ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 03:46

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 10:02
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

Koronavirusi, shkon në 1.380 numri i viktimave
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 08:59
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...

Zëri i Amerikës: Rritet numri i të vdekurve në Kinë
Autoritetet në provincën Hubei të Kinës thonë se 254 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi duke çuar numrin në më shumë se 1,367 që nga muaji dhjetor. Zyrtarët e shëndetësisë në Hubei, thanë se kanë ndryshuar ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 19:25
Autoritetet në provincën Hubei të Kinës thonë se 254 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi duke çuar numrin në më shumë se 1,367 që nga muaji dhjetor. Zyrtarët e shëndetësisë në Hubei, thanë se kanë ndryshuar ...

Mbi 1.400 persona të vdekur nga koronavirus
Mbi 1.400 persona kanë vdekur nga koronavirusi, ndërsa 64 mijë janë infektuar. Vetën ditën e enjte numërohen 121 vikima në Kinë. Ndërkohë, 1,716 punonjës shëndetësorë janë prekur nga virusi i rrezikshëm, ndërsa pak ditë ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 09:21
Mbi 1.400 persona kanë vdekur nga koronavirusi, ndërsa 64 mijë janë infektuar. Vetën ditën e enjte numërohen 121 vikima në Kinë. Ndërkohë, 1,716 punonjës shëndetësorë janë prekur nga virusi i rrezikshëm, ndërsa pak ditë ...

E konfirmuar, një maqedonas infektohet nga koronavirusi në kroçerën e Japonisë
Autoritete në Maqedoninë e Veriut kanë konfirmuar se njëri prej tre shtetasve të tyre që janë të bllokuar në kroçerën “Diamond Princess”, në portin e Jokohamës është prekur nga koronavirusi.
Top Channel | 13-Feb-2020 18:00
Autoritete në Maqedoninë e Veriut kanë konfirmuar se njëri prej tre shtetasve të tyre që janë të bllokuar në kroçerën “Diamond Princess”, në portin e Jokohamës është prekur nga koronavirusi.

Rritet bilanci i viktimave në Kinë, koronavirusi vret 1.380 njerëz
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qw pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...
Telegraf | 14-Feb-2020 08:50
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qw pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...

Rritet frikshëm numri i viktimave, por OBSH ka një lajm të mirë për koronavirusin
Pavarësisht frikës që ka ngjallur, koronavirus nuk po zgjerohet me ritme të shpejta në vendet jashtë Kinës thotë Organizata Botërore e Shëndetësisë, raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije lundrimi në ...
ABCNews | 14-Feb-2020 09:08
Pavarësisht frikës që ka ngjallur, koronavirus nuk po zgjerohet me ritme të shpejta në vendet jashtë Kinës thotë Organizata Botërore e Shëndetësisë, raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije lundrimi në ...

Shënohet vdekja e tretë nga koronavirus jashtë Kinës
Ministria japoneze e shëndetësisë ka konfirmuar vdekjen e parë për shkak të koronavirusit, lajm ky që është dhënë nga ministri i Shëndetësisë, Katsunobu Kato. Viktima ishte një grua rreth 80-vjeçe dhe jetonte në ...
Telegraf | 13-Feb-2020 17:21
Ministria japoneze e shëndetësisë ka konfirmuar vdekjen e parë për shkak të koronavirusit, lajm ky që është dhënë nga ministri i Shëndetësisë, Katsunobu Kato. Viktima ishte një grua rreth 80-vjeçe dhe jetonte në ...

Mbi 100 viktima 24 orët e fundit, rritet numri i viktimave nga koronavirusi
Vijon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë. Deri më tani kanë humbur jetën një mijë e 383 gjatë 24 orëve të fundit dhe janë infektuar mbi 64 mijë të tjerë. Ndërkohë Kina raportoi një tjetër rritje të ...
ABCNews | 14-Feb-2020 07:33
Vijon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë. Deri më tani kanë humbur jetën një mijë e 383 gjatë 24 orëve të fundit dhe janë infektuar mbi 64 mijë të tjerë. Ndërkohë Kina raportoi një tjetër rritje të ...

Gjashtë punonjës mjekësorë të vdekur nga Coronavirusi në Kinë – 1,700 të infektuar
Gjashtë punonjës mjekësorë kanë ndërruar jetë nga coronavirusi në Kinë, ndërsa janë infektuar më shumë 1,700 prej tyre, kanë thënë autoritetet në Kinë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, mungesa e maskave dhe e ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 12:03
Gjashtë punonjës mjekësorë kanë ndërruar jetë nga coronavirusi në Kinë, ndërsa janë infektuar më shumë 1,700 prej tyre, kanë thënë autoritetet në Kinë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, mungesa e maskave dhe e ...

OBSH: Vaksina kundër coronavirusit mund të kushtojë qindra miliona dollarë dhe do të duhen muaj për ta zbuluar
Qeveritë dhe gjigandët farmaceutikë duhet urgjentisht të fillojnë punën e shtrenjtë dhe të rrezikshme duke zhvilluar vaksina kundër coronavirusit COVID-19, tha të enjten Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Sipas ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 12:00
Qeveritë dhe gjigandët farmaceutikë duhet urgjentisht të fillojnë punën e shtrenjtë dhe të rrezikshme duke zhvilluar vaksina kundër coronavirusit COVID-19, tha të enjten Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Sipas ...

Arrin në 1,380 numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë është rritur në 1,380, ndërsa rastet e konfirmuara kanë shkuar në 63,851. Nga 5,090 raste të raportuara deri të enjtën, 4,823 ishin nga province Hubei, shkruan Indeksonline. ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 11:57
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë është rritur në 1,380, ndërsa rastet e konfirmuara kanë shkuar në 63,851. Nga 5,090 raste të raportuara deri të enjtën, 4,823 ishin nga province Hubei, shkruan Indeksonline. ...

Rritje shqetësuese e infeksionit nga koronavirusi, SHBA sulmon Kinën: komunistë të pasinqertë!
Sipas të dhënave zyrtare, numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë është rritur në afro 1.400, dhe numri i të infektuarve në territorin e Kinës është rritur në mënyrë dramatike në gati 65,000, duke dëshmuar për ...
Tesheshi | 14-Feb-2020 11:19
Sipas të dhënave zyrtare, numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë është rritur në afro 1.400, dhe numri i të infektuarve në territorin e Kinës është rritur në mënyrë dramatike në gati 65,000, duke dëshmuar për ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Aktuale.MK | 14-Feb-2020 11:16
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë u rrit në 1.380
Numri i vdekjeve në Kinë nga koronavirusi i ri, zyrtarisht i njohur si COVID-19, ka arritur në 1.380, ndërsa numri i konfirmuar i të prekurve nga ky virus vdekjeprurës ka arritur në 63.851, transmeton Anadolu Agency ...
Portalb | 14-Feb-2020 10:29
Numri i vdekjeve në Kinë nga koronavirusi i ri, zyrtarisht i njohur si COVID-19, ka arritur në 1.380, ndërsa numri i konfirmuar i të prekurve nga ky virus vdekjeprurës ka arritur në 63.851, transmeton Anadolu Agency ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Lexo | 14-Feb-2020 10:18
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Arbresh | 14-Feb-2020 10:08
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

Djali 8 muajsh dyshohet për koronavirus/ Babai: Po jetojmë në ferr
Një djalë 8-muajsh dyshohet të jetë i infektuar me koronavirus në Britaninë e Madhe. Për mediat e huaja foli babai i tij, i cili i shqetësuar deklaroi se jeta i është bërë si ferr. “Djali i ka të gjitha simptomat e ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 15:04
Një djalë 8-muajsh dyshohet të jetë i infektuar me koronavirus në Britaninë e Madhe. Për mediat e huaja foli babai i tij, i cili i shqetësuar deklaroi se jeta i është bërë si ferr. “Djali i ka të gjitha simptomat e ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Portalb | 14-Feb-2020 09:47
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Shprehja | 14-Feb-2020 09:41
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved