ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 02:35

COVID-19/ Shkon në 6 numri i viktimave, MSH: Ndërron jetë në spitalin infektiv pacientja 71-vjeçare, vuante nga hipertensioni

COVID-19/ Shkon në 6 numri i viktimave, MSH: Ndërron jetë në spitalin infektiv pacientja 71-vjeçare, vuante nga hipertensioni
Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 00:07
Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në ...

“Koronavirusi është ‘armiku publik numër një’”, Kreu I OBSH-së: Masat të domosdoshme, mund të përballemi me ‘ringjallje’ të virusit
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:30
Koronavirusi është “armiku publik numër një”, tha sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai iu bëri thirrje vendeve të izoluara të marrin masa “për të gjetur, ...

Pak para rrëzimit të qeverisë/ Kurti në fjalimin e fundit si kryeministër: Thaçi dhe Vuçiç kanë marrëveshje të fshehur
Pas para se Kuvendi të votonte mocionin e mosbesimit të qeverisë, Albin Kurti bëri fjalimin e fundit si kryeministër i Kosovës. Gjatë fjalës së tij ai nuk i kurseu akuzat në drejtim të presidentit Hashim Thaçi dhe ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:18
Pas para se Kuvendi të votonte mocionin e mosbesimit të qeverisë, Albin Kurti bëri fjalimin e fundit si kryeministër i Kosovës. Gjatë fjalës së tij ai nuk i kurseu akuzat në drejtim të presidentit Hashim Thaçi dhe ...

“Kush del nga shtëpia është naiv, budalla ose kriminel”, mjeku reanimator në QSUT: Ja skenarët kundër COVID-19 nëse rendohet gjendja
Krenar Lila, mjek reanimator pranë QSUT-së, koordinator përgjegjës për organizimin e punës së shërbimit anestezi- reanimacion në të gjithë strukturat spitalore shëndetësore, që do të trajtojnë personat me COVID-19 ka ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:10
Krenar Lila, mjek reanimator pranë QSUT-së, koordinator përgjegjës për organizimin e punës së shërbimit anestezi- reanimacion në të gjithë strukturat spitalore shëndetësore, që do të trajtojnë personat me COVID-19 ka ...

Kronika e 2015 në televizionin italian: “Kinezët krijojnë supervirusin pulmonar”. Rai: “Asnjë lidhje me Covid-19”. E mohon dhe Conte
Bëri xhirot e rrjeteve sociale, por shkenca mohon dhe gjithashtu u mohua nga Kryeministri italian Conte kronika e TGR Leonardo i cili më 16 nëntor 2015 lançoi lajmin “Kinezët krijojnë supervirusin në laborator”. ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:10
Bëri xhirot e rrjeteve sociale, por shkenca mohon dhe gjithashtu u mohua nga Kryeministri italian Conte kronika e TGR Leonardo i cili më 16 nëntor 2015 lançoi lajmin “Kinezët krijojnë supervirusin në laborator”. ...

“Spitali Infektiv mund të mbajë deri 60 të sëmurë në gjendje kritike”, mjeku reanimator: Jemi të përgatitur edhe për skenarin më të keq
Mjeku reanimator Krenar Lilaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se për situatën e koronavirusit, mjekët janë të përgatitur për skenarin më të keq. Lilaj theksoi se Spitali Infektiv mund të mbajë ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:51
Mjeku reanimator Krenar Lilaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se për situatën e koronavirusit, mjekët janë të përgatitur për skenarin më të keq. Lilaj theksoi se Spitali Infektiv mund të mbajë ...

Nutricioniste Hyrida Basha: Si të ushqehemi në vetëizolim dhe aktiviteti fizik
Në një lidhje Skype për emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, nutricioniste Hyrida Basha ka folur se si duhet të ushqehemi gjatë vetëizolimit, ku aktiviteti fizik është zero dhe dëshira për të ngrënë eshtë e ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:41
Në një lidhje Skype për emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, nutricioniste Hyrida Basha ka folur se si duhet të ushqehemi gjatë vetëizolimit, ku aktiviteti fizik është zero dhe dëshira për të ngrënë eshtë e ...

Koronavirusi/ Meret vendimi, pezullohen të gjitha ndërhyrjet kirurgjikale edhe në spitalet private
Çdo qendër që ofron shërbime për qytetarët do të mbyllet deri më datë 3 prill. Në vendimi e marrë nga Ministria e Shëndetësisë, përfshihen embiente të tilla si lokale nate, ambiente për argëtimin e fëmijëve, palestra, ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:33
Çdo qendër që ofron shërbime për qytetarët do të mbyllet deri më datë 3 prill. Në vendimi e marrë nga Ministria e Shëndetësisë, përfshihen embiente të tilla si lokale nate, ambiente për argëtimin e fëmijëve, palestra, ...

“Gruaja erdhi në gjendje të rëndë”, mjeku që u infektua me COVID-19 në Durrës tregon çfarë i ndodhi: Kisha pak kollë dhe dhimbje fyti. Do kthehem sërish në punë
Mjeku Infeksionist Beqir Gelaj është një nga personat e prekur nga COVID-19 nga pacientja që ndërroi jetë në spitalin e Durrësit, ndërkohë që tregon simptomat e këtij virusi, që deri më tani ka marrë jetën e 5 ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:33
Mjeku Infeksionist Beqir Gelaj është një nga personat e prekur nga COVID-19 nga pacientja që ndërroi jetë në spitalin e Durrësit, ndërkohë që tregon simptomat e këtij virusi, që deri më tani ka marrë jetën e 5 ...

Lubonja: A mund të rrëshqasim në diktaturë me masat? Meta: Nuk duhet abuzuar dhe në këtë kohë. Veprimet janë në tërësi të harmonizuara
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta tha se një nga shqetësimet e tij ka qenë ruajtja e ligjshmërisë dhe respektimi i Kushtetutës dhe në këtë situatë të krijuar nga koronavirusi. Përgjigjja e tij erdhi pasi analisti ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:27
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta tha se një nga shqetësimet e tij ka qenë ruajtja e ligjshmërisë dhe respektimi i Kushtetutës dhe në këtë situatë të krijuar nga koronavirusi. Përgjigjja e tij erdhi pasi analisti ...

A solli koronavirusi paqe politike? Meta: Në këto momente, të gjithë i kemi bashkuar forcat për një qëllim, të tejkalojmë situatën
Presidenti u vendit Ilir Meta i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, i pyetur se a ka paqe politike për shkak të koronavirusit, deklaroi se në këto momente janë bashkuar të gjitha forcat me vetëm një qëllim, ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:25
Presidenti u vendit Ilir Meta i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, i pyetur se a ka paqe politike për shkak të koronavirusit, deklaroi se në këto momente janë bashkuar të gjitha forcat me vetëm një qëllim, ...

Koronavirusi, eksperti për bujqësinë Ilir Pilku: Eksportet e bllokuara, bujqësia do ketë kosto të lartë humbje
I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, eksperti për bujqësinë Ilir Pilku ka folur për prodhimet bujqësore në kohen e coronavirusit dhe bllokimin e eksporteve. Ai tha se do kemi kosto të lartë humbje ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:17
I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, eksperti për bujqësinë Ilir Pilku ka folur për prodhimet bujqësore në kohen e coronavirusit dhe bllokimin e eksporteve. Ai tha se do kemi kosto të lartë humbje ...

Kufizimet e lëvizjes, mjeku veteriner Resuli: Duhet të ishim në vijën e parë të luftës, rajoni e ka zgjidhur, jemi të cunguar në ushtrimin e profesionin
I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, mjeku veteriner dhe sipërmarrësi Ervin Resuli ka folur mbi gjendjen që po kalon veterinaria në kohën e coronavirusit, si dhe mbi reagimin e ministrit të ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:11
I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, mjeku veteriner dhe sipërmarrësi Ervin Resuli ka folur mbi gjendjen që po kalon veterinaria në kohën e coronavirusit, si dhe mbi reagimin e ministrit të ...

“Angazhim deri në kthimin e qytetarit të fundit në Shqipëri”, Meta: Ditët në vijim gati plani publik për rikthimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë
Presidenti Ilir Meta deklaroi se në ditët në vijim do të jetë gati një plan publik që do të ndiqet për procedurat e rikthimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë për shkak të COVID-19. Ai theksoi se për çdo shqiptarë që ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:11
Presidenti Ilir Meta deklaroi se në ditët në vijim do të jetë gati një plan publik që do të ndiqet për procedurat e rikthimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë për shkak të COVID-19. Ai theksoi se për çdo shqiptarë që ...

“Kemi ende rezerva financiare”, Meta: Nëse e përballojmë me sukses pandeminë nga pikëpamja shëndetësore, pasojat ekonomike do jenë të lehta
Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë COVID-19, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit ekonomik janë të ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:04
Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë COVID-19, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit ekonomik janë të ...

Meta: Për çdo skenar të pandemisë ka një tjetër për përballimin e situatës. Nuk ka arsye për panik
TIRANË Të gjithë duhet të jenë të qetë, nuk ka arsye për panik. Kështu ka deklaruar Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në “Real story” në Neës24 ku ka folur për situatën nga koronavirusi si dhe masat e marra nga ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 22:04
TIRANË Të gjithë duhet të jenë të qetë, nuk ka arsye për panik. Kështu ka deklaruar Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në “Real story” në Neës24 ku ka folur për situatën nga koronavirusi si dhe masat e marra nga ...

Shqiptarët e bllokuar jashtë vendit? Meta: Do bëjmë të gjitha përpjekjet, nuk është vetëm ceshtje e shpenzimeve
Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, duke folur për shqiiptarët që kanë mbetur të bllokuar jashtë shtetit, deklaroi se qytetarët tanë jashtë vendit duhet që të mbajnë ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 21:56
Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, duke folur për shqiiptarët që kanë mbetur të bllokuar jashtë shtetit, deklaroi se qytetarët tanë jashtë vendit duhet që të mbajnë ...

“Nga buron qetësia ime në këtë krizë”, Meta kujton krizën humanitare në kohën e luftës në Kosovë: Për 50 ditë e përballoi populli. Në dorën e qytetarëve të na…
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka treguar se nga buron qetësia e tij dhe në këtë kohë krize në Shqipëri teksa të gjitha strukturat shtetërore dhe qytetarët përballen me virusin e rrezikshëm që ka marrë jetët e ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 21:42
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka treguar se nga buron qetësia e tij dhe në këtë kohë krize në Shqipëri teksa të gjitha strukturat shtetërore dhe qytetarët përballen me virusin e rrezikshëm që ka marrë jetët e ...

“Fuqia e përballimit të krizës qëndron tek ndërgjegjësimi i qytetarëve”, Meta: Si do shkojë situata? Varet nga ecuria e pandemisë
Presidenti Ilir Meta deklaroi se situata në vendin tonë, ku janë shënuar 146 raste me COVID-19, për momentin vijon të jetë në kontroll, ndërkohë që gjithçka varet se si do të jetë ecuria e kësaj pandemie globale. Gjatë ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 21:38
Presidenti Ilir Meta deklaroi se situata në vendin tonë, ku janë shënuar 146 raste me COVID-19, për momentin vijon të jetë në kontroll, ndërkohë që gjithçka varet se si do të jetë ecuria e kësaj pandemie globale. Gjatë ...

“Pandemia nuk ka nevojë për shfaqje”, Vasili-Ramës: Trego masa konkrete, mëso më shumë nga Italia
TIRANE Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar sërish sot lidhur me situatën e koronavirusit në vend. Përmes një video mesazhi të publikuar në facebook, Vasili thekson se pandemia nuk ka nevojë për shfaqje nga ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 21:35
TIRANE Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar sërish sot lidhur me situatën e koronavirusit në vend. Përmes një video mesazhi të publikuar në facebook, Vasili thekson se pandemia nuk ka nevojë për shfaqje nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved