ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2021 04:46

SHBA: Nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbim territoresh Kosovë – Serbi

SHBA: Nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbim territoresh Kosovë – Serbi
Shtetet e Bashkuara theksuan të enjtën se nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbim territoresh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe se bisedimet ndërmjet të dyja vendeve duhet të çojnë në njohje të ndërsjellë. Këto komente ...
Telegraf | 26-Mar-2020 23:52
Shtetet e Bashkuara theksuan të enjtën se nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbim territoresh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe se bisedimet ndërmjet të dyja vendeve duhet të çojnë në njohje të ndërsjellë. Këto komente ...

Thaçi pas deklaratës së SHBA-së: Ta arrijmë marrëveshjen për njohje reciproke dhe anëtarësim në OKB
Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka falënderuar zyrtarët e lartë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pas deklaratës se nuk ka plan sekret për shkëmbim territoresh por është vetëm spekulim. Përmes një shkrimi në ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 23:58
Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka falënderuar zyrtarët e lartë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pas deklaratës se nuk ka plan sekret për shkëmbim territoresh por është vetëm spekulim. Përmes një shkrimi në ...

Bislimi i LVV-së: Thaçi, planin për shkëmbim territoresh e ka bërë pa u konsultuar me amerikanët por vetëm me Vuçiqin
Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi e ka quajtur deklaratë të mirë kumtesën e lëshuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Bislimi nga deklarata e diplomatëve Palmer e Grenell pa parë katër ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 23:58
Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi e ka quajtur deklaratë të mirë kumtesën e lëshuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Bislimi nga deklarata e diplomatëve Palmer e Grenell pa parë katër ...

Sekretari i PDK-së: Po të mos ishte pandemia, do shkonim në zgjedhje sot
Sekretari i PDK-së, Uran Ismaili ka folur lidhur me rolin që dje pati ky subjekt partiak në moscionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Pas shkarkimit të Qeverisë, Ismaili ka thënë për Klan Kosovën se si Parti ...
Arbresh | 27-Mar-2020 00:26
Sekretari i PDK-së, Uran Ismaili ka folur lidhur me rolin që dje pati ky subjekt partiak në moscionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Pas shkarkimit të Qeverisë, Ismaili ka thënë për Klan Kosovën se si Parti ...

Bislimi: Thaçi paska bërë plan të fshehtë me Vuçiqin, pa dijeninë e SHBA-së
Prishtinë, 26 mars 2020 – Nënkryetari i parë i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka reaguar pas komunikatës së Departamentit Amerikan të Shtetit ku mohohet se ka ndonjë plan sekret për shkëmbim territoresh midis ...
Illyriapress | 27-Mar-2020 00:21
Prishtinë, 26 mars 2020 – Nënkryetari i parë i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka reaguar pas komunikatës së Departamentit Amerikan të Shtetit ku mohohet se ka ndonjë plan sekret për shkëmbim territoresh midis ...

Mustafa: Të dështuarit që fajësuan SHBA-në duhet të kërkojnë falje – servuan pareshtur fyerje të paskrupullta
Departamenti Amerikan i Shtetit, përmes një deklarate, bën më dije se nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbime të tokave ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, siç është spekuluar më herët. Për këtë ka reaguar kryetari i ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 23:46
Departamenti Amerikan i Shtetit, përmes një deklarate, bën më dije se nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbime të tokave ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, siç është spekuluar më herët. Për këtë ka reaguar kryetari i ...

Thaçi: Duhet të shfrytëzojmë momentumin dhe përkrahjen e SHBA-ve për arritjen e marrëveshjes përfundimtare
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas deklaratës së lëshuar nga Departamenti amerikan i Shtetit. Përmes një postimi në “Twitter”, ai ka shkruar se momentum dhe përkrahja amerikane duhet të shfrytëzohen për ...
IliriaNews | 27-Mar-2020 00:21
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas deklaratës së lëshuar nga Departamenti amerikan i Shtetit. Përmes një postimi në “Twitter”, ai ka shkruar se momentum dhe përkrahja amerikane duhet të shfrytëzohen për ...

Limaj: Nënshkrimi i marrëveshjes me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë eshtë garancë dhe nder për vendin
“Deklarata e Departamentit të Shtetit se nuk ka asnjë plan sekret për shkëmbim të territoreve shuan zërat konspirativ për ekzistimin e planeve të tilla”, ka shkruar Limaj. Tutje Limaj tha se, deklarata e sotme i jep ...
Lajminet | 27-Mar-2020 00:19
“Deklarata e Departamentit të Shtetit se nuk ka asnjë plan sekret për shkëmbim të territoreve shuan zërat konspirativ për ekzistimin e planeve të tilla”, ka shkruar Limaj. Tutje Limaj tha se, deklarata e sotme i jep ...

Haradinaj: Deklarata e SHBA-së se nuk ekziston një plan sekret për shkëmbime territoresh, siguri për Kosovën
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se deklarata e Departamentit të Shtetit është siguria më e madhe për Kosovën. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka theksuar se sa ishte kryeministër, kohën dhe ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 23:41
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se deklarata e Departamentit të Shtetit është siguria më e madhe për Kosovën. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka theksuar se sa ishte kryeministër, kohën dhe ...

Mustafa: Ata që fajësuan SHBA-në për dështimet e tyre duhet të kërkojnë falje
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pasi Departamenti Amerikan i Shtetit, përmes një deklarate, bëri më dije se nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbime të tokave ndërmjet Kosovës dhe ...
EkonomiaOnline | 27-Mar-2020 00:15
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pasi Departamenti Amerikan i Shtetit, përmes një deklarate, bëri më dije se nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbime të tokave ndërmjet Kosovës dhe ...

Ismaili: Mirë që SHBA ia dha përgjigjen Kurtit sepse ai helmonte popullin me mashtrime
Nënkrytetari i PDK-së, Uran Ismaili ka thënë se sot shkresa zyrtare e Departamentit të SHBA-se, i bëri një zhveshje të plotë VV-së dhe Albin Kurtit. Këto komente ai i bëri përmes një lidhjeje direkte në SPECIALE të Klan ...
Indeks Online | 27-Mar-2020 00:13
Nënkrytetari i PDK-së, Uran Ismaili ka thënë se sot shkresa zyrtare e Departamentit të SHBA-se, i bëri një zhveshje të plotë VV-së dhe Albin Kurtit. Këto komente ai i bëri përmes një lidhjeje direkte në SPECIALE të Klan ...

Tash VV ndryshon pas deklaratës së amerikanëve: Veç Thaçi me Vuçiq e kanë bërë marrëveshjen
Nënkryetari i VV’së, Besnik Bislimi, ka reaguar me një shkrim në Facebook pas letrës së zyrtarëve të lartë amerikanë ku sqarohej se nuk ka marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë, dhe se SHBA po pret që të ...
Shprehja | 27-Mar-2020 00:12
Nënkryetari i VV’së, Besnik Bislimi, ka reaguar me një shkrim në Facebook pas letrës së zyrtarëve të lartë amerikanë ku sqarohej se nuk ka marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë, dhe se SHBA po pret që të ...

Mustafa pas deklaratës amerikane për territoret: Të dështuarit që fajësuan SHBA’në duhet të kërkojnë falje
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë hedhur poshtë zërat se ekziston një marrëveshje sekrete Kosovë-Serbi për shkëmbim territoresh. Nëpërmjet një ...
IliriaNews | 27-Mar-2020 00:09
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë hedhur poshtë zërat se ekziston një marrëveshje sekrete Kosovë-Serbi për shkëmbim territoresh. Nëpërmjet një ...

Sekretari i PDK-së: Po të mos ishte pandemia, do shkonim në zgjedhje sot
Sekretari i PDK-së, Uran Ismaili ka folur lidhur me rolin që dje pati ky subjekt partiak në moscionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Pas shkarkimit të Qeverisë, Ismaili ka thënë për Klan Kosovën se si Parti ...
Medial | 27-Mar-2020 00:09
Sekretari i PDK-së, Uran Ismaili ka folur lidhur me rolin që dje pati ky subjekt partiak në moscionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Pas shkarkimit të Qeverisë, Ismaili ka thënë për Klan Kosovën se si Parti ...

Limaj: nënshkrimi i marrëveshjes me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë eshtë garancë dhe nder për vendin
Kreu i Nismës Socialdemokrate ka reaguar lidhur me deklaratën e Departamentit Amerikan të Shtetit, konkretisht të Richard Grenell, i Dërguari Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ...
Indeks Online | 27-Mar-2020 00:09
Kreu i Nismës Socialdemokrate ka reaguar lidhur me deklaratën e Departamentit Amerikan të Shtetit, konkretisht të Richard Grenell, i Dërguari Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ...

Vjen reagimi nga nënkrytari i VV-së pas deklaratës së SHBA-së
Nënkryetari i VV’së, Besnik Bislimi, ka reaguar me një shkrim në Facebook pas letrës së zyrtarëve të lartë amerikanë ku sqarohej se nuk ka marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë, dhe se SHBA po pret që të ...
TetovaSot | 27-Mar-2020 00:05
Nënkryetari i VV’së, Besnik Bislimi, ka reaguar me një shkrim në Facebook pas letrës së zyrtarëve të lartë amerikanë ku sqarohej se nuk ka marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë, dhe se SHBA po pret që të ...

Sekretari i PDK-së: Po të mos ishte pandemia, do shkonim në zgjedhje sot
Sekretari i PDK-së, Uran Ismaili ka folur lidhur me rolin që dje pati ky subjekt partiak në moscionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Pas shkarkimit të Qeverisë, Ismaili ka thënë për Klan Kosovën se si Parti ...
Klan Kosova | 27-Mar-2020 00:04
Sekretari i PDK-së, Uran Ismaili ka folur lidhur me rolin që dje pati ky subjekt partiak në moscionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Pas shkarkimit të Qeverisë, Ismaili ka thënë për Klan Kosovën se si Parti ...

Bislimi i VV-së: Deklaratë e mirë për Kosovën kjo e diplomatëve amerikanë Grenell e Palmer
Ministri në largim Besnik Bislimi nga radhët e VV-së, përmes një postimi të bërë në Facebook, deklaratën e Departamentit të SHBA-ve e ka quajtur të mirë për Kosovën. Madje ai ka thënë diplomatët Grenell e Palmer kanë ...
Indeks Online | 27-Mar-2020 00:01
Ministri në largim Besnik Bislimi nga radhët e VV-së, përmes një postimi të bërë në Facebook, deklaratën e Departamentit të SHBA-ve e ka quajtur të mirë për Kosovën. Madje ai ka thënë diplomatët Grenell e Palmer kanë ...

Nënkrytari i VV-së reagon pas deklaratës së SHBA-së, insiston se ka një marrëveshje sekrete
Nënkrytari i VV-së ka reaguar pas deklaratës së SHBA-së. Besnik Bislimi, ka reaguar me një shkrim në Facebook pas letrës së zyrtarëve të lartë amerikanë ku sqarohej se nuk ka marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë, ...
Arbresh | 27-Mar-2020 00:01
Nënkrytari i VV-së ka reaguar pas deklaratës së SHBA-së. Besnik Bislimi, ka reaguar me një shkrim në Facebook pas letrës së zyrtarëve të lartë amerikanë ku sqarohej se nuk ka marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë, ...

Uran Ismaili: Albin Kurti duhet t’i kërkojë falje popullit dhe SHBA-së, shfrytëzoi agjendë mashtruese
Për Klan Kosovën, ai vlerëson se Kurti ka shfrytëzuar agjendë mashtruese, dhe sipas tij për këtë tashmë ka dhe reagim zyrtar nga SHBA-të. ”Siç e inicionte ai [Albin Kurti] ky plan mbështetej, shtyhej nga ambasadori ...
Lajminet | 26-Mar-2020 23:53
Për Klan Kosovën, ai vlerëson se Kurti ka shfrytëzuar agjendë mashtruese, dhe sipas tij për këtë tashmë ka dhe reagim zyrtar nga SHBA-të. ”Siç e inicionte ai [Albin Kurti] ky plan mbështetej, shtyhej nga ambasadori ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved