ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 01:57

Shpërthen bombola e gazit në Bulqizë, tre të vdekur, 1 i plagosur rëndë

Shpërthen bombola e gazit në Bulqizë, tre të vdekur, 1 i plagosur rëndë
Na ndiqni në Facebook mapo.al Nje ngjarje e rende ka ndodhur në Bulqizë. Shpërthimi i bomboles së gazit në një familje u ka marrë jetën tre personave. Bombola ka shpërthyer në fshatin Ostren i Madh. Personat që kanë ...
Mapo | 14-Feb-2020 12:06
Na ndiqni në Facebook mapo.al Nje ngjarje e rende ka ndodhur në Bulqizë. Shpërthimi i bomboles së gazit në një familje u ka marrë jetën tre personave. Bombola ka shpërthyer në fshatin Ostren i Madh. Personat që kanë ...

Adela Xhemali dhe Vasilika Vjero emërohen zv. ministre të Financave
Na ndiqni në Facebook mapo.al Adela Xhemali dhe Vasilika Vjero emërohen zv. ministre të Financave. Vendimi është marrë në mbledhjen e djeshme të qeverisë pas dorëheqjes së Elton Haxhit dhe Erjon Luçit. Vasilika Vjero ka ...
Mapo | 14-Feb-2020 11:31
Na ndiqni në Facebook mapo.al Adela Xhemali dhe Vasilika Vjero emërohen zv. ministre të Financave. Vendimi është marrë në mbledhjen e djeshme të qeverisë pas dorëheqjes së Elton Haxhit dhe Erjon Luçit. Vasilika Vjero ka ...

OFL kalon në sitë pasurinë grupeve të Elbasanit, i nis formularin Kreshnik Mujës
Na ndiqni në Facebook mapo.al Pas Suel Çelës dhe Ardian Çapjas, Operacioni Forca e Ligjit, po heton pasuritë e grupeve të tjera në Elbasan. OFL i ka kërkuar të justifikojnë pasurinë dy personave të tjerë, të dënuar në ...
Mapo | 14-Feb-2020 11:14
Na ndiqni në Facebook mapo.al Pas Suel Çelës dhe Ardian Çapjas, Operacioni Forca e Ligjit, po heton pasuritë e grupeve të tjera në Elbasan. OFL i ka kërkuar të justifikojnë pasurinë dy personave të tjerë, të dënuar në ...

Gara për kreun e BKH, kush janë 8 kandidatët e kualifikuar (Emrat)
Na ndiqni në Facebook mapo.al Vijon gara për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kualifikohen 8 nga 18 kandidatë në testin fizik dhe logjik. Ata tashmë do të intervistohen nga Komisioni i Vlerësimit në SPAK. 1-Aida ...
Mapo | 14-Feb-2020 10:49
Na ndiqni në Facebook mapo.al Vijon gara për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kualifikohen 8 nga 18 kandidatë në testin fizik dhe logjik. Ata tashmë do të intervistohen nga Komisioni i Vlerësimit në SPAK. 1-Aida ...

Firmoset marrëveshja për hekurudha e autostrada Kosovë – Serbi
Na ndiqni në Facebook mapo.al Konferenca për Sigurinë në Mynih nis me nënshkrimin historik të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ambasada amerikane në Gjermani informoi në twitter ...
Mapo | 14-Feb-2020 10:46
Na ndiqni në Facebook mapo.al Konferenca për Sigurinë në Mynih nis me nënshkrimin historik të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ambasada amerikane në Gjermani informoi në twitter ...

Tritan Shehu: Pse i mban sekret qeveria karantinat per rastet e mundshme te koronavirus
Na ndiqni në Facebook mapo.al Nga Tritan Shehu Ministria e Shendetesise fshihet mbas “sekretit shteteror”, sic ndodhi ne Kine! Edhe mbreme perfaqesuesi i asaj Ministrie deklaroi se vendi (vendet) ku eshte pregatitur ...
Mapo | 14-Feb-2020 10:14
Na ndiqni në Facebook mapo.al Nga Tritan Shehu Ministria e Shendetesise fshihet mbas “sekretit shteteror”, sic ndodhi ne Kine! Edhe mbreme perfaqesuesi i asaj Ministrie deklaroi se vendi (vendet) ku eshte pregatitur ...

Me biçikletë dhe kallashnikov për të grabitur marketin, policia arreston 20-vjeçarin
Na ndiqni në Facebook mapo.al Policia parandalon vjedhjen me armë të një marketi në Kamëz. Në pranga ka rënë një 20-vjeçar. “Në orët e mbrëmjes së datës 13.02.2020, Seksioni i Policisë Kriminale të Komisariatit të ...
Mapo | 14-Feb-2020 10:11
Na ndiqni në Facebook mapo.al Policia parandalon vjedhjen me armë të një marketi në Kamëz. Në pranga ka rënë një 20-vjeçar. “Në orët e mbrëmjes së datës 13.02.2020, Seksioni i Policisë Kriminale të Komisariatit të ...

Elbasan/ Shpërndante kokainë dhe heroinë, arrestohet 41-vjeçari
Na ndiqni në Facebook mapo.al Një 41-vjeçar ka rënë në prangat e policisë mëngjesin e sotëm në Elbasan, pasi akuzohet se shpërndante drogë të forta në doza të vogla. Sipas policisë 41-vjeçari ka qenë duke lëvizur me një ...
Mapo | 14-Feb-2020 09:50
Na ndiqni në Facebook mapo.al Një 41-vjeçar ka rënë në prangat e policisë mëngjesin e sotëm në Elbasan, pasi akuzohet se shpërndante drogë të forta në doza të vogla. Sipas policisë 41-vjeçari ka qenë duke lëvizur me një ...

Një foto me bashkëshorten në natyrë, Meta uron ditën e Shën Valentinit
Na ndiqni në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zgjedhur një foto me bashkëshorten e tij Monika Kryemadhi, për të uruar ditën e Shën Valentinit. Meta e Kryemadhi shfaqen të buzëqeshur në natyrë, një ...
Mapo | 14-Feb-2020 09:30
Na ndiqni në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zgjedhur një foto me bashkëshorten e tij Monika Kryemadhi, për të uruar ditën e Shën Valentinit. Meta e Kryemadhi shfaqen të buzëqeshur në natyrë, një ...

Basha: Zgjidhje politike për shqiptarët
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me delegacionin e Venecias. Basha u shpreh se ishte një takim i frytshëm dhe tha se do të ofrojë zgjidhje politike për ...
Mapo | 14-Feb-2020 09:26
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me delegacionin e Venecias. Basha u shpreh se ishte një takim i frytshëm dhe tha se do të ofrojë zgjidhje politike për ...

Video shprese/ Pacientët me koronavirus ‘vallëzojnë’ me mjekët
Na ndiqni në Facebook mapo.al Pacientët kronikë të koronavirusit kanë kryer vallëzime në grup, ndërsa janë duke u trajtuar në njësitë e karantinës për të qëndruar të aftë dhe pozitivë. Videot që qarkullojnë në mediat ...
Mapo | 14-Feb-2020 09:11
Na ndiqni në Facebook mapo.al Pacientët kronikë të koronavirusit kanë kryer vallëzime në grup, ndërsa janë duke u trajtuar në njësitë e karantinës për të qëndruar të aftë dhe pozitivë. Videot që qarkullojnë në mediat ...

Propozimi i opozitës/ Qeveri kujdestare pa Edi Ramën kryeministër
Na ndiqni në Facebook mapo.al Ekspertët e PD-së shprehen se një qeveri pa Edi Ramën garanton që institucionet do zbatojnë ligjin dhe jo urdhrat politikë. Hetimi zgjedhor i kalon SPAK, ndërsa prokuroria dhe BKH marrin ...
Mapo | 14-Feb-2020 08:50
Na ndiqni në Facebook mapo.al Ekspertët e PD-së shprehen se një qeveri pa Edi Ramën garanton që institucionet do zbatojnë ligjin dhe jo urdhrat politikë. Hetimi zgjedhor i kalon SPAK, ndërsa prokuroria dhe BKH marrin ...

A i bie ndërmend Edi Ramës se problemi serioz çam pret zgjidhje?
Na ndiqni në Facebook Nazmi Nuredini Nga Nazmi Nuredini Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë është një nga Kushtetutat më demokratike në Europë për sa u përket minoriteteve. Minoriteti grek në Shqipëri, si më i madhi ...
Mapo | 14-Feb-2020 08:47
Na ndiqni në Facebook Nazmi Nuredini Nga Nazmi Nuredini Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë është një nga Kushtetutat më demokratike në Europë për sa u përket minoriteteve. Minoriteti grek në Shqipëri, si më i madhi ...

Emërimet në Kushtetuese, delegacioni i Venecias takon opozitën
Na ndiqni në Facebook mapo.al Në ditën e dytë të qëndrimit, përfaqësues të Delegacionit të Venecias pritet që të takohen me përfaqësues të opozitës politike, për ngërçin në Gjykatën Kushtetuese. Në orën 08:15 të ditës ...
Mapo | 14-Feb-2020 08:27
Na ndiqni në Facebook mapo.al Në ditën e dytë të qëndrimit, përfaqësues të Delegacionit të Venecias pritet që të takohen me përfaqësues të opozitës politike, për ngërçin në Gjykatën Kushtetuese. Në orën 08:15 të ditës ...

Plane për Shën Valentin? Njihuni me parashikimin e motit për sot
Na ndiqni në Facebook mapo.al Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Në zonat malore reshjet do të jenë në formën e dëborës. ...
Mapo | 14-Feb-2020 08:18
Na ndiqni në Facebook mapo.al Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Në zonat malore reshjet do të jenë në formën e dëborës. ...

“Ditë pozitive”/ Njihuni me parashikimin e yjeve për shenjën tuaj
Na ndiqni në Facebook mapo.al Dashi Ky 14 shkurt për të lindurit e kësaj shenje nuk do të jetë shumë pozitiv. Parashikohet një ditë e karakterizuar me nervozizëm dhe dhimbje koke. Ka disa gjëra të cilat do të ndodhin ...
Mapo | 14-Feb-2020 08:03
Na ndiqni në Facebook mapo.al Dashi Ky 14 shkurt për të lindurit e kësaj shenje nuk do të jetë shumë pozitiv. Parashikohet një ditë e karakterizuar me nervozizëm dhe dhimbje koke. Ka disa gjëra të cilat do të ndodhin ...

Artan Hoxha denoncon përballë Ramës: Më kanë ndjekur e fotografuar kur kam dalë nga shtëpia
Na ndiqni në Facebook mapo.al Gazetari Artan Hoxha ka thënë në emisionin Opinion se është ndjekur dhe është fotografuar kur ka dalë nga shtëpia. Këtë denoncim, Hoxha e ka bërë live në studion e “Opinion”, përballë ...
Mapo | 13-Feb-2020 23:27
Na ndiqni në Facebook mapo.al Gazetari Artan Hoxha ka thënë në emisionin Opinion se është ndjekur dhe është fotografuar kur ka dalë nga shtëpia. Këtë denoncim, Hoxha e ka bërë live në studion e “Opinion”, përballë ...

“Non-grata në SHBA”/ Rama: Vangjush Dako do jetë miku im edhe po shkoi në burg
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kryeministri Edi Rama thotë se ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, do të mbetet miku i tij, edhe nëse përfundon në burg. Teksa gazetarët në studio i përmendën faktin se Vangjush ...
Mapo | 13-Feb-2020 23:03
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kryeministri Edi Rama thotë se ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, do të mbetet miku i tij, edhe nëse përfundon në burg. Teksa gazetarët në studio i përmendën faktin se Vangjush ...

Vuçiç takon Grenell: Mirënjohës që Trump i kërkon Kosovës të heqë taksën
Na ndiqni në Facebook mapo.al Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar pasditen e së enjtes me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Takimi u ...
Mapo | 13-Feb-2020 22:24
Na ndiqni në Facebook mapo.al Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar pasditen e së enjtes me të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Takimi u ...

Fotoja me Ardian Çapjen, Rama: S’kam asnjë pishman, e bëj edhe njëqind herë të tjera
Na ndiqni në Facebook mapo.al Shtatë ditë më parë, gazetari Artan Hoxha në emisionin “Opinion” publikoi një foto të kryeministrit Edi Rama me personin që është përmendur në listën e OFL-së, Ardian Çapja, për të ...
Mapo | 13-Feb-2020 22:06
Na ndiqni në Facebook mapo.al Shtatë ditë më parë, gazetari Artan Hoxha në emisionin “Opinion” publikoi një foto të kryeministrit Edi Rama me personin që është përmendur në listën e OFL-së, Ardian Çapja, për të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved