ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/07/2020 03:09

Renditja e Forbes: Kush janë 10 sportistët më të paguar të vitit 2020

Renditja e Forbes: Kush janë 10 sportistët më të paguar të vitit 2020
Revista Forbes ka përditësuar listën me sportistët që arkëtojnë më shumë para dhe për vitin 2020 në krye të renditjes është një emër i madh si Roger Federer, pa diskutim një legjendë e tenisit. Pas tij, me një diferencë ...
GazetaTema | 30-May-2020 13:13
Revista Forbes ka përditësuar listën me sportistët që arkëtojnë më shumë para dhe për vitin 2020 në krye të renditjes është një emër i madh si Roger Federer, pa diskutim një legjendë e tenisit. Pas tij, me një diferencë ...

Publikohet lista e luftëtarëve më të paguar – Tyson Fury lë pas Conor McGregorin dhe Anthony Joshuan
Tyson Fury është listuar si luftëtari më i paguar, duke fituar 46 milionë funte në 12 muajt e fundit, e që ka lënë pas Conor McGregorin dhe Anthony Joshuan. Kampioni i WBC në peshat e rënda ka luftuar tri herë, duke ...
Telegrafi | 30-May-2020 11:31
Tyson Fury është listuar si luftëtari më i paguar, duke fituar 46 milionë funte në 12 muajt e fundit, e që ka lënë pas Conor McGregorin dhe Anthony Joshuan. Kampioni i WBC në peshat e rënda ka luftuar tri herë, duke ...

Tenisi kalon futbollin në fitime: Federer, kampion milionash para Messit dhe Ronaldos si
Ylli i tenisit Roger Federer është sportisti më i paguar në botë, sipas Forbes. Tenisti 38-vjeçar ka fituar gjithsej 106.3 milion dollarë gjatë 12 muajve të fundit, duke e bërë atë tenistin e parë që të jetë në listën e ...
Tesheshi | 30-May-2020 16:19
Ylli i tenisit Roger Federer është sportisti më i paguar në botë, sipas Forbes. Tenisti 38-vjeçar ka fituar gjithsej 106.3 milion dollarë gjatë 12 muajve të fundit, duke e bërë atë tenistin e parë që të jetë në listën e ...

Sportistët më të paguar në botë
Revista prestigjioze “Forbes” ka përditësuar listën e saj të sportistëve më të paguar në vitin 2020. Leo Messi humbet numrin një në këtë renditje, duke zbritur i treti, sepse është tejkaluar nga Roger Federer dhe ...
AlMaKos | 30-May-2020 14:19
Revista prestigjioze “Forbes” ka përditësuar listën e saj të sportistëve më të paguar në vitin 2020. Leo Messi humbet numrin një në këtë renditje, duke zbritur i treti, sepse është tejkaluar nga Roger Federer dhe ...

Federer, sportisti më i paguar për vitin 2020
Tenisti i mirënjohur zviceran Rozher Federer është sportisti më i paguar në botë për vitin 2020. Sipas magazinë “Forbes”, në 12 muajt e fundit, tenisti zviceran ka përfituar 106.3 milion dollarë, prej të cilava 100 mln ...
Portalb | 30-May-2020 10:45
Tenisti i mirënjohur zviceran Rozher Federer është sportisti më i paguar në botë për vitin 2020. Sipas magazinë “Forbes”, në 12 muajt e fundit, tenisti zviceran ka përfituar 106.3 milion dollarë, prej të cilava 100 mln ...

Renditja e Forbes: Federer sportisti më i paguar në botë për vitin 2020
Revista Forbes ka përditësuar listën me sportistët që arkëtojnë më shumë para dhe për vitin 2020 në krye të renditjes është një emër i madh si Roger Federer, pa diskutim një legjendë e tenisit. Pas tij, me një diferencë ...
Indeks Online | 30-May-2020 10:27
Revista Forbes ka përditësuar listën me sportistët që arkëtojnë më shumë para dhe për vitin 2020 në krye të renditjes është një emër i madh si Roger Federer, pa diskutim një legjendë e tenisit. Pas tij, me një diferencë ...

Roger Federer sportisti më i paguar në botë
Hulumtimet e fundit, tregojnë se tenisti zvicerian, Roger Federer është më i pasuri sa i përket sportistëve në botë. Hulumtimi flet për të ardhurat mëdha që Federer i fiton gjatë një viti në tërësi, tansmeton ...
AlbInfo | 30-May-2020 10:04
Hulumtimet e fundit, tregojnë se tenisti zvicerian, Roger Federer është më i pasuri sa i përket sportistëve në botë. Hulumtimi flet për të ardhurat mëdha që Federer i fiton gjatë një viti në tërësi, tansmeton ...

Federer, Ronaldo, Messi… sportistët më të paguar në botë, sipas Forbes!
Sipas një hulumtimi të përgatitur nga ana e revistës ”Forbes”, e cila ka llogaritur pagat, të ardhurat nga sponsorët dhe bonuset e sportistëve nga qershori i vitit 2019 deri në qershor të vitit 2020, teniseri, Roger ...
Kosova Sot | 30-May-2020 09:37
Sipas një hulumtimi të përgatitur nga ana e revistës ”Forbes”, e cila ka llogaritur pagat, të ardhurat nga sponsorët dhe bonuset e sportistëve nga qershori i vitit 2019 deri në qershor të vitit 2020, teniseri, Roger ...

Federer, sportisti më i paguar për vitin 2020
Tenisti i mirënjohur zviceran Rozher Federer është sportisti më i paguar në botë për vitin 2020. Sipas magazinë “Forbes”, në 12 muajt e fundit, tenisti zviceran ka përfituar 106.3 milion dollarë, prej të cilava 100 mln ...
Alsat-M | 30-May-2020 09:22
Tenisti i mirënjohur zviceran Rozher Federer është sportisti më i paguar në botë për vitin 2020. Sipas magazinë “Forbes”, në 12 muajt e fundit, tenisti zviceran ka përfituar 106.3 milion dollarë, prej të cilava 100 mln ...

Forbes publikon milionerët e vitit 2020 – Federer i pari, ndiqet nga Ronaldo e Messi
Roger Federer është sportisti më i paguar në botë për vitin 2020, duke lënë pas Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin. Forbes ka zbuluar atletët meshkuj me pagë më të lartë në botë për vitin 2020, me superyllin zviceran ...
Telegrafi | 29-May-2020 22:01
Roger Federer është sportisti më i paguar në botë për vitin 2020, duke lënë pas Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin. Forbes ka zbuluar atletët meshkuj me pagë më të lartë në botë për vitin 2020, me superyllin zviceran ...

Federer, Ronaldo, Messi… sportistët më të paguar në botë, sipas Forbes!
Sipas një hulumtimi të përgatitur nga ana e revistës ”Forbes”, e cila ka llogaritur pagat, të ardhurat nga sponsorët dhe bonuset e sportistëve nga qershori i vitit 2019 deri në qershor të vitit 2020, teniseri, Roger ...
Gazeta Express | 30-May-2020 09:06
Sipas një hulumtimi të përgatitur nga ana e revistës ”Forbes”, e cila ka llogaritur pagat, të ardhurat nga sponsorët dhe bonuset e sportistëve nga qershori i vitit 2019 deri në qershor të vitit 2020, teniseri, Roger ...

Costacurta: I kërkova zëvendësim Ancelottit pas asaj që më bëri Messi si 16 vjeçar
Roger Federer tashmë prinë listën e Forbes, si sportisti më i pasur në botë. Ikona helvete është i pari nga bota e tenisit që prinë listën e Forbes Athletes Rich, pasi fioti rreth 86 milionë euro këtë vit.Federer lë ...
GazetaBlic | 29-May-2020 21:37
Roger Federer tashmë prinë listën e Forbes, si sportisti më i pasur në botë. Ikona helvete është i pari nga bota e tenisit që prinë listën e Forbes Athletes Rich, pasi fioti rreth 86 milionë euro këtë vit.Federer lë ...

“Forbes” zbulon 20 sportistët më të paguar gjatë 2020-s
Roger Federer ka tejkaluar Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin për t’u bërë sportisti më i paguar në botë për vitin 2020, transmeton Zeri.info “Forbes” ka zbuluar sportistët më të paguar të 2020-s, derisa zvicerani zë ...
Zeri | 29-May-2020 21:37
Roger Federer ka tejkaluar Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin për t’u bërë sportisti më i paguar në botë për vitin 2020, transmeton Zeri.info “Forbes” ka zbuluar sportistët më të paguar të 2020-s, derisa zvicerani zë ...

Federer sportisti më i pasur në botë, Ronaldo e Messi pas tij
Roger Federer tashmë prinë listën e Forbes, si sportisti më i pasur në botë. Ikona helvete është i pari nga bota e tenisit që prinë listën e Forbes Athletes Rich, pasi fioti rreth 86 milionë euro këtë vit.Federer lë ...
AlMaKos | 29-May-2020 21:17
Roger Federer tashmë prinë listën e Forbes, si sportisti më i pasur në botë. Ikona helvete është i pari nga bota e tenisit që prinë listën e Forbes Athletes Rich, pasi fioti rreth 86 milionë euro këtë vit.Federer lë ...

Federer sportisti më i pasur, prinë listën e Forbes – në top 10 edhe LeBron, Messi e Cristiano
Ikona helvete është i pari nga bota e tenisit që prinë listën e Forbes Athletes Rich, pasi fioti rreth 86 milionë euro këtë vit. Federer lë prapa vetes emra si Lionel Messi, LeBron James, Cristiano Ronaldo e Tyson Fury. ...
Lajminet | 29-May-2020 20:32
Ikona helvete është i pari nga bota e tenisit që prinë listën e Forbes Athletes Rich, pasi fioti rreth 86 milionë euro këtë vit. Federer lë prapa vetes emra si Lionel Messi, LeBron James, Cristiano Ronaldo e Tyson Fury. ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved