ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 03:28

Kriza ekonomike nga koronavirusi/ Sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Ç’parashikohet për Gjermaninë

Kriza ekonomike nga koronavirusi/ Sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Ç’parashikohet për Gjermaninë
Që kriza Corona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot Corona? Shefi i ri i këshillit të ...
Telegraf | 25-Mar-2020 10:35
Që kriza Corona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot Corona? Shefi i ri i këshillit të ...

Kriza e koronaviusit: Gjermania para një recesioni?
Që kriza Corona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot Corona? Shefi i ri i këshillit të ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 10:11
Që kriza Corona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot Corona? Shefi i ri i këshillit të ...

Pasojat e pandemisë së Coronavirusit, Gjermania para një rënie ekonomike
Që kriza e Coronavirusit do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot kjo pandemi? Shefi i ri i ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 10:35
Që kriza e Coronavirusit do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot kjo pandemi? Shefi i ri i ...

Pasojat e pandemisë së Coronavirusit, Gjermania para një rënie ekonomike
Që kriza e Coronavirusit do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot kjo pandemi? Shefi i ri i ...
Gazeta Ekonomia | 25-Mar-2020 13:31
Që kriza e Coronavirusit do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot kjo pandemi? Shefi i ri i ...

Pasojat e pandemisë së Coronavirusit, Gjermania para një rënie ekonomike
Që kriza e Coronavirusit do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot kjo pandemi? Shefi i ri i ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 11:37
Që kriza e Coronavirusit do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot kjo pandemi? Shefi i ri i ...

Koronavirusi, momenti për të hedhur “para nga helikopteri”
Pandemia e Covid-19 që po shkatërron jetë dhe jetesën në të gjithë botën ka sulmuar gjithashtu viktimën më delikate: tabutë konvencionale në të menduarit e politikës ekonomike po hiqen shpejt. Propozimet ekonomike që ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 09:24
Pandemia e Covid-19 që po shkatërron jetë dhe jetesën në të gjithë botën ka sulmuar gjithashtu viktimën më delikate: tabutë konvencionale në të menduarit e politikës ekonomike po hiqen shpejt. Propozimet ekonomike që ...

Gjermania para një recesioni?
Që kriza Corona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot Corona? Shefi i ri i këshillit të ...
Alsat-M | 25-Mar-2020 10:01
Që kriza Corona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot Corona? Shefi i ri i këshillit të ...

OECD: Ekonomia botërore do të vuajë pasojat për vite me radhë pas pandemisë së Coronavirusit
Botës do t’i duhet vite të tëra për t’u rikuperuar nga pandemia e Coronavirusit, paralajmëroi Organizata për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ekonomik (OECD). Angel Gurría, sekretari i përgjithshëm i OECD-së, tha se tronditja ...
Arbresh | 25-Mar-2020 09:46
Botës do t’i duhet vite të tëra për t’u rikuperuar nga pandemia e Coronavirusit, paralajmëroi Organizata për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ekonomik (OECD). Angel Gurría, sekretari i përgjithshëm i OECD-së, tha se tronditja ...

Gjermania para një recesioni? Ç’mendojnë ekonomistët?
hefi i ri i këshillit të ekspertëve për vlerësimin e zhvillimit të përgjithshëm ekonomik parashikon një recesion të rëndë sivjet, por jo rënie me më shumë se dhjetë përqind. Kështu u shpreh Lars Feld të martën (24.03) ...
Lajminet | 25-Mar-2020 09:16
hefi i ri i këshillit të ekspertëve për vlerësimin e zhvillimit të përgjithshëm ekonomik parashikon një recesion të rëndë sivjet, por jo rënie me më shumë se dhjetë përqind. Kështu u shpreh Lars Feld të martën (24.03) ...

OECD: Ekonomia botërore do të vuajë pasojat për vite me radhë pas pandemisë së Coronavirusit
Botës do t’i duhet vite të tëra për t’u rikuperuar nga pandemia e Coronavirusit, paralajmëroi Organizata për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ekonomik (OECD). Angel Gurría, sekretari i përgjithshëm i OECD-së, tha se tronditja ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 08:33
Botës do t’i duhet vite të tëra për t’u rikuperuar nga pandemia e Coronavirusit, paralajmëroi Organizata për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ekonomik (OECD). Angel Gurría, sekretari i përgjithshëm i OECD-së, tha se tronditja ...

OECD: Ekonomia botërore do të vuajë pasojat për vite me radhë pas pandemisë së Coronavirusit
Botës do t’i duhet vite të tëra për t’u rikuperuar nga pandemia e Coronavirusit, paralajmëroi Organizata për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ekonomik (OECD). Angel Gurría, sekretari i përgjithshëm i OECD-së, tha se tronditja ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 08:25
Botës do t’i duhet vite të tëra për t’u rikuperuar nga pandemia e Coronavirusit, paralajmëroi Organizata për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ekonomik (OECD). Angel Gurría, sekretari i përgjithshëm i OECD-së, tha se tronditja ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved