ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2020 06:41

Covid-19 nxit pjesëmarrje rekord në votimet e hershme në SHBA

Covid-19 nxit pjesëmarrje rekord në votimet e hershme në SHBA
Një numër i pashembullt votuesish kanë vendosur të votojnë përpara zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit në Shtetet e Bashkuara. Më shumë se 14 milionë amerikanë kanë votuar tashmë, të paktën 10 herë më shumë se ...
Illyriapress | 18-Oct-2020 00:00
Një numër i pashembullt votuesish kanë vendosur të votojnë përpara zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit në Shtetet e Bashkuara. Më shumë se 14 milionë amerikanë kanë votuar tashmë, të paktën 10 herë më shumë se ...

Kandidatët për president përpiqen të tërheqin të moshuarit
Ky komunitet me të moshuar në Florida është tradicionalisht një bastion i republikanëve. Por pas Kuvendit Kombëtar Demokrat në muajin gusht, disa banorë shprehën mbështetjen për zotin Biden, duke thënë se u kishte ...
Lajminet | 17-Oct-2020 20:32
Ky komunitet me të moshuar në Florida është tradicionalisht një bastion i republikanëve. Por pas Kuvendit Kombëtar Demokrat në muajin gusht, disa banorë shprehën mbështetjen për zotin Biden, duke thënë se u kishte ...

Dua Lipa e krahason Donlad Trump-in me kunguj
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nuk ka hezituar asnjëherë që nëpër media të tregojë bindjet e saj politike. Së fundmi, ajo ka treguar se është rrethuar kah kandidati demokrat, Joe Biden, i cili po ...
Arbresh | 17-Oct-2020 18:30
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nuk ka hezituar asnjëherë që nëpër media të tregojë bindjet e saj politike. Së fundmi, ajo ka treguar se është rrethuar kah kandidati demokrat, Joe Biden, i cili po ...

Fushata elektorale në SHBA/ Donald Trump mban tubime në Miçigan dhe Uiscon
UASHINGTON Presidenti Donald Trump ka nisur fushatën për rizgjedhje në Michigan dhe Wisconsin të shtunën, përpara se të nisë një turne në shtetet perëndimore për të rritur mbështetjen, pasi sondazhet kombëtare tregojnë ...
BalkanWeb | 17-Oct-2020 17:00
UASHINGTON Presidenti Donald Trump ka nisur fushatën për rizgjedhje në Michigan dhe Wisconsin të shtunën, përpara se të nisë një turne në shtetet perëndimore për të rritur mbështetjen, pasi sondazhet kombëtare tregojnë ...

Trump nis fushatën për rizgjedhje në Michigan dhe Wisconsin
Presidenti Donald Trump ka nisur fushatën për rizgjedhje në Michigan dhe Wisconsin të shtunën, përpara se të nisë një turne në shtetet perëndimore për të rritur mbështetjen, pasi sondazhet kombëtare tregojnë se ai ndjek ...
Lapsi | 17-Oct-2020 17:00
Presidenti Donald Trump ka nisur fushatën për rizgjedhje në Michigan dhe Wisconsin të shtunën, përpara se të nisë një turne në shtetet perëndimore për të rritur mbështetjen, pasi sondazhet kombëtare tregojnë se ai ndjek ...

Albin Kurti bën si Rama para 4 viteve, bën thirrje që të votohet Joe Biden
Njësoj si kryeministri i Shqipërisë Edi Rama 4 vite më parë, edhe Albin Kurti bën thirrje që në zgjedhjet presidenciale të 4 nëntorit në SHBA të mos votohet Donald Trump por kandidati demokrat Joe Biden. Përmes një ...
Standard | 17-Oct-2020 13:31
Njësoj si kryeministri i Shqipërisë Edi Rama 4 vite më parë, edhe Albin Kurti bën thirrje që në zgjedhjet presidenciale të 4 nëntorit në SHBA të mos votohet Donald Trump por kandidati demokrat Joe Biden. Përmes një ...

Donald Trump thotë se ai mund të largohet nga SHBA nëse humbet nga Joe Biden
Donald Trump ka thënë se ai mund të largohet nga SHBA nëse humbet Shtëpinë e Bardhë nga Joe Biden në ditën e zgjedhjeve. Trump po fliste për perspektivën e rivalit të tij Demokrat që të fitonte zgjedhjet e ardhshme ...
Arbresh | 17-Oct-2020 13:30
Donald Trump ka thënë se ai mund të largohet nga SHBA nëse humbet Shtëpinë e Bardhë nga Joe Biden në ditën e zgjedhjeve. Trump po fliste për perspektivën e rivalit të tij Demokrat që të fitonte zgjedhjet e ardhshme ...

Fushata presidenciale në SHBA/ Obama pritet të marrë pjesë në fushatën e Biden në Filadelfia
SHBA Ish-presidenti Barack Obama është planifikuar të bëjë fushatë për kandidatin demokrat për president Joe Biden në Filadelfia javën e ardhshme, përpara zgjedhjeve të 3 nëntorit, kundër Presidentit Donald Trump. Këtë ...
BalkanWeb | 16-Oct-2020 21:32
SHBA Ish-presidenti Barack Obama është planifikuar të bëjë fushatë për kandidatin demokrat për president Joe Biden në Filadelfia javën e ardhshme, përpara zgjedhjeve të 3 nëntorit, kundër Presidentit Donald Trump. Këtë ...

LDK: Vetëm një politikan i krisur i Kosovës merr anë në zgjedhjet amerikane
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dje edhe hapur ka dalë në përkrahje të Joe Biden si kandidat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një rreshtim i tillë i Kurtit vjen pas përplasjeve që ka ...
PortaliOnline | 17-Oct-2020 09:30
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dje edhe hapur ka dalë në përkrahje të Joe Biden si kandidat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një rreshtim i tillë i Kurtit vjen pas përplasjeve që ka ...

Trump dhe Biden “përplasen” në distancë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe sfiduesi i tij në zgjedhjet e 3 nëntorit, Joe Biden, iu përgjigjën pyetjeve të votuesve në ngjarje të ndara, pasi debati që duhej ta zhvillonin së bashku, u anulua. ...
VizionPlus | 16-Oct-2020 22:32
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe sfiduesi i tij në zgjedhjet e 3 nëntorit, Joe Biden, iu përgjigjën pyetjeve të votuesve në ngjarje të ndara, pasi debati që duhej ta zhvillonin së bashku, u anulua. ...

Trump-Biden, në debate të ndara/ Përplasje për menaxhimin e pandemisë së COVID
Pak javë përpara zgjedhjeve presidenciale, më shumë se 18 milionë amerikanë tashmë kanë votuar në procesin e parakohshëm që përfshin atë në vendvotime apo me postë. Ndërkohë beteja elektorale mes dy kandidatëve vijon në ...
VizionPlus | 16-Oct-2020 22:31
Pak javë përpara zgjedhjeve presidenciale, më shumë se 18 milionë amerikanë tashmë kanë votuar në procesin e parakohshëm që përfshin atë në vendvotime apo me postë. Ndërkohë beteja elektorale mes dy kandidatëve vijon në ...

Reagime të ashpëra ndaj Kurtit pas pozicionimit anti-Trump në zgjedhjet amerikane
Një rreshtim i tillë i Kurtit vjen pas përplasjeve që ka pasur me emisarin e Donald Trump, Richard Grenell, rreth çështjes së dialogut me Serbinë. Për këtë rreshtim të Kurtit ka pasur reagime në Kosovë dhe në Shtetet e ...
Lajminet | 17-Oct-2020 09:02
Një rreshtim i tillë i Kurtit vjen pas përplasjeve që ka pasur me emisarin e Donald Trump, Richard Grenell, rreth çështjes së dialogut me Serbinë. Për këtë rreshtim të Kurtit ka pasur reagime në Kosovë dhe në Shtetet e ...

?Kurti mbështet publikisht Joe Bidenin për President të ShBA-së
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbështetur publikisht kandidatin Joe Biden për President të ShBA-së.
Top Channel | 16-Oct-2020 20:00
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbështetur publikisht kandidatin Joe Biden për President të ShBA-së.

Albin Kurti kundër Trumpit, i bën thirrje shqiptarëve që të votojnë Joe Biden
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur kundër presidentit Donald Trump, ndërsa i ka bërë thirrje shqiptarëve që të votohet Joe Biden si kryetar i ri i shtetit amerikan. Përmes një videomesazhi në ...
BalkanWeb | 16-Oct-2020 19:30
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur kundër presidentit Donald Trump, ndërsa i ka bërë thirrje shqiptarëve që të votohet Joe Biden si kryetar i ri i shtetit amerikan. Përmes një videomesazhi në ...

Reagime të ashpra ndaj Kurtit pas pozicionimit anti-Trump në zgjedhjet amerikane
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dje edhe hapur ka dalë në përkrahje të Joe Biden si kandidat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një rreshtim i tillë i Kurtit vjen pas përplasjeve që ka ...
EkonomiaOnline | 17-Oct-2020 09:00
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dje edhe hapur ka dalë në përkrahje të Joe Biden si kandidat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një rreshtim i tillë i Kurtit vjen pas përplasjeve që ka ...

Albin Kurti del hapur kundër Trump-it: Shqiptarët të votojnë Joe Biden për president
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur kundër presidentit Donald Trump, ndërsa i ka bërë thirrje shqiptarëve që të votohet Joe Biden si kryetar i ri i shtetit amerikan. Përmes një videomesazhi në ...
GazetaTema | 16-Oct-2020 20:01
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur kundër presidentit Donald Trump, ndërsa i ka bërë thirrje shqiptarëve që të votohet Joe Biden si kryetar i ri i shtetit amerikan. Përmes një videomesazhi në ...

Pezullohet gazetari që do të moderonte debatin Trump-Biden, pranoi se ka gënjyer…
Një gazetar veteran në Shtetet e Bashkuara, i cili është zgjedhur për të moderuar debatin e dytë midis presidentit amerikan, Donald Trump, dhe sfiduesit të tij, Joe Biden, u pezullua, pasi pranoi se ka gënjyer se ...
BalkanWeb | 16-Oct-2020 11:00
Një gazetar veteran në Shtetet e Bashkuara, i cili është zgjedhur për të moderuar debatin e dytë midis presidentit amerikan, Donald Trump, dhe sfiduesit të tij, Joe Biden, u pezullua, pasi pranoi se ka gënjyer se ...

Në prag të zgjedhjeve/ Trump, Biden përplasen në distancë për koronavirusin
Kandidati demokrat presidencial, Joe Biden, kritikoi të enjten atë që ai e quajti përgjigjen e nxitur nga “paniku” të Presidentit Donald Trump ndaj pandemisë së koronavirusit, ndërsa zoti Trump mbrojti menaxhimin nga ...
BalkanWeb | 16-Oct-2020 07:30
Kandidati demokrat presidencial, Joe Biden, kritikoi të enjten atë që ai e quajti përgjigjen e nxitur nga “paniku” të Presidentit Donald Trump ndaj pandemisë së koronavirusit, ndërsa zoti Trump mbrojti menaxhimin nga ...

Në vend të debatit presidencial, Trump e Biden iu përgjigjen në të njëjtën kohë pyetjeve të publikut
Presidenti amerikan, Donald Trump dhe rivali i tij demokrat në zgjedhjet presidenciale, Joe Biden, pritet të mbajnë takime konkurrente nëpër televizionet kombëtare më 15 tetor, në vend të debatit të dytë presidencial. ...
BalkanWeb | 15-Oct-2020 21:00
Presidenti amerikan, Donald Trump dhe rivali i tij demokrat në zgjedhjet presidenciale, Joe Biden, pritet të mbajnë takime konkurrente nëpër televizionet kombëtare më 15 tetor, në vend të debatit të dytë presidencial. ...

Reagime të ashpëra ndaj Kurtit pas pozicionimit anti-Trump në zgjedhjet amerikane
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dje edhe hapur ka dalë në përkrahje të Joe Biden si kandidat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një rreshtim i tillë i Kurtit vjen pas përplasjeve që ka ...
Gazeta Express | 17-Oct-2020 08:30
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dje edhe hapur ka dalë në përkrahje të Joe Biden si kandidat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një rreshtim i tillë i Kurtit vjen pas përplasjeve që ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved