ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/07/2020 05:36

Pas SHBA, edhe BE shmang Metën! Donald Tusk nuk takohet me “homologun” shqiptar

Pas SHBA, edhe BE shmang Metën! Donald Tusk nuk takohet me “homologun” shqiptar
Në harkun kohor të dy javëve ndodhin dy vizita të rëndësishme në Tiranë, një nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe tjetra nga Bashkimi Europian. Emëruesi i përbashkët i këtyre vizitave është se në të dyja rastet ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 11:39
Në harkun kohor të dy javëve ndodhin dy vizita të rëndësishme në Tiranë, një nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe tjetra nga Bashkimi Europian. Emëruesi i përbashkët i këtyre vizitave është se në të dyja rastet ...

Tusk sot në Shkup
Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut.
Top Channel | 17-Sep-2019 09:35
Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Pendarovski-Tusk: Fillimi i bisedimeve do të jetë impuls i fuqishëm për vazhdimin e reformave
Presidenti Stevo Pendarovski realizoi takim me kryetarin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, përcjell Telegrafi Maqedoni. Në takim u shkëmbyen mendime për gjendjen e përgjithshme në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 13:10
Presidenti Stevo Pendarovski realizoi takim me kryetarin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, përcjell Telegrafi Maqedoni. Në takim u shkëmbyen mendime për gjendjen e përgjithshme në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe ...

Donald Tusk në Shkup, takime me Presidentin Pendarovski dhe Kryeministrin Zaev
Kryetari i Këshillit Europian Donald Tusk aktualisht në një vizitë zyrtare në Shkup është takuar me kreun e shtetit Stevo Pendarovski. Të dy kanë biseduar për gjendjen e përgjithshme në Maqedoninë e Veriut dhe rajon, si ...
ABCNews | 17-Sep-2019 13:14
Kryetari i Këshillit Europian Donald Tusk aktualisht në një vizitë zyrtare në Shkup është takuar me kreun e shtetit Stevo Pendarovski. Të dy kanë biseduar për gjendjen e përgjithshme në Maqedoninë e Veriut dhe rajon, si ...

Donald Tusk: Maqedonia e Veriut e ka bërë punën e saj
Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku në agjendën e tij janë takimet me krerët shtetëror. Pas takimit me kryeministrin e vendit Zoran Zaev, Tusk ka mbajtur ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 12:50
Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku në agjendën e tij janë takimet me krerët shtetëror. Pas takimit me kryeministrin e vendit Zoran Zaev, Tusk ka mbajtur ...

Stanishiev: Krenohem që shikojë ndryshime pozitive në vend
Socialistët në Parlamentin Evropian japin mbështetje të fortë për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, theksoi kryetari i Partisë Socialiste Evropiane dhe ish-kryeministri bullgar, Sergej ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 12:34
Socialistët në Parlamentin Evropian japin mbështetje të fortë për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, theksoi kryetari i Partisë Socialiste Evropiane dhe ish-kryeministri bullgar, Sergej ...

Zaev siguron Tusk-in: Do ta dëshmojmë pavarësinë e gjyqësorit (Video)
Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku në agjendën e tij janë takimet me krerët shtetëror. Pas takimit me kryeministrin e vendit Zoran Zaev, Tusk ka mbajtur ...
Republika | 17-Sep-2019 14:27
Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku në agjendën e tij janë takimet me krerët shtetëror. Pas takimit me kryeministrin e vendit Zoran Zaev, Tusk ka mbajtur ...

Tusk: Evropa e ka radhën, Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten
“Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka Evropa që të përfundoj pjesën e saj”, kështu u shpreh kreu i Këshillit të Evropës, Donald Tusk gjatë qëndrimit të tij në Shkup. Tusk me këtë raste ...
Albportali | 17-Sep-2019 14:27
“Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka Evropa që të përfundoj pjesën e saj”, kështu u shpreh kreu i Këshillit të Evropës, Donald Tusk gjatë qëndrimit të tij në Shkup. Tusk me këtë raste ...

Tusk: Evropa e ka radhën, Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten
“Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka Evropa që të përfundoj pjesën e saj”, kështu u shpreh kreu i Këshillit të Evropës, Donald Tusk gjatë qëndrimit të tij në Shkup. Tusk me këtë raste ...
Republika | 17-Sep-2019 14:25
“Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka Evropa që të përfundoj pjesën e saj”, kështu u shpreh kreu i Këshillit të Evropës, Donald Tusk gjatë qëndrimit të tij në Shkup. Tusk me këtë raste ...

Kryeministri Zaev u takua me kryetarin e Këshillit Evropian Tusk
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm me kryetarin e Këshillit Evropian Donald Tusk në Qeveri shprehi pritjen për miratimin e vendimit për hapjen e negociatave inkuadruese në BE ...
Medial | 17-Sep-2019 13:44
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm me kryetarin e Këshillit Evropian Donald Tusk në Qeveri shprehi pritjen për miratimin e vendimit për hapjen e negociatave inkuadruese në BE ...

Tusk: Evropa e ka radhën, Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten
“Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka Evropa që të përfundoj pjesën e saj”, kështu u shpreh kreu i Këshillit të Evropës, Donald Tusk gjatë qëndrimit të tij në Shkup. Tusk me këtë raste ...
Gazeta Observer | 17-Sep-2019 13:38
“Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka Evropa që të përfundoj pjesën e saj”, kështu u shpreh kreu i Këshillit të Evropës, Donald Tusk gjatë qëndrimit të tij në Shkup. Tusk me këtë raste ...

Zaev siguron Tusk-in: Do ta dëshmojmë pavarësinë e gjyqësorit (Video)
Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku në agjendën e tij janë takimet me krerët shtetëror. Pas takimit me kryeministrin e vendit Zoran Zaev, Tusk ka mbajtur ...
TetovaSot | 17-Sep-2019 13:37
Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku në agjendën e tij janë takimet me krerët shtetëror. Pas takimit me kryeministrin e vendit Zoran Zaev, Tusk ka mbajtur ...

Presidenti i Këshillit të Evropës sot në Tiranë, ja axhenda
Presidenti i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, sot do të bëjë një vizitë në Shqipëri ku do të takojë kryeministrin Edi Rama.
Top Channel | 17-Sep-2019 08:55
Presidenti i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, sot do të bëjë një vizitë në Shqipëri ku do të takojë kryeministrin Edi Rama.

Zaev Zgjidhja e rastit “Zhvatja” do të dëshmojë pavarësinë e sistemit gjyqësor
Debati për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për rastin “Zhvatja” janë një test i fortë për gjyqësorin dhe për suksesin e reformave. Zgjidhja institucionale e kësaj lënde do të dëshmoj pavarësinë e sistemit gjyqësor. ...
Koha.mk | 17-Sep-2019 13:27
Debati për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për rastin “Zhvatja” janë një test i fortë për gjyqësorin dhe për suksesin e reformave. Zgjidhja institucionale e kësaj lënde do të dëshmoj pavarësinë e sistemit gjyqësor. ...

Tusk: Evropa e ka radhën, Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten
“Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka Evropa që të përfundoj pjesën e saj”, kështu u shpreh kreu i Këshillit të Evropës, Donald Tusk gjatë qëndrimit të tij në Shkup. Tusk me këtë raste ...
TetovaSot | 17-Sep-2019 13:24
“Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka Evropa që të përfundoj pjesën e saj”, kështu u shpreh kreu i Këshillit të Evropës, Donald Tusk gjatë qëndrimit të tij në Shkup. Tusk me këtë raste ...

Zaev: Në tetor përpjekjet tona do t’i kurorëzojmë me datë për fillim të negociatave
“Sot kemi nder që ta presim mikun tone kreun e këshillit të Evropës Donald Tusk I cili asnjëherë nuk ndaloi duke mbështetur rrugëtimin e Maqedonisë drejt BE-së. Shpresojmë që këtë interes të përbashkët ta kurorëzojmë në ...
Arbresh | 17-Sep-2019 13:18
“Sot kemi nder që ta presim mikun tone kreun e këshillit të Evropës Donald Tusk I cili asnjëherë nuk ndaloi duke mbështetur rrugëtimin e Maqedonisë drejt BE-së. Shpresojmë që këtë interes të përbashkët ta kurorëzojmë në ...

Tusk: Procesi i pranimit në BE i ngjan një maratone më shumë se një sprint 100 metra
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka vlerësuar përpjekjet e Maqedonisë së Veriut gjatë viteve të kaluara duke i cilësuar si të jashtëzakonshme. “Së bashku kemi përballuar një nga krizat më të mëdha migruese ...
Arbresh | 17-Sep-2019 13:14
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka vlerësuar përpjekjet e Maqedonisë së Veriut gjatë viteve të kaluara duke i cilësuar si të jashtëzakonshme. “Së bashku kemi përballuar një nga krizat më të mëdha migruese ...

Mbështetje nga socialistët evropian për fillim të negociatave me BE-në
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Socialistët e Parlamentit Evropian kanë dhënë mbështetje të fortë për fillimin e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE, ka thënë kryetari i Partisë së Socialistëve ...
Medial | 17-Sep-2019 13:14
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Socialistët e Parlamentit Evropian kanë dhënë mbështetje të fortë për fillimin e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE, ka thënë kryetari i Partisë së Socialistëve ...

Zaev: Zgjidhja institucionale e “Zhvatjes” do ta dëshmojë pavarësinë e gjyqësorit
Debati për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për rastin “Zhvatja” janë një test i fortë për gjyqësorin dhe për suksesin e reformave. Zgjidhja institucionale e kësaj lënde do të dëshmoj pavarësinë e sistemit gjyqësor. ...
Shenja | 17-Sep-2019 13:13
Debati për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për rastin “Zhvatja” janë një test i fortë për gjyqësorin dhe për suksesin e reformave. Zgjidhja institucionale e kësaj lënde do të dëshmoj pavarësinë e sistemit gjyqësor. ...

Mbështetje nga socialistët evropian për fillim të negociatave me BE-në
Shkup, 17 shtator – Socialistët e Parlamentit Evropian kanë dhënë mbështetje të fortë për fillimin e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE, ka thënë kryetari i Partisë së Socialistëve Evropian dhe ish ...
Koha.mk | 17-Sep-2019 13:10
Shkup, 17 shtator – Socialistët e Parlamentit Evropian kanë dhënë mbështetje të fortë për fillimin e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE, ka thënë kryetari i Partisë së Socialistëve Evropian dhe ish ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved