ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/07/2020 07:46

As Qeveria Kurti nuk i solli Kosovës investitorë strategjikë

As Qeveria Kurti nuk i solli Kosovës investitorë strategjikë
Ligji për Investime Strategjike, i aprovuar tri vjet më parë në Kuvendin e Kosovës, nuk i solli vendit ende asnjë investitor strategjik deri tash, edhe pse ka pasur disa aplikacione për këtë status nga disa kompani ...
Telegrafi | 30-May-2020 10:34
Ligji për Investime Strategjike, i aprovuar tri vjet më parë në Kuvendin e Kosovës, nuk i solli vendit ende asnjë investitor strategjik deri tash, edhe pse ka pasur disa aplikacione për këtë status nga disa kompani ...

Investitorë strategjikë nuk solli as Qeveria Kurti
Ligji për investime strategjike i aprovuar tri vjet më parë në kuvend nuk i solli vendit ende asnjë investitor strategjik deri tash, edhe pse ka pasur disa aplikacione për këtë status nga disa kompani vendore e të ...
Medial | 30-May-2020 09:47
Ligji për investime strategjike i aprovuar tri vjet më parë në kuvend nuk i solli vendit ende asnjë investitor strategjik deri tash, edhe pse ka pasur disa aplikacione për këtë status nga disa kompani vendore e të ...

Investitorë strategjikë nuk solli as Qeveria Kurti
Ndërsa, as në 100 ditët e Qeverisë Kurti nuk është shqyrtuar asnjë aplikacion i kompanive për investitor strategjik. Komuniteti i biznesit dhe kompanitë që synojnë të jenë investitorë strategjikë shprehen të shqetësuar ...
Lajminet | 30-May-2020 09:44
Ndërsa, as në 100 ditët e Qeverisë Kurti nuk është shqyrtuar asnjë aplikacion i kompanive për investitor strategjik. Komuniteti i biznesit dhe kompanitë që synojnë të jenë investitorë strategjikë shprehen të shqetësuar ...

Contour Global i kërkon qeverisë 20 milionë euro, Oda Amerikane: Dëmi më i rëndë do të jetë prishja e imazhit të vendit në sytë e investitorëve të huaj
Kompania amerikane Contour Global në muajin mars të këtij viti kishte ndërprerë planet për ndërtimin e termocentralit 500 megavatësh “Kosova e Re”. Sipas planifikimeve, ky termocentral do të prodhonte rrymë për të ...
Telegrafi | 28-May-2020 16:46
Kompania amerikane Contour Global në muajin mars të këtij viti kishte ndërprerë planet për ndërtimin e termocentralit 500 megavatësh “Kosova e Re”. Sipas planifikimeve, ky termocentral do të prodhonte rrymë për të ...

Investitorë strategjikë nuk solli as Qeveria Kurti
Ligji për investime strategjike i aprovuar tri vjet më parë në kuvend nuk i solli vendit ende asnjë investitor strategjik deri tash, edhe pse ka pasur disa aplikacione për këtë status nga disa kompani vendore e të ...
Klan Kosova | 30-May-2020 09:44
Ligji për investime strategjike i aprovuar tri vjet më parë në kuvend nuk i solli vendit ende asnjë investitor strategjik deri tash, edhe pse ka pasur disa aplikacione për këtë status nga disa kompani vendore e të ...

“Contour Global” kërkon 20 milionë euro, Ministria e quan kërkesë të pabazë
Prishtinë, 28 maj 2020 – Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS) ka njoftuar se më 24 maj e ka pranuar një letër nga kompania “Contour Global” e cila ...
Illyriapress | 28-May-2020 17:03
Prishtinë, 28 maj 2020 – Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS) ka njoftuar se më 24 maj e ka pranuar një letër nga kompania “Contour Global” e cila ...

“Contour Global” ia kërkon 20 milionë euro Qeverisë, Ministria e Ekonomisë e quan të pathemeltë këtë kërkesë
Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike ka bërë të ditur se 20 milionë euro ia ka kërkuar “Contour Global” Qeverisë së Kosovës, si kompenzim për shpenzimet e ...
Telegrafi | 28-May-2020 14:43
Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike ka bërë të ditur se 20 milionë euro ia ka kërkuar “Contour Global” Qeverisë së Kosovës, si kompenzim për shpenzimet e ...

“Contour Global” kërkon mbi 20 milionë, Qeveria: Kërkesë e pathemeltë dhe e padrejtë
Kompania “Contour Global” ka parashtuar kërkesë ndaj Qeverisë së Kosovës për pagesën e 20.053.125,63 eurove të cilat llogariten si shpenzime të zhvillimit të projektit të termocentralit “Kosova e Re”. Këtë e bën të ...
Klan Kosova | 28-May-2020 15:18
Kompania “Contour Global” ka parashtuar kërkesë ndaj Qeverisë së Kosovës për pagesën e 20.053.125,63 eurove të cilat llogariten si shpenzime të zhvillimit të projektit të termocentralit “Kosova e Re”. Këtë e bën të ...

“Contour Global” ia kërkon Qeverisë mbi 20 milionë euro si kompenzim për shpenzime
Këtë e ka bërë të ditur Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike -MEPTINS, një postimi në Facebook. Aty shkruhet se shkruhet se letra e “Contour Global” ishte ...
Lajminet | 28-May-2020 14:35
Këtë e ka bërë të ditur Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike -MEPTINS, një postimi në Facebook. Aty shkruhet se shkruhet se letra e “Contour Global” ishte ...

Contour Global ia kërkon Kosovës mbi 20 milionë euro, Qeveria e befasuar dhe e zhgënjyer
Përmes Reutersit, më 17 mars, u bë e ditur se Contour Global, u tërhoq nga projekti i ndërtimit të termocentralit “Kosova e Re”, që kushtonte 1.3 miliardë euro. Duket se asgjë nuk ka përfunduar akoma. Contour Global po ...
Gazeta Express | 28-May-2020 14:09
Përmes Reutersit, më 17 mars, u bë e ditur se Contour Global, u tërhoq nga projekti i ndërtimit të termocentralit “Kosova e Re”, që kushtonte 1.3 miliardë euro. Duket se asgjë nuk ka përfunduar akoma. Contour Global po ...

?Baraliu: Shkarkimi im i kundërligjshëm, “Hidroregjioni jugor” pati performancë pozitive
Vendimi për shkarkimin e kryeshefit ekzekutiv të ndërmarrjes së KRU “Hidroregjioni jugor”, Besim Baraliu, po cilësohet si i padrejtë, politik dhe pa asnjë arsyetim nga vet Baraliu. Kryeshefi i shkarkuar më 27 prill nga ...
Telegrafi | 28-May-2020 13:19
Vendimi për shkarkimin e kryeshefit ekzekutiv të ndërmarrjes së KRU “Hidroregjioni jugor”, Besim Baraliu, po cilësohet si i padrejtë, politik dhe pa asnjë arsyetim nga vet Baraliu. Kryeshefi i shkarkuar më 27 prill nga ...

Zvogëlohet pesha e familjeve në kontributin në ekonomi, rriten kompensimet për punonjësit
Kontributi i familjeve në ekonomi (vlerën e shtuar bruto) ka qenë në rënie në vitin 2017. Në të kundërt, sektori jo financiar ka pasur ndikim më të madh në ekonomi. Një tjetër tendencë është rritja e kompensimeve të ...
Monitor | 28-May-2020 13:13
Kontributi i familjeve në ekonomi (vlerën e shtuar bruto) ka qenë në rënie në vitin 2017. Në të kundërt, sektori jo financiar ka pasur ndikim më të madh në ekonomi. Një tjetër tendencë është rritja e kompensimeve të ...

?Baraliu: Shkarkimi im i kundërligjshëm – “Hidroregjioni jugor” pati performancë pozitive
Vendimi për shkarkimin e kryeshefit ekzekutiv të ndërmarrjes së KRU “Hidroregjioni jugor”, Besim Baraliu, po cilësohet si i padrejtë, politik dhe pa asnjë arsyetim nga vet Baraliu. Kryeshefi i shkarkuar më 27 prill nga ...
Indeks Online | 28-May-2020 12:00
Vendimi për shkarkimin e kryeshefit ekzekutiv të ndërmarrjes së KRU “Hidroregjioni jugor”, Besim Baraliu, po cilësohet si i padrejtë, politik dhe pa asnjë arsyetim nga vet Baraliu. Kryeshefi i shkarkuar më 27 prill nga ...


Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved