ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/07/2020 04:45

Sikurse SHBA, edhe Gjermania e do një përfaqësues të posaçëm për dialogun Kosovë – Serbi

Sikurse SHBA, edhe Gjermania e do një përfaqësues të posaçëm për dialogun Kosovë – Serbi
Angela Merkel dhe Emmanuel Macron, janë pro kthimit në tavolinë të bisedimeve dhe pajtimit, Kosovë – Serbi. Njerëz të afërt të kancelares gjermane, Merkel dhe presidentit francez, Macron, siç i është konfirmuar ...
Telegrafi | 15-Sep-2019 21:01
Angela Merkel dhe Emmanuel Macron, janë pro kthimit në tavolinë të bisedimeve dhe pajtimit, Kosovë – Serbi. Njerëz të afërt të kancelares gjermane, Merkel dhe presidentit francez, Macron, siç i është konfirmuar ...

Ambasadori amerikan në Beograd: Qeveria e re ta heq taksën
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj produkteve ...
Telegrafi | 15-Sep-2019 20:40
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj produkteve ...

Ambasadori i ShBA në Beograd i bën thirrje Prishtinës: “Të hiqet taksa e të nisë dialogu”
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd Kyle Scott, apeloi qe qeveria e re e cila do te krijohet pas zgjedhjeve te 6 tetorit në Kosovë, të heqë taksën e të rifillojë dialogun. Gjatë një interviste për mediat ...
VizionPlus | 15-Sep-2019 14:11
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd Kyle Scott, apeloi qe qeveria e re e cila do te krijohet pas zgjedhjeve te 6 tetorit në Kosovë, të heqë taksën e të rifillojë dialogun. Gjatë një interviste për mediat ...

Gjermanët e duan postin e emisarit të BE-së për Kosovën
Gjermanët e francezët kanë nisur të bisedojnë rreth emërimit të një të dërguari të posaçëm për Ballkanin. Berlini ka shprehur ambiciet që ky emisar të jetë gjerman. ...
Zeri | 15-Sep-2019 21:31
Gjermanët e francezët kanë nisur të bisedojnë rreth emërimit të një të dërguari të posaçëm për Ballkanin. Berlini ka shprehur ambiciet që ky emisar të jetë gjerman. ...

Sikurse SHBA, edhe Gjermania e do një përfaqësues të posaçëm për dialogun Kosovë – Serbi
Njerëz të afërt të kancelares gjermane, Merkel dhe presidentit francez, Macron, siç i është konfirmuar klankosovës nga Berlini, kanë nisur bisedat për kapitullin e ri të këtij procesi. Dyshja kryesore e Evropës do t’i ...
Lajminet | 15-Sep-2019 21:25
Njerëz të afërt të kancelares gjermane, Merkel dhe presidentit francez, Macron, siç i është konfirmuar klankosovës nga Berlini, kanë nisur bisedat për kapitullin e ri të këtij procesi. Dyshja kryesore e Evropës do t’i ...

Ambasadori amerikan në Beograd: Qeveria e re e Kosovës ta heq taksën
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj......
Zeri | 15-Sep-2019 21:21
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj......

Sikurse SHBA, edhe Gjermania e do një përfaqësues të posaçëm për dialogun Kosovë – Serbi
Angela Merkel dhe Emmanuel Macron, janë pro kthimit në tavolinë të bisedimeve dhe pajtimit, Kosovë – Serbi. Njerëz të afërt të kancelares gjermane, Merkel dhe presidentit francez, Macron, siç i është konfirmuar ...
Shenja | 15-Sep-2019 21:20
Angela Merkel dhe Emmanuel Macron, janë pro kthimit në tavolinë të bisedimeve dhe pajtimit, Kosovë – Serbi. Njerëz të afërt të kancelares gjermane, Merkel dhe presidentit francez, Macron, siç i është konfirmuar ...

Ambasadori amerikan në Beograd: Qeveria e re e Kosovës ta heq taksën
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj produkteve ...
InFokusi | 15-Sep-2019 21:19
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj produkteve ...

Ambasadori Amerikan në Beograd: Kosova është e pavarur por tarifat duhen hequr
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Kajli Skot, ka theksuar se Uashingtoni dëshiron që Kosova të heq tarifat për mallrat nga Serbia dhe nga Bosnjë e Hercegovina si kusht për rifillimin e dialogut ...
ABCNews | 15-Sep-2019 19:08
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Kajli Skot, ka theksuar se Uashingtoni dëshiron që Kosova të heq tarifat për mallrat nga Serbia dhe nga Bosnjë e Hercegovina si kusht për rifillimin e dialogut ...

Ambasadori amerikan në Beograd: Qeveria e re e Kosovës ta heq taksën
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj produkteve ...
Arbresh | 15-Sep-2019 21:11
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj produkteve ...

Ambasadori amerikan në Beograd: Qeveria e re e Kosovës ta heq taksën
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj produkteve ...
Gazeta Express | 15-Sep-2019 21:07
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj produkteve ...

Ambasadori i SHBA në Serbi: Kosova të pezullojë taksën që të vazhdojë dialogu
“Kosova duhet të pezullojë taksën me Serbinë në mënyrë që të vazhdojë dialog”. Kështu deklaroi ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott. Në një intervistë për mediumin serb “Kurir”, Scott ka ripërsëritur qëndrimin e ...
BalkanWeb | 15-Sep-2019 07:34
“Kosova duhet të pezullojë taksën me Serbinë në mënyrë që të vazhdojë dialog”. Kështu deklaroi ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott. Në një intervistë për mediumin serb “Kurir”, Scott ka ripërsëritur qëndrimin e ...

Ambasadori i SHBA në Serbi: Kosova të pezullojë taksën që të vazhdojë dialogu
“Kosova duhet të pezullojë taksën me Serbinë në mënyrë që të vazhdojë dialog”. Kështu deklaroi ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott. Në një intervistë për mediumin serb “Kurir”, Scott ka ripërsëritur qëndrimin e ...
GazetaTema | 15-Sep-2019 08:58
“Kosova duhet të pezullojë taksën me Serbinë në mënyrë që të vazhdojë dialog”. Kështu deklaroi ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott. Në një intervistë për mediumin serb “Kurir”, Scott ka ripërsëritur qëndrimin e ...

Gjermanët e duan postin e emisarit të BE për Kosovën (VIDEO)
Gjermanët e francezët kanë nisur të bisedojnë rreth emërimit të një të dërguari të posaçëm për Ballkanin. Berlini ka shprehur ambiciet që ky emisar të jetë gjerman, njofton Klan Kosova. Kronikë e zgjeruar nga Besnik ...
Klan Kosova | 15-Sep-2019 20:22
Gjermanët e francezët kanë nisur të bisedojnë rreth emërimit të një të dërguari të posaçëm për Ballkanin. Berlini ka shprehur ambiciet që ky emisar të jetë gjerman, njofton Klan Kosova. Kronikë e zgjeruar nga Besnik ...

Kyle Scott, qeveria e re ta heq taksën (VIDEO)
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori i kësaj fuqie në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj ...
Klan Kosova | 15-Sep-2019 20:16
Kushdo që të jetë në krye të qeverisë së re të Kosovës, do të përballet më një kërkesë të amerikanëve. Ambasadori i kësaj fuqie në Beograd, Kyle Scott ka porositur ekzekutivin e ri kosovar që ta heq taksën ndaj ...

Ambasadori i ShBA në Beograd i bën thirrje Prishtinës: “Të hiqet taksa e të nisë dialogu”
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd Kyle Scott, apeloi qe qeveria e re e cila do te krijohet pas zgjedhjeve te 6 tetorit në Kosovë, të heqë taksën e të rifillojë dialogun. Gjatë një interviste për mediat ...
Medial | 15-Sep-2019 14:24
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd Kyle Scott, apeloi qe qeveria e re e cila do te krijohet pas zgjedhjeve te 6 tetorit në Kosovë, të heqë taksën e të rifillojë dialogun. Gjatë një interviste për mediat ...

ShBA-të me porosi për ata që do të qeverisin me Kosovën pas 6 tetorit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë tregojnë se kanë synime të qarta sa i përket vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Pas emërimit të Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor, ...
Gazeta Monitor | 15-Sep-2019 13:28
Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë tregojnë se kanë synime të qarta sa i përket vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Pas emërimit të Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor, ...

Vjen ‘selami’ i fortë i Washingtonit për ata që do të qeverisin me Kosovën pas 6 tetorit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë tregojnë se kanë synime të qarta sa i përket vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Pas emërimit të Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor, ...
Arbresh | 15-Sep-2019 13:11
Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë tregojnë se kanë synime të qarta sa i përket vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Pas emërimit të Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor, ...

Vjen ‘selami’ i fortë i Washingtonit për ata që do të qeverisin me Kosovën pas 6 tetorit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë tregojnë se kanë synime të qarta sa i përket vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Pas emërimit të Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor, ...
Gazeta Express | 15-Sep-2019 12:59
Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë tregojnë se kanë synime të qarta sa i përket vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Pas emërimit të Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor, ...

Ambasadori amerikan në Serbi: Mesazhi ynë është i qartë, Kosova ta heq taksën
Ambasadori amerikan në Serbi. Kyle Scott u shprehë se ShBA dëshirojnë që Kosova ta heq taksën në mënyrë që të vazhdoj dialogu. “Mesazhi ynë është i qartë: Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që Kosova të heqë tarifat në ...
Albportali | 15-Sep-2019 12:14
Ambasadori amerikan në Serbi. Kyle Scott u shprehë se ShBA dëshirojnë që Kosova ta heq taksën në mënyrë që të vazhdoj dialogu. “Mesazhi ynë është i qartë: Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që Kosova të heqë tarifat në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved