ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/07/2020 04:35

SHBA. 1.783 vdekje në 24 orë

SHBA. 1.783 vdekje në 24 orë
Sipas te dhenave nga Universiteti Johns Hopkins, Shtetet e Bashkuara raportuan sot 1.783 vdekje te tjera me koronavirus brenda 24 oresh. Ky numer ditor eshte me i ulet se ai i nje dite me pare (+1.973), dhe e çon ne ...
ikub.al | 10-Apr-2020 09:31
Sipas te dhenave nga Universiteti Johns Hopkins, Shtetet e Bashkuara raportuan sot 1.783 vdekje te tjera me koronavirus brenda 24 oresh. Ky numer ditor eshte me i ulet se ai i nje dite me pare (+1.973), dhe e çon ne ...

1 783 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit në SHBA
Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 1 783 vdekje të reja të lidhura me koronavirusin brenda 24 orësh, sipas të dhënave nga universiteti ”Johns Hopkins” Kjo shifër, më e ulët se ajo e një ditë më parë (+1 973), e ...
GazetaTema | 10-Apr-2020 10:22
Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 1 783 vdekje të reja të lidhura me koronavirusin brenda 24 orësh, sipas të dhënave nga universiteti ”Johns Hopkins” Kjo shifër, më e ulët se ajo e një ditë më parë (+1 973), e ...

Mbi 16 mijë të vdekur në SHBA/ Trump: Do ta rihapim vendin shumë shpejt
Numri i vdekjeve prej koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka tejkaluar 16 mijë, më shumë sesa Spanja. Të dhënat zyrtare nga Universiteti John Hopkins flasin për 16.500 viktima dhe 462 mijë të infektuar. ...
VizionPlus | 10-Apr-2020 09:02
Numri i vdekjeve prej koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka tejkaluar 16 mijë, më shumë sesa Spanja. Të dhënat zyrtare nga Universiteti John Hopkins flasin për 16.500 viktima dhe 462 mijë të infektuar. ...

Studiuesit në Finlandë kanë krijuar një video që tregon se si coronavirusi mund të përhapet nga një kollë e vetme në një supermarket
Studiuesit në Finlandë kanë krijuar një video që tregon një model se si coronavirusi mund të përhapet nga një kollë e vetme në një supermarket. Sipas medieve të huaja , përcjell Telegrafi, videoja u ngarkua në YouTube ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 10:30
Studiuesit në Finlandë kanë krijuar një video që tregon një model se si coronavirusi mund të përhapet nga një kollë e vetme në një supermarket. Sipas medieve të huaja , përcjell Telegrafi, videoja u ngarkua në YouTube ...

95 mijë viktima në botë, alarm në Suedi, Belgjike dhe Holandë
Mbi1 milionë e 590 mijë njerez janë infektuar në mbarë globin nga koronavirusi. Nga kjo shifër totalë, rreth 95 mijë njerëz kanë humbur jetën. Italia është vendi më numrin më të madh të viktimave, afro 19 mijë, ndjek ...
VizionPlus | 09-Apr-2020 23:15
Mbi1 milionë e 590 mijë njerez janë infektuar në mbarë globin nga koronavirusi. Nga kjo shifër totalë, rreth 95 mijë njerëz kanë humbur jetën. Italia është vendi më numrin më të madh të viktimave, afro 19 mijë, ndjek ...

SHBA një tmerr i vërtetë, mbi 1600 të vdekur këtë të enjte
SHBA është kthyer prej ditësh në epiqëndrën e koronavirusit në botë. Mijëra njerëz po humbin ditë pas ditë në këtë vend, kryesisht në spitale por edhe ne azile dhe shtëpi. Mesatarja ditore për fat të keq në SHBA e ...
VizionPlus | 09-Apr-2020 23:02
SHBA është kthyer prej ditësh në epiqëndrën e koronavirusit në botë. Mijëra njerëz po humbin ditë pas ditë në këtë vend, kryesisht në spitale por edhe ne azile dhe shtëpi. Mesatarja ditore për fat të keq në SHBA e ...

Spanja shënon numrin më të vogël të viktimave në 17 ditë
Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në Spanjë ka shënuar sërish rënie, teksa brenda 24 orëve janë regjistruar 605 raste me fatalitet, ka thënë Ministria e Shëndëtësisë në këtë shtet. Numri total i të vdekurve ...
Radio Evropa e Lire | 10-Apr-2020 13:39
Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në Spanjë ka shënuar sërish rënie, teksa brenda 24 orëve janë regjistruar 605 raste me fatalitet, ka thënë Ministria e Shëndëtësisë në këtë shtet. Numri total i të vdekurve ...

Studimi shokues: Bota ka zbuluar vetëm 6% të të infektuarve me koronavirus
Një studim nga shkencëtarët e një universiteti në Gjermani i ka shokuar të gjithë pasi thotë se janë zbuluar vetëm 6% e të infektuarve nga koronavirusi. Shifra e vërtetë që mendohet të ketë prekur njerëzit në nivel ...
Gazeta Express | 10-Apr-2020 13:36
Një studim nga shkencëtarët e një universiteti në Gjermani i ka shokuar të gjithë pasi thotë se janë zbuluar vetëm 6% e të infektuarve nga koronavirusi. Shifra e vërtetë që mendohet të ketë prekur njerëzit në nivel ...

Koronavirusi: Spanja jep lajmin më të mirë në 17 ditët e fundit
Spanja ka publikuar raportin e 24 orëve të fundit të infeksioneve dhe vdekjeve nga koronavirusi. Spanja ka raportuar 605 vdekje të reja nga koronavirusi, numri më i ulët ditor që nga 23 marsi, duke sjellë numrin e ...
Medial | 10-Apr-2020 12:53
Spanja ka publikuar raportin e 24 orëve të fundit të infeksioneve dhe vdekjeve nga koronavirusi. Spanja ka raportuar 605 vdekje të reja nga koronavirusi, numri më i ulët ditor që nga 23 marsi, duke sjellë numrin e ...

Koronavirusi: Spanja jep lajmin më të mirë në 17 ditët e fundit
Spanja ka raportuar 605 vdekje të reja nga koronavirusi, numri më i ulët ditor që nga 23 marsi, duke sjellë numrin e përgjithshëm të vdekjeve në vend në 15.843. Ndërsa, rastet u rritën për 4.576 në gjithsej 157,022 ...
Lajminet | 10-Apr-2020 12:43
Spanja ka raportuar 605 vdekje të reja nga koronavirusi, numri më i ulët ditor që nga 23 marsi, duke sjellë numrin e përgjithshëm të vdekjeve në vend në 15.843. Ndërsa, rastet u rritën për 4.576 në gjithsej 157,022 ...

Java e dhimbjes, SHBA me mbi 16,000 vdekje
Numri i vdekjeve në SHBA ka arritur në mbi 16,000, por zyrtarët thonë se përkundër këtyre shifrave të frikshme ka shenja se pandemia po arrin në kulm në qytetet më të goditura. Më shumë se 460,000 njerëz në SHBA janë të ...
Klan Kosova | 10-Apr-2020 11:17
Numri i vdekjeve në SHBA ka arritur në mbi 16,000, por zyrtarët thonë se përkundër këtyre shifrave të frikshme ka shenja se pandemia po arrin në kulm në qytetet më të goditura. Më shumë se 460,000 njerëz në SHBA janë të ...

SHBA: 16 milionë persona pretendojnë se janë të papunë
Autoritetet në Shtetet e Bashkuara kanë bërë të ditur se edhe 6.6 milionë persona kanë bërë kërkesë për përfitime shtetërore, pasi kanë humbur vendet e punës. Kjo shifër e dërgon në 16 milionë numrin e personave të ...
Medial | 10-Apr-2020 10:53
Autoritetet në Shtetet e Bashkuara kanë bërë të ditur se edhe 6.6 milionë persona kanë bërë kërkesë për përfitime shtetërore, pasi kanë humbur vendet e punës. Kjo shifër e dërgon në 16 milionë numrin e personave të ...

Mbi 1.6 milionë njerëz të prekur nga COVID-19 në të gjithë botën
Numri i rasteve të koronavirusit të ri (COVID-19) në mbarë botën sot arriti në 1.601.018, tregojnë të dhënat e përpiluara nga Universiteti “Johns Hopkins” me qendër në SHBA, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas ...
Shenja | 10-Apr-2020 10:33
Numri i rasteve të koronavirusit të ri (COVID-19) në mbarë botën sot arriti në 1.601.018, tregojnë të dhënat e përpiluara nga Universiteti “Johns Hopkins” me qendër në SHBA, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas ...

SHBA 1783 vdekje në 24 orë nga koronavirusi
Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 1 783 vdekje të reja të lidhura me koronavirusin brenda 24 orësh, sipas të dhënave nga universiteti ”Johns Hopkins”. Kjo shifër, më e ulët se ajo e një ditë më parë (+1 973), e ...
RTSH | 10-Apr-2020 10:16
Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 1 783 vdekje të reja të lidhura me koronavirusin brenda 24 orësh, sipas të dhënave nga universiteti ”Johns Hopkins”. Kjo shifër, më e ulët se ajo e një ditë më parë (+1 973), e ...

Në SHBA 1.783 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 1 783 vdekje të reja të lidhura me koronavirusin brenda 24 orësh, sipas të dhënave nga universiteti ”Johns Hopkins” Kjo shifër, më e ulët se ajo e një ditë më parë (+1 973), e ...
Koha.mk | 10-Apr-2020 10:09
Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 1 783 vdekje të reja të lidhura me koronavirusin brenda 24 orësh, sipas të dhënave nga universiteti ”Johns Hopkins” Kjo shifër, më e ulët se ajo e një ditë më parë (+1 973), e ...

COVID 19 ka prekur të paktën 1.6 milionë banorë të globit
Numri i personave të infektuar me koronavirus në botë ka tejkaluar shifrën 1.6 milion përkatësisht 1,602,216. Këto të dhëna i sjell Universiteti Johns Hopkin. Por mendohet s Numri i të prekurve është shumë më i lartë, ...
RTSH | 10-Apr-2020 10:00
Numri i personave të infektuar me koronavirus në botë ka tejkaluar shifrën 1.6 milion përkatësisht 1,602,216. Këto të dhëna i sjell Universiteti Johns Hopkin. Por mendohet s Numri i të prekurve është shumë më i lartë, ...

New York-u vendi më infektuar në botë nga coronavirusi, rreth 160 mijë raste deri më tani
Shteti i New York-ut ka konfirmuar më së shumti raste nga coronavirusi, përfshirë vendet më të goditura evropiane. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pothuajse 160 mijë persona kanë rezultuar pozitiv me ...
Arbresh | 10-Apr-2020 09:34
Shteti i New York-ut ka konfirmuar më së shumti raste nga coronavirusi, përfshirë vendet më të goditura evropiane. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pothuajse 160 mijë persona kanë rezultuar pozitiv me ...

Në SHBA 1.783 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 1 783 vdekje të reja të lidhura me koronavirusin brenda 24 orësh, sipas të dhënave nga universiteti ”Johns Hopkins” Kjo shifër, më e ulët se ajo e një ditë më parë (+1 973), e ...
Koha.net | 10-Apr-2020 09:28
Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 1 783 vdekje të reja të lidhura me koronavirusin brenda 24 orësh, sipas të dhënave nga universiteti ”Johns Hopkins” Kjo shifër, më e ulët se ajo e një ditë më parë (+1 973), e ...

Mbi 1.6 milionë të prekur nga koronavirusi në botë
Infeksionet e konfirmuara globale të koronavirusit kanë kaluar shifrën e 1.6 milion, pasi një studim i ri i masave të kontrollit në Kinë sugjeron që vendet që përgatiten të lehtësojnë bllokimet e tyre, do të duhet të ...
Ina-Online | 10-Apr-2020 09:20
Infeksionet e konfirmuara globale të koronavirusit kanë kaluar shifrën e 1.6 milion, pasi një studim i ri i masave të kontrollit në Kinë sugjeron që vendet që përgatiten të lehtësojnë bllokimet e tyre, do të duhet të ...

Mbi 1.6 milionë të prekur me Coronavirus në mbarë botën
1 602 885 njerëz në mbarë botën janë të infektuar me Coronavirus aktualisht. Shifra është publikuar në faqen e Universitetit John Hopkins. Numri total i të vdekurve është 95 735 me Italinë që prin me 18 279 vdekje. Pas ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 09:14
1 602 885 njerëz në mbarë botën janë të infektuar me Coronavirus aktualisht. Shifra është publikuar në faqen e Universitetit John Hopkins. Numri total i të vdekurve është 95 735 me Italinë që prin me 18 279 vdekje. Pas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved