ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/10/2020 04:07

Takimi i liderëve në Bruksel, Thaçi: BE të mbajë premtimin, të heqë vizat

Takimi i liderëve në Bruksel, Thaçi: BE të mbajë premtimin, të heqë vizat
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar në Twitter lidhur me takimin në Bruksel ndërmjet liderëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderëve të ri të institucioneve evropiane.
Top Channel | 16-Feb-2020 23:26
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar në Twitter lidhur me takimin në Bruksel ndërmjet liderëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderëve të ri të institucioneve evropiane.

Rama nga Brukseli: “Anti- KÇK”, pres të zërë vendin e merituar në vlerësimin e KE
Pas takimit informal të zhvilluar mes krerëve të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u thirr nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, Kryeministri Edi Rama foli për gazetarët ku nuk la pa përmendur edhe ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:44
Pas takimit informal të zhvilluar mes krerëve të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u thirr nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, Kryeministri Edi Rama foli për gazetarët ku nuk la pa përmendur edhe ...

Negociatat/ Rama nga Brukseli: Ka dakordësi për metodologjinë e re, Komisioni Europian do të jetë pozitiv
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur.
Top Channel | 16-Feb-2020 22:33
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur.

Negociatat, Rama flet pas takimit me krerët e BE: Europianët të mos na i lënë topin në derë, të thonë të vërtetën
Kryeministri Edi Rama flet për mediat pas takimit me krerët e Bashkimit Europian dhe liderat e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Rama tha se vlerësimi i Komisionit Europian për Shqipërinë do të jetë pozitiv, ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 22:54
Kryeministri Edi Rama flet për mediat pas takimit me krerët e Bashkimit Europian dhe liderat e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Rama tha se vlerësimi i Komisionit Europian për Shqipërinë do të jetë pozitiv, ...

Presidentja e KE-së: Metodologjia e re i hap rrugë negociatave me Tiranën e Shkupin (Video)
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen me anë të një deklarate para takimit jo formal mes krerëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe BE, është shprehur se metodologjia e re që është ndërtuar për ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:12
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen me anë të një deklarate para takimit jo formal mes krerëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe BE, është shprehur se metodologjia e re që është ndërtuar për ...

Konferenca e Donatorëve, Soreca: Ndërkombëtarët do të tregojnë nesër solidaritetin e tyre me shqiptarët
BELGJIKË- Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:12
BELGJIKË- Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e ...

Metodologjia e re e zgjerimit/ Presidentja e Komisionit Europian: I hap rrugën Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të nisur negociatat
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen në përfundim të takimi jo zyrtar ku është diskutuar metodologjia e re e zgjerimit të BE-së, u shpreh se integrimi i Ballkanit Perëndimor është një prioritet. Sipas ...
Telegraf | 16-Feb-2020 22:41
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen në përfundim të takimi jo zyrtar ku është diskutuar metodologjia e re e zgjerimit të BE-së, u shpreh se integrimi i Ballkanit Perëndimor është një prioritet. Sipas ...

Konferenca e Donatorëve, Soreca: Ndërkombëtarët do të tregojnë nesër solidaritetin e tyre me shqiptarët
Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter, ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e rindërtimit ...
Telegraf | 16-Feb-2020 22:24
Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter, ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e rindërtimit ...

Von Der Leyen, optimiste: “Dritë jeshile” Tiranës dhe Shkupit, para Samitit të Zagrebit
Kreu i KE, Ursula Von Der Leyen është shprehur se metodologjia e re i hap rrugën negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut edhe para samitit të Zagrebit. Von Der Leyen shprehet se po përgatitet edhe një paketë ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 21:30
Kreu i KE, Ursula Von Der Leyen është shprehur se metodologjia e re i hap rrugën negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut edhe para samitit të Zagrebit. Von Der Leyen shprehet se po përgatitet edhe një paketë ...

VIDEO/ Presidentja e KE flet për metodologjinë e re: I hap rrugë negociatave të Shqipërisë me BE para Samitit të Zagrebit
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur qartazi se metodologjia e re për zgjerimin e BE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut para Samitit të majit nv Zagreb. Ajo ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 21:03
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur qartazi se metodologjia e re për zgjerimin e BE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut para Samitit të majit nv Zagreb. Ajo ...

Rama nga Brukseli: Shpresoj që metodologjia e re të jetë platformë mirëkuptimi për BE, nesër është ditë e madhe për Shqipërinë
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një prononcim për mediat nga Brukseli para nisjes së tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor.
Top Channel | 16-Feb-2020 21:01
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një prononcim për mediat nga Brukseli para nisjes së tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Kryeministri Rama takon Presidentin e KiE, Michel: Mundësi për të rikonfirmuar perspektivën e Ballkanit Perëndimor
Kryeministri Edi Rama është pritur në Bruksel nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel. Ky takim zhvillohet në kuadër të takimit “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Gjithashtu do të diskutohen ...
Telegraf | 16-Feb-2020 21:58
Kryeministri Edi Rama është pritur në Bruksel nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel. Ky takim zhvillohet në kuadër të takimit “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Gjithashtu do të diskutohen ...

Thaçi pas takimit në Bruskel: Kosova ka kryer obligimet për liberalizimin e vizave, tash mbetet nga Këshilli i Evropës të marrë vendimin politik
Pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Evropian, ka folur presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi mes tjerash ka thënë se ka kërkuar liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 23:06
Pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Evropian, ka folur presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi mes tjerash ka thënë se ka kërkuar liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas ...

Kryeministri Rama flet nga Brukseli: Mbërritja për ne nuk do të jetë e lehtë
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Brukseli përpara tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Në një deklaratë për mediat, kreu i qeverisë tha se mbërritja për Shqipërinë në Bruksel nuk do ...
Telegraf | 16-Feb-2020 21:36
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Brukseli përpara tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Në një deklaratë për mediat, kreu i qeverisë tha se mbërritja për Shqipërinë në Bruksel nuk do ...

“Mbërritja jonë në BE nuk do të jetë e lehtë”, Rama flet nga Brukseli: E hëna, ditë e madhe për Shqipërinë
Teksa ndodhet në Bruksel, kryeministri Edi Rama ka folur para kamerave duke komentuar takimet si dhe procesin e integrimit të Shqipërisë. Ai thotë se konferenca e donatorëve do të jetë një ditë e madhe për vendin tonë. ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 20:53
Teksa ndodhet në Bruksel, kryeministri Edi Rama ka folur para kamerave duke komentuar takimet si dhe procesin e integrimit të Shqipërisë. Ai thotë se konferenca e donatorëve do të jetë një ditë e madhe për vendin tonë. ...

Gazetarja e Abc News vë në siklet Ramën: Maqedonia e Veriut në Bruksel me lajme të mira, po ju?
Ka përfunduar në Bruksel samiti joformal i liderve të Ballkanit me Presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel, Presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe shefin e Politikës së Jashtme të BE-së ...
ABCNews | 16-Feb-2020 22:33
Ka përfunduar në Bruksel samiti joformal i liderve të Ballkanit me Presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel, Presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe shefin e Politikës së Jashtme të BE-së ...

Thaçi: Kosova e tradhtuar nga BE për shkak të…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor me lidershipin e ri evropian sonte në Bruksel, paraqet një mundësi e mirë për parapërgatitjet lidhur me samitin e Zagrebit, ...
Top Channel | 16-Feb-2020 19:59
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor me lidershipin e ri evropian sonte në Bruksel, paraqet një mundësi e mirë për parapërgatitjet lidhur me samitin e Zagrebit, ...

Metodologjia e re e zgjerimit, Michel: Sot rikonfirmojmë perspektivën europiane për Ballkanin Perëndimor
BELGJIKË Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel i cili mban sot takimin mes liderëve tnë Bruksel shprehet se sot është mundësia për të rikonfirmuar perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor. Ai flet për ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 19:51
BELGJIKË Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel i cili mban sot takimin mes liderëve tnë Bruksel shprehet se sot është mundësia për të rikonfirmuar perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor. Ai flet për ...

Ursula von der Leyen: Duam ti hapim negociatat e anëtarësimit para samitit të Zagrebit
Bashkimi Europian synon që samiti i Zagrebit të shënojë një etapë të rëndësishme në evolucionin e procesit të zgjerimit të kësaj organizate. Ndaj kanë filluar përgatitjet tre muaj më parë me liderët e Ballkanit. Një ...
ABCNews | 16-Feb-2020 22:12
Bashkimi Europian synon që samiti i Zagrebit të shënojë një etapë të rëndësishme në evolucionin e procesit të zgjerimit të kësaj organizate. Ndaj kanë filluar përgatitjet tre muaj më parë me liderët e Ballkanit. Një ...

Takimi “BE-Krerët e Ballkanit Perëndimor”/ Rama mbërrin në Bruksel, pritet nga Presidenti i Këshillit Europian
Kryeministri i vendit, Edi Rama mbrëmjen e sotme ka mbërritur në Bruksel në kuadër të mbledhje se BE me Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor ku do të diskutohet rreth metodologjisë së re për zgjerimin e Bashkimit ...
Top Channel | 16-Feb-2020 19:38
Kryeministri i vendit, Edi Rama mbrëmjen e sotme ka mbërritur në Bruksel në kuadër të mbledhje se BE me Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor ku do të diskutohet rreth metodologjisë së re për zgjerimin e Bashkimit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved