ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2020 04:55

Kërcënime nga elementë të së djathtës, Gjermania shton masat e sigurisë pas sulmeve në Hanau

Kërcënime nga elementë të së djathtës, Gjermania shton masat e sigurisë pas sulmeve në Hanau
Gjermania do të vendosë forca shtesë policore për të mbrojtur xhamitë, stacionet hekurudhore, aeroportet dhe vendet e tjera të ndjeshme, për shkak të një kërcënimi “shumë të lartë” të elementeve të së djathtës, njoftuan ...
BalkanWeb | 21-Feb-2020 16:09
Gjermania do të vendosë forca shtesë policore për të mbrojtur xhamitë, stacionet hekurudhore, aeroportet dhe vendet e tjera të ndjeshme, për shkak të një kërcënimi “shumë të lartë” të elementeve të së djathtës, njoftuan ...

Gjermania shton masat e sigurisë pas sulmeve në Hanau
Gjermania do të vendosë forca shtesë policore për të mbrojtur xhamitë, stacionet hekurudhore, aeroportet dhe vendet e tjera të ndjeshme, për shkak të një kërcënimi “shumë të lartë” të elementeve të së djathtës, njoftuan ...
VizionPlus | 21-Feb-2020 17:29
Gjermania do të vendosë forca shtesë policore për të mbrojtur xhamitë, stacionet hekurudhore, aeroportet dhe vendet e tjera të ndjeshme, për shkak të një kërcënimi “shumë të lartë” të elementeve të së djathtës, njoftuan ...

Masakra në Hanau të Gjermanisë, motivi racist dhe rreziku nga neonazistët: Çfarë dihet deri më tani
Nga Enver Robelli 1. Në qytetin Hanau në landin e Hessenit në Gjermani të mërkurën, pas një akti të dhunshëm, kanë humbur jetën 11 njerëz. 2. Në dy sulme në dy shisha-bare u vranë 9 persona. Së paku 4 u plagosën. 3. ...
GazetaTema | 20-Feb-2020 20:06
Nga Enver Robelli 1. Në qytetin Hanau në landin e Hessenit në Gjermani të mërkurën, pas një akti të dhunshëm, kanë humbur jetën 11 njerëz. 2. Në dy sulme në dy shisha-bare u vranë 9 persona. Së paku 4 u plagosën. 3. ...

Sulmi me 9 të vrarë në Gjermani, flet Merkel: Motivuar nga racizmi
Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau nëntë persona një natë më parë në qytetin gjerman Hanau, ishte motivuar nga racizmi dhe ekstremizmi i krahut ...
BalkanWeb | 20-Feb-2020 17:01
Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau nëntë persona një natë më parë në qytetin gjerman Hanau, ishte motivuar nga racizmi dhe ekstremizmi i krahut ...

Regjistrohen dy sulme në Gjermani, së paku 10 viktima
Së paku 10 persona kanë vdekur si pasojë e dy sulmeve me të shtëna me armë zjarri në qytetin perëndimor gjerman, Hanau, kanë raportuar mediat lokale. Pesë persona është raportuar të jenë plagosur, pasi një sulmues i ...
BalkanWeb | 20-Feb-2020 15:19
Së paku 10 persona kanë vdekur si pasojë e dy sulmeve me të shtëna me armë zjarri në qytetin perëndimor gjerman, Hanau, kanë raportuar mediat lokale. Pesë persona është raportuar të jenë plagosur, pasi një sulmues i ...

“Kërcënimi më i madh i sigurisë”, Gjermania merr masa kundër ekstremistëve
Shteti gjerman ka marrë sot vendimin për shtimin e forcave të policisë në zonat kryesore të qyteteve të vendit, për të paranduar sulme të tjera terroriste me natyrë raciste. Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer ...
ABCNews | 21-Feb-2020 15:40
Shteti gjerman ka marrë sot vendimin për shtimin e forcave të policisë në zonat kryesore të qyteteve të vendit, për të paranduar sulme të tjera terroriste me natyrë raciste. Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer ...

Erdogan telefonon Angela Merkelin dhe Emnanuel Macronin
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij francez Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane Angela Merkel. Erdogan në bisedën e përbashkët telefonike ...
Indeks Online | 22-Feb-2020 07:57
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij francez Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane Angela Merkel. Erdogan në bisedën e përbashkët telefonike ...

Erdogan telefonon Angela Merkelin dhe Emnanuel Macronin
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij francez Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane Angela Merkel. Erdogan në bisedën e përbashkët telefonike ...
Arbresh | 22-Feb-2020 07:42
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij francez Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane Angela Merkel. Erdogan në bisedën e përbashkët telefonike ...

Erdogan telefonon Angela Merkelin dhe Emnanuel Macronin
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij francez Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane Angela Merkel. Erdogan në bisedën e përbashkët telefonike ...
Gazeta Express | 22-Feb-2020 07:32
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij francez Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane Angela Merkel. Erdogan në bisedën e përbashkët telefonike ...

Ekipet gjermane të futbollit do të veshin fanella kundër urrejtjes dhe racizmit
Ekipet e futbollit në Kategorinë e tretë të Gjermanisë do të veshin fanella speciale kundër urrejtjes, racizmit dhe diskriminimit këtë fundjavë pas sulmit terrorist racist në Hanau dhe abuzimit racist në kampionat një ...
Portalb | 21-Feb-2020 21:41
Ekipet e futbollit në Kategorinë e tretë të Gjermanisë do të veshin fanella speciale kundër urrejtjes, racizmit dhe diskriminimit këtë fundjavë pas sulmit terrorist racist në Hanau dhe abuzimit racist në kampionat një ...

Erdogan telefonatë të përbashkët me Macronin dhe Merkelin
Në bisedën e përbashkët telefonike, Erdogan shprehu ngushëllime për viktimat e sulmit racist në qytetin gjerman Hanau, duke dënuar sulme të tilla, të motivuara nga ksenofobia, racizmi dhe islamofobia. Ai gjithashtu ...
Lajminet | 21-Feb-2020 21:16
Në bisedën e përbashkët telefonike, Erdogan shprehu ngushëllime për viktimat e sulmit racist në qytetin gjerman Hanau, duke dënuar sulme të tilla, të motivuara nga ksenofobia, racizmi dhe islamofobia. Ai gjithashtu ...

Vrasjet në Hanau, nën pretekstin se po spostohen gjermanët
Eksperti Jan Rathje e sheh atentatin e Hanaut, në kontekstin global të ekstremizmit të djathtë. Sulmuesit veprojnë vetëm, por të gjithë i bashkon botëkuptimi racist, thotë ai. DW: Në Hanau humbën jetën 10 vetë, ...
Shprehja | 21-Feb-2020 21:15
Eksperti Jan Rathje e sheh atentatin e Hanaut, në kontekstin global të ekstremizmit të djathtë. Sulmuesit veprojnë vetëm, por të gjithë i bashkon botëkuptimi racist, thotë ai. DW: Në Hanau humbën jetën 10 vetë, ...

Vrasjet në Hanau, nën pretekstin se po spostohen gjermanët
Eksperti Jan Rathje e sheh atentatin e Hanaut, në kontekstin global të ekstremizmit të djathtë. Sulmuesit veprojnë vetëm, por të gjithë i bashkon botëkuptimi racist, thotë ai. DW: Në Hanau humbën jetën 10 vetë, ...
Alsat-M | 21-Feb-2020 20:33
Eksperti Jan Rathje e sheh atentatin e Hanaut, në kontekstin global të ekstremizmit të djathtë. Sulmuesit veprojnë vetëm, por të gjithë i bashkon botëkuptimi racist, thotë ai. DW: Në Hanau humbën jetën 10 vetë, ...

Pas sulmit në Hanau, kërkohet mbikëqyrje kushtetuese për partinë e ekstremit të djathtë në Gjermani
Zyrtarë të lartë politikë në Gjermani kanë kërkuar vënien nën vëzhgim të partisë së të djathtës ekstreme Alternativa për Gjermaninë, pasi e akuzuan se ka ndikuar në ushqimin e retorikës ekstremiste që u bë shtysë për ...
Shenja | 21-Feb-2020 20:28
Zyrtarë të lartë politikë në Gjermani kanë kërkuar vënien nën vëzhgim të partisë së të djathtës ekstreme Alternativa për Gjermaninë, pasi e akuzuan se ka ndikuar në ushqimin e retorikës ekstremiste që u bë shtysë për ...

Erdogan, telefonatë të përbashkët me Macronin dhe Merkelin – mësohen detajet e bisedës
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, zhvilloi bisedë telefonike me homologun e tij francez, Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane, Angela Merkel. Në bisedën e përbashkët telefonike, Erdogan shprehu ngushëllime ...
Gazeta Express | 21-Feb-2020 20:27
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, zhvilloi bisedë telefonike me homologun e tij francez, Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane, Angela Merkel. Në bisedën e përbashkët telefonike, Erdogan shprehu ngushëllime ...

Pas sulmit në Hanau, kërkohet mbikëqyrje kushtetuese për partinë e ekstremit të djathtë
Zyrtarë të lartë politikë në Gjermani kanë kërkuar vënien nën vëzhgim të partisë së të djathtës ekstreme Alternativa për Gjermaninë, pasi e akuzuan se ka ndikuar në ushqimin e retorikës ekstremiste që u bë shtysë për ...
Koha.net | 21-Feb-2020 19:30
Zyrtarë të lartë politikë në Gjermani kanë kërkuar vënien nën vëzhgim të partisë së të djathtës ekstreme Alternativa për Gjermaninë, pasi e akuzuan se ka ndikuar në ushqimin e retorikës ekstremiste që u bë shtysë për ...

Dalin pamjet, çfarë bëri 4 ditë më parë në lokalin ku kreu sulmin ekstremisti gjerman
Një ngjarje e rëndë tronditi Gjermaninë dy ditë më parë, një ekstremist i djathtë, ekzekutoi 9 persona, nënë e tij dhe më pas veten. Ngjarja shokuese ndodhi në qytetin gjerman Hanau, pranë Frankfurtit. Autori i ...
ABCNews | 21-Feb-2020 10:39
Një ngjarje e rëndë tronditi Gjermaninë dy ditë më parë, një ekstremist i djathtë, ekzekutoi 9 persona, nënë e tij dhe më pas veten. Ngjarja shokuese ndodhi në qytetin gjerman Hanau, pranë Frankfurtit. Autori i ...

Gjermania do të rrisë sigurinë e xhamive pas sulmit racist
Gjermania do të shtojë masat e sigurinë rreth xhamive dhe organizatave të emigrantëve pas sulmit terrorist racist në Hanau, deklaroi ministri i Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer, raporton Anadolu Agency ...
Arbresh | 21-Feb-2020 19:24
Gjermania do të shtojë masat e sigurinë rreth xhamive dhe organizatave të emigrantëve pas sulmit terrorist racist në Hanau, deklaroi ministri i Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer, raporton Anadolu Agency ...

Gjermania shton masat e sigurisë pas sulmeve në Hanau
Gjermania do të vendosë forca shtesë policore për të mbrojtur xhamitë, stacionet hekurudhore, aeroportet dhe vendet e tjera të ndjeshme, për shkak të një kërcënimi “shumë të lartë” të elementeve të së djathtës, njoftuan ...
Shprehja | 21-Feb-2020 19:06
Gjermania do të vendosë forca shtesë policore për të mbrojtur xhamitë, stacionet hekurudhore, aeroportet dhe vendet e tjera të ndjeshme, për shkak të një kërcënimi “shumë të lartë” të elementeve të së djathtës, njoftuan ...

Gjermania shton masat e sigurisë pas sulmeve në Hanau
Gjermania do të vendosë forca shtesë policore për të mbrojtur xhamitë, stacionet hekurudhore, aeroportet dhe vendet e tjera të ndjeshme, për shkak të një kërcënimi “shumë të lartë” të elementeve të së djathtës, njoftuan ...
Alsat-M | 21-Feb-2020 18:58
Gjermania do të vendosë forca shtesë policore për të mbrojtur xhamitë, stacionet hekurudhore, aeroportet dhe vendet e tjera të ndjeshme, për shkak të një kërcënimi “shumë të lartë” të elementeve të së djathtës, njoftuan ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved