ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/07/2020 06:03

VIDEO +18/ Militantët e mbështetur nga Erdogan ekzekutojnë kurdët e kapur robër

VIDEO +18/ Militantët e mbështetur nga Erdogan ekzekutojnë kurdët e kapur robër
Ekzekutimi e të burgosurve kurdë nga luftëtarët arabë të mbështetur nga Turqia, të cilët shihen në video, ngjallën spektrin e luftës sektare më të gjerë ndërsa luftimet në veri perëndim të Sirisë përshkallëzohen, ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 21:02
Ekzekutimi e të burgosurve kurdë nga luftëtarët arabë të mbështetur nga Turqia, të cilët shihen në video, ngjallën spektrin e luftës sektare më të gjerë ndërsa luftimet në veri perëndim të Sirisë përshkallëzohen, ...

Forcat pro turke ekzekutojnë politikanen pro kurde dhe 9 civilë në Siri
Observatori i të Drejtave të Njeriut në Siri bën me dije se forcat ushtarake pro-turke kanë vrarë një politikane kurdë dhe nëntë civilë në një sulm të ndërmarrë. Qytetarët u qëlluan për vdekje në një autostradë pasi u ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 19:43
Observatori i të Drejtave të Njeriut në Siri bën me dije se forcat ushtarake pro-turke kanë vrarë një politikane kurdë dhe nëntë civilë në një sulm të ndërmarrë. Qytetarët u qëlluan për vdekje në një autostradë pasi u ...

Operacioni ushtarak turk/ Vazhdojnë luftimet në Ras al-Ayn në Sirinë verilindore
Luftimet duket se po vazhdojnë në Ras al-Ayn në Sirinë verilindore të dielën, një ditë pasi Turqia tha se kishte marrë nën kontroll qytetin kufitar. Shtëllunga tymi u panë në qendër të qytetit, ndërsa mund të ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 18:47
Luftimet duket se po vazhdojnë në Ras al-Ayn në Sirinë verilindore të dielën, një ditë pasi Turqia tha se kishte marrë nën kontroll qytetin kufitar. Shtëllunga tymi u panë në qendër të qytetit, ndërsa mund të ...

Mijëra njerëz protestojnë në Evropë kundër ofensivës së Turqisë në Siri
Mijëra njerëz, disa duke bërtitur “Erdogan terrorist”, dolën në rrugët e Parisit dhe qyteteve të tjera evropiane të shtunën në protestë ndaj sulmit turk ndaj kurdëve në Siri, raporton AFP. Protestuesit duke marshuar nën ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 18:47
Mijëra njerëz, disa duke bërtitur “Erdogan terrorist”, dolën në rrugët e Parisit dhe qyteteve të tjera evropiane të shtunën në protestë ndaj sulmit turk ndaj kurdëve në Siri, raporton AFP. Protestuesit duke marshuar nën ...

Trump: Shpresoj që kurdët të sprapsen
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi dje se shpreson që kurdët do të sprapsen nga kufiri turk me Sirinë pasi Turqia ka filluar sulmin. “Shpresoj që ata të sprapsen”, deklaroi Trump duke iu referuar kurdëve. ...
GazetaTema | 13-Oct-2019 19:03
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi dje se shpreson që kurdët do të sprapsen nga kufiri turk me Sirinë pasi Turqia ka filluar sulmin. “Shpresoj që ata të sprapsen”, deklaroi Trump duke iu referuar kurdëve. ...

Ofensiva ushtarake e Turqisë në Siri/ Merkel i “tërheq veshin” Erdoganit: Të ndalen luftimet
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka kërkuar “ndërprerjen e menjëhershme të operacionit ushtarak” të Turqisë në Siri. Këto komente ajo i bëri gjatë një bisede telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, tha ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 18:47
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka kërkuar “ndërprerjen e menjëhershme të operacionit ushtarak” të Turqisë në Siri. Këto komente ajo i bëri gjatë një bisede telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, tha ...

“Qindra” familjarë të militantëve të IS-it ikin nga një kamp në Siri
Qindra shtetas të huaj, që kanë lidhje me grupin militant, Shteti Islamik (IS) kanë ikur nga një kamp në veri të Sirisë, teksa ofensiva ushtarake e Turqisë në këtë shtet po vazhdon, thanë zyrtarët kurdë. Ata thanë se të ...
GazetaTema | 13-Oct-2019 19:00
Qindra shtetas të huaj, që kanë lidhje me grupin militant, Shteti Islamik (IS) kanë ikur nga një kamp në veri të Sirisë, teksa ofensiva ushtarake e Turqisë në këtë shtet po vazhdon, thanë zyrtarët kurdë. Ata thanë se të ...

Merkel “ultimatum” Erdoganit: Jepi fund menjëherë sulmeve në Siri
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjatë një telefonate me presidentin turk, Recep Tajip Erdogan, kërkoi përfundimin e menjëhershëm të sulmit ushtarak në Siri, deklaroi një zëdhënëse e qeverisë. ”Pavarësisht interesave ...
GazetaTema | 13-Oct-2019 19:00
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjatë një telefonate me presidentin turk, Recep Tajip Erdogan, kërkoi përfundimin e menjëhershëm të sulmit ushtarak në Siri, deklaroi një zëdhënëse e qeverisë. ”Pavarësisht interesave ...

Çfarë do të thotë operacioni ushtarak i Turqisë për botën arabe?
Marshimi i trupave turke në Siri kritikohet ashpër nga qeveritë e vendeve arabe. Por kjo nuk i intereson Turqisë. Ajo i ka hyrë një strategjie, e cila mund t’i ndryshojë forcat në rajon. Sulme të avionëve luftarakë turq ...
GazetaTema | 13-Oct-2019 19:00
Marshimi i trupave turke në Siri kritikohet ashpër nga qeveritë e vendeve arabe. Por kjo nuk i intereson Turqisë. Ajo i ka hyrë një strategjie, e cila mund t’i ndryshojë forcat në rajon. Sulme të avionëve luftarakë turq ...

Conte: BE nuk duhet të pranojë shantazhin e Turqisë
Turqia duhet të ndalojë sulmin kundër kurdëve të Sirisë dhe BE nuk duhet të pranojë shantazhin e presidentit të Turqisë, Recep Tajip Erdogan, i cili kërcënon se do të lejojë 3,6 milionë refugjatë sirianë të hyjnë në ...
GazetaTema | 13-Oct-2019 19:00
Turqia duhet të ndalojë sulmin kundër kurdëve të Sirisë dhe BE nuk duhet të pranojë shantazhin e presidentit të Turqisë, Recep Tajip Erdogan, i cili kërcënon se do të lejojë 3,6 milionë refugjatë sirianë të hyjnë në ...

Lufta në Siri, ushtria turke merr në kontroll qytetet kufitare
mapo.al Forcat turke të ndihmuara nga rebelët sirianë po vazhdojnë ofensivën e tyre në Siri. Në orët e fundit raportohet se ato kanë marrë nën kontroll disa nga zonat kufitare turko-siriane, por të dhënat janë ende ...
Mapo | 13-Oct-2019 18:46
mapo.al Forcat turke të ndihmuara nga rebelët sirianë po vazhdojnë ofensivën e tyre në Siri. Në orët e fundit raportohet se ato kanë marrë nën kontroll disa nga zonat kufitare turko-siriane, por të dhënat janë ende ...

Merkel i kërkon Erdoganit që “menjëherë ta ndalë” ofensivën në Siri
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka kërkuar “ndërprerjen e menjëhershme të operacionit ushtarak” të Turqisë në Siri. Këto komente ajo i bëri gjatë një bisede telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, tha ...
VizionPlus | 13-Oct-2019 20:01
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka kërkuar “ndërprerjen e menjëhershme të operacionit ushtarak” të Turqisë në Siri. Këto komente ajo i bëri gjatë një bisede telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, tha ...

Forcat pro turke ekzekutojnë politikanen pro kurde dhe nëntë civilë në Siri
Observatori i të Drejtave të Njeriut në Siri bën me dije se forcat ushtarake pro-turke kanë vrarë një politikane kurdë dhe nëntë civilë në një sulm të ndërmarrë. Qytetarët u qëlluan për vdekje në një autostradë pasi u ...
Telegraf | 13-Oct-2019 19:57
Observatori i të Drejtave të Njeriut në Siri bën me dije se forcat ushtarake pro-turke kanë vrarë një politikane kurdë dhe nëntë civilë në një sulm të ndërmarrë. Qytetarët u qëlluan për vdekje në një autostradë pasi u ...

Berlin, Gjermania ndalon eksportin e armëve për Turqinë
Gjermania nuk do të lejojë më eksportet për armët që mund të përdoren në sulmin ushtarak të Turqisë në veri të Sirisë, deklaroi ministri i Jashtëm, Heiko Maas për gazetën “Bild am Sonntag”. “Në sfondin e sulmit turk në ...
BalkanWeb | 13-Oct-2019 00:39
Gjermania nuk do të lejojë më eksportet për armët që mund të përdoren në sulmin ushtarak të Turqisë në veri të Sirisë, deklaroi ministri i Jashtëm, Heiko Maas për gazetën “Bild am Sonntag”. “Në sfondin e sulmit turk në ...

Gjermania masa ndaj Turqisë, ndalon eksportin e armëve
Gjermania ka ndaluar eksportet e armëve në Turqi. Kjo masë vjen si kundërpërgjigje ndaj ofensivës që Ankaraja ka nisur kundër Njësive kurde të Mbrojtjes së Popullit (YPG) në verilindje të Sirisë, tha sot një zëdhënëse e ...
Telegraf | 13-Oct-2019 18:43
Gjermania ka ndaluar eksportet e armëve në Turqi. Kjo masë vjen si kundërpërgjigje ndaj ofensivës që Ankaraja ka nisur kundër Njësive kurde të Mbrojtjes së Popullit (YPG) në verilindje të Sirisë, tha sot një zëdhënëse e ...

100 mijë të shpërngulur nga operacionet turke në Siri
Programi Botëror i Ushqimit thotë se më shumë se 100,000 njerëz janë shpërngulur deri tani nga pushtimi turk në veri të Sirisë. Agjensia tha që të zhvendosurit janë nga qytetet Ras al-Ayn dhe Tal Abyad. Forcat ...
GazetaTema | 12-Oct-2019 17:57
Programi Botëror i Ushqimit thotë se më shumë se 100,000 njerëz janë shpërngulur deri tani nga pushtimi turk në veri të Sirisë. Agjensia tha që të zhvendosurit janë nga qytetet Ras al-Ayn dhe Tal Abyad. Forcat ...

Gjermania ndalon eksportin e armëve në Turqi
Gjermania ka ndaluar eksportet e armëve në Turqi. Kjo masë vjen si kundërpërgjigje ndaj ofensivës që Ankaraja ka nisur kundër Njësive kurde të Mbrojtjes së Popullit (YPG) në verilindje të Sirisë, tha sot një zëdhënëse e ...
VizionPlus | 12-Oct-2019 21:50
Gjermania ka ndaluar eksportet e armëve në Turqi. Kjo masë vjen si kundërpërgjigje ndaj ofensivës që Ankaraja ka nisur kundër Njësive kurde të Mbrojtjes së Popullit (YPG) në verilindje të Sirisë, tha sot një zëdhënëse e ...

Ç’po ndodh me Sirinë e shkatërruar? SHBA-Ankarasë ‘Stop’. Erdogan: Nuk ndalojmë. Mediat: Turqia bombardon gabimisht forcat amerikane
Përshkallëzim ushtarak në Siri pas sulmit turk. Ndërsa ka qindra viktima në radhët e kurdëve dhe mijëra njerëz kanë marrë arratinë nga zonat e konfliktit, SHBA ndërhyn duke i kërkuar Ankarasë t’i japë fund veprimeve ...
BalkanWeb | 12-Oct-2019 14:10
Përshkallëzim ushtarak në Siri pas sulmit turk. Ndërsa ka qindra viktima në radhët e kurdëve dhe mijëra njerëz kanë marrë arratinë nga zonat e konfliktit, SHBA ndërhyn duke i kërkuar Ankarasë t’i japë fund veprimeve ...

Trump: “Shumë e zgjuar” mospërfshirja në Siri
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar se vendimi për mospërfshirje në luftën intensive në kufirin e Turqisë është “shumë i zgjuar”, transmeton Anadolu Agency (AA). “Mospërfshirja në luftën intensive në ...
Shenja | 13-Oct-2019 21:31
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar se vendimi për mospërfshirje në luftën intensive në kufirin e Turqisë është “shumë i zgjuar”, transmeton Anadolu Agency (AA). “Mospërfshirja në luftën intensive në ...

Pamje shokuese +18, shikoni si militantët e mbështetur nga Erdogani, ekze kutojnë robërit (Video)
Ekze kutimi e të bur gosurve kurdë nga luf tëtarët arabë të mbështetur nga Turqia, të cilët shihen në video, ngjallën spektrin e luf tës sektare më të gjerë ndërsa luf timet në veri perëndim të Sirisë përshkallëzohen, ...
Lexo | 13-Oct-2019 21:25
Ekze kutimi e të bur gosurve kurdë nga luf tëtarët arabë të mbështetur nga Turqia, të cilët shihen në video, ngjallën spektrin e luf tës sektare më të gjerë ndërsa luf timet në veri perëndim të Sirisë përshkallëzohen, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved