ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2020 06:56

Rama tallet me gafën e Bashës: Praaapë sot?! O ti mos vdeksh kurre¨ kurre¨

Rama tallet me gafën e Bashës: Praaapë sot?! O ti mos vdeksh kurre¨ kurre¨
Lajmi i Fundit Rama tallet me gafën e Bashës: Praaapë sot?! O ti mos vdeksh kurre¨ kurre¨ Lapsuset e kreut të PD-së, Lulzim Basha janë shoqëruar me të qeshura nga ana e kryeministrit Edi Rama. Në një konferencë për ...
Lajmi i Fundit | 17-Oct-2020 17:00
Lajmi i Fundit Rama tallet me gafën e Bashës: Praaapë sot?! O ti mos vdeksh kurre¨ kurre¨ Lapsuset e kreut të PD-së, Lulzim Basha janë shoqëruar me të qeshura nga ana e kryeministrit Edi Rama. Në një konferencë për ...

Basha: 70% e shkollave s’kanë ujë të pijshëm, keqqeverisja po rrezikon jetën e shqiptarëve
Kryedemokrati Lulzim Basha vijon të akuzojë qeverinë për keqmenaxhim të situatës së shkaktuar nga pandemia. Gjatë një konference për shtyp, lideri demokrat shprehet se personeli shendetesor është i rraskapitur dhe se ...
VizionPlus | 17-Oct-2020 15:01
Kryedemokrati Lulzim Basha vijon të akuzojë qeverinë për keqmenaxhim të situatës së shkaktuar nga pandemia. Gjatë një konference për shtyp, lideri demokrat shprehet se personeli shendetesor është i rraskapitur dhe se ...

Basha shpalos planin me 5 pika për kapërcimin e krizës nga pandemia
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për mediat deklaroi se arsyeja e rritjes së numrit të rasteve me COVID-19 është mungesa e testimeve. Lideri i opozitës akuzoi qeverinë se nuk po jep buxhet ...
Lapsi | 17-Oct-2020 14:30
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për mediat deklaroi se arsyeja e rritjes së numrit të rasteve me COVID-19 është mungesa e testimeve. Lideri i opozitës akuzoi qeverinë se nuk po jep buxhet ...

Basha: 1 në 3 shqiptarë nuk siguron dot ushqim mjaftueshëm! Numri i rasteve është shtuar, i testimeve ka rënë
Kreu i PD Lulzim Basha do të dalë në një konferencë për shtyp me gazetarët, një rutinë tashmë e përditshme e tij, ku përsërit të njëjtat kërkesa. “Jam para medias për të përsëritur thirrjen që shqiptarët të marrin ...
Gazeta Dita | 17-Oct-2020 13:31
Kreu i PD Lulzim Basha do të dalë në një konferencë për shtyp me gazetarët, një rutinë tashmë e përditshme e tij, ku përsërit të njëjtat kërkesa. “Jam para medias për të përsëritur thirrjen që shqiptarët të marrin ...

“Masat e paligjshme nuk do të njihen”, Basha: Rama s’ka asnjë plan për pandeminë. Është vetëm një shtet gjobëvënës
TIRANË Gjobat e vëna sot nga policia, do të zhbëhen ‘nesër’ me ardhjen në pushtet të PD-së. Deklarata u bë nga kryedemokrati Lulzim Basha, në bashkëbisedimin me gazetarët ku theksoi se edhe personat që kanë marrë këto ...
BalkanWeb | 17-Oct-2020 13:30
TIRANË Gjobat e vëna sot nga policia, do të zhbëhen ‘nesër’ me ardhjen në pushtet të PD-së. Deklarata u bë nga kryedemokrati Lulzim Basha, në bashkëbisedimin me gazetarët ku theksoi se edhe personat që kanë marrë këto ...

“Kjo është çështje jete”, Basha: Mijëra pacientë me COVID kurohen në shtëpi, t’u rimbursohen urgjent ilaçet
Kryetari i PD-së Lulzim Basha, nga konferenca me gazetaret i ka bërë thirrje përsëri Qeverisë sot të rimbursojë medikamentet që po marrin për COVID-19, mijëra shqiptarë që kurohen në shtëpi. “Asnjë medikament për ...
Standard | 17-Oct-2020 13:31
Kryetari i PD-së Lulzim Basha, nga konferenca me gazetaret i ka bërë thirrje përsëri Qeverisë sot të rimbursojë medikamentet që po marrin për COVID-19, mijëra shqiptarë që kurohen në shtëpi. “Asnjë medikament për ...

Basha akuza për inceneratorin e Elbasanit/ Rama: Gënjeshtra e ka hundën e gjatë po këmbët e shkurtra
Pas akuzave të kreut të PD-së Lulzim Basha për inceneratorin e Elbasanit dhe reagimit të drejtorit Enea Murataj, ka reaguar kryeministri Edi Rama.
Top Channel | 17-Oct-2020 13:30
Pas akuzave të kreut të PD-së Lulzim Basha për inceneratorin e Elbasanit dhe reagimit të drejtorit Enea Murataj, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

“1 në 3 shqiptarë nuk siguron dot ushqim të mjaftueshëm”/ Basha: Numri i rasteve është shtuar
Në një bashkëbisedim me qytetarët, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se 1 në 3 shqiptarë nuk siguron dot mjaftueshëm ushqim për të jetuar, ndërkohë që sa i takon situatës së pandemisë Covid-19 tha se ...
Top Channel | 17-Oct-2020 12:31
Në një bashkëbisedim me qytetarët, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se 1 në 3 shqiptarë nuk siguron dot mjaftueshëm ushqim për të jetuar, ndërkohë që sa i takon situatës së pandemisë Covid-19 tha se ...

“Masat e paligjshme nuk do të njihen”, Basha: Rama s’ka asnjë plan për pandeminë
Lajmi i Fundit “Masat e paligjshme nuk do të njihen”, Basha: Rama s’ka asnjë plan për pandeminë TIRANË Gjobat e vëna sot nga policia, do të zhbëhen ‘nesër’ me ardhjen në pushtet të PD-së. Deklarata u bë nga ...
Lajmi i Fundit | 17-Oct-2020 13:30
Lajmi i Fundit “Masat e paligjshme nuk do të njihen”, Basha: Rama s’ka asnjë plan për pandeminë TIRANË Gjobat e vëna sot nga policia, do të zhbëhen ‘nesër’ me ardhjen në pushtet të PD-së. Deklarata u bë nga ...

“S’kam dalë para jush për të bërë Kasandrën”, Basha: Keqqeverisja po rrezikon ditë për ditë jetën e shqiptarëve
TIRANE Në bashkëbisedimin, e kthyer në të përditshëm tashmë për mediat, kryedemokrati Lulzim Basha, i parashtroi edhe një herë planin e PD për rimbëkembjen nga kriza që ka përfshirë vendin pas pandemisë. “Urgjentisht të ...
BalkanWeb | 17-Oct-2020 12:31
TIRANE Në bashkëbisedimin, e kthyer në të përditshëm tashmë për mediat, kryedemokrati Lulzim Basha, i parashtroi edhe një herë planin e PD për rimbëkembjen nga kriza që ka përfshirë vendin pas pandemisë. “Urgjentisht të ...

“Kjo është çështje jete”, Basha: Ja pse është rritur numri i infektimeve me COVID-19. 5 pikat e PD, plani kundër krizës
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për mediat deklaroi se arsyeja e rritjes së numrit të rasteve me COVID-19 është mungesa e testimeve. Lideri i opozitës akuzoi qeverinë se nuk po jep buxhet ...
BalkanWeb | 17-Oct-2020 12:31
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për mediat deklaroi se arsyeja e rritjes së numrit të rasteve me COVID-19 është mungesa e testimeve. Lideri i opozitës akuzoi qeverinë se nuk po jep buxhet ...

Balla i përgjigjet Bashës: Je gënjeshtar. Taksa e biznesit të vogël është zero!
TIRANË Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas deklararës së Lulzim Bashës, i cili tha se qeveria nuk i ka zeruar taksat për biznesin e vogël. Përmes një postimi në rrjetin ...
BalkanWeb | 17-Oct-2020 10:30
TIRANË Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas deklararës së Lulzim Bashës, i cili tha se qeveria nuk i ka zeruar taksat për biznesin e vogël. Përmes një postimi në rrjetin ...

“S’kam dalë para jush për të bërë Kasandrën”, Basha: Keqqeverisja po rrezikon ditë për ditë jetën e shqiptarëve
Lajmi i Fundit “S’kam dalë para jush për të bërë Kasandrën”, Basha: Keqqeverisja po rrezikon ditë për ditë jetën e shqiptarëve TIRANE Në bashkëbisedimin, e kthyer në të përditshëm tashmë për mediat, kryedemokrati Lulzim ...
Lajmi i Fundit | 17-Oct-2020 13:30
Lajmi i Fundit “S’kam dalë para jush për të bërë Kasandrën”, Basha: Keqqeverisja po rrezikon ditë për ditë jetën e shqiptarëve TIRANE Në bashkëbisedimin, e kthyer në të përditshëm tashmë për mediat, kryedemokrati Lulzim ...

Basha: Biznesi i vogël pa taksë, gënjeshtër e Ramës. Ja çfarë lehtësish kemi në program
Kryetari i PD Lulzim Basha ka folur për pjesën e programit të PD për biznesin e vogël, ndërsa e cilësoi si mashtrim premtimin e Ramës për zero taksdë për biznesin e vogël. Basha tha se biznesi i vogël pa taksë është një ...
BalkanWeb | 16-Oct-2020 22:30
Kryetari i PD Lulzim Basha ka folur për pjesën e programit të PD për biznesin e vogël, ndërsa e cilësoi si mashtrim premtimin e Ramës për zero taksdë për biznesin e vogël. Basha tha se biznesi i vogël pa taksë është një ...

Basha: Rama është “pykë” në ekonomi! Së shpejti “Qeveria hije” e imja para publikut, më e mirë dhe se e Berishës
Miratimi i vendimit nga qeveria për rritjen e pagës minimale në 30 mijë lekë të reja ka sjellë reagimin e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në emisionin “Zonë e Lirë”. Basha u shpreh se paga nuk rritet me ...
GazetaTema | 16-Oct-2020 23:31
Miratimi i vendimit nga qeveria për rritjen e pagës minimale në 30 mijë lekë të reja ka sjellë reagimin e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në emisionin “Zonë e Lirë”. Basha u shpreh se paga nuk rritet me ...

Basha tregon pse hyri në debat me Ramën: Dje mësuam se përveç hajdut e gënjeshtar, Rama është edhe frikacak
Kreu i PD-së Lulzim Basha ka treguar arsyet se përse ndërhyri në debatin me kryeministrin Edi Rama. I pyetur në emisionin “Zonë e lirë” Basha, tha se dje shqiptarët mësuan se Rama u zbulua para shqiptarëve edhe si ...
BalkanWeb | 16-Oct-2020 22:00
Kreu i PD-së Lulzim Basha ka treguar arsyet se përse ndërhyri në debatin me kryeministrin Edi Rama. I pyetur në emisionin “Zonë e lirë” Basha, tha se dje shqiptarët mësuan se Rama u zbulua para shqiptarëve edhe si ...

“Vetëm një njeri që fut milionat në xhep tërbohet në atë farë mënyre”, Basha thumbon Ramën pas përballjes në emision
Njësoj si dje, kryedemokrati Lulzim Basha doli sërish sot në një konferencë për shtyp me gazetarët dhe përsëriti kërkesën e implementimit të planit me 5 pika të rimëkëmbjes, nga qeveria Rama. Ai tha se plani me 5 pika ...
BalkanWeb | 16-Oct-2020 13:30
Njësoj si dje, kryedemokrati Lulzim Basha doli sërish sot në një konferencë për shtyp me gazetarët dhe përsëriti kërkesën e implementimit të planit me 5 pika të rimëkëmbjes, nga qeveria Rama. Ai tha se plani me 5 pika ...

Plani me 5 pika/ Basha: Opozita po përmbush detyrën me sukses, s’e kemi përdorur si kalë beteje, por po të na kishin dëgjuar 6 muaj më parë…
Kreu i PD, Lulzim Basha ka theksuar se opozita detyrën e vet po e përmbush me sukses pasi që prej fillimit të pandemisë në mars i ka shpalosur dhe propozuar qeverisë planin. Basha thotë se asnjë opozitë në Ballkan s’ka ...
BalkanWeb | 16-Oct-2020 13:30
Kreu i PD, Lulzim Basha ka theksuar se opozita detyrën e vet po e përmbush me sukses pasi që prej fillimit të pandemisë në mars i ka shpalosur dhe propozuar qeverisë planin. Basha thotë se asnjë opozitë në Ballkan s’ka ...

Basha: Qeveri gjobëvënëse! Mbushin thesarin e zbrasur, njëherë blindat, tani fshihen pas maskave
Kreu i PD, Lulzim Basha e ka akuzuar qeverinë si një gjobvënëse ndaj qytetarve, bizneseve dhe këdo vetëm e vetëm që mos marrë masa ekonomike që u vijnë në ndihmë shqiptarëve. Basha thekson se kësaj radhe qeveria është ...
BalkanWeb | 16-Oct-2020 13:01
Kreu i PD, Lulzim Basha e ka akuzuar qeverinë si një gjobvënëse ndaj qytetarve, bizneseve dhe këdo vetëm e vetëm që mos marrë masa ekonomike që u vijnë në ndihmë shqiptarëve. Basha thekson se kësaj radhe qeveria është ...

Basha del sërish për planin me 5 pika, “ultimatum” Ramës: Shpërnda çeqe me para për shqiptarët, çdo sipërmarrësi jepi nga 1 mijë euro. Po ti nuk e ve ujin në zjarr fare dhe s’mendon për qytetarët
Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë sërish para medias për të folur për planin e tij me 5 pika që mendon se do rimëkëmbnin vendin menjëherë nëse zbatohet. “Në planin me 5 pika rimbursim i ilaçeve do të lehtësonte, kush ...
GazetaTema | 16-Oct-2020 13:31
Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë sërish para medias për të folur për planin e tij me 5 pika që mendon se do rimëkëmbnin vendin menjëherë nëse zbatohet. “Në planin me 5 pika rimbursim i ilaçeve do të lehtësonte, kush ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved