues të votave u helmuan dje në Prishtinë, ndërsa 9 u shtruan në spital pas hapjes së zarfeve që kishin mbërritur nga Serbia.

Eksperti i sigurisë: Zarfet helmuese nga Serbia, një sulm kimik-biologjik mbi Kosovën
Helmimi i zyrtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve gjatë numërimit të votave, pas hapjes së zarfeve të ardhura nga Serbia, eksperti i sigurisë Avni Islami e konsideron si një sulm kimik-biologjik ndaj një ...
BalkanWeb | 14-Oct-2019 12:14
Helmimi i zyrtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve gjatë numërimit të votave, pas hapjes së zarfeve të ardhura nga Serbia, eksperti i sigurisë Avni Islami e konsideron si një sulm kimik-biologjik ndaj një ...

Kosovë/ Bartja e fletëvotimeve, të angazhuarit e KQZ me maska
Në Kosovë po bëhet bartja e kutive me fletevotimet nga diaspora për t'i dërguar nga Qendra e Verifikimit për në Qendrën për Numërim dhe Regjistrim.
Top Channel | 14-Oct-2019 11:15
Në Kosovë po bëhet bartja e kutive me fletevotimet nga diaspora për t'i dërguar nga Qendra e Verifikimit për në Qendrën për Numërim dhe Regjistrim.

Ekspertë vendorë e ndërkombëtarë do të ekzaminojnë zarfet nga Serbia
Ka arritur në 11 numri i personave të cilët janë pranuar në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, pasi kanë qenë në kontakt me zarfet me vota, të ardhura nga Serbia. Gjendja e pacientëve, sipas mjekëve në ...
GazetaTema | 14-Oct-2019 11:09
Ka arritur në 11 numri i personave të cilët janë pranuar në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, pasi kanë qenë në kontakt me zarfet me vota, të ardhura nga Serbia. Gjendja e pacientëve, sipas mjekëve në ...

Klubi i Prodhuesve reagon ndaj helmimit të komisionarëve zgjedhor
Klubi i Prodhuesve reagon ndaj helmimit të rreth 26 zyrtarëve kosovarë që kanë qenë të ngarkuar me numërimin e zarfeve me fletëvotimet e ardhura nga Serbia. Sipas tyre, rasti është vepër e rëndë dhe fajtorët duhen të ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 16:11
Klubi i Prodhuesve reagon ndaj helmimit të rreth 26 zyrtarëve kosovarë që kanë qenë të ngarkuar me numërimin e zarfeve me fletëvotimet e ardhura nga Serbia. Sipas tyre, rasti është vepër e rëndë dhe fajtorët duhen të ...

Autoritetet në Prishtinë po hetojnë zarfet nga Serbia
Ka arritur në 11 numri i personave të cilët janë pranuar në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, pasi kanë qenë në kontakt me zarfet me vota, të ardhura nga Serbia. Gjendja e pacientëve, sipas mjekëve në ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 13:38
Ka arritur në 11 numri i personave të cilët janë pranuar në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, pasi kanë qenë në kontakt me zarfet me vota, të ardhura nga Serbia. Gjendja e pacientëve, sipas mjekëve në ...

Kosovë/ Dyshimi për helmim përmes fletëve të votimit, reagojnë zyrtarët e BE-së
Bashkimi Evropian ka reaguar në lidhje me çështjen e helmimit të pretendurar të zyrtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, pasi kishin hapur zarfet e votave të ardhura nga Serbia. Zëdhënësja e BE-së, Maja ...
Lapsi | 14-Oct-2019 17:31
Bashkimi Evropian ka reaguar në lidhje me çështjen e helmimit të pretendurar të zyrtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, pasi kishin hapur zarfet e votave të ardhura nga Serbia. Zëdhënësja e BE-së, Maja ...

Daka: Mbi 15 mijë zarfe të verifikuara do të dërgohen në QNR
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme.
Top Channel | 13-Oct-2019 21:04
Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme.

Drejtoresha e Klinikës Infektive flet për gjendjen shëndetësore të zyrtarëve të KQZ-së të cilët dyshohet se u helmuan
Drejtoresha e Klinikës Infektive në QKUK, Lindita Ajazaj-Berisha ka thënë se në këtë klinikë janë hospitalizuar 11 pacientë të cilët dje dyshohet se janë helmuar nga zarfet me vota që kanë ardhur nga Serbia. Doktoresha ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 12:28
Drejtoresha e Klinikës Infektive në QKUK, Lindita Ajazaj-Berisha ka thënë se në këtë klinikë janë hospitalizuar 11 pacientë të cilët dje dyshohet se janë helmuar nga zarfet me vota që kanë ardhur nga Serbia. Doktoresha ...

Zarfet e dyshuara me helm nga Serbia do të analizohen nga ekspertë ndërkombëtarë
Do të jenë ekspertë ndërkombëtarë ata që do të analizojnë mostrat e zarfeve me vota të ardhura nga Serbia, në Kosovë, në kuadër të zgjedhjeve të 6 Tetorit. Sipas drejtoreshës së klinikës infektive, kjo do të dojë të ...
ABCNews | 14-Oct-2019 14:40
Do të jenë ekspertë ndërkombëtarë ata që do të analizojnë mostrat e zarfeve me vota të ardhura nga Serbia, në Kosovë, në kuadër të zgjedhjeve të 6 Tetorit. Sipas drejtoreshës së klinikës infektive, kjo do të dojë të ...

Thaçi takon krerët e sigurisë, kërkon hetim profesional për të zbardhur dyshimet për helmim të personelit të KQZ-së
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim Kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka, Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe Drejtorin e AKI-së, Shpend Maxhuni, të cilët e kanë informuar ...
Telegrafi | 14-Oct-2019 10:50
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim Kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka, Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe Drejtorin e AKI-së, Shpend Maxhuni, të cilët e kanë informuar ...

Faktori ndërkombëtar përfshihet në hetimin e zarfeve të ardhur nga Serbia
Ekzaminimi i zarfeve me fletëvotimet e votuesve nga Serbia për zgjedhjet e 6 tetorit, do të bëhet në bashkëpunim me ekspert ndërkombëtarë. Kështu ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ka kërkuar për ...
Arbresh | 14-Oct-2019 19:12
Ekzaminimi i zarfeve me fletëvotimet e votuesve nga Serbia për zgjedhjet e 6 tetorit, do të bëhet në bashkëpunim me ekspert ndërkombëtarë. Kështu ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ka kërkuar për ...

Asnjë vendim për votat që erdhën me vonesë nga diaspora
Kryetarja e KQZ-së dhe përfaqësues i PDK-së, thonë se duhet të respektohet ligji, që nënkupton të mos pranohen këto vota. Ndërsa mandatari për kryeministër, Albin Kurti thekson se gjitha votat e mërgatës duhet të ...
AlbInfo | 14-Oct-2019 18:07
Kryetarja e KQZ-së dhe përfaqësues i PDK-së, thonë se duhet të respektohet ligji, që nënkupton të mos pranohen këto vota. Ndërsa mandatari për kryeministër, Albin Kurti thekson se gjitha votat e mërgatës duhet të ...

“Zarfet e helmuara” me vota nga Serbia mbeten në karantinë (VIDEO)
Zarfet me vota të ardhura nga Serbia që shkaktuan alergjinë e rreth 26 zyrtarëve të Qendrës së Numërimit të Rezultateve po mbahen në karantinë në një nga zyrat e Ministrisë së Infrastrukturës. Organet e sigurisë ...
Zeri | 14-Oct-2019 18:04
Zarfet me vota të ardhura nga Serbia që shkaktuan alergjinë e rreth 26 zyrtarëve të Qendrës së Numërimit të Rezultateve po mbahen në karantinë në një nga zyrat e Ministrisë së Infrastrukturës. Organet e sigurisë ...

“Zarfet e helmuara” me vota nga Serbia mbeten në karantinë (VIDEO)
Zarfet me vota të ardhura nga Serbia që shkaktuan alergjinë e rreth 26 zyrtarëve të Qendrës së Numërimit të Rezultateve po mbahen në karantinë në një nga zyrat e Ministrisë së Infrastrukturës. Organet e sigurisë janë në ...
Medial | 14-Oct-2019 18:04
Zarfet me vota të ardhura nga Serbia që shkaktuan alergjinë e rreth 26 zyrtarëve të Qendrës së Numërimit të Rezultateve po mbahen në karantinë në një nga zyrat e Ministrisë së Infrastrukturës. Organet e sigurisë janë në ...

“Zarfet e helmuara” me vota nga Serbia mbeten në karantinë (VIDEO)
Zarfet me vota të ardhura nga Serbia që shkaktuan alergjinë e rreth 26 zyrtarëve të Qendrës së Numërimit të Rezultateve po mbahen në karantinë në një nga zyrat e Ministrisë së Infrastrukturës. Organet e sigurisë janë në ...
Klan Kosova | 14-Oct-2019 17:56
Zarfet me vota të ardhura nga Serbia që shkaktuan alergjinë e rreth 26 zyrtarëve të Qendrës së Numërimit të Rezultateve po mbahen në karantinë në një nga zyrat e Ministrisë së Infrastrukturës. Organet e sigurisë janë në ...

Flasin zyrtarët e BE-së për helmimin e 26 vëzhguesve: Po presim rezultatet e hetimeve
26 persona kanë kërkuar dje ndihmë mjekësore pas kontaktit që këta zyrtarë të KQZ-së patën me zarfet e ardhura nga Serbia në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve. Të njëjtëve u raportua se iu është shkaktuar alergji ...
EkonomiaOnline | 14-Oct-2019 17:06
26 persona kanë kërkuar dje ndihmë mjekësore pas kontaktit që këta zyrtarë të KQZ-së patën me zarfet e ardhura nga Serbia në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve. Të njëjtëve u raportua se iu është shkaktuar alergji ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved