ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 02:27

“Mos guxoni…”, Rama: Ja mesazhi që iu kemi çuar dje prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar, ka nisur lufta më ekstreme ndaj krimit

“Mos guxoni…”, Rama: Ja mesazhi që iu kemi çuar dje prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar, ka nisur lufta më ekstreme ndaj krimit
Kryeministri Edi Rama foli për operacionin “Forca e Ligjit”, të nisur në fillim të këtij muaji dhe që shënjestron pasuritë e personave të njohur të botës së krimit, por edhe për gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, të ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 22:22
Kryeministri Edi Rama foli për operacionin “Forca e Ligjit”, të nisur në fillim të këtij muaji dhe që shënjestron pasuritë e personave të njohur të botës së krimit, por edhe për gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, të ...

Rama: Nga sot gjyqtarët mund të arrestohen, ligji që miratuam dje është goditja më e fortë ndaj krimit
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me krimin mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 22:40
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me krimin mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...

“Pse nuk merret OFL me Gjirin e Lalzit dhe Surrelin?”, Rama: Do iu përgjigjem sot
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në Facebook ka lajmëruar se mbrëmjen e sotme do t’iu jap përgjigje të gjitha pyetjeve mbi OFL-në dhe se përse aksioni i sekuestrimit të pasurive nuk nis nga Surreli, Gjiri i ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 10:45
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në Facebook ka lajmëruar se mbrëmjen e sotme do t’iu jap përgjigje të gjitha pyetjeve mbi OFL-në dhe se përse aksioni i sekuestrimit të pasurive nuk nis nga Surreli, Gjiri i ...

Rama mesazh gjyqtarëve dhe prokurorëve – ‘100 për qind do të arrestohen’
Kryeministri Rama tha në emisionin Opinion se me ndryshimet e fundit ligjore në statusin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve ata mund të arrestohen nëse provohet se kanë dhënë vendime që ai i quajti ‘skandaloze’. Rama tha se ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 23:30
Kryeministri Rama tha në emisionin Opinion se me ndryshimet e fundit ligjore në statusin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve ata mund të arrestohen nëse provohet se kanë dhënë vendime që ai i quajti ‘skandaloze’. Rama tha se ...

“Nuk mjafton burgu, duhen zhveshur nga pasuritë”/ Rama: OFL tronditi krimin
Në të 10-tën, ditë të hedhjes në veprim të Operacionit Forca e Ligjit, kryeministri Edi Rama nga foltorja e parlamentit është shprehur i kënaqur por kritikat ia adresojë analistëve të caktuar pa ia përmendur emrin.
Top Channel | 12-Feb-2020 15:16
Në të 10-tën, ditë të hedhjes në veprim të Operacionit Forca e Ligjit, kryeministri Edi Rama nga foltorja e parlamentit është shprehur i kënaqur por kritikat ia adresojë analistëve të caktuar pa ia përmendur emrin.

“Jeni objekt hetimi, pse nuk nis OFL nga ju?” Rakipllari-Ramës: Fiton me Niçen e Shijakut
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Opinion” foli për operacionin “Forca e Ligjit”, të nisur në fillim të këtij muaji dhe që shënjestron pasuritë e personave të njohur të botës së krimit. Gjatë diskutimit me ...
ABCNews | 13-Feb-2020 22:42
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Opinion” foli për operacionin “Forca e Ligjit”, të nisur në fillim të këtij muaji dhe që shënjestron pasuritë e personave të njohur të botës së krimit. Gjatë diskutimit me ...

Fevziu mbyll emisionin, Rama ‘vrap të ikë’, moderatori: Të iku! Mos na e merr atë po deshe
Kryeministri Edi Rama ka qënë i ftuar ditën e djeshme në emisionin “Opinion” ku edhe ka folur për të ashtuquajturën KÇK. Në momentin kur emisioni mbaroi dhe moderatori Blendi Fevziu po bënte hyrjen për pjesën e tretë të ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 09:05
Kryeministri Edi Rama ka qënë i ftuar ditën e djeshme në emisionin “Opinion” ku edhe ka folur për të ashtuquajturën KÇK. Në momentin kur emisioni mbaroi dhe moderatori Blendi Fevziu po bënte hyrjen për pjesën e tretë të ...

Rama tregon mesazhin që u çoi prokurorëve dhe gjykatësve të korruptuar
I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur për operacionin “Forca e Ligjit”, që godet grupet kriminale. Rama tha se, prej ditës së djeshme kur u miratua ligji, ka nisur goditja e ...
Dritare | 14-Feb-2020 00:26
I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur për operacionin “Forca e Ligjit”, që godet grupet kriminale. Rama tha se, prej ditës së djeshme kur u miratua ligji, ka nisur goditja e ...

Anti KÇK çon në burg gjyqtarët e prokurorët që japin vendime skandaloze, OFL godet fuqinë financiare të kri mit të organizuar
“Me ligjin e miratuar në Kuvend prokurorët dhe gjykatësit që shkelin ligjin, shkojnë në bu rg”, tha sot kryeministri Edi Rama i ftuar në një emision televiziv. Kryeministri Edi Rama tha se: “Kemi marrë dje në parlament ...
Lexo | 13-Feb-2020 23:07
“Me ligjin e miratuar në Kuvend prokurorët dhe gjykatësit që shkelin ligjin, shkojnë në bu rg”, tha sot kryeministri Edi Rama i ftuar në një emision televiziv. Kryeministri Edi Rama tha se: “Kemi marrë dje në parlament ...

“Mos guxoni të bënim më veprime të tilla”/ Rama: Rama: Nga sot, me ligjin e ri gjyqtarët mund të arrestohen
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me kri min mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...
Lexo | 13-Feb-2020 22:54
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me kri min mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...

“OFL i ka futur thikën në palcë krimit”, Rama: Beteja do të vazhdojë për jetë a vdekje
Dy javët e para të Operacionit Forca e Ligjit, për Edi Ramën kanë pasur një efekt tronditës. “E kemi tronditur krimin e organizuar në palcë me operacionin Forca e Ligjit”, tha kryeministri. Kryeministri zotohet se ...
ABCNews | 12-Feb-2020 15:41
Dy javët e para të Operacionit Forca e Ligjit, për Edi Ramën kanë pasur një efekt tronditës. “E kemi tronditur krimin e organizuar në palcë me operacionin Forca e Ligjit”, tha kryeministri. Kryeministri zotohet se ...

Rama i kapi të gjitha
Disa ditë përpara tërmetit të nëntorit, Kryeministri lajmëroi me bujë të madhe në ato daljet e tij të tipit “one man show”, luftën e hapur ndaj krimit të organizuar shqiptar dhe segmenteve të drejtësisë që bashkëpunojnë ...
Gazeta Express | 13-Feb-2020 16:04
Disa ditë përpara tërmetit të nëntorit, Kryeministri lajmëroi me bujë të madhe në ato daljet e tij të tipit “one man show”, luftën e hapur ndaj krimit të organizuar shqiptar dhe segmenteve të drejtësisë që bashkëpunojnë ...

Një ditë pasi sulmoi analistët, Rama sot përballë tyre për anti-KÇK-në: Pse OFL s’merret me Surrelin, Gjirin e Lalëzit e Parlamentin
Kryeministri Edi Rama do të jetë sonte përballë analistëve për të diskutuar për ndryshimet ligjore të votuara dje në Kuvend për anti-KÇK-në. Sonte Rama njofton se do të jetë i ftuar në emisionin ‘Opinion’, madje tregon ...
Politiko | 13-Feb-2020 09:31
Kryeministri Edi Rama do të jetë sonte përballë analistëve për të diskutuar për ndryshimet ligjore të votuara dje në Kuvend për anti-KÇK-në. Sonte Rama njofton se do të jetë i ftuar në emisionin ‘Opinion’, madje tregon ...

Paketa “Anti-KÇK” dhe OFL – Rama: Do i godasim kriminelët te pasuria. Gjyqtarët do të japin llogari
Gjatë diskutimeve të ndryshimeve ligjore për paketën e njohur tashmë si “Anti-Kçk”, Kreu i Qeverisë Edi Rama është shprehur me tone mjaft të ashpra lidhur me ata gjyqtarë e prokurorë që po kryejnë shkelje të rënda në ...
ScanTv | 12-Feb-2020 16:10
Gjatë diskutimeve të ndryshimeve ligjore për paketën e njohur tashmë si “Anti-Kçk”, Kreu i Qeverisë Edi Rama është shprehur me tone mjaft të ashpra lidhur me ata gjyqtarë e prokurorë që po kryejnë shkelje të rënda në ...

ILD, proces paralel vetingu prokurorëve dhe gjykatësve në detyrë
Kryeministri Rama lavdëroi sot në Kuvend miratimin e ndryshimeve ligjore, të cilat i japin të drejtën Inspektoriatin e Lartë të Drejtësisë (ILD) të kontrollojë dhe nisë hetimet ndaj prokurorëve dhe gjykatësve. “Sot ne i ...
Gazeta Observer | 12-Feb-2020 15:41
Kryeministri Rama lavdëroi sot në Kuvend miratimin e ndryshimeve ligjore, të cilat i japin të drejtën Inspektoriatin e Lartë të Drejtësisë (ILD) të kontrollojë dhe nisë hetimet ndaj prokurorëve dhe gjykatësve. “Sot ne i ...

Rama: OFL ka tronditur palcën e krimit të organizuar në Shqipëri!
Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kuvend, foli për Paketën antiKÇK dhe për Operacionin Forca e Ligjit. Shefi i qeverisë tha se KÇK ka vlerë të madhe ndërsa vijon Vetting, ndërsa për OFL tha se ka trembur në ...
Dritare | 12-Feb-2020 15:32
Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kuvend, foli për Paketën antiKÇK dhe për Operacionin Forca e Ligjit. Shefi i qeverisë tha se KÇK ka vlerë të madhe ndërsa vijon Vetting, ndërsa për OFL tha se ka trembur në ...

‘Përplasje’ Rama-Gjuzi në parlament: Mos fol për mustaqet e mia
Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim ditën e sotme në Kuvend në lidhje me paketën anti “KÇK”.
Top Channel | 12-Feb-2020 13:10
Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim ditën e sotme në Kuvend në lidhje me paketën anti “KÇK”.

Rama: E di që më doni në burg, por unë nuk mund të hetoj pasurinë time
Sot në fjalën e tij në Kuvend, kryeministri Rama foli gjatë për paktën anti-KÇK. Ai tha se beteja e shtetit me krimin do të fitojë falë SPAK. Po kështu kreu i qeverisë, në lidhje me Operacionin forca e Ligjit, tha se do ...
Dritare | 12-Feb-2020 15:32
Sot në fjalën e tij në Kuvend, kryeministri Rama foli gjatë për paktën anti-KÇK. Ai tha se beteja e shtetit me krimin do të fitojë falë SPAK. Po kështu kreu i qeverisë, në lidhje me Operacionin forca e Ligjit, tha se do ...

STOIK/ Rama avokon fort “Anti-KÇK”-në dhe akuzon: krimi, pagesa në studio televizive!
Kryeministri Rama i bëri një tjetër avokati të fortë paketës “Anti-KÇK”, deri dhe duke akuzuar se krimi po investon në media për ta goditur si operacion. “Në studio televizive ka njerëz të paguar nga krimi për të bërë ...
Tesheshi | 12-Feb-2020 15:19
Kryeministri Rama i bëri një tjetër avokati të fortë paketës “Anti-KÇK”, deri dhe duke akuzuar se krimi po investon në media për ta goditur si operacion. “Në studio televizive ka njerëz të paguar nga krimi për të bërë ...

“E di që më doni në burg”, Rama akuzon analistët: Ka nga ata që paguhen nga krimi, ja çfarë zbuluam me pronat në Durrës
Kryeministri Edi Rama foli sërish për paketën “Anti-KÇK”, që ai e lidh me gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, duke i paralajmëruar këta të fundit nga foltorja e Kuvendit se nuk do t’i shpëtojnë burgut. Kreu i ...
GazetaTema | 12-Feb-2020 13:07
Kryeministri Edi Rama foli sërish për paketën “Anti-KÇK”, që ai e lidh me gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, duke i paralajmëruar këta të fundit nga foltorja e Kuvendit se nuk do t’i shpëtojnë burgut. Kreu i ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved