ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/07/2020 02:08

Reforma, s’ka konsensus. Ambasadorët në zyrën e Bashës, përpjekje për marrëveshjen

Reforma, s’ka konsensus. Ambasadorët në zyrën e Bashës, përpjekje për marrëveshjen
Ndërkombëtarët kanë pasur dje një ditë intensive në përpjekje për të gjetur gjuhën e përbashkët mes palëve për një marrëveshje për Reformën Zgjedhore.
Top Channel | 02-Jun-2020 00:38
Ndërkombëtarët kanë pasur dje një ditë intensive në përpjekje për të gjetur gjuhën e përbashkët mes palëve për një marrëveshje për Reformën Zgjedhore.

A do të ketë nesër marrëveshje për Reformën Zgjedhore? Flasin Ivi Kaso dhe Fatmir Mediu
31 maji, afati për të arritur një marrëveshje për Reformën Zgjedhore u mbyll pa një marrëveshje. Pas këtij dështimi, ndërkombëtarët kanë shtuar presionin ndaj palëve në tryezë.
Top Channel | 01-Jun-2020 23:56
31 maji, afati për të arritur një marrëveshje për Reformën Zgjedhore u mbyll pa një marrëveshje. Pas këtij dështimi, ndërkombëtarët kanë shtuar presionin ndaj palëve në tryezë.

I kanë konsumuar të gjitha, u mbetet vetëm të gjejnë konsensusin!
Nga Alfred Peza Të gjithë ata që kanë qenë të vëmendshëm, rreth prapaskenave të zhvillimeve politike të 30 viteve të fundit në Tiranë, e kanë pritur me indiferencë mbrëmjen e 31 majit. Sepse e kanë ditur nga përvoja e ...
GazetaTema | 01-Jun-2020 21:34
Nga Alfred Peza Të gjithë ata që kanë qenë të vëmendshëm, rreth prapaskenave të zhvillimeve politike të 30 viteve të fundit në Tiranë, e kanë pritur me indiferencë mbrëmjen e 31 majit. Sepse e kanë ditur nga përvoja e ...

“Zgjedhorja”, Opozita e Bashkuar bën kërkesë: Këshilli Politik të mblidhet nesër
Palët opozitare që janë pjesë e Këshillit Politik kanë kërkuar që tryeza për Reformën Zgjedhore të mblidhet sërish nesër në orën 17:00.
Top Channel | 01-Jun-2020 18:29
Palët opozitare që janë pjesë e Këshillit Politik kanë kërkuar që tryeza për Reformën Zgjedhore të mblidhet sërish nesër në orën 17:00.

VOA: Reforma zgjedhore, reagime dhe shpresa pas skadimit të afatit të 31 majit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook Publikuar në : 19:28 - 01/06/20 | mapo.al Në Shqipëri, skadoi mbrëmë pa ndonjë marrëveshje mes partive politike afati i reformës zgjedhore. Ndërsa sot diplomatët amerikanë dhe ata ...
Mapo | 01-Jun-2020 19:29
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook Publikuar në : 19:28 - 01/06/20 | mapo.al Në Shqipëri, skadoi mbrëmë pa ndonjë marrëveshje mes partive politike afati i reformës zgjedhore. Ndërsa sot diplomatët amerikanë dhe ata ...

Ambasadorët “zbythin” Bashën, reflekton pas takimit: Nesër në 17:00 të mblidhet Këshilli Politik
Palët politike nuk arritën dot një marrëveshje brenda afatit, që vetë e kishin përcaktuar, 31 majin. Por pasi Ambasadorja e ShBA, Yuri Kim i kërkoi opozitës që të tërhiqen nga kushtet e reja, duket se kryedemokrati ...
GazetaTema | 01-Jun-2020 18:32
Palët politike nuk arritën dot një marrëveshje brenda afatit, që vetë e kishin përcaktuar, 31 majin. Por pasi Ambasadorja e ShBA, Yuri Kim i kërkoi opozitës që të tërhiqen nga kushtet e reja, duket se kryedemokrati ...

‘Zgjedhorja’/ Ambasadorët e SHBA, BE dhe të Britanisë së Madhe ‘zbarkojnë’ në selinë e PD-së për të takuar Bashën
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca dhe ambasadori i Britanisë, Duncan Norman kanë mbërritur në selinë e Partisë Demokratike, për të nisur një takim me kreun e ...
Top Channel | 01-Jun-2020 15:29
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca dhe ambasadori i Britanisë, Duncan Norman kanë mbërritur në selinë e Partisë Demokratike, për të nisur një takim me kreun e ...

Vota e emigrantëve në 2021, Damian Gjiknuri për TemA: Ja si do të zgjidhet
Nga Ylli Pata Dy ditët e fundit ka nisur një ofensivë e vërtetë në rrjete sociale dhe media online duke cekur ?ështjen e votës së emigrantëve. Ky “lum” i sertë, i derdhur në rrjet këto 48 orë, ka një rezultante dhe në ...
GazetaTema | 01-Jun-2020 17:35
Nga Ylli Pata Dy ditët e fundit ka nisur një ofensivë e vërtetë në rrjete sociale dhe media online duke cekur ?ështjen e votës së emigrantëve. Ky “lum” i sertë, i derdhur në rrjet këto 48 orë, ka një rezultante dhe në ...

‘Zgjedhorja’/ Vasili: Propozimet e opozitës së bashkuar janë bërë 83 ditë më parë…
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me mos arritjen e një marrëveshje të Këshillit Politik për të mbyllur brenda 31 majit Reformën Zgjedhore.
Top Channel | 01-Jun-2020 15:08
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me mos arritjen e një marrëveshje të Këshillit Politik për të mbyllur brenda 31 majit Reformën Zgjedhore.

Komiteti Shqiptar i Helsinkit për Reformën Zgjedhore: Ndryshimet, jo monopol i partive politike
Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka reaguar mbi Këshillin Politik të Reformës Zgjedhore për të cilin thotë se nuk ka ndjekur një praktikë të drejtë, pavarësisht qëllimit për ta përmbyllur sa më shpejt.
Top Channel | 01-Jun-2020 14:47
Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka reaguar mbi Këshillin Politik të Reformës Zgjedhore për të cilin thotë se nuk ka ndjekur një praktikë të drejtë, pavarësisht qëllimit për ta përmbyllur sa më shpejt.

Komiteti Shqiptar i Helsinkit: Reforma zgjedhore nuk është pronë e partive politike
Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka kritikuar Këshillin Politik për mungesë transparenca, dhe të mbyllur, duke përjashtuar nga konsultimi shoqërinë civile dhe grupet e interesit. “Ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk duhet të ...
Telegraf | 01-Jun-2020 22:19
Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka kritikuar Këshillin Politik për mungesë transparenca, dhe të mbyllur, duke përjashtuar nga konsultimi shoqërinë civile dhe grupet e interesit. “Ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk duhet të ...

Reforma Zgjedhore/ KSHH: Këshilli Politik nuk ka ndjekur praktikë të drejtë, ndryshimet mos jenë monopol i partive, duhet konsensus i gjerë
Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka disa ankesa lidhur me Këshillin Politik, një ditë pasi palët politike nuk arritën marrëveshje brenda afatit të caktuar 31 maj. KHSH thotë se ndryshimet nuk duhet të jenë monopol i ...
BalkanWeb | 01-Jun-2020 14:36
Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka disa ankesa lidhur me Këshillin Politik, një ditë pasi palët politike nuk arritën marrëveshje brenda afatit të caktuar 31 maj. KHSH thotë se ndryshimet nuk duhet të jenë monopol i ...

‘Zgjedhorja’/ Ivi Kaso: Nuk ka asnjë propozim të ri nga opozita, ndërkombëtarët e dinë kush po e bllokon procesin
Sekretari i Partisë Demokratike për Çështjet Zgjedhore, Ivi Kaso, tha në rubrikën “Opinion”, në News24 , se nuk ka asnjë kusht apo kërkesë të re nga opozita për Reformën Zgjedhore. Sipas Kasos, opozita i ka bërë të ...
BalkanWeb | 01-Jun-2020 14:36
Sekretari i Partisë Demokratike për Çështjet Zgjedhore, Ivi Kaso, tha në rubrikën “Opinion”, në News24 , se nuk ka asnjë kusht apo kërkesë të re nga opozita për Reformën Zgjedhore. Sipas Kasos, opozita i ka bërë të ...

Ylli Rakipi: Rama kërkon mandat të tretë me çdo çmim, reformën zgjedhore po e bllokon mazhoranca
Gazetari Ylli Rakipi, ka folur për reformën zgjedhore dhe dështimin e palëve për të arritur një marrëveshje. Rakipi tha se tryezën mund ta bllokojë vetëm mazhoranca, pasi ajo ka në dorë çdo mjet për ta bërë një gjë të ...
Telegraf | 01-Jun-2020 21:11
Gazetari Ylli Rakipi, ka folur për reformën zgjedhore dhe dështimin e palëve për të arritur një marrëveshje. Rakipi tha se tryezën mund ta bllokojë vetëm mazhoranca, pasi ajo ka në dorë çdo mjet për ta bërë një gjë të ...

Reforma Zgjedhore çon ambasadorët më të rëndësishëm në zyrën e Bashës
Vetem pak ore pas mesazhit te forte per te finalizuar reformen zgjedhore, diplomatet me te rendesishem ne Tirane zhvilluan nje takim me liderin e opozites Basha. Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ambasadori i BE-se, ...
VizionPlus | 01-Jun-2020 20:08
Vetem pak ore pas mesazhit te forte per te finalizuar reformen zgjedhore, diplomatet me te rendesishem ne Tirane zhvilluan nje takim me liderin e opozites Basha. Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ambasadori i BE-se, ...

Ambasadorja Kim si zëdhënëse e Damian Gjiknurit?
Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar me një gjuhë të drunjtë që lejon keqinterpretime pas dështimit të marrëveshjes për reformën zgjedhore. Mbrëmë në darkë pasi palët nuk arritën dakordësinë, ...
Telegraf | 01-Jun-2020 18:57
Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar me një gjuhë të drunjtë që lejon keqinterpretime pas dështimit të marrëveshjes për reformën zgjedhore. Mbrëmë në darkë pasi palët nuk arritën dakordësinë, ...

“Zgjedhorja”, Opozita e Bashkuar nuk tërhiqet: Këshilli Politik të mblidhet nesër
Ditën e sotme, ambasadorët e SHBA, të BE-së dhe të Britanisië kanë zhvilluar një takim me liderin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në selinë blu. Përfaqësuesit e opozitës kanë kërkuar që Këshilli Politik të mblidhet ...
Telegraf | 01-Jun-2020 18:46
Ditën e sotme, ambasadorët e SHBA, të BE-së dhe të Britanisië kanë zhvilluar një takim me liderin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në selinë blu. Përfaqësuesit e opozitës kanë kërkuar që Këshilli Politik të mblidhet ...

Deklarata e Yuri Kim/ Petrit Vasili: Nga opozita 0 kushte të reja, mazhoranca po e bllokon konsensusin, duan të legjitimojnë vjedhjen e votave
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së Yuri Kim duke thënë se kushtet e reja nuk u vendosën nga opozita por nga mazhoranca. Vasili thotë se PS ka vendosur kushte bllokuese të konsensusit për të ...
BalkanWeb | 01-Jun-2020 12:27
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së Yuri Kim duke thënë se kushtet e reja nuk u vendosën nga opozita por nga mazhoranca. Vasili thotë se PS ka vendosur kushte bllokuese të konsensusit për të ...

Degradimi, PS kërkon të numërojë e vetme votat me komisionerë të maskuar si të pavarur
Në Shqipëri, Reforma zgjedhore duket të ketë mbetur ende në udhëkryq, me palët që fajësojnë njëra-tjetërn për mospërmbylljen e procesit brenda afatit që ato vetë kishin vendosur. Edhe mbledhja e të dielës që përfundoi ...
Telegraf | 01-Jun-2020 18:20
Në Shqipëri, Reforma zgjedhore duket të ketë mbetur ende në udhëkryq, me palët që fajësojnë njëra-tjetërn për mospërmbylljen e procesit brenda afatit që ato vetë kishin vendosur. Edhe mbledhja e të dielës që përfundoi ...

Pas deklaratës së Yuri Kim, reagon LSI: Nuk bëjmë asnjë lëshim, s’kemi kerkuar asnje kusht te ri
Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas deklaratës së ambasadores amerikane Yuri Kim e cila nxit palët të gjejnë konsensus për reformën zgjedhore pa kushte shtesë dhe qëndrime që pazbatueshme. Nënkryetari i LSI, ...
GazetaTema | 01-Jun-2020 12:33
Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas deklaratës së ambasadores amerikane Yuri Kim e cila nxit palët të gjejnë konsensus për reformën zgjedhore pa kushte shtesë dhe qëndrime që pazbatueshme. Nënkryetari i LSI, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved