ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/08/2020 05:35

EMRAT/ Vidhnin vepra arti të antikitetit dhe i shisnin, 3 në pranga në Durrës. Si vepronte grupi i hajdutëve

EMRAT/ Vidhnin vepra arti të antikitetit dhe i shisnin, 3 në pranga në Durrës. Si vepronte grupi i hajdutëve
Policia e Durrësit ka arrestuar 3 persona, pasi akuzohen për veprimtari kriminale në fushën e trafikimit të veprave të artit. Në kuadër të operacionit të koduar “Antikat” në pranga u vunë shtetasit Altin Veizaj, 49 ...
BalkanWeb | 07-Jul-2020 08:28
Policia e Durrësit ka arrestuar 3 persona, pasi akuzohen për veprimtari kriminale në fushën e trafikimit të veprave të artit. Në kuadër të operacionit të koduar “Antikat” në pranga u vunë shtetasit Altin Veizaj, 49 ...

25 mijë euro secila/ Tentuan të trafikonin dy vepra pjesë të trashëgimisë kulturore, arrestohen 3 persona
Policia ka arrestuar tre persona të cilët do të trafikonin dy vepra që i përkasin periudhës së antikitetit, pjesë e trashëgimisë kulturore. Në pranga ranë shtetasit: A. V., 49 vjeç, banues në Fier, A. V., 37 vjeç dhe R. ...
Top Channel | 07-Jul-2020 08:24
Policia ka arrestuar tre persona të cilët do të trafikonin dy vepra që i përkasin periudhës së antikitetit, pjesë e trashëgimisë kulturore. Në pranga ranë shtetasit: A. V., 49 vjeç, banues në Fier, A. V., 37 vjeç dhe R. ...

Kishte detyrë të njoftonte policinë/ Kryeplaku në Skrapar bën të kundërtën, kultivon vetë kanabis dhe arrestohet
Kryeplaku kultivonte bimë narkotike,vihet në pranga nga policia. Në pranga J.L,39-vjeç,me detyrë kryeplak i fshatit Prishtë,në Njësinë Admininistrative Çepan në rrethin e Skraparit. Sekuestrohet parcela me 295 bimë ...
BalkanWeb | 06-Jul-2020 16:56
Kryeplaku kultivonte bimë narkotike,vihet në pranga nga policia. Në pranga J.L,39-vjeç,me detyrë kryeplak i fshatit Prishtë,në Njësinë Admininistrative Çepan në rrethin e Skraparit. Sekuestrohet parcela me 295 bimë ...

Nga posedim droge në aksident me pasojë vdekjen, 6 të arrestuar në Tiranë për vepra të ndryshme penale
Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona dhe ka proceduar penalisht 3 të tjerë për vepra të ndryshme penale. Uniformat blu të kryeqytetit arrestuan shtetas të ndryshëm për prodhim të lëndëve narkotike, dhunë ndaj ...
BalkanWeb | 06-Jul-2020 11:38
Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona dhe ka proceduar penalisht 3 të tjerë për vepra të ndryshme penale. Uniformat blu të kryeqytetit arrestuan shtetas të ndryshëm për prodhim të lëndëve narkotike, dhunë ndaj ...

Theu masën e sigurisë dhe dhunoi një person, pogradecari në kërkim kapet në Sarandë (EMRI)
Një 38-vjeçar, i shpallur në kërkim, me precedent të mëparshëm penal në fushën e prodhimit e shitjes së narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje, është arrestuar sot nga policia e Pogradecit. Në kuadër të operacionit të ...
BalkanWeb | 06-Jul-2020 10:49
Një 38-vjeçar, i shpallur në kërkim, me precedent të mëparshëm penal në fushën e prodhimit e shitjes së narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje, është arrestuar sot nga policia e Pogradecit. Në kuadër të operacionit të ...

DETAJE/ Shiteshin deri në 25 mijë euro, si u kapën tre shtetas që trafikonin vepra arti
Policia e Durrësit ka arrestuar tre persona pasi janë kapur në flagrancë duke shitur vepra të antikitetit. Sipas bluve veprat do shiteshin kundrejt shumës 18 deri në 25 mijë euro secila. Në kuadër të këtij operacioni, ...
Telegraf | 07-Jul-2020 08:44
Policia e Durrësit ka arrestuar tre persona pasi janë kapur në flagrancë duke shitur vepra të antikitetit. Sipas bluve veprat do shiteshin kundrejt shumës 18 deri në 25 mijë euro secila. Në kuadër të këtij operacioni, ...

18-25 mijë euro për një vepër antike/ Pranga tre personave në Durrës
Tre persona u arrestuan në kuadër të operacionit të koduar “Antikat”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të veprave të artit. Një fierak dhe dy tiranas u kapën në zonën e “Currilave” në Durrës ...
VizionPlus | 07-Jul-2020 08:21
Tre persona u arrestuan në kuadër të operacionit të koduar “Antikat”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të veprave të artit. Një fierak dhe dy tiranas u kapën në zonën e “Currilave” në Durrës ...

Arrestohet kryeplaku i fshatit në Skrapar, policia zbulon rreth 300 bimë kanabis
Pas kontrollit të territorit të Skraparit në Berat, me qëllim evidentimin dhe goditjen e tentativave për kultivim të kanabisit, shërbimet e policisë kanë gjetur 295 bimë kanabis sativa. Policia ka vënë në pranga ...
Telegraf | 06-Jul-2020 18:33
Pas kontrollit të territorit të Skraparit në Berat, me qëllim evidentimin dhe goditjen e tentativave për kultivim të kanabisit, shërbimet e policisë kanë gjetur 295 bimë kanabis sativa. Policia ka vënë në pranga ...

Tre të rinj të arrestuar nga policia në Durrës, ja për çfarë akuzohen
DURRËS Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë 3 persona për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Plazh arrestuan në flagrancë shtetasin: F. Zh., 25 vjeç, banues në ...
BalkanWeb | 06-Jul-2020 08:29
DURRËS Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë 3 persona për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Plazh arrestuan në flagrancë shtetasin: F. Zh., 25 vjeç, banues në ...

Sekuestrohen 77160 franga zvicerane/ Kontroll “Benzit” në vijë të dytë, arrestohen 2 persona
Një rast i tentativës për transfertë të paligjshme të parave u godit në Morinë të Kukësit.
Top Channel | 05-Jul-2020 20:17
Një rast i tentativës për transfertë të paligjshme të parave u godit në Morinë të Kukësit.

Plagosja e 30 vjeçarit në Mat, arrestohen dy persona
Policia ka arrestuar dy persona për plagosjen e një 30 vjeçari në Mat. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, në një lokal në aksin Burrel-Tiranë, 30 vjeçari E.M. është qëlluar me pistoletë rreth orës 23:05. Lidhur ...
Telegraf | 06-Jul-2020 10:33
Policia ka arrestuar dy persona për plagosjen e një 30 vjeçari në Mat. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, në një lokal në aksin Burrel-Tiranë, 30 vjeçari E.M. është qëlluar me pistoletë rreth orës 23:05. Lidhur ...

Të fshehura brenda një çante femrash, sekuestrohen mbi 77 mijë franga zviceriane në Morinë, pranga 2 poseduesve (Emrat)
Strukturat e policisë së Kukësit, në bashkëpunim dhe koordinim me Policinë Kufitare në Morinë, parandaluan dhe goditën një rast të tentativës për transfertë të paligjshme të parave. Brenda një makine tip “Benz” të ...
BalkanWeb | 05-Jul-2020 19:49
Strukturat e policisë së Kukësit, në bashkëpunim dhe koordinim me Policinë Kufitare në Morinë, parandaluan dhe goditën një rast të tentativës për transfertë të paligjshme të parave. Brenda një makine tip “Benz” të ...

Goditi me grushte 41 vjeçarin, shofer i dehur, tre të arrestuar në Durrës
Policia e Durrësit ka arrestuar tre persona. Të arrestuarit akuzohen për vepra të ndryshme penale. Njëri prej tyre ka rënë në pranga pasi në lagjen nr. 13, Durrës, pas një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me ...
Telegraf | 06-Jul-2020 09:14
Policia e Durrësit ka arrestuar tre persona. Të arrestuarit akuzohen për vepra të ndryshme penale. Njëri prej tyre ka rënë në pranga pasi në lagjen nr. 13, Durrës, pas një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me ...

U kapën mat teksa vidhnin peshk, arrestohen në Fier 3 hajdutët nga Ura Vajgurore
Policia e Fierit ka arrestuar në flagrancë tre persona, të cilët u kapën duke vjedhur. Burime zyrtare bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasit me inicialet F. D., 47 vjeç, B. V., 37 vjeç si dhe K. H., 28 vjeç, të tre ...
BalkanWeb | 05-Jul-2020 13:42
Policia e Fierit ka arrestuar në flagrancë tre persona, të cilët u kapën duke vjedhur. Burime zyrtare bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasit me inicialet F. D., 47 vjeç, B. V., 37 vjeç si dhe K. H., 28 vjeç, të tre ...

Tre të arrestuar në Fier/ U kapën “mat” duke vjedhur… peshk
Policia e Fierit njofton se ka arrestuar në flagrancë tre persona për vjedhje.
Top Channel | 05-Jul-2020 13:00
Policia e Fierit njofton se ka arrestuar në flagrancë tre persona për vjedhje.

Ndalohet pasagjerja në kufi, ja shuma e konsiderueshme e parave që iu gjet në çantë
Një makinë është ndaluar në pikën kufitare të Morinës në Kukës, ku gjatë kontrollit pasagjeres iu gjet në çantë një shumë prej 77 160 franga zvicerane. Gjatë këtij aksioni u ndalua edhe drejtuesi i mjetit me të cilin po ...
Telegraf | 05-Jul-2020 19:45
Një makinë është ndaluar në pikën kufitare të Morinës në Kukës, ku gjatë kontrollit pasagjeres iu gjet në çantë një shumë prej 77 160 franga zvicerane. Gjatë këtij aksioni u ndalua edhe drejtuesi i mjetit me të cilin po ...

Nga Laçi në Peqin për të vjedhur, pranga hajdutit të targave të makinave
Një 33-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohet për një seri vjedhjesh. Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A. N., banues në fshatin Sanxhak të ...
BalkanWeb | 05-Jul-2020 12:16
Një 33-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohet për një seri vjedhjesh. Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A. N., banues në fshatin Sanxhak të ...

Arrestohet 3 persona në Durrës, u kapën me dy vepra arti të antikitetit, do t’i shisnin nga 25 mijë euro secilën
Tre persona kanë rënë në prangat e policisë në Durrës, pasi po tentonin të trafikonin dy vepra arti. Sipas policisë, dy veprat i përkasin periudhës së antikitetit, pjesë e trashëgimisë kulturore dhe do shiteshin ...
Politiko | 07-Jul-2020 08:30
Tre persona kanë rënë në prangat e policisë në Durrës, pasi po tentonin të trafikonin dy vepra arti. Sipas policisë, dy veprat i përkasin periudhës së antikitetit, pjesë e trashëgimisë kulturore dhe do shiteshin ...

Kapet “skifteri”, bënte namin me vjedhjet në Peqin dhe Belsh
Policia ka zbardhur vjedhjet e ndodhura në qytetin e Peqinit dhe Belshit, dhe ka arrestuar autorin e dyshuar.
Top Channel | 05-Jul-2020 12:06
Policia ka zbardhur vjedhjet e ndodhura në qytetin e Peqinit dhe Belshit, dhe ka arrestuar autorin e dyshuar.

Policia gjen fidanë me kanabis, pranga 45-vjeçarit, në kërkim kryeplaku i fshatit
Policia e Beratit arrestoi një 45-vjeçar, procedoi në gjendje të lirë një inxhinier pyjesh dhe shpalli në kërkim kryeplakun e fshatit, për kultivim të bimëve narkotike. Fidanët me kanabis u konstatuan të kultivuara nga ...
VizionPlus | 05-Jul-2020 14:30
Policia e Beratit arrestoi një 45-vjeçar, procedoi në gjendje të lirë një inxhinier pyjesh dhe shpalli në kërkim kryeplakun e fshatit, për kultivim të bimëve narkotike. Fidanët me kanabis u konstatuan të kultivuara nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved