ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/07/2020 02:26

Dumoshi: Skenën e teatrit e mbylle, dashurinë e madhe e le tek ne – Lamtumirë Leze Qena!

Dumoshi: Skenën e teatrit e mbylle, dashurinë e madhe e le tek ne – Lamtumirë Leze Qena!
Ditën e sotme (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit yllit të kinematografisë kosovare, Leze Qenës. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, ndërsa në varrimin e saj në mesin e familjarëve ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 18:57
Ditën e sotme (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit yllit të kinematografisë kosovare, Leze Qenës. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, ndërsa në varrimin e saj në mesin e familjarëve ...

Kurti bën homazhe pranë arkivolit të aktores së shquar, Leze Qena
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 18:51
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...

I jepet lamtumira e fundit aktores Leze Qena
Aktores së mirënjohur shqiptare, Leze Qenës, sot (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe miqë të ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 18:33
Aktores së mirënjohur shqiptare, Leze Qenës, sot (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe miqë të ...

Nëntëmbëdhjetë yjet e famshëm që janë shumë të shkurtër
Ata thonë se kamera të shton disa kile, por a i shton edhe dy inç në lartësinë e dikujt? Ne duam gjithmonë t’i shohim fotografitë e të famshëmve tanë të preferuar nga ngjarjet e tapeteve të kuqe dhe t’i ndjekim ata në ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 14:03
Ata thonë se kamera të shton disa kile, por a i shton edhe dy inç në lartësinë e dikujt? Ne duam gjithmonë t’i shohim fotografitë e të famshëmve tanë të preferuar nga ngjarjet e tapeteve të kuqe dhe t’i ndjekim ata në ...

Adem Mikullovci me dedikim prekës për Leze Qenën: Më shkove edhe ti, mua më lat të fundit e s’kam qare pa ardhë te ju
Aktori i mirënjohur Adem Mikullovci, i ka dedikuar disa fjalë prekëse aktores së madhe tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status me disa reshta ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 10:42
Aktori i mirënjohur Adem Mikullovci, i ka dedikuar disa fjalë prekëse aktores së madhe tashmë të ndjerë, Leze Qena. Mikullovci mëngjesin e së enjtes publikoi në faqen e tij zyrtare në Facebook, një status me disa reshta ...

Adelina Tahiri nuk e respekton karantinën
Këngëtarja Adelina Tahiri duket se nuk po i ndjek rregullat e të qëndruarit brenda e izoluar për shkak të pandemisë koronavirus. Ajo ka publikuar një video në Instagram duke shëtitur me një veturë, duke treguar kështu ...
TetovaSot | 27-Mar-2020 00:08
Këngëtarja Adelina Tahiri duket se nuk po i ndjek rregullat e të qëndruarit brenda e izoluar për shkak të pandemisë koronavirus. Ajo ka publikuar një video në Instagram duke shëtitur me një veturë, duke treguar kështu ...

Aktivistët e VV-së i përgjigjen djalit të Hashim Thaçit
E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në seriale të shumta. Por a e dini emrin ...
GazetaBlic | 26-Mar-2020 22:43
E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në seriale të shumta. Por a e dini emrin ...

A e keni ditur? Ky ishte emri i vërtetë i Leze Qenës
E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në seriale të shumta. Por a e dini emrin ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 21:42
E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në seriale të shumta. Por a e dini emrin ...

A e keni ditur? Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës
Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës. E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në ...
Zeri | 26-Mar-2020 20:52
Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës. E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në ...

Varroset aktorja e madhe Leze Qena (VIDEO)
Nën tingujt e saksofonit, për rreth 30 minuta para Teatrit Kombëtar, të enjten pasdite qëndroi arkivoli i një artisteje të madhe. Qytetarë, miq e dashamirë, po bënin homazhe në nderim të aktores Leze Qena, e cila ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 20:37
Nën tingujt e saksofonit, për rreth 30 minuta para Teatrit Kombëtar, të enjten pasdite qëndroi arkivoli i një artisteje të madhe. Qytetarë, miq e dashamirë, po bënin homazhe në nderim të aktores Leze Qena, e cila ...

Kurti bën homazhe tek arkivoli i aktores Leze Qena
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 20:32
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...

I jepet lamtumira e fundit ikonës së aktrimit Leze Qena
E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe miqë të ngushtë, aty kishte qenë edhe Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi. Ikona e aktrimit në ...
AlbInfo | 26-Mar-2020 19:51
E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe miqë të ngushtë, aty kishte qenë edhe Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi. Ikona e aktrimit në ...

Dumoshi bën homazhe te varri i Leze Qenës: Skenën e teatrit e mbylle, dashurinë e madhe e le tek ne
Sot ju dha lamtumira e fundit yllit të kinematografisë, Leze Qena. Aktorja u varros në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, ndërsa në varrimin e saj në mesin e familjarëve dhe miqve e pranishme ishte edhe ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 19:42
Sot ju dha lamtumira e fundit yllit të kinematografisë, Leze Qena. Aktorja u varros në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, ndërsa në varrimin e saj në mesin e familjarëve dhe miqve e pranishme ishte edhe ...

Të famshmit shqiptarë ndezën qirinj në ballkonet e tyre, për të nderuar figurën e Leze Qenës
Mëngjesi i së mërkurës ishte i kobshëm për artin shqiptar, ditë kjo në të cilën u shua ikona e aktrimit, Leze Qena. Ajo vidq në moshën 85-vjeçare pas një sëmundje të shkurtër, teksa la prapa një karrierë të bujshme në ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 23:32
Mëngjesi i së mërkurës ishte i kobshëm për artin shqiptar, ditë kjo në të cilën u shua ikona e aktrimit, Leze Qena. Ajo vidq në moshën 85-vjeçare pas një sëmundje të shkurtër, teksa la prapa një karrierë të bujshme në ...

Dumoshi ia dha lamtumirën Lezes: Skenën e teatrit e mbylle, dashurinë e madhe e le tek ne
Trupi i Leze Qenës do të prehet në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, shkruan . Në ceremoninë mortore të aktores, e pranishme ishte edhe Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi. ...
Lajminet | 26-Mar-2020 19:34
Trupi i Leze Qenës do të prehet në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan, shkruan . Në ceremoninë mortore të aktores, e pranishme ishte edhe Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi. ...

Oriola Marashi reagon pas shkarkimit të Albin Kurtit: E rrëzuan hienat e korrupsionit
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar ...
GazetaBlic | 26-Mar-2020 19:30
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar ...

I jepet lamtumira e fundit aktores së madhe, Leze Qena
Aktores së mirënjohur, Leze Qenës, sot i është dhënë lamtumira e fundit, njofton Klan Kosova. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe mië të ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 19:17
Aktores së mirënjohur, Leze Qenës, sot i është dhënë lamtumira e fundit, njofton Klan Kosova. E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan. Në varrimin e së ndjerës ishin familjarë dhe mië të ...

Kurti bën homazhe tek arkivoli i aktores Leze Qena
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 19:05
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht ...

Dumoshi me postim prekës për Lezen Qenën: Skenën e teatrit e mbylle, dashurinë e madhe e le tek ne
Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi i ka dhënë lamtumirën e fundit aktores Leze Qena e cila vdiq dje në moshën 85 vjeçare. Varrimi i aktores është bërë në ora 16:00 në varrezat e qytetit në Dragodan. Ministrja ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 19:05
Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi i ka dhënë lamtumirën e fundit aktores Leze Qena e cila vdiq dje në moshën 85 vjeçare. Varrimi i aktores është bërë në ora 16:00 në varrezat e qytetit në Dragodan. Ministrja ...

Kryeministri në detyrë Kurti bëri homazhe pranë arkivolit të aktores, Leze Qena
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar ...
Zeri | 26-Mar-2020 19:02
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved