ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/07/2020 05:25

Pas SHBA, edhe BE shmang Metën! Donald Tusk nuk takohet me “homologun” shqiptar

Pas SHBA, edhe BE shmang Metën! Donald Tusk nuk takohet me “homologun” shqiptar
Në harkun kohor të dy javëve ndodhin dy vizita të rëndësishme në Tiranë, një nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe tjetra nga Bashkimi Europian. Emëruesi i përbashkët i këtyre vizitave është se në të dyja rastet ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 11:39
Në harkun kohor të dy javëve ndodhin dy vizita të rëndësishme në Tiranë, një nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe tjetra nga Bashkimi Europian. Emëruesi i përbashkët i këtyre vizitave është se në të dyja rastet ...

Pendarovski-Tusk: Fillimi i bisedimeve do të jetë impuls i fuqishëm për vazhdimin e reformave
Presidenti Stevo Pendarovski realizoi takim me kryetarin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, përcjell Telegrafi Maqedoni. Në takim u shkëmbyen mendime për gjendjen e përgjithshme në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 13:10
Presidenti Stevo Pendarovski realizoi takim me kryetarin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, përcjell Telegrafi Maqedoni. Në takim u shkëmbyen mendime për gjendjen e përgjithshme në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe ...

Tusk: Vendi juaj ka bërë gjithçka, tani është radha e BE-së
Maqedonia e Veriut e ka mbaruar punën dhe tani është radha e liderëve të BE-së ta mbarojnë punën e tyre, porositi kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 15:50
Maqedonia e Veriut e ka mbaruar punën dhe tani është radha e liderëve të BE-së ta mbarojnë punën e tyre, porositi kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me ...

Tusk sot në Shkup
Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut.
Top Channel | 17-Sep-2019 09:35
Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Tusk pritet përzemërsisht në Tiranë nga Rama
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk gjende në Tiranë në një takim me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Zoti Tusk është pritur me shumë përzëmërsi nga zoti Rama para selisë së qeverisë shqiptare. Takimi mes tyre ...
Medial | 17-Sep-2019 15:50
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk gjende në Tiranë në një takim me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Zoti Tusk është pritur me shumë përzëmërsi nga zoti Rama para selisë së qeverisë shqiptare. Takimi mes tyre ...

Negociata apo sërish në pritje? Donald Tusk nis takimin me Edi Ramën
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk ka mbërritur në Tiranë dhe vizitën e tij pak orëshe në Shqipëri e ka nisur me kryeministrin Rama. Mësohset se pas takimit me Ramën, Tusk do të mbajë një konferencë për median ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 15:44
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk ka mbërritur në Tiranë dhe vizitën e tij pak orëshe në Shqipëri e ka nisur me kryeministrin Rama. Mësohset se pas takimit me Ramën, Tusk do të mbajë një konferencë për median ...

Tusk apel te vendet anëtare: Të fillohen negociatat me Shkupin
Një muaj para vendimit të Bashkimit Evropian për caktimin eventual të datës për fillimin e negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, në Shkup u dhanë mesazhe me pritshmëri pozitive. Kreu i Këshillit të ...
Alsat-M | 17-Sep-2019 15:42
Një muaj para vendimit të Bashkimit Evropian për caktimin eventual të datës për fillimin e negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, në Shkup u dhanë mesazhe me pritshmëri pozitive. Kreu i Këshillit të ...

Donald Tusk në Shkup, takime me Presidentin Pendarovski dhe Kryeministrin Zaev
Kryetari i Këshillit Europian Donald Tusk aktualisht në një vizitë zyrtare në Shkup është takuar me kreun e shtetit Stevo Pendarovski. Të dy kanë biseduar për gjendjen e përgjithshme në Maqedoninë e Veriut dhe rajon, si ...
ABCNews | 17-Sep-2019 13:14
Kryetari i Këshillit Europian Donald Tusk aktualisht në një vizitë zyrtare në Shkup është takuar me kreun e shtetit Stevo Pendarovski. Të dy kanë biseduar për gjendjen e përgjithshme në Maqedoninë e Veriut dhe rajon, si ...

Tusk: BE-ja t’i përmbushë detyrimet ndaj Maqedonisë së Veriut
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk e ka lavdëruar Maqedoninë e Veriut për përmbushjen e detyrimeve në procesin e nisjes së negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian, duke thënë se tani e njëjta i takon ...
Radio Evropa e Lire | 17-Sep-2019 15:38
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk e ka lavdëruar Maqedoninë e Veriut për përmbushjen e detyrimeve në procesin e nisjes së negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian, duke thënë se tani e njëjta i takon ...

Tusk pritet përzemërsisht në Tiranë nga Rama
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk gjende në Tiranë në një takim me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Zoti Tusk është pritur me shumë përzëmërsi nga zoti Rama para selisë së qeverisë shqiptare. Takimi mes tyre ...
RTSH | 17-Sep-2019 15:36
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk gjende në Tiranë në një takim me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Zoti Tusk është pritur me shumë përzëmërsi nga zoti Rama para selisë së qeverisë shqiptare. Takimi mes tyre ...

Tusk pritet përzemërsisht në Tiranë na Rama
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk gjende në Tiranë në një takim me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Zoti Tusk është pritur me shumë përzëmërsi nga zoti Rama para selisë së qeverisë shqiptare. Takimi mes tyre ...
Medial | 17-Sep-2019 15:36
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk gjende në Tiranë në një takim me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Zoti Tusk është pritur me shumë përzëmërsi nga zoti Rama para selisë së qeverisë shqiptare. Takimi mes tyre ...

Tusk pritet përzemërsisht në Tiranë na Rama
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk gjende në Tiranë në një takim me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Zoti Tusk është pritur me shumë përzëmërsi nga zoti Rama para selisë së qeverisë shqiptare. Takimi mes tyre ...
RTSH | 17-Sep-2019 15:28
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk gjende në Tiranë në një takim me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Zoti Tusk është pritur me shumë përzëmërsi nga zoti Rama para selisë së qeverisë shqiptare. Takimi mes tyre ...

Donald Tusk: Maqedonia e Veriut e ka bërë punën e saj
Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku në agjendën e tij janë takimet me krerët shtetëror. Pas takimit me kryeministrin e vendit Zoran Zaev, Tusk ka mbajtur ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 12:50
Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku në agjendën e tij janë takimet me krerët shtetëror. Pas takimit me kryeministrin e vendit Zoran Zaev, Tusk ka mbajtur ...

Të vazhdohet me reformat
“Vendi juaj ka bërë gjithçka. Duhet të jetë e qartë se nuk ekziston dyshim në Bruksel lidhur me detyrimin tuaj politik ndaj sundimit të së drejtës dhe luftës kundër korrupsionit”, theksoi Tusk, ndërsa porositi që të ...
Koha.mk | 17-Sep-2019 15:22
“Vendi juaj ka bërë gjithçka. Duhet të jetë e qartë se nuk ekziston dyshim në Bruksel lidhur me detyrimin tuaj politik ndaj sundimit të së drejtës dhe luftës kundër korrupsionit”, theksoi Tusk, ndërsa porositi që të ...

Presidenti i Këshillit Europian mbërrin në Tiranë, takim me kryeministrin Rama
Presidenti i Këshillit Evropain ka mbërritur në Tiranë. Ashtu siç u lajmërua dje, Donald Tusk është takuar me kryeministrin Edi Rama në orën 15:00. Përpara vizitës në Tiranë, Tusk ka vizituar Shkupin ku është takuar me ...
Politiko | 17-Sep-2019 15:22
Presidenti i Këshillit Evropain ka mbërritur në Tiranë. Ashtu siç u lajmërua dje, Donald Tusk është takuar me kryeministrin Edi Rama në orën 15:00. Përpara vizitës në Tiranë, Tusk ka vizituar Shkupin ku është takuar me ...

Tusk: Vendi juaj ka bërë gjithçka, tani është radha e liderëve të BE-së ta bëjnë punën e tyre
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Maqedonia e Veriut e ka mbaruar punën dhe tani është radha e liderëve të BE-së ta mbarojnë punën e tyre, porositi kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në konferencën e ...
Medial | 17-Sep-2019 15:14
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Maqedonia e Veriut e ka mbaruar punën dhe tani është radha e liderëve të BE-së ta mbarojnë punën e tyre, porositi kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në konferencën e ...

Presidenti i KiE mbërrin në Kryeministri/ Rama pritje të ngrohtë, i pranishëm edhe Soreca
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ka mbërritur në ambientet e kryeministrisë. Së bashku me Tusk në kryeministri ka shkuar edhe ambasadori i BE, Luigi Soreca. Kryeministri Rama i ka bërë një pritje të ...
Lexo | 17-Sep-2019 15:12
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ka mbërritur në ambientet e kryeministrisë. Së bashku me Tusk në kryeministri ka shkuar edhe ambasadori i BE, Luigi Soreca. Kryeministri Rama i ka bërë një pritje të ...

ZAEV: Në tetor përpjekjet tona do t’i kurorëzojmë me datë për negociata
“Sot kemi nder që ta presim mikun tone kreun e këshillit të Evropës z. Donald Tusk i cili asnjëherë nuk ndaloi duke mbështetur rrugëtimin e Maqedonisë drejt BE-së. Shpresojmë që këtë interes të përbashkët ta kurorëzojmë ...
Medial | 17-Sep-2019 15:08
“Sot kemi nder që ta presim mikun tone kreun e këshillit të Evropës z. Donald Tusk i cili asnjëherë nuk ndaloi duke mbështetur rrugëtimin e Maqedonisë drejt BE-së. Shpresojmë që këtë interes të përbashkët ta kurorëzojmë ...

Tusk: Vendi juaj ka bërë gjithçka, tani është radha e liderëve të BE-së ta bëjnë punën e tyre
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Maqedonia e Veriut e ka mbaruar punën dhe tani është radha e liderëve të BE-së ta mbarojnë punën e tyre, porositi kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në konferencën e ...
Medial | 17-Sep-2019 14:56
Shkup, 17 shtator 2019 (MEDIAL) – Maqedonia e Veriut e ka mbaruar punën dhe tani është radha e liderëve të BE-së ta mbarojnë punën e tyre, porositi kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në konferencën e ...

Tusk: Maqedonia e Veriut e bëri të vetën, radhën e ka Evropa
Kreu i Këshillit të Europës, Donald Tusk, u shpreh me nota mjaft pozitive për arritjet e Maqedonisë së Veriut në rrugën e saj drejt familjes europiane. “Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka ...
Politiko | 17-Sep-2019 14:37
Kreu i Këshillit të Europës, Donald Tusk, u shpreh me nota mjaft pozitive për arritjet e Maqedonisë së Veriut në rrugën e saj drejt familjes europiane. “Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved