ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/07/2020 05:05

Kosova e pandalshme edhe në Basketboll, shënon rritje me 21 vende në renditjen e re të FIBA-s

Kosova e pandalshme edhe në Basketboll, shënon rritje me 21 vende në renditjen e re të FIBA-s
Kosova në basketboll ka shënuar një rritje të jashtëzakonshme në renditjen e re të FIBA-s. “Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e parë, duke u ...
PortaliOnline | 20-Sep-2019 09:04
Kosova në basketboll ka shënuar një rritje të jashtëzakonshme në renditjen e re të FIBA-s. “Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e parë, duke u ...

FIFA ngrit lart meritat e Kosovës
Faqja zyrtare e FIFA-s ka lavdëruar paraqitjet e Kombëtares së Kosovës në ndeshjet eliminatore për EURO 2020. Fitorja ndaj Çekisë dhe ndeshja me Anglinë, kanë marrë vëmendjen e FIFA-së, që në postimin për ranglistën e ...
AlbInfo | 20-Sep-2019 08:21
Faqja zyrtare e FIFA-s ka lavdëruar paraqitjet e Kombëtares së Kosovës në ndeshjet eliminatore për EURO 2020. Fitorja ndaj Çekisë dhe ndeshja me Anglinë, kanë marrë vëmendjen e FIFA-së, që në postimin për ranglistën e ...

Kosova shënon ngritje për 21 vende në renditjen e re të FIBA-s
Kosova në basketboll ka shënuar një rritje të jashtëzakonshme në renditjen e re të FIBA-s. “Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e parë, duke u ...
Shenja | 19-Sep-2019 21:47
Kosova në basketboll ka shënuar një rritje të jashtëzakonshme në renditjen e re të FIBA-s. “Pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Kinë është publikuar renditja e re nga FIBA. SHBA mbetet në vendin e parë, duke u ...

Kurti: Shtesat për fëmijë, sigurimi shëndetësor- do ta bëjnë Kosovën shtet social
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbajtur sot një takim me qytetarët e Prishtinës. Ai në këtë takim ka theksuar se nëse vjen në krye të qeverisë do të angazhohet në luftën kundër ...
Albportali | 19-Sep-2019 20:38
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbajtur sot një takim me qytetarët e Prishtinës. Ai në këtë takim ka theksuar se nëse vjen në krye të qeverisë do të angazhohet në luftën kundër ...

Kurti: Shtesat për fëmijë, sigurimi shëndetësor- do ta bëjnë Kosovën shtet social
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbajtur sot një takim me qytetarët e Prishtinës. Ai në këtë takim ka theksuar se nëse vjen në krye të qeverisë do të angazhohet në luftën kundër ...
Gazeta Observer | 19-Sep-2019 20:12
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbajtur sot një takim me qytetarët e Prishtinës. Ai në këtë takim ka theksuar se nëse vjen në krye të qeverisë do të angazhohet në luftën kundër ...

Kosova ngritet për 21 vende në basketboll, kjo është pozita e tyre
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka shënuar ngritje prej 21 vendeve, në ranklistën më të re të FIBA, të publikuar sot. Tani, Kosova gjendet në vendin e 69-të(duke përfshirë të gjitha ekipet, pra ekipin A dhe ato ...
Indeks Online | 19-Sep-2019 20:10
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka shënuar ngritje prej 21 vendeve, në ranklistën më të re të FIBA, të publikuar sot. Tani, Kosova gjendet në vendin e 69-të(duke përfshirë të gjitha ekipet, pra ekipin A dhe ato ...

Kurti: Do të angazhohemi që shteti ynë të jetë shtet social
I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për Kryeministër, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me qytetarë të Prishtinës këtë mbrëmje. Ai ka thënë se Qeveria me të në krye do të mendoj për qeverisjen e cila shkon në shërbim ...
Arbresh | 19-Sep-2019 19:39
I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për Kryeministër, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me qytetarë të Prishtinës këtë mbrëmje. Ai ka thënë se Qeveria me të në krye do të mendoj për qeverisjen e cila shkon në shërbim ...

Kurti: Do të angazhohemi që shteti ynë të jetë shtet social
I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për Kryeministër, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me qytetarë të Prishtinës këtë mbrëmje, raporton Ekonomia Online. Ai ka theksuar prioritetet gjatë qeverisjes së tij, luftën ...
EkonomiaOnline | 19-Sep-2019 19:17
I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për Kryeministër, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me qytetarë të Prishtinës këtë mbrëmje, raporton Ekonomia Online. Ai ka theksuar prioritetet gjatë qeverisjes së tij, luftën ...

Kurti thotë se nëse bëhet kryeministër Kosovën do ta bëjë shtet social
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbajtur sot një takim me qytetarët e Prishtinës. Ai në këtë takim ka theksuar se nëse vjen në krye të qeverisë do të angazhohet në luftën kundër ...
Gazeta Express | 19-Sep-2019 19:15
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbajtur sot një takim me qytetarët e Prishtinës. Ai në këtë takim ka theksuar se nëse vjen në krye të qeverisë do të angazhohet në luftën kundër ...

Kurti: Do të angazhohemi që shteti ynë të jetë shtet social
Ai ka thënë se Qeveria me të në krye do të mendoj për qeverisjen e cila shkon në shërbim të qytetarëve, njofton Klan Kosova. “Ndër prioritetet tona e theksojmë luftën kundër korrupsionit të lartë dhe krimit të ...
Lajminet | 19-Sep-2019 19:09
Ai ka thënë se Qeveria me të në krye do të mendoj për qeverisjen e cila shkon në shërbim të qytetarëve, njofton Klan Kosova. “Ndër prioritetet tona e theksojmë luftën kundër korrupsionit të lartë dhe krimit të ...

Kurti: Do të angazhohemi që shteti ynë të jetë shtet social
I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për Kryeministër, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me qytetarë të Prishtinës këtë mbrëmje. Ai ka thënë se Qeveria me të në krye do të mendoj për qeverisjen e cila shkon në shërbim ...
Medial | 19-Sep-2019 19:03
I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për Kryeministër, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me qytetarë të Prishtinës këtë mbrëmje. Ai ka thënë se Qeveria me të në krye do të mendoj për qeverisjen e cila shkon në shërbim ...

Kurti: Do të angazhohemi që shteti ynë të jetë shtet social
I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për Kryeministër, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me qytetarë të Prishtinës këtë mbrëmje. Ai ka thënë se Qeveria me të në krye do të mendoj për qeverisjen e cila shkon në shërbim ...
Klan Kosova | 19-Sep-2019 19:03
I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për Kryeministër, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me qytetarë të Prishtinës këtë mbrëmje. Ai ka thënë se Qeveria me të në krye do të mendoj për qeverisjen e cila shkon në shërbim ...

Këto janë të gjitha lëvizjet e Kosovës në ranglistën e FIFA-s, që nga pranimi
Kombëtarja e Kosovën në futboll ka marrë vëmendjen e krejt botës me paraqitjet e saja në kuadër të Ligës së Kombeve fillimisht ku e fitoi grupin dhe tash edhe në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2020. Sot, u bë ...
Indeks Online | 19-Sep-2019 18:40
Kombëtarja e Kosovën në futboll ka marrë vëmendjen e krejt botës me paraqitjet e saja në kuadër të Ligës së Kombeve fillimisht ku e fitoi grupin dhe tash edhe në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2020. Sot, u bë ...

Kosova e 119-ta në renditjen më të re të FIFA-së
Kosova është ngjitur në pozitën më të mirë deri më sot në renditjen e FIFA-së. FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve ku Kosova ka marrë vëmendjen kryesore me pozitën më të mirë deri më tani. Kosova gjendet në ...
PortaliOnline | 19-Sep-2019 18:14
Kosova është ngjitur në pozitën më të mirë deri më sot në renditjen e FIFA-së. FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve ku Kosova ka marrë vëmendjen kryesore me pozitën më të mirë deri më tani. Kosova gjendet në ...

Renditja e FIFA-s, Shqipëria nuk ndryshon vend, Kosova ngjitet një pozicion
Shqipëria nuk ka ndryshuar pozicion, vazhdon që të mbajë vendin e e 64-t, me 1372 pikë, 10 më shumë se sa kishte në renditjen e kaluar, në bazë të renditjes së bërë nga FIFA< pas ndeshjeve të shtatorit. Kuqezinjtë ...
Politiko | 19-Sep-2019 18:14
Shqipëria nuk ka ndryshuar pozicion, vazhdon që të mbajë vendin e e 64-t, me 1372 pikë, 10 më shumë se sa kishte në renditjen e kaluar, në bazë të renditjes së bërë nga FIFA< pas ndeshjeve të shtatorit. Kuqezinjtë ...

Kosova, në ballinën e FIFA-s: “Dardanët” thyejnë rekord
Faqja zyrtare e FIFA-s e ka lavdëruar Kombëtaren e Kosovës për paraqitjet e guximshme në kualifikimet për EURO 2020, duke e vendosur fotografinë e “Dardanëve” në ballinën e ranglistës së re. Kosova ka vazhduar të ...
Koha.mk | 19-Sep-2019 18:14
Faqja zyrtare e FIFA-s e ka lavdëruar Kombëtaren e Kosovës për paraqitjet e guximshme në kualifikimet për EURO 2020, duke e vendosur fotografinë e “Dardanëve” në ballinën e ranglistës së re. Kosova ka vazhduar të ...

Kosova përparon për 21 vende në renditjen e re të FIBA-s
Kosova kishte ngritjen më të madhe nga shtetet evropiane, duke u ndjekur nga Qipro +15 pozita, Republika e Çekisë +14, Polonia +12 dhe Luksemburgu +11 Pas përfundimit të Kampionatit Botëror të basketbollit në Kinë është ...
InFokusi | 19-Sep-2019 16:16
Kosova kishte ngritjen më të madhe nga shtetet evropiane, duke u ndjekur nga Qipro +15 pozita, Republika e Çekisë +14, Polonia +12 dhe Luksemburgu +11 Pas përfundimit të Kampionatit Botëror të basketbollit në Kinë është ...

“Euro2020”/ Renditja e FIFA, Shqipëria nuk ndryshon vend, Kosova nuk ndalet(FOTO)
Fitorja me “poker” golash përballë Islandës mbajti të ndezur ëndrrën e Shqipërisë për të siguruar një biletë për në “Euro2020” por nuk ka pasur asnjë ndikim në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1372 pikë, ...
Standard | 19-Sep-2019 15:39
Fitorja me “poker” golash përballë Islandës mbajti të ndezur ëndrrën e Shqipërisë për të siguruar një biletë për në “Euro2020” por nuk ka pasur asnjë ndikim në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1372 pikë, ...

Kosova përparon për 21 vende në renditjen e re të FIBA-s
Kosova kishte ngritjen më të madhe nga shtetet evropiane, duke u ndjekur nga Qipro +15 pozita, Republika e Çekisë +14, Polonia +12 dhe Luksemburgu +11 Pas përfundimit të Kampionatit Botëror të basketbollit në Kinë është ...
Kosova Sot | 19-Sep-2019 15:07
Kosova kishte ngritjen më të madhe nga shtetet evropiane, duke u ndjekur nga Qipro +15 pozita, Republika e Çekisë +14, Polonia +12 dhe Luksemburgu +11 Pas përfundimit të Kampionatit Botëror të basketbollit në Kinë është ...

Kosova bën historinë, ngjitet për 21 vende në ranglistën botërore
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka bërë një progres të madh në nivel ndërkombëtar. Dardanët janë ngritur për 21 vende në renditjen e përgjithshme, shkruan Indeksonline. Kombëtarja jonë tashmë ndodhët në vendin e ...
Indeks Online | 19-Sep-2019 15:07
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka bërë një progres të madh në nivel ndërkombëtar. Dardanët janë ngritur për 21 vende në renditjen e përgjithshme, shkruan Indeksonline. Kombëtarja jonë tashmë ndodhët në vendin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved