ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/07/2020 05:02

Rusia paralajmëron për mundësinë e luftës pas sulmeve mbi fabrikat e naftës

Rusia paralajmëron për mundësinë e luftës pas sulmeve mbi fabrikat e naftës
Shefi i shërbimit të inteligjencës ruse sot paralajmëroi për një skenar të mundshëm lufte, pas sulmeve të telekomanduara në dy fabrika saudite të kompanisë shtetërore të naftës, Aramco, raporton Anadolu Agency. ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 15:59
Shefi i shërbimit të inteligjencës ruse sot paralajmëroi për një skenar të mundshëm lufte, pas sulmeve të telekomanduara në dy fabrika saudite të kompanisë shtetërore të naftës, Aramco, raporton Anadolu Agency. ...

Rusia i ofron sistemin S-400 Arabisë Saudite pas sulmeve me dronë
Presidenti rus Vladimir Putin tha se Rusia mund të ndihmojë Arabinë Saudite duke i shitur sistemet për mbrojtje ajrore S-300 dhe S-400, pas sulmeve ndaj industrisë saudite të naftës, raporton Anadolu Agency. “Ne jemi të ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 12:34
Presidenti rus Vladimir Putin tha se Rusia mund të ndihmojë Arabinë Saudite duke i shitur sistemet për mbrojtje ajrore S-300 dhe S-400, pas sulmeve ndaj industrisë saudite të naftës, raporton Anadolu Agency. “Ne jemi të ...

Pse Irani dhe Arabia Saudite janë rivalë kaq të ashpër?
mapo.al Irani dhe Arabia Saudite janë përplasur sërish pas sulmeve mbi rafineritë e naftës. Por përse ekziston kjo armiqësi e fortë mes këtyre dy vendeve? Nga Jonathan Marcus , BBC Përse nuk shkojnë mirë Irani dhe ...
Mapo | 17-Sep-2019 12:26
mapo.al Irani dhe Arabia Saudite janë përplasur sërish pas sulmeve mbi rafineritë e naftës. Por përse ekziston kjo armiqësi e fortë mes këtyre dy vendeve? Nga Jonathan Marcus , BBC Përse nuk shkojnë mirë Irani dhe ...

Sulmet në Arabinë Saudite, reagon NATO
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 10:20
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...

Donald Trump: Nuk duam luftë me Iranin, por SHBA është e gatshme
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. Unë nuk ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 09:57
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. Unë nuk ...

Trump: Duket sikur Irani qëndron pas sulmeve në Arabinë Saudite
Presidenti i SHBA Donald Trump të hënën tha se dukej sikur Irani ishte pas sulmeve mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite në fundjavë që ngjalli frikën e një konflikti të ri në Lindjen e Mesme, por shtoi se ai nuk ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 23:33
Presidenti i SHBA Donald Trump të hënën tha se dukej sikur Irani ishte pas sulmeve mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite në fundjavë që ngjalli frikën e një konflikti të ri në Lindjen e Mesme, por shtoi se ai nuk ...

Trump: Nuk duam luftë me Iranin, por SHBA është e gatshme
mapo.al Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. ...
Mapo | 17-Sep-2019 08:24
mapo.al Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se nuk dëshiron luftë me Iranin, por në çdo rast SHBA është e gatshme me armë, avionë dhe raketa. “Ne po shohim nëse Irani është prapa sulmeve në Arabinë Saudite. ...

Trump: Duket sikur Irani qëndron pas sulmeve në Arabinë Saudite
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është shprehur se bazuar në rrethanat e deritanishme, Irani, duket të jetë përgjegjës për sulmet mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite këtë fundjavë që ...
Lapsi | 17-Sep-2019 16:22
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është shprehur se bazuar në rrethanat e deritanishme, Irani, duket të jetë përgjegjës për sulmet mbi rafineritë e naftës në Arabinë Saudite këtë fundjavë që ...

Trazirat botërore rrisin vlerën e arit
Çmimet e argjendit dhe arit u rritën me më shumë se 1 për qind teksa investitorët u zhvendosën tek asetet e sigurta pasi një sulm në godinat e naftës të Arabisë Saudite rriti shqetësimin mbi furnizimin global me energji ...
Telegrafi | 17-Sep-2019 10:31
Çmimet e argjendit dhe arit u rritën me më shumë se 1 për qind teksa investitorët u zhvendosën tek asetet e sigurta pasi një sulm në godinat e naftës të Arabisë Saudite rriti shqetësimin mbi furnizimin global me energji ...

Shefi i NATO-s shpreh shqetësim nga sulmet në Arabinë Saudite
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...
VizionPlus | 17-Sep-2019 08:45
Udhëheqësi i aleancës ushtarake të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se është jashtëzakonisht i shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve, pas sulmeve në fundjavë mbi objektet e naftës në Arabinë Saudite. “U bëjmë thirrje ...

A ishte Irani prapa sulmeve në objektet e naftës saudite?
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 20:57
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...

A ishte Irani prapa sulmeve në objektet e naftës saudite?
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...
EkonomiaOnline | 17-Sep-2019 20:47
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcënime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...

SHBA-ja po peshon përgjigjen më të duhur ndaj sulmeve në rafineritë saudite
Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha të martën se Shtetet e Bashkuara po rishikojnë provat që sugjerojnë se Irani ishte pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Ai shtoi se SHBA-ja është e gatshme për të ...
TetovaSot | 17-Sep-2019 20:43
Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha të martën se Shtetet e Bashkuara po rishikojnë provat që sugjerojnë se Irani ishte pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Ai shtoi se SHBA-ja është e gatshme për të ...

Media: SHBA arrijnë në përfundimin se Irani është autor i sulmeve ndaj naftës saudite
Shtetet e Bashkuara kanë arritur në përfundimin se ishte Irani që ndërmori sulmet me dronë dhe raketa fundjavën e kaluar, të cilat paralizuan gjysmën e prodhimit të naftës në Arabinë Saudite. Rrjeti CBS News citon ...
Zeri Amerikes | 17-Sep-2019 20:08
Shtetet e Bashkuara kanë arritur në përfundimin se ishte Irani që ndërmori sulmet me dronë dhe raketa fundjavën e kaluar, të cilat paralizuan gjysmën e prodhimit të naftës në Arabinë Saudite. Rrjeti CBS News citon ...

SHBA-ja po peshon përgjigjen më të duhur ndaj sulmeve në rafineritë saudite
Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha të martën se Shtetet e Bashkuara po rishikojnë provat që sugjerojnë se Irani ishte pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Ai shtoi se SHBA-ja është e gatshme për të ...
Arbresh | 17-Sep-2019 19:52
Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha të martën se Shtetet e Bashkuara po rishikojnë provat që sugjerojnë se Irani ishte pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Ai shtoi se SHBA-ja është e gatshme për të ...

SHBA-ja po peshon përgjigjen më të duhur ndaj sulmeve në rafineritë saudite
Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha të martën se Shtetet e Bashkuara po rishikojnë provat që sugjerojnë se Irani ishte pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Ai shtoi se SHBA-ja është e gatshme për të ...
Alsat-M | 17-Sep-2019 19:26
Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha të martën se Shtetet e Bashkuara po rishikojnë provat që sugjerojnë se Irani ishte pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Ai shtoi se SHBA-ja është e gatshme për të ...

A ishte Irani prapa sulmeve në objektet e naftës saudite?
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcenime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...
Radio Evropa e Lire | 17-Sep-2019 19:22
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë tronditur tregjet botërore të energjisë, nxitën tensione në rajon dhe provokuan kërcenime për veprime ushtarake nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sulmet që ndodhën ...

SHBA-ja po peshon përgjigjen më të duhur ndaj sulmeve në rafineritë saudite
“Ne jemi duke vlerësuar të gjitha provat. Ne po këshillohemi me aleatët tanë. Dhe, presidenti do të përcaktojë rrugën më të mirë të veprimit në ditët në vazhdim”, tha Pence në një fjalim në Fondacionit Heritage në ...
Lajminet | 17-Sep-2019 19:13
“Ne jemi duke vlerësuar të gjitha provat. Ne po këshillohemi me aleatët tanë. Dhe, presidenti do të përcaktojë rrugën më të mirë të veprimit në ditët në vazhdim”, tha Pence në një fjalim në Fondacionit Heritage në ...

SHBA-ja po peshon përgjigjen më të duhur ndaj sulmeve në rafineritë saudite
Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha të martën se Shtetet e Bashkuara po rishikojnë provat që sugjerojnë se Irani ishte pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Ai shtoi se SHBA-ja është e gatshme për të ...
Radio Evropa e Lire | 17-Sep-2019 18:43
Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha të martën se Shtetet e Bashkuara po rishikojnë provat që sugjerojnë se Irani ishte pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Ai shtoi se SHBA-ja është e gatshme për të ...

Rezerva të pafundme nafte të ruajtura në shpella nëntokësore
Pas sulmeve ndaj infrastrukturës së Arabisë Saudite të naftës, zyrtarët amerikanë kanë diskutuar përdorimin e një depozite të stërmadhe nafte që SHBA ruan në shpella nëntokësore. Me rritjne çmimit të naftës, presidenti ...
Arbresh | 17-Sep-2019 18:27
Pas sulmeve ndaj infrastrukturës së Arabisë Saudite të naftës, zyrtarët amerikanë kanë diskutuar përdorimin e një depozite të stërmadhe nafte që SHBA ruan në shpella nëntokësore. Me rritjne çmimit të naftës, presidenti ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved