ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2020 06:53

VIDEO që po bën namin, “skifterët” grabisin makinën luksoze në më pak se 1 minutë!

VIDEO që po bën namin, “skifterët” grabisin makinën luksoze në më pak se 1 minutë!
Një video e publikuar nga gjiganti britanik “Daily Mail” është bërë virale në rrjet, teksa tregon momentin kur një grup burrash grabisin një makinë luksoze në më pak se një minutë! Grabitësit dyshohen se janë me ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 22:53
Një video e publikuar nga gjiganti britanik “Daily Mail” është bërë virale në rrjet, teksa tregon momentin kur një grup burrash grabisin një makinë luksoze në më pak se një minutë! Grabitësit dyshohen se janë me ...

TURQI/ Arrestohen 47 kurdë në lindje të vendit, dyshohet për terroristë
Në Turqinë Lindore 47 kurdë të dyshuar për terroristë dhe pjesë e Partisë Kurde të Punëtorëve janë arrestuar nga autoritetet. Agjencia shtetërore turke Anadolu shkruan se gjatë një operacioni anti- terror Policia turke ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 22:38
Në Turqinë Lindore 47 kurdë të dyshuar për terroristë dhe pjesë e Partisë Kurde të Punëtorëve janë arrestuar nga autoritetet. Agjencia shtetërore turke Anadolu shkruan se gjatë një operacioni anti- terror Policia turke ...

VIDEO/ Vajza e Robert Aliajt shkëlqen në “The Voice Kids Belgium”, këngëtari s’përmban emocionet
BELGJIKË Gala, vajza e Robert Aliajt ka shkëlqyer në ‘blind auditions’ të The Voice of Belgium me këngën ”Don’t know why” të Norah Jones. Të gjitha karriget janë kthyer për Galën ndërkohë këngëtari Aliaj nuk ka mbajtur ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 22:18
BELGJIKË Gala, vajza e Robert Aliajt ka shkëlqyer në ‘blind auditions’ të The Voice of Belgium me këngën ”Don’t know why” të Norah Jones. Të gjitha karriget janë kthyer për Galën ndërkohë këngëtari Aliaj nuk ka mbajtur ...

Në Sllovaki dashuria ruhet… në bankë
Nëse doni që dashuria juaj të mos përfundojë kurrë, duhet ta ruani atë në një vend ku vetëm ju mund ta hapni. Mund t’ju duket e çuditshme por ekziston një bankë e dashurisë në Sllovaki, e quajtur, “Banska Stiavnica”. Në ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 22:08
Nëse doni që dashuria juaj të mos përfundojë kurrë, duhet ta ruani atë në një vend ku vetëm ju mund ta hapni. Mund t’ju duket e çuditshme por ekziston një bankë e dashurisë në Sllovaki, e quajtur, “Banska Stiavnica”. Në ...

“Ishte një takim i ashpër”! Vuçiç flet pas përballjes së parë me Albin Kurtin. Ç’po ndodh në Gjermani?
Pas takimit të mbajtur për Ballkanin Perëndimor, ku po merrte pjesë edhe Albin Kurti, presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, i është drejtuar mediave, duke thënë se ka qenë një takim i ashpër, por që sipas tij, ai ka ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 22:06
Pas takimit të mbajtur për Ballkanin Perëndimor, ku po merrte pjesë edhe Albin Kurti, presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, i është drejtuar mediave, duke thënë se ka qenë një takim i ashpër, por që sipas tij, ai ka ...

VIDEO/ Skenë si nëpër filma në Honduras, banda futet në Gjykatë dhe liron kreun e saj, vriten katër policë
HONDURAS Një bandë prej 20 personash vranë katër policë para një gjykate në Honduras për të liruar kryetarin e ture, Alexander Mendoza. I njohur ndryshe si ‘Porkys’, kreu i bandës kriminale ishte dënuar në dhjetor 2015 ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 21:19
HONDURAS Një bandë prej 20 personash vranë katër policë para një gjykate në Honduras për të liruar kryetarin e ture, Alexander Mendoza. I njohur ndryshe si ‘Porkys’, kreu i bandës kriminale ishte dënuar në dhjetor 2015 ...

Pamje të frikshme nga tërmeti 6.9 në Japoni, gjithçka bie në tokë e shkatërruar, shkëputet dhe piktura në mur
Mediet e huaja kanë publikuar pamjet e frikshme të tërmetit me magnitudë 6.9 të shkallës Rihter, që tronditi mbrëmjen e kaluar Japoninë. Camera man holding the camera steady better than most, all during a 9.0 earthquake ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 21:01
Mediet e huaja kanë publikuar pamjet e frikshme të tërmetit me magnitudë 6.9 të shkallës Rihter, që tronditi mbrëmjen e kaluar Japoninë. Camera man holding the camera steady better than most, all during a 9.0 earthquake ...

Parkimi i makinës na merr 17 ditë nga jeta jonë, tregon studimi i fundit
Shumica e shoferëve e kuptojnë ç’do të thotë të frustrohesh duke kërkuar një vend për të parkuar. Tani është zbuluar se mesatarisht një person kalon rreth 17 ditë të jetës së tij duke kërkuar vendin e duhur. Një studim ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 20:50
Shumica e shoferëve e kuptojnë ç’do të thotë të frustrohesh duke kërkuar një vend për të parkuar. Tani është zbuluar se mesatarisht një person kalon rreth 17 ditë të jetës së tij duke kërkuar vendin e duhur. Një studim ...

Reagon Siti: Çdo gjë e iniciuar dhe vulosur nga UEFA. Do të shkojmë në KAS
Menjëherë pas vendimit të UEFA-s, që ndëshkoi Mançester Sitin me përjashtim nga dy edicionet e radhës të Kupave të Europës dhe gjobitur me 30 milionë euro, klubi anglez ka reaguar në mënyrë zyrtare kundër masës së dhënë ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 20:25
Menjëherë pas vendimit të UEFA-s, që ndëshkoi Mançester Sitin me përjashtim nga dy edicionet e radhës të Kupave të Europës dhe gjobitur me 30 milionë euro, klubi anglez ka reaguar në mënyrë zyrtare kundër masës së dhënë ...

Dy vite jashtë Champions dhe gjobë 30 mln euro, Manchester City: Dënimi i paracaktuar nga UEFA që në 2018, e ndjekim çështjen në KAS
Manchester City ka hedhur akuza ndaj UEFA-s duke thënë se dënimi i sotshëm nuk ishte surprizues pasi ishte paracaktuar që në 2018 para fillimit të hetimit. Klubi anglez u dënua me dy vite mospjesëmarrje në kompeticionet ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 20:19
Manchester City ka hedhur akuza ndaj UEFA-s duke thënë se dënimi i sotshëm nuk ishte surprizues pasi ishte paracaktuar që në 2018 para fillimit të hetimit. Klubi anglez u dënua me dy vite mospjesëmarrje në kompeticionet ...

Zyrtare/ UEFA trondit Mançester Sitin! Jashtë Europës për dy vite dhe 30 milionë euro gjobë!
UEFA trondit botën e futbollit me vendimin kundër Mançester Sitit! Kampionët e Anglisë janë përjashtuar nga Europa për dy edicionet e ardhshme si dhe janë gjobitur plot 30 milionë euro nga qeveria europiane e futbollit. ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 20:09
UEFA trondit botën e futbollit me vendimin kundër Mançester Sitit! Kampionët e Anglisë janë përjashtuar nga Europa për dy edicionet e ardhshme si dhe janë gjobitur plot 30 milionë euro nga qeveria europiane e futbollit. ...

Raportonin të vërtetën për koronavirusin në Wuhan, zhduken dy gazetarët kinezë, iu mbyllën kanalet online
KINË Dy gazetarë qytetarë të cilët raportonin vazhdimisht histori dramatike, foto dhe video nga qytetin epiqendër të koronavirusit, Wuhan janë zhdukur pa lënë gjurmë. Lajmi raportohet nga mediat e huaja dhe bëhet fjalë ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 19:39
KINË Dy gazetarë qytetarë të cilët raportonin vazhdimisht histori dramatike, foto dhe video nga qytetin epiqendër të koronavirusit, Wuhan janë zhdukur pa lënë gjurmë. Lajmi raportohet nga mediat e huaja dhe bëhet fjalë ...

Vdes kushëriri i afërt i Sali Berishës, Haradinaj merr pjesë në varrim: Kosova humbi një vëlla, kullën në Tropojë e vendosi në shërbim të UÇK-së
TIRANË Kushëriri i afërm i Sali Berishës, Baca Sulejmani ka ndërruar jetë dhe ish- kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka qenë pjesë e varrimit. Haradinaj shkruan se kushëriri i Berishës gjatë luftës së fundit të ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 19:22
TIRANË Kushëriri i afërm i Sali Berishës, Baca Sulejmani ka ndërruar jetë dhe ish- kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka qenë pjesë e varrimit. Haradinaj shkruan se kushëriri i Berishës gjatë luftës së fundit të ...

Po shkëlqen me Lacion, Tare ka gati kontratën me dyfishin e pagës për Strakoshën
Dy milionë euro në vit në kontratën e re që do ta mbajë të lidhur 24-vjeçarin e portës së Shqipërisë të paktën deri në vitin 2026 në kryeqytetin italian. Sepse Strakosha dhe Lacio duket se do të vijojnë gjatë së bashku, ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 19:17
Dy milionë euro në vit në kontratën e re që do ta mbajë të lidhur 24-vjeçarin e portës së Shqipërisë të paktën deri në vitin 2026 në kryeqytetin italian. Sepse Strakosha dhe Lacio duket se do të vijojnë gjatë së bashku, ...

Rama publikon videon nga Gjermania: Në tryezën e diskutimit për sigurinë rajonale
Kryeministri i vendit Edi Rama ka publikuar një video në “Facebook”, duke u shprehur se ndodhet në Mynih të Gjermanisë, në tryezën e diskutimit mbi Ballkanin Perëndimor në rrugën drejt anëtarësimit në BE dhe sigurinë ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 18:37
Kryeministri i vendit Edi Rama ka publikuar një video në “Facebook”, duke u shprehur se ndodhet në Mynih të Gjermanisë, në tryezën e diskutimit mbi Ballkanin Perëndimor në rrugën drejt anëtarësimit në BE dhe sigurinë ...

Trajneri i Barças, Setien: Kemi besim te Manaj, jemi të sigurt se do të na ndihmojë!
Trajneri i Barcelonës, Kike Setien, ka komentuar në konferencën e sotme për shtyp grumbullimin e sulmuesit të Kombëtares shqiptare dhe ish-lojtarin e Interit, Rei Manajn, për sfidën e radhës në kampionat kundër Getafes. ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 18:26
Trajneri i Barcelonës, Kike Setien, ka komentuar në konferencën e sotme për shtyp grumbullimin e sulmuesit të Kombëtares shqiptare dhe ish-lojtarin e Interit, Rei Manajn, për sfidën e radhës në kampionat kundër Getafes. ...

‘Qeveria na taton dyfish’, Basha takon programuesit: Sikur një pikë asaj që ka në botë të derdhet në Shqipëri, këtu do të ketë mundësi të pafundme
TIRANË Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijuar takimet në kuadër të turit ‘Po të dëgjoj’ duke u ndalur në qendrën ”Startup-in Albanian Business Partners” në një takim me programuesit e ardhshëm. Drejtuesi i kësaj qendre i ka ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 18:03
TIRANË Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijuar takimet në kuadër të turit ‘Po të dëgjoj’ duke u ndalur në qendrën ”Startup-in Albanian Business Partners” në një takim me programuesit e ardhshëm. Drejtuesi i kësaj qendre i ka ...

Salvini sulmon gjyqtarin e Milan-Juve: Pse nuk zbriti në fushë me fanellën bardhezi?
“Përse gjyqtari nuk zbriti në fushë me fanellën bardhezi meqë ishte aty?”. Komenti poshte një postimi të Milanit në Instagram është i ish-ministrit të brendshëm të Italisë, Mateo Salvini. Salvini Postm Salvini shpërtheu ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 17:39
“Përse gjyqtari nuk zbriti në fushë me fanellën bardhezi meqë ishte aty?”. Komenti poshte një postimi të Milanit në Instagram është i ish-ministrit të brendshëm të Italisë, Mateo Salvini. Salvini Postm Salvini shpërtheu ...

Detajet/ Ja kush do ta hapë Konferencën e Donatorëve ‘Bashkë për Shqipërinë’, gjithçka pritet të ndodhë në hënën në Bruksel
Ditën e hënë, më 17 shkurt, do të zhvillohet në Bruksel Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019, ku humbën jetën 51 persona, ndërsa u shkatërruan qindra ndërtesa, duke lënë ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 17:29
Ditën e hënë, më 17 shkurt, do të zhvillohet në Bruksel Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019, ku humbën jetën 51 persona, ndërsa u shkatërruan qindra ndërtesa, duke lënë ...

Rakitiç “tradhëton” Mesin: Do të më pëlqente të luaja me Ronaldon
Ivan Rakitiç është një lojtar që do t’i bënte punë mesfushës së Juventusit për eksperiencës së marrë te Barcelona dhe cilësisë së tij. Ndërkohë, vetë kroati lëshon mesazhe “dashurie” duke deklaruar se do t’i pëlqente të ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 17:27
Ivan Rakitiç është një lojtar që do t’i bënte punë mesfushës së Juventusit për eksperiencës së marrë te Barcelona dhe cilësisë së tij. Ndërkohë, vetë kroati lëshon mesazhe “dashurie” duke deklaruar se do t’i pëlqente të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved