ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/07/2020 06:32

Hapja e kufirit me 1 korrik, Greqia ndryshon mendim. Ja kush mund të kalojë

Hapja e kufirit me 1 korrik, Greqia ndryshon mendim. Ja kush mund të kalojë
Megjithëse një ditë më parë zëdhënësi i qeverisë greke Stelios Petsas ka komunikuar se do të hapen në 1 korrik kufijtë me Shqipërinë , Maqedoninë e Veriut, Bullgarinë dhe Turqinë në kuadrin e lehtësimit të masave kundër ...
Top Channel | 30-Jun-2020 19:33
Megjithëse një ditë më parë zëdhënësi i qeverisë greke Stelios Petsas ka komunikuar se do të hapen në 1 korrik kufijtë me Shqipërinë , Maqedoninë e Veriut, Bullgarinë dhe Turqinë në kuadrin e lehtësimit të masave kundër ...

Media greke përdorin termin “Maqedoni” për fqinjin e saj verior, në dy vende!
Gjëja e fundit që mund të ndodhë me mediat nga Greqia është se fqinji verior duhet të emërohet Maqedoni, por portali kryesor grek ndërkombëtar i lajmeve dhe agjensia e lajmeve “Grik Reporter” ka bërë dy herë një “gabim” ...
TetovaSot | 30-Jun-2020 16:39
Gjëja e fundit që mund të ndodhë me mediat nga Greqia është se fqinji verior duhet të emërohet Maqedoni, por portali kryesor grek ndërkombëtar i lajmeve dhe agjensia e lajmeve “Grik Reporter” ka bërë dy herë një “gabim” ...

Turqia dhe Kosova, të vetmet me dyer të hapura për shqiptarët
Ndërkohë që vendet e Bashkimit Europian i kanë mbyllur kufijtë për Shqipërinë për shkak të situatës së përkeqësuar të Korona Virusit tek ne, të mbyllur edhe vendet tona fqinje, të vetmet dyer të hapura, të vetmet vende ...
RTSH | 30-Jun-2020 14:35
Ndërkohë që vendet e Bashkimit Europian i kanë mbyllur kufijtë për Shqipërinë për shkak të situatës së përkeqësuar të Korona Virusit tek ne, të mbyllur edhe vendet tona fqinje, të vetmet dyer të hapura, të vetmet vende ...

Greqia sot do ta komunikojë listën me vendet e treta për shtetasit e të cilëve do të lejojë hyrje
Athinë, 30 qershor 2020 (MEDIAL) – Greqia nesër zyrtarisht do të hapë disa prej pikave kufitare me Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë, Bullgarinë dhe Turqinë, por gjatë ditës së sotme do të dihet nëse kjo do të thotë edhe ...
Medial | 30-Jun-2020 11:05
Athinë, 30 qershor 2020 (MEDIAL) – Greqia nesër zyrtarisht do të hapë disa prej pikave kufitare me Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë, Bullgarinë dhe Turqinë, por gjatë ditës së sotme do të dihet nëse kjo do të thotë edhe ...

Greqia nesër do ta finalizojë listën me vendet e treta për qytetarët e të cilëve do të lejojë hyrje
Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e qeverisë Greke, lidhur me ...
Republika | 29-Jun-2020 22:49
Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e qeverisë Greke, lidhur me ...

Greqia nesër do ta finalizojë listën me vendet e treta për qytetarët e të cilëve do të lejojë hyrje
Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e qeverisë Greke, lidhur me ...
TetovaSot | 29-Jun-2020 21:26
Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e qeverisë Greke, lidhur me ...

Greqia do të hapë shtatë pika kufitare me vendet e Ballkanit nga 1 korriku, edhe me Shqipërinë
Greqia do të rihapë shtatë nga 14 pikat kufitare në veri të mërkurën më 1 korrik, si pjesë e rihapjes së mëtejshme të vendit për turistët e huaj. Autoritetet kanë dëshirë të rihapin autostradat fitimprurëse, të cilat ...
Telegraf | 29-Jun-2020 16:06
Greqia do të rihapë shtatë nga 14 pikat kufitare në veri të mërkurën më 1 korrik, si pjesë e rihapjes së mëtejshme të vendit për turistët e huaj. Autoritetet kanë dëshirë të rihapin autostradat fitimprurëse, të cilat ...

Greqia nesër do ta finalizojë listën me vendet e treta për qytetarët e të cilëve do të lejojë hyrje
Athinë, 29 qershor – Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e ...
Koha.mk | 29-Jun-2020 20:47
Athinë, 29 qershor – Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e ...

FOTO/ ‘Çmendet’ moti në Maliq, breshëri shkakton dëme kolosale, dëmtohen dhjetëra ha tokë të mbjella
Breshëri i pasdites së djeshme, që përfshiu zonën e Maliqit, ka dëmtuar rëndë të gjitha kulturat bujqësore në fshatin Sovjan. Dhjetëra hektarë tokë të mbjella me grurë, vreshtari, sera dhe dru frutore janë dëmtuar në ...
BalkanWeb | 29-Jun-2020 14:03
Breshëri i pasdites së djeshme, që përfshiu zonën e Maliqit, ka dëmtuar rëndë të gjitha kulturat bujqësore në fshatin Sovjan. Dhjetëra hektarë tokë të mbjella me grurë, vreshtari, sera dhe dru frutore janë dëmtuar në ...

Greqia vepron ndryshe nga BE, hap kufijtë për Shqipërinë prej 1 korrikut
Prej 1 korrikut, shqiptarët nga Shqipëria do të mund të hyjnë lirisht në Greqi edhe për turizëm. Vendimin e qeverisë së Athinës e bëri të ditur zëdhënësi Stelios Petsas, i cili njoftoi lejimin fillimisht të hyrjes së ...
Telegrafi | 29-Jun-2020 18:52
Prej 1 korrikut, shqiptarët nga Shqipëria do të mund të hyjnë lirisht në Greqi edhe për turizëm. Vendimin e qeverisë së Athinës e bëri të ditur zëdhënësi Stelios Petsas, i cili njoftoi lejimin fillimisht të hyrjes së ...

Greqia hap kufijtë tokësorë nga 1 korriku me Shqipërinë, ja si mund të udhëtohet
Greqia do të hapë kufijtë tokësorë me Shqipërinë nga 1 korriku. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas i cili tha se do të hapen kufijtë tokësorë të Greqisë me Evzones, Kakavia, ...
BalkanWeb | 29-Jun-2020 13:43
Greqia do të hapë kufijtë tokësorë me Shqipërinë nga 1 korriku. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas i cili tha se do të hapen kufijtë tokësorë të Greqisë me Evzones, Kakavia, ...

Greqia vepron ndryshe nga BE, hap kufijtë për Shqipërinë prej 1 korrikut
Prej 1 korrikut, shqiptarët nga Shqipëria do të mund të hyjnë lirisht në Greqi edhe për turizëm. Vendimin e qeverisë së Athinës e bëri të ditur zëdhënësi Stelios Petsas, i cili njoftoi lejimin fillimisht të hyrjes së ...
Medial | 29-Jun-2020 20:04
Prej 1 korrikut, shqiptarët nga Shqipëria do të mund të hyjnë lirisht në Greqi edhe për turizëm. Vendimin e qeverisë së Athinës e bëri të ditur zëdhënësi Stelios Petsas, i cili njoftoi lejimin fillimisht të hyrjes së ...

Greqi, një bar-kod për depistimin e turistëve
Turistët që vijnë në Greqi duke nisur nga 1 korriku do të duhet të mbushin një pyetësor në internet, 48 orë para dhe do të marrin një bar-kod që do të përcaktojë nëse ata duhet t’i nënshtrohen një testi depistimi pas ...
BalkanWeb | 29-Jun-2020 13:03
Turistët që vijnë në Greqi duke nisur nga 1 korriku do të duhet të mbushin një pyetësor në internet, 48 orë para dhe do të marrin një bar-kod që do të përcaktojë nëse ata duhet t’i nënshtrohen një testi depistimi pas ...

Greqi: Një bar-kod për depistimin e turistëve
Turistët që vijnë në Greqi duke nisur nga 1 korriku do të duhet të mbushin një pyetësor në internet, 48 orë para dhe do të marrin një bar-kod që do të përcaktojë nëse ata duhet t’i nënshtrohen një testi depistimi pas ...
GazetaTema | 29-Jun-2020 13:27
Turistët që vijnë në Greqi duke nisur nga 1 korriku do të duhet të mbushin një pyetësor në internet, 48 orë para dhe do të marrin një bar-kod që do të përcaktojë nëse ata duhet t’i nënshtrohen një testi depistimi pas ...

Zëdhënësi i qeverisë greke: Në këtë datë do të hapen kufijtë me Shqipërinë!
Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas ka deklaruar para pak çastesh në një konferencë shtypi se më datë 1 korrik do të hapen kufijtë me Shqipërinë.
Top Channel | 29-Jun-2020 11:54
Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas ka deklaruar para pak çastesh në një konferencë shtypi se më datë 1 korrik do të hapen kufijtë me Shqipërinë.

Zëdhënësi i qeverisë greke: Do të hapen kufijtë me Shqipërinë!
Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas ka deklaruar para pak çastesh në një konferencë shtypi se do të hapen kufijtë me Shqipërinë.
Top Channel | 29-Jun-2020 11:50
Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas ka deklaruar para pak çastesh në një konferencë shtypi se do të hapen kufijtë me Shqipërinë.

VENDIMI/ Greqia “ngre traun” për shqiptarët: Nga 1 korriku hapim doganën në Kakavijë
Greqia ka konfirmuar se do të hapë kufijtë me Shqipërinë Ka qenë zëdhënësi i qeverisë fqinje Stelios Petsas i cili në një deklaratë për shtyp ka konfirmuar se midis pikave që do të hapen me shtetet e tjera, do të jetë ...
GazetaTema | 29-Jun-2020 12:38
Greqia ka konfirmuar se do të hapë kufijtë me Shqipërinë Ka qenë zëdhënësi i qeverisë fqinje Stelios Petsas i cili në një deklaratë për shtyp ka konfirmuar se midis pikave që do të hapen me shtetet e tjera, do të jetë ...

Drafti për 1 korrikun/ BE ka dyshime për disa shtete, a do të lejohet hapja e kufijve me Shqipërinë?
Bashkimi Europian ka ende dyshime për t’i hapur kufijtë me Shqipërinë. Mësohet se Shqipërisë mund të mos i hapen kufijtë për shkak të situatës së koronavirusit, pasi sipas një drafti të 3 ditëve më parë shtetet me të ...
BalkanWeb | 28-Jun-2020 09:21
Bashkimi Europian ka ende dyshime për t’i hapur kufijtë me Shqipërinë. Mësohet se Shqipërisë mund të mos i hapen kufijtë për shkak të situatës së koronavirusit, pasi sipas një drafti të 3 ditëve më parë shtetet me të ...

Lajmi i mirë, Greqia hap kufijtë me Shqipërinë më 1 korrik
Zëdhënësi i qeverise greke Stelios Petsas ka deklaruar para pak çastesh në një konferencë shtypi se do të hapen kufijtë me Shqipërinë. Duke filluar nga data 1 korrik, doganat e Kakavijës dhe Kapshticës do të jenë të ...
GazetaTema | 29-Jun-2020 12:02
Zëdhënësi i qeverise greke Stelios Petsas ka deklaruar para pak çastesh në një konferencë shtypi se do të hapen kufijtë me Shqipërinë. Duke filluar nga data 1 korrik, doganat e Kakavijës dhe Kapshticës do të jenë të ...

BE diskriminon Shqipërinë? Ja shifrat që ngrenë dyshime mbi vendimin e mbylljes së kufirit
Pas dy ditësh diskutimesh, Bashkimi Europian ndërmori një vendim mjaft të diskutueshëm për ta lënë Shqipërinë jashtë listës së vendeve me të cilat kufijtë do të hapen prej 1 Korrikut. Shqipëria ishte fillimisht në ...
GazetaTema | 28-Jun-2020 17:53
Pas dy ditësh diskutimesh, Bashkimi Europian ndërmori një vendim mjaft të diskutueshëm për ta lënë Shqipërinë jashtë listës së vendeve me të cilat kufijtë do të hapen prej 1 Korrikut. Shqipëria ishte fillimisht në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved