ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 02:17

Nënshkruhen dy marrëveshje Kosovë-Serbi/ Grenell: U shënua progres

Nënshkruhen dy marrëveshje Kosovë-Serbi/ Grenell: U shënua progres
Ceremonia u zhvillua në Mynih të Gjermanisë, me praninë e diplomatit amerikan Ricard Grenell dhe dy presidentëve, Hashim Thaci dhe Aleksandër Vucic. RICHARD GRENELL I DERGUARI I SHBA ER DIALOGUN Ajo që kemi bërë sot ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 12:17
Ceremonia u zhvillua në Mynih të Gjermanisë, me praninë e diplomatit amerikan Ricard Grenell dhe dy presidentëve, Hashim Thaci dhe Aleksandër Vucic. RICHARD GRENELL I DERGUARI I SHBA ER DIALOGUN Ajo që kemi bërë sot ...

“Një tjetër moment historik!”/ Nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Thaçi
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.

Haradinaj: Tash është e nevojshme marrëveshja finale Kosovë-Serbi, me njohjen reciproke
Ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën Prishtinë-Beograd, duke e përshëndetur vizionin dhe udhëheqjen ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 11:40
Ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën Prishtinë-Beograd, duke e përshëndetur vizionin dhe udhëheqjen ...

Thyhet ‘akulli’ mes Serbisë dhe Kosovës, nënshkruhet tjetër marrëveshje historike, për autostradën dhe hekurudhën
Një tjetër marrëveshje është nënshkruar mes Serbisë dhe Kosovës. Të dyja vendet kanë nënshkruar marrëveshje për hekurudhën, por ende nuk janë bërë të ditura më shumë detaje. Megjithëse Serbia ende nuk e njeh pavarësinë ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 10:17
Një tjetër marrëveshje është nënshkruar mes Serbisë dhe Kosovës. Të dyja vendet kanë nënshkruar marrëveshje për hekurudhën, por ende nuk janë bërë të ditura më shumë detaje. Megjithëse Serbia ende nuk e njeh pavarësinë ...

Hoxhaj përshëndet nënshkrimin e marrëveshjeve Kosovë-Serbi
Nënshkrimin e marrëveshjeve për hekurudhat dhe autostradat në mes Kosovës dhe Serbisë, e kanë përshëndetur edhe zyrtarë nga Partia Demokratike e Kosovës. Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj e ka quajtur lajm të shkëlqyeshëm ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 11:34
Nënshkrimin e marrëveshjeve për hekurudhat dhe autostradat në mes Kosovës dhe Serbisë, e kanë përshëndetur edhe zyrtarë nga Partia Demokratike e Kosovës. Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj e ka quajtur lajm të shkëlqyeshëm ...

Rama, Kurti dhe Vuçiç bashkë: Çfarë pritet të ndodhë sot në Mynih
Do të jetë kjo hera e parë që kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç do të ulen së bashku në një panel. Por në panelin që mbahet pasditen e së premtes do të jenë edhe ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 10:14
Do të jetë kjo hera e parë që kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç do të ulen së bashku në një panel. Por në panelin që mbahet pasditen e së premtes do të jenë edhe ...

Zyrtari i parë i LDK-së që përshëndet marrëveshjet Kosovë-Serbi, i quan hap në drejtimin e duhur
Pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat në mes Kosovës dhe Serbisë, ka ardhur edhe reagimi i anëtarit të kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni. Hyseni ka mbështetur sot nënshkrimin e këtyre ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 11:13
Pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat në mes Kosovës dhe Serbisë, ka ardhur edhe reagimi i anëtarit të kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni. Hyseni ka mbështetur sot nënshkrimin e këtyre ...

Marrëveshja në Munih: Reagime nga Amerika, Kosova e Serbia
Në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për rikthimin e trafikut hekurudhor midis Prishtinës dhe Beogradit në prani të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richardh Grenell, presidentit të Kosovës, ...
Monitor | 14-Feb-2020 11:22
Në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për rikthimin e trafikut hekurudhor midis Prishtinës dhe Beogradit në prani të emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richardh Grenell, presidentit të Kosovës, ...

Grenell: Fokusi duhet të jetë zhvillimi ekonomik, për këtë pajtohen edhe Thaçi e Vuçiq
Kosova dhe Serbia sot kanë nënshkruar në Munchen dy letra të shprehjes së interesit që kanë të bëjnë për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet dy vendeve. Siç është bërë e ditur, përmes këtyre marrëveshjeve, të dy vendet ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 10:49
Kosova dhe Serbia sot kanë nënshkruar në Munchen dy letra të shprehjes së interesit që kanë të bëjnë për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet dy vendeve. Siç është bërë e ditur, përmes këtyre marrëveshjeve, të dy vendet ...

DW: Gati marrëveshja për hekurudhën Beograd-Fushë Kosovë
Pas takimeve me krerët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç si dhe kosultimeve të mëparshme të ekipeve të këtyre dy vendeve, në Mynih u kumtua se të premten (14.02) do të nënshkruhet marrëveshja për ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 09:32
Pas takimeve me krerët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç si dhe kosultimeve të mëparshme të ekipeve të këtyre dy vendeve, në Mynih u kumtua se të premten (14.02) do të nënshkruhet marrëveshja për ...

Kosova dhe Serbia nënshkruan marrëveshjen, në kohën kur kryeministri Kurti udhëtonte për në Gjermani
Derisa u nënshkrua marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti në orët e mëngjesit kishte fluturimin për në Mynih, ku do të marrë pjesë në ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 10:38
Derisa u nënshkrua marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti në orët e mëngjesit kishte fluturimin për në Mynih, ku do të marrë pjesë në ...

Marrëveshja për hekurudhat Beograd-Fushë Kosovë
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.
Top Channel | 14-Feb-2020 08:15
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.

Vuçiç pas takimit me Grenell: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 08:12
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun ...

Hoxhaj: Marrëveshjet e nënshkruara në Mynih, çojnë Kosovën dhe Sebinë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare
Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara në Mynih në mes të Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat dhe autostradat, çojnë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare në mes të të dyja vendeve. ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 12:15
Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara në Mynih në mes të Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat dhe autostradat, çojnë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare në mes të të dyja vendeve. ...

Albin Kurti i bëri ftesë për takim, kjo është përgjigja e Hashim Thaçit
Presidenti i Republikës së Kosovës , Hashim Thaçi, ka folur për media mas nënshkrimit të marrëveshjes për autostrada dhe hekurudha me Serbinë. Thaçi ka thënë se kjo marrëveshje do të sjellë të mira në......
Zeri | 14-Feb-2020 12:14
Presidenti i Republikës së Kosovës , Hashim Thaçi, ka folur për media mas nënshkrimit të marrëveshjes për autostrada dhe hekurudha me Serbinë. Thaçi ka thënë se kjo marrëveshje do të sjellë të mira në......

Si u përshëndeten sot Thaçi e Vuçiqi?
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq kishin një përshëndetje të “ftohtë” pas ceremonisë së nënshkrimit për hapjen e linjës hekurudhore në Munih. Më poshtë mund të shihni momentin kur ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 12:09
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq kishin një përshëndetje të “ftohtë” pas ceremonisë së nënshkrimit për hapjen e linjës hekurudhore në Munih. Më poshtë mund të shihni momentin kur ...

Pacolli: Mirëpres marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat Kosovë-Serbi
Ish-zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli përmes një shkrimi në llogarinë e tij zyrtare në Facebook ka treguar se mirëpret marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet Kosovës ...
Arbresh | 14-Feb-2020 12:09
Ish-zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli përmes një shkrimi në llogarinë e tij zyrtare në Facebook ka treguar se mirëpret marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet Kosovës ...

Hoxhaj: Marrëveshjet e nënshkruara në Mynih çojnë Kosovën dhe Sebinë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare
Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara në Mynih në mes të Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat dhe autostradat, çojnë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare në mes të të dyja vendeve. ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 12:00
Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara në Mynih në mes të Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat dhe autostradat, çojnë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare në mes të të dyja vendeve. ...

Haradinaj pas marrëveshjeve: Tani është e nevojshme Finalja e Madhe
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat. Ai ka thënë se e vlerëson lidershipin e presidentit amerikan Donald ...
Medial | 14-Feb-2020 11:54
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat. Ai ka thënë se e vlerëson lidershipin e presidentit amerikan Donald ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved