ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/10/2020 04:50

Policia bën bilancin e 24-orëve të fundit: 678 të gjobitur për mosvënien e maskës

Policia bën bilancin e 24-orëve të fundit: 678 të gjobitur për mosvënien e maskës
Policia vijon kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin.
Top Channel | 17-Oct-2020 18:00
Policia vijon kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin.

Mbajtja e maskave me detyrim, Policia ndëshkon me gjoba të pabindurit, 678 masa administrative në 24 orë
Punonjësit e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin ...
BalkanWeb | 17-Oct-2020 18:00
Punonjësit e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin ...

Maskat më detyrim/ Kukësi për t’u marrë shembull! Ja qytetet ku janë vendosur më shumë gjoba sot
Punonjësit e Policisë vazhdojnë me kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse.
Top Channel | 17-Oct-2020 16:30
Punonjësit e Policisë vazhdojnë me kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse.

678 të gjobitur për mosvënien e maskës 24 orët e fundit në Shqipëri
Policia vijon kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave antiCovid në të gjithë vendin. Prej orës 17:00 të datës 16.10.2020 deri në orën 17:00 të datës 17.10.2020, shërbimet e Policisë, gjatë kontrolleve, kanë ...
GazetaTema | 17-Oct-2020 19:31
Policia vijon kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave antiCovid në të gjithë vendin. Prej orës 17:00 të datës 16.10.2020 deri në orën 17:00 të datës 17.10.2020, shërbimet e Policisë, gjatë kontrolleve, kanë ...

Maskat, sa po përdoren?/ Vëzhgim në rrugët e kryeqytetit. Ka ende banorë që nuk besojnë se ka Covid
Maska në ambientet e jashtme është detyrim që prej të enjtes.
Top Channel | 17-Oct-2020 16:00
Maska në ambientet e jashtme është detyrim që prej të enjtes.

Maskat me detyrim/ Policia vendos 341 gjoba! E pësojnë 11 persona që nuk treguan dokumentin e identifikimit
Punonjësit e Policisë vijojnë kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë ...
Top Channel | 16-Oct-2020 18:00
Punonjësit e Policisë vijojnë kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë ...

Kontrollet e policisë për maskat, sot 341 gjoba me nga 3 mijë lekë. Shoqërohen në Komisariat 11 ‘rebelë’
Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave anticovid. Punonjësit e Policisë vijojnë kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e ...
BalkanWeb | 16-Oct-2020 18:00
Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave anticovid. Punonjësit e Policisë vijojnë kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e ...

“Rritje shqetësuese infektimesh”, DW flet për valën e dytë në Shqipëri: E enjtja me shifër rekord, ja si do të monitorohet mbajtja e maskës
Rastet e infeksioneve të reja në Shqipëri arrijnë shifrën rekord prej 257 në ditë. Në këto kushte qeveria vendosi masa kufizuese duke aplikuar edhe detyrimin e mbajtjes së maskës në hapësirat publike. Java e dytë e ...
BalkanWeb | 16-Oct-2020 11:00
Rastet e infeksioneve të reja në Shqipëri arrijnë shifrën rekord prej 257 në ditë. Në këto kushte qeveria vendosi masa kufizuese duke aplikuar edhe detyrimin e mbajtjes së maskës në hapësirat publike. Java e dytë e ...

FOTOT: Shqiptarët janë të irrituar, por ja si mbaheshin maskat në rrugë një shekull më parë
Nga dita e djeshme, mbajtja e maskës është bërë me detyrim edhe në Shqipëri. Edhe pse vendimi është duke u respektuar në masë, në rrjet ka një irritim për këtë masë. Kjo, për faktin se maska është bërë me detyrim në ...
GazetaTema | 16-Oct-2020 13:31
Nga dita e djeshme, mbajtja e maskës është bërë me detyrim edhe në Shqipëri. Edhe pse vendimi është duke u respektuar në masë, në rrjet ka një irritim për këtë masë. Kjo, për faktin se maska është bërë me detyrim në ...

Policia, “lumë” gjobash ndaj qytetarëve për mosmbajtjen e maskave
Policia vijon kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin. Prej orës 17:00 të datës 16.10.2020 deri në orën 17:00 të datës 17.10.2020, shërbimet e Policisë, gjatë kontrolleve, kanë ...
Telegraf | 17-Oct-2020 18:30
Policia vijon kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin. Prej orës 17:00 të datës 16.10.2020 deri në orën 17:00 të datës 17.10.2020, shërbimet e Policisë, gjatë kontrolleve, kanë ...

U kapën pa maskë në fytyrë, policia ndëshkon me gjobë 3 deputetët e Kuvendit të Shqipërisë. Ja emrat
Deputetët Florenc Spaho i PS-së, Alban Zeneli dhe Kujtim Gjuzi nga opozita parlamentare kanë qenë qytetarët e parë që janë gjobitur pasi ishin pa maskë. Sapo dolën nga seanca e sotme e Kuvendit, të 3 deputetët janë ...
GazetaTema | 15-Oct-2020 21:31
Deputetët Florenc Spaho i PS-së, Alban Zeneli dhe Kujtim Gjuzi nga opozita parlamentare kanë qenë qytetarët e parë që janë gjobitur pasi ishin pa maskë. Sapo dolën nga seanca e sotme e Kuvendit, të 3 deputetët janë ...

Avokati Lapaj gjen paligjshmërinë te vjelja e gjobës për maskat
Duke nisur nga sot (datë: 15. 10. 2020) mbajtja e maskave është e detyrueshme si në ambientet e mbyllura ashtu dhe në ato të hapura.
Top Channel | 15-Oct-2020 21:00
Duke nisur nga sot (datë: 15. 10. 2020) mbajtja e maskave është e detyrueshme si në ambientet e mbyllura ashtu dhe në ato të hapura.

Mjekja shqiptare në Gjermani: Maska e panevojshme nëse ruhet distanca. Vendimi në Shqipëri, devijim nga protokolli i OBSH
Nga sot, të gjithë qytetarët duhet të mbajnë maskë me detyrim pas miratimit të aktit normativ në kuadër të luftës ndaj koronavirusit edhe në rrugë. Kjo tregon rritjen e vigjilencës në këto muaj të vjeshtës nga ...
GazetaTema | 15-Oct-2020 21:31
Nga sot, të gjithë qytetarët duhet të mbajnë maskë me detyrim pas miratimit të aktit normativ në kuadër të luftës ndaj koronavirusit edhe në rrugë. Kjo tregon rritjen e vigjilencës në këto muaj të vjeshtës nga ...

Maskat e detyrueshme në publik/ Policia: Kontrolle të rrepta për zbatimin e protokollit, ja sa gjoba kemi vendosur
Policia e Shtetit, me anë të një lajmërimi për mediat, shprehet se ka bërë sot një monitorim të situatës në terren, nëse qytetarët kishin vendosur ose jo maskë. Sipas policisë, qytetarët që nuk kishin maska, janë ...
BalkanWeb | 15-Oct-2020 20:30
Policia e Shtetit, me anë të një lajmërimi për mediat, shprehet se ka bërë sot një monitorim të situatës në terren, nëse qytetarët kishin vendosur ose jo maskë. Sipas policisë, qytetarët që nuk kishin maska, janë ...

Maskat, kosto për qytetarët/ Shumë njerëz ankohen se nuk mund t’i blejnë dot çdo ditë
Vetëm një ditë pas vendosjes së maskës me detyrim, qytetarët ankohen se çmimet e këtyre barrierave mbrojtëse janë të larta krahasuar me të ardhurat e tyre. Disa prej farmacive në kryeqytet thonë se çmimet e maskave më ...
VizionPlus | 16-Oct-2020 22:31
Vetëm një ditë pas vendosjes së maskës me detyrim, qytetarët ankohen se çmimet e këtyre barrierave mbrojtëse janë të larta krahasuar me të ardhurat e tyre. Disa prej farmacive në kryeqytet thonë se çmimet e maskave më ...

Kontrollet për maskat/ Policia ndëshkon me gjobë mbi 300 qytetarë, shoqërohen 11 të pabindur
Policia ka vendosur këtë të premte 341 gjoba me vlerë 3.000 lekë secila. Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 11 shtetas që nuk i janë bindur urdhrit të punonjësit ...
VizionPlus | 16-Oct-2020 22:31
Policia ka vendosur këtë të premte 341 gjoba me vlerë 3.000 lekë secila. Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 11 shtetas që nuk i janë bindur urdhrit të punonjësit ...

As pa u mbushur 24 orë, Policia vendos 171 gjoba për mos mbajtjen e maskës
Që prej ditës së enjte (15.10.2020) në bazë të aktit normativ, asnjë qytetar nuk duhet të dalë në ambientet e jashtme pa maskë, përndyshe do të gjobitet me një vlerë prej 3.000 lekësh.
Top Channel | 15-Oct-2020 20:30
Që prej ditës së enjte (15.10.2020) në bazë të aktit normativ, asnjë qytetar nuk duhet të dalë në ambientet e jashtme pa maskë, përndyshe do të gjobitet me një vlerë prej 3.000 lekësh.

Lefter Maliqi sfidon policinë e shfaqet pa maskë. Vendimi një show politik
Duke filluar nga dita e sotme (datë: 15. 10. 2020), mbajtja e maskave në vendin tonë është e detyrueshme në ambientet e mbyllura dhe të hapura.
Top Channel | 15-Oct-2020 18:30
Duke filluar nga dita e sotme (datë: 15. 10. 2020), mbajtja e maskave në vendin tonë është e detyrueshme në ambientet e mbyllura dhe të hapura.

Policia gjobit deputetët se ishin pa maskë, mes tyre Kujtim Gjuzi
Këtë të enjte nuk u gjobitën vetëm qytetarët për mos zbatim të urdhrit të qeverisë për mbajtjen e maskës me detyrim, por edhe deputetët. Një grup efektivësh kanë qëndruar para Parlamentit dhe kanë ndëshkuar me gjobë çdo ...
VizionPlus | 15-Oct-2020 23:01
Këtë të enjte nuk u gjobitën vetëm qytetarët për mos zbatim të urdhrit të qeverisë për mbajtjen e maskës me detyrim, por edhe deputetët. Një grup efektivësh kanë qëndruar para Parlamentit dhe kanë ndëshkuar me gjobë çdo ...

FOTOT: “Politikë me maska”, deputetët dhe ministrat sensibilizohen
Në seancën e sotme parlamentare, ka pasur mjaft diskutime lidhur me mbajtjen ose jo të maskave si barrierë mbrojtëse kundër Covid-19. Opozita e re ka dalë kundër vendimit të qeverisë për mbajtjen e maskës me detyrim. ...
GazetaTema | 15-Oct-2020 18:31
Në seancën e sotme parlamentare, ka pasur mjaft diskutime lidhur me mbajtjen ose jo të maskave si barrierë mbrojtëse kundër Covid-19. Opozita e re ka dalë kundër vendimit të qeverisë për mbajtjen e maskës me detyrim. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved