ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 03:28

Bullgari/Paketa ekonomike 2,3 mld euro për të mbështetur bizneset dhe ata që qëndrojnë në shtëpi

Bullgari/Paketa ekonomike 2,3 mld euro për të mbështetur bizneset dhe ata që qëndrojnë në shtëpi
Bullgaria ka prezantuar një paketë masash financiare me vlerë 2,3 miliardë euro për të mbështetur bizneset e prekura nga koronavirusi dhe për të ruajtur vendet e punës. Kryeministri bullgar Boyko Borissov tha se masat ...
Monitor | 25-Mar-2020 14:27
Bullgaria ka prezantuar një paketë masash financiare me vlerë 2,3 miliardë euro për të mbështetur bizneset e prekura nga koronavirusi dhe për të ruajtur vendet e punës. Kryeministri bullgar Boyko Borissov tha se masat ...

Kredi deri në 500 mijë franga me 0 interes për bizneset zvicerane
Ministri i Financave në Qeverinë Federale të Zvicrës, Ueli Maurer, ka deklaruar sot se Këshilli Federal është duke siguruarar 20 miliardë franga garanci për kreditimin e bizneseve, shkruan sda.ch. Një rregullore për ...
AlbInfo | 25-Mar-2020 23:15
Ministri i Financave në Qeverinë Federale të Zvicrës, Ueli Maurer, ka deklaruar sot se Këshilli Federal është duke siguruarar 20 miliardë franga garanci për kreditimin e bizneseve, shkruan sda.ch. Një rregullore për ...

?OAK i propozon Qeverisë masat që duhet t’i ndërmarrë për të ndihmuar sektorin privat
Oda e Afarizmit të Kosovës i ka përcjellur kryeministrit, ministres së Ekonomisë, ministrit të Financave dhe Transfereve, propozimet lidhur me masat që Qeveria duhet të ndërmarrë për të ndihmuar sektorin privat në ...
Telegrafi | 24-Mar-2020 23:43
Oda e Afarizmit të Kosovës i ka përcjellur kryeministrit, ministres së Ekonomisë, ministrit të Financave dhe Transfereve, propozimet lidhur me masat që Qeveria duhet të ndërmarrë për të ndihmuar sektorin privat në ...

?OAK i propozon Qeverisë masat që duhet t’i ndërmarrë për të ndihmuar sektorin privat
OAK nëpërmejt një komunikate thotë se pas një konsultimi të gjerë me bizneset ka mbajtur një mbledhje të jashtëzakonshme duke shqyrtuar të gjitha kërkesat e bizneseve drejtuar Qeverisë së Kosovës. OAK vlerëson se masat ...
Lajminet | 24-Mar-2020 22:29
OAK nëpërmejt një komunikate thotë se pas një konsultimi të gjerë me bizneset ka mbajtur një mbledhje të jashtëzakonshme duke shqyrtuar të gjitha kërkesat e bizneseve drejtuar Qeverisë së Kosovës. OAK vlerëson se masat ...

OAK i propozon Qeverisë të mbështes sektorin privat
Oda e Afarizmit të Kosovës i ka përcjellur Kryeministrit, Ministres së Ekonomisë, Ministrit të Financave dhe Transfereve, propozimet lidhur me masat që Qeveria duhet të ndërmarrë për të ndihmuar sektorin privat në ...
Indeks Online | 24-Mar-2020 21:19
Oda e Afarizmit të Kosovës i ka përcjellur Kryeministrit, Ministres së Ekonomisë, Ministrit të Financave dhe Transfereve, propozimet lidhur me masat që Qeveria duhet të ndërmarrë për të ndihmuar sektorin privat në ...

Slloveni, dy miliardë euro për qytetarët, pagat e funksionarëve shtetërorë zvogëlohen për 30 për qind
Në konferencë të posaçme për shtyp, Qeveria sllovene prezantoi masat e shumëpritura për të ndihmuar qytetarët dhe kompanitë që kanë pasoja financiare për shkak të koronavirusit, njofton korrespondenti i MIA -s nga ...
Portalb | 24-Mar-2020 14:07
Në konferencë të posaçme për shtyp, Qeveria sllovene prezantoi masat e shumëpritura për të ndihmuar qytetarët dhe kompanitë që kanë pasoja financiare për shkak të koronavirusit, njofton korrespondenti i MIA -s nga ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved