ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 04:13

Nga Shekspiri tek Pushkini, cilat janë kryeveprat që u shkruan gjatë karantinës

Nga Shekspiri tek Pushkini, cilat janë kryeveprat që u shkruan gjatë karantinës
Koronavirusi, ka detyruar miliarda njerëz të izolohen në shtëpitë e tyre. Për shumëkënd, kjo është një përvojë e rëndë, sidomos në aspektin psikologjik. Por nga artistët deri tek shpikësit më të mëdhenj, kanë arritur që ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 22:47
Koronavirusi, ka detyruar miliarda njerëz të izolohen në shtëpitë e tyre. Për shumëkënd, kjo është një përvojë e rëndë, sidomos në aspektin psikologjik. Por nga artistët deri tek shpikësit më të mëdhenj, kanë arritur që ...

NGA SHEKSPIRI TEK PUSHKINI: Kryeveprat që u shkruan gjatë karantinës
Koronavirusi, ka detyruar miliarda njerëz të izolohen në shtëpitë e tyre. Për shumëkënd, kjo është një përvojë e rëndë, sidomos në aspektin psikologjik. Por nga artistët deri tek shpikësit më të mëdhenj, kanë arritur që ...
Koha.mk | 25-Mar-2020 14:48
Koronavirusi, ka detyruar miliarda njerëz të izolohen në shtëpitë e tyre. Për shumëkënd, kjo është një përvojë e rëndë, sidomos në aspektin psikologjik. Por nga artistët deri tek shpikësit më të mëdhenj, kanë arritur që ...

Shkrimtari si orakull
Shumë shkrimtarë kanë shkruar për sëmundjet dhe epidemitë, që shpesh e kanë ndryshuar rrjedhën e zhvillimeve historike, shoqërore, gjeopolitike, kulturore, artistike e gjuhësore. Murtaja përmendet nga Homeri në Iliadë , ...
Portalb | 25-Mar-2020 09:09
Shumë shkrimtarë kanë shkruar për sëmundjet dhe epidemitë, që shpesh e kanë ndryshuar rrjedhën e zhvillimeve historike, shoqërore, gjeopolitike, kulturore, artistike e gjuhësore. Murtaja përmendet nga Homeri në Iliadë , ...

Kryeveprat që u shkruan gjatë karantinës, nga Shekspiri tek Pushkini
Koronavirusi, ka detyruar miliarda njerëz të izolohen në shtëpitë e tyre. Për shumëkënd, kjo është një përvojë e rëndë, sidomos në aspektin psikologjik. Por nga artistët deri tek shpikësit më të mëdhenj, kanë arritur që ...
Standard | 24-Mar-2020 12:48
Koronavirusi, ka detyruar miliarda njerëz të izolohen në shtëpitë e tyre. Për shumëkënd, kjo është një përvojë e rëndë, sidomos në aspektin psikologjik. Por nga artistët deri tek shpikësit më të mëdhenj, kanë arritur që ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved