ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/07/2020 04:55

Përzgjedhës i Gjibraltarit, Wink: Më pëlqejnë lojtarët e Kosovës por nuk e di se a do të shkojnë në Kampionatin Evropian

Përzgjedhës i Gjibraltarit, Wink: Më pëlqejnë lojtarët e Kosovës por nuk e di se a do të shkojnë në Kampionatin Evropian
Kosova e ka mposhtur Gjibraltarin, në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1-0, por trajneri i këtyre të fundit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e të zgjedhurve të tij. Ai ka thënë se ka simpati për ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 21:54
Kosova e ka mposhtur Gjibraltarin, në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1-0, por trajneri i këtyre të fundit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e të zgjedhurve të tij. Ai ka thënë se ka simpati për ...

Kosova, fitore morali përpara sfidës me Malin e Zi
Kosova e ka mposhtur 1-0 Gjibraltarin në “Fadil Vokrri” pak ditë para përballjes shumë të rëndësishme, me Malin e Zi. Trajneri, Bernard Challandes erdhi me disa ndryshime në këtë miqësore, ai vendosi të mos i ftojë fare ...
Telegraf | 10-Oct-2019 20:23
Kosova e ka mposhtur 1-0 Gjibraltarin në “Fadil Vokrri” pak ditë para përballjes shumë të rëndësishme, me Malin e Zi. Trajneri, Bernard Challandes erdhi me disa ndryshime në këtë miqësore, ai vendosi të mos i ftojë fare ...

Ujkani: Sot fituam dy mbrojtës për të ardhmen, fitorja e rëndësishme për moralin e ekipit
Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, ka folur pas ndeshjes me Gjibraltarin, duke thënë që bën atë që ia ka kërkuar trajneri. Ujkani shtoi se kanë bërë aksione, gjë që ua kishte kërkuar trajneri. “Mas pari ka qenë e ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 20:35
Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, ka folur pas ndeshjes me Gjibraltarin, duke thënë që bën atë që ia ka kërkuar trajneri. Ujkani shtoi se kanë bërë aksione, gjë që ua kishte kërkuar trajneri. “Mas pari ka qenë e ...

Berisha: Loja individuale duhet t’i shërbejë skuadrës
Bernard Berisha luajti në gjysmën e parë të ndeshjes ndaj Gjibraltarit, të cilën Kosova e fitoi me rezultat 1-0, ndërsa pas takimit e ka komentuar sfidën. “Kam luajtur pas një periudhe të gjatë dhe u mundova të jap më ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 20:35
Bernard Berisha luajti në gjysmën e parë të ndeshjes ndaj Gjibraltarit, të cilën Kosova e fitoi me rezultat 1-0, ndërsa pas takimit e ka komentuar sfidën. “Kam luajtur pas një periudhe të gjatë dhe u mundova të jap më ...

Nuhiu: Do të më pëlqente të luanim me dy sulmues, por këtë e vendos trajneri
Atdhe Nuhiu luajti gjatë gjithë ndeshjes kundër Gjibraltarit, madje ishte i përfshirë edhe në momentin e golit, pasi u duk se e devijoi topin pas goditjes së Florent Hasanit. Duke e komentuar paraqitjen e tij, ai ka ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 20:23
Atdhe Nuhiu luajti gjatë gjithë ndeshjes kundër Gjibraltarit, madje ishte i përfshirë edhe në momentin e golit, pasi u duk se e devijoi topin pas goditjes së Florent Hasanit. Duke e komentuar paraqitjen e tij, ai ka ...

Challandes: Ishte ndeshje e mirë përgatitore, mungoi vetëm finalizimi
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, e ka komentuar ndeshjen kundër Gjibraltarit, të cilën skuadra jonë e fitoi me rezultat minimal prej 1-0. “Nuk mund të them se jam i kënaqur me rezultatin prej një goli, por e di ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 20:15
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, e ka komentuar ndeshjen kundër Gjibraltarit, të cilën skuadra jonë e fitoi me rezultat minimal prej 1-0. “Nuk mund të them se jam i kënaqur me rezultatin prej një goli, por e di ...

VIDEO | Supergol i Hasanit, Kosova mposht Gjibraltarin
Kosova ka marrë një fitore mininale 1-0 përballë Gjibraltarit, në miqësoren që u luajt sot. “Dardanët” iu falën një supergoli nga Florent Hasani, që shënoi me të majtën nga jashtë zone në minutën e 69-të. Trajneri ...
ABCNews | 10-Oct-2019 20:23
Kosova ka marrë një fitore mininale 1-0 përballë Gjibraltarit, në miqësoren që u luajt sot. “Dardanët” iu falën një supergoli nga Florent Hasani, që shënoi me të majtën nga jashtë zone në minutën e 69-të. Trajneri ...

Federata e Gjibraltarit: Frustruam Kosovën në Prishtinë
‘Dardanët’ kanë arritur të mposhtin 1:0 Gjibraltarin në miqësore, në një ndeshje të dominuar nga skuadra e Bernard Challandes, por që vuajti shumë për të gjetur golin e fitores. Pas ndeshjes, Federata e Futbollit të ...
Lajminet | 10-Oct-2019 22:16
‘Dardanët’ kanë arritur të mposhtin 1:0 Gjibraltarin në miqësore, në një ndeshje të dominuar nga skuadra e Bernard Challandes, por që vuajti shumë për të gjetur golin e fitores. Pas ndeshjes, Federata e Futbollit të ...

Dardanët kënaqin me lojë, jo me rezultat – vetëm 1:0 ndaj Gjibraltarit
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer te fitorja, pasi në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” e ka mposhtur Gjibraltarin, me rezultat 1:0. Dardanët edhe në këtë ndeshje patën përkrahjen maksimale të ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 22:01
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer te fitorja, pasi në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” e ka mposhtur Gjibraltarin, me rezultat 1:0. Dardanët edhe në këtë ndeshje patën përkrahjen maksimale të ...

“Kosova ka lojtarë të mirë dhe kam simpati për ta, por s’di nëse do të kualifikohen në Euro 2020”
Gjibraltari ka pësuar humbje nga Kosova në miqësoren e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1:0. Pavarësisht humbjes duket se trajneri i Gjibraltarit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 21:54
Gjibraltari ka pësuar humbje nga Kosova në miqësoren e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1:0. Pavarësisht humbjes duket se trajneri i Gjibraltarit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e ...

Hasani: I lumtur për golin e parë, vështirë me ekipe që luajnë vetëm në mbrojtje
Florenti Hasani ka folur pas ndeshjes me Gjibraltarin, ku goli i tij e vendosi këtë ndeshje. Është pritur që të jetë më e lehtë për Kosovën, por mbrojtja ishte shumë e ngjeshur dhe këtë e pranoi edhe Hasani. “E kemi ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 20:00
Florenti Hasani ka folur pas ndeshjes me Gjibraltarin, ku goli i tij e vendosi këtë ndeshje. Është pritur që të jetë më e lehtë për Kosovën, por mbrojtja ishte shumë e ngjeshur dhe këtë e pranoi edhe Hasani. “E kemi ...

Trajneri i Gjibraltarit befason me deklaratën pas ndeshjes me Kosovën
Gjibraltari me një mbrojtje të ngjeshur, ka arritur t’i bëjë ballë Kosovës deri në minutën e 69’, kur Florent Hasani zhbllokoi ndeshjen. “Ka qenë kohë e shkurtër e përgatitjes dhe kemi pasur pengesa në realizimin taktik ...
Lajminet | 10-Oct-2019 21:54
Gjibraltari me një mbrojtje të ngjeshur, ka arritur t’i bëjë ballë Kosovës deri në minutën e 69’, kur Florent Hasani zhbllokoi ndeshjen. “Ka qenë kohë e shkurtër e përgatitjes dhe kemi pasur pengesa në realizimin taktik ...

Kosova fitoi kundër Gjibraltarit, por e çuditshme ajo çfarë ndodhi në ndeshje (FOTO)
Florent Hasani nga Vushtrria ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes për Kosovën në ndeshjen kundër Gjibraltarit në minutën e 69-të. Por, një detaj tepër interesant është parë pas përfundimit të pjesës së parë, ku trajneri ...
Portalb | 10-Oct-2019 21:54
Florent Hasani nga Vushtrria ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes për Kosovën në ndeshjen kundër Gjibraltarit në minutën e 69-të. Por, një detaj tepër interesant është parë pas përfundimit të pjesës së parë, ku trajneri ...

Kosova 1:0 Gjibraltari, notat e lojtarëve
‘Dardanët’ këtë ndeshje e nisën me lojtarët që kanë pasur më pak minuta në ndeshjet e fundit, duke pushuar lojtarë si Milot Rashica, Bersant Celina dhe Vedat Muriqi. Golin e fitores për Kosovën në këtë miqësore e shënoi ...
Lajminet | 10-Oct-2019 21:42
‘Dardanët’ këtë ndeshje e nisën me lojtarët që kanë pasur më pak minuta në ndeshjet e fundit, duke pushuar lojtarë si Milot Rashica, Bersant Celina dhe Vedat Muriqi. Golin e fitores për Kosovën në këtë miqësore e shënoi ...

Kosova mposht Gjibraltarin, gati për Malin e Zi
Kosova ka arritur që ta mposhtur Gjibraltarin me rezultat 1-0, në ndeshjen testuese para asaj vendimtare me Malin e Zi. Trajneri Bernard Challandes, në këtë ndeshje provoi lojtarët që kishin më pak minuta në ndeshjet ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 19:52
Kosova ka arritur që ta mposhtur Gjibraltarin me rezultat 1-0, në ndeshjen testuese para asaj vendimtare me Malin e Zi. Trajneri Bernard Challandes, në këtë ndeshje provoi lojtarët që kishin më pak minuta në ndeshjet ...

Berisha ka një mesazh për Zhegrovën
Berisha ka kërkuar nga Zhegrova të luajë më shumë për ekipin. Bernard Berisha nuk ka asnjë dyshim se Edon Zhegrova është lojtar me talent të jashtëzakonshëm, por sipas tij, i mungon loja kolektive. “Edoni në krah po ...
InFokusi | 10-Oct-2019 21:42
Berisha ka kërkuar nga Zhegrova të luajë më shumë për ekipin. Bernard Berisha nuk ka asnjë dyshim se Edon Zhegrova është lojtar me talent të jashtëzakonshëm, por sipas tij, i mungon loja kolektive. “Edoni në krah po ...

Challandes flet pas fitores ndaj Gjibraltarit
Bernard Challandes është deklaruar pas ndeshjes Kosova – Gjibraltar. Kosova ka mposhtur 1:0 Gjibraltarin në ‘Fidal Vokrri’, në një ndeshje përgatitore para asaj kundër Malit të Zi. “Nuk mund të them se jam i kënaqur me ...
AlbInfo | 10-Oct-2019 21:42
Bernard Challandes është deklaruar pas ndeshjes Kosova – Gjibraltar. Kosova ka mposhtur 1:0 Gjibraltarin në ‘Fidal Vokrri’, në një ndeshje përgatitore para asaj kundër Malit të Zi. “Nuk mund të them se jam i kënaqur me ...

Reagimi interesant i Federatës së Gjibraltarit: Frustruam Kosovën në Prishtinë
Në mbrëmjen e sontme është zhvilluar ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë ka triumfuar Përfaqësuesja e Kosovës me rezultat 1:0, shkruan......
Zeri | 10-Oct-2019 21:42
Në mbrëmjen e sontme është zhvilluar ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë ka triumfuar Përfaqësuesja e Kosovës me rezultat 1:0, shkruan......

Berisha ka një mesazh për Zhegrovën
Berisha ka kërkuar nga Zhegrova të luajë më shumë për ekipin. Bernard Berisha nuk ka asnjë dyshim se Edon Zhegrova është lojtar me talent të jashtëzakonshëm, por sipas tij, i mungon loja kolektive. “Edoni në krah po ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 21:36
Berisha ka kërkuar nga Zhegrova të luajë më shumë për ekipin. Bernard Berisha nuk ka asnjë dyshim se Edon Zhegrova është lojtar me talent të jashtëzakonshëm, por sipas tij, i mungon loja kolektive. “Edoni në krah po ...

Kosova mposht Gjibraltarin, gati për Malin e Zi
Kosova ka arritur që ta mposhtur Gjibraltarin me rezultat 1-0, në ndeshjen testuese para asaj vendimtare me Malin e Zi. Trajneri Bernard Challandes, në këtë ndeshje provoi lojtarët që kishin më pak minuta në ndeshjet ...
Shenja | 10-Oct-2019 21:36
Kosova ka arritur që ta mposhtur Gjibraltarin me rezultat 1-0, në ndeshjen testuese para asaj vendimtare me Malin e Zi. Trajneri Bernard Challandes, në këtë ndeshje provoi lojtarët që kishin më pak minuta në ndeshjet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved