ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 02:37

‘Dialogu e vetmja rrugë që mund t’i japë opozitës sukses’, Arjan Vasjari: Jam skeptik për qeverinë tranzitore, kush do e drejtojë…

‘Dialogu e vetmja rrugë që mund t’i japë opozitës sukses’, Arjan Vasjari: Jam skeptik për qeverinë tranzitore, kush do e drejtojë…
Analisti Arjan Vasjari i ftuarn ë emisionin ”Real Story” të Sokol Ballës në News 24 është shprehur pro marrëveshjeve por për propozimet e PD për Reformën Zgjedhore ka qenë kritik. Vasjari shprehet se qeveria tranzitore ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 21:42
Analisti Arjan Vasjari i ftuarn ë emisionin ”Real Story” të Sokol Ballës në News 24 është shprehur pro marrëveshjeve por për propozimet e PD për Reformën Zgjedhore ka qenë kritik. Vasjari shprehet se qeveria tranzitore ...

FOTO/ Basha takon ambasadorin e ri të Italisë në Tiranë: Të forcojmë bashkëpunimin mes dy vendeve tona
Kryetari i PD Lulzim Basha ka takuar sot në Tiranë ambasadorin e ri italian Fabrizio Bucci. Basha shprehet se gjatë këtij takimi u diskutuan një sërë çështjesh, ndërsa u fol për forcim të bashkëpunimit mes Shqipërisë ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 21:33
Kryetari i PD Lulzim Basha ka takuar sot në Tiranë ambasadorin e ri italian Fabrizio Bucci. Basha shprehet se gjatë këtij takimi u diskutuan një sërë çështjesh, ndërsa u fol për forcim të bashkëpunimit mes Shqipërisë ...

Të gjitha rrugët që (s)e çojnë opozitën drejt pushtetit!
Nga Alfred Peza Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 21:44
Nga Alfred Peza Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...

Nga Reforma Zgjedhore tek negociatat, Basha pret në takim ambasadorin italian, Bucci mbështet rikthimin e dialogut politik
TIRANË Kreu i PD Lulzim Basha ka kryer takimin e tij të parë me ambasadorin italian Fabrizio Bucci. Ambasada italiane ka zbardhur takimin duke thënë se Italia mbështet rikthimin e dialogut politik. Po ashtu ai i ka ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 18:58
TIRANË Kreu i PD Lulzim Basha ka kryer takimin e tij të parë me ambasadorin italian Fabrizio Bucci. Ambasada italiane ka zbardhur takimin duke thënë se Italia mbështet rikthimin e dialogut politik. Po ashtu ai i ka ...

Edmond Panariti: Nëse nuk pranohen propozimet tona, u rikthehemi protestave
Nëse propozimet e PD-LSI-së nuk do të merren në konsideratë në tryezën e Reformës Zgjedhore atëherë opozita do të rikthehet në protestë. Kështu deklaroi ish-deputeti i LSI-së Edmond Panariti në studion e Report Tv. ...
Telegraf | 13-Feb-2020 22:06
Nëse propozimet e PD-LSI-së nuk do të merren në konsideratë në tryezën e Reformës Zgjedhore atëherë opozita do të rikthehet në protestë. Kështu deklaroi ish-deputeti i LSI-së Edmond Panariti në studion e Report Tv. ...

Krimi zgjedhor, PD prezanton propozimet/ Bylykbashi: S’do ketë bashkëqeverisje mes opozitës dhe PS-së
Partia Demokratike ka bërë publike propozimet e saj në tryezën për Reformën Zgjedhore.
Top Channel | 13-Feb-2020 13:30
Partia Demokratike ka bërë publike propozimet e saj në tryezën për Reformën Zgjedhore.

Reforma Zgjedhore/ Ivi Kaso: Korrupsioni zgjedhor të hetohet nga SPAK
Ekperti për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratke, Ivi Kaso shprehet se parakusht për zhvillimin e zgjedhjeve të lira është vullneti politik. Por, sipas tij, kjo mund të garantohet vetëm nga krijimi i një qeverie ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 21:38
Ekperti për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratke, Ivi Kaso shprehet se parakusht për zhvillimin e zgjedhjeve të lira është vullneti politik. Por, sipas tij, kjo mund të garantohet vetëm nga krijimi i një qeverie ...

Propozimet e PD për parandalimin e shit-blerjes së votës, Kaso: Krimi ka marrë kontrollin e procesit zgjedhor
Sekretari për çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso, i ftuar në Syri TV ka shpjeguar propozimet e selisë blu për parandalimin e shit-blerjes së votës në zgjedhjet e ardhshme në vend. Përsa i përket rolit të Policisë së ...
Telegraf | 13-Feb-2020 16:45
Sekretari për çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso, i ftuar në Syri TV ka shpjeguar propozimet e selisë blu për parandalimin e shit-blerjes së votës në zgjedhjet e ardhshme në vend. Përsa i përket rolit të Policisë së ...

Qeveria kujdestare pa Ramën/ PD: Nuk bashkëqeverisim me PS
Partia Demokratike ka shpjeguar propozimin për qeverinë kujdestare, që erdhi nga selia blu bashkë me disa pika të tjerë të rëndësishme sipas saj, në kuadër të reformës zgjedhore. Përfaqësuesit ligjore të PD, Bylykbashi, ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 13:07
Partia Demokratike ka shpjeguar propozimin për qeverinë kujdestare, që erdhi nga selia blu bashkë me disa pika të tjerë të rëndësishme sipas saj, në kuadër të reformës zgjedhore. Përfaqësuesit ligjore të PD, Bylykbashi, ...

Propozimet e PD për Zgjedhoren, Alibeaj: Kamera në QV, kontrolle jashtë. Stafi elektoral i subjekteve t’i nënshtrohet dekriminalizimit. Analiza risku për të varfrit
TIRANË Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka zbardhur konkretisht disa nga propozimet e PD për reformën zgjedhore. Ai tha se frymëzimi për të kthyer në draft këto propozime ka ardhur nga një sentencë, që është se ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 12:16
TIRANË Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka zbardhur konkretisht disa nga propozimet e PD për reformën zgjedhore. Ai tha se frymëzimi për të kthyer në draft këto propozime ka ardhur nga një sentencë, që është se ...

PD prezanton propozimet kundër krimit zgjedhor, Bylykbashi: Synimi ynë, garantimi i fushë lojës së barabartë për të gjithë aktorët
Partia Demokratike ka bërë vetë publike sot për mediat dhe qytetarët propozimet e saj në tryezën 4 palëshe për reformën zgjedhore. Oerd Bylykbashi, i deleguari i PD për tryezën për Reformën Zgjedhore tha se synimi është ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 12:03
Partia Demokratike ka bërë vetë publike sot për mediat dhe qytetarët propozimet e saj në tryezën 4 palëshe për reformën zgjedhore. Oerd Bylykbashi, i deleguari i PD për tryezën për Reformën Zgjedhore tha se synimi është ...

Tryeza e reformës/ Kokat e kujt po kërkon opozita?
Partia Demokratike pa paraqitur sot një pjesë të mirë të propozimeve për tryezën e reformës zgjedhore dhe rolin që duhet të luajnë Policia, Prokuroria dhe SPAK në betejën e ardhshme elektorale, por ajo ka mbetur evazive ...
Lapsi | 13-Feb-2020 18:54
Partia Demokratike pa paraqitur sot një pjesë të mirë të propozimeve për tryezën e reformës zgjedhore dhe rolin që duhet të luajnë Policia, Prokuroria dhe SPAK në betejën e ardhshme elektorale, por ajo ka mbetur evazive ...

PD sqaron konceptin e qeverisë kujdestare, Bylykbashi: Rama s’do jetë kryeministër, qytetarët ‘bashkëpunëtorë të drejtesisë’
Në zgjedhjet e reja parlamentare, ndryshe nga pakti që bënë në 2017, demokratët nuk do t’i japin më besim Edi Ramës për të qenë kryeministër gjatë periudhës zgjedhore. Ekspertët e Partisë Demokratike për Reformën ...
ABCNews | 13-Feb-2020 15:50
Në zgjedhjet e reja parlamentare, ndryshe nga pakti që bënë në 2017, demokratët nuk do t’i japin më besim Edi Ramës për të qenë kryeministër gjatë periudhës zgjedhore. Ekspertët e Partisë Demokratike për Reformën ...

Kryemadhi pret ambasadorin Bucci: Italia partner strategjik i Shqipërisë, të vendosur për të çuar para reformat
TIRANË Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim me ambasadorin e ri të Italisë në vendin tonë, Fabrizio Bucci. Në një postim në facebook, ndërsa ndan me ndjekësit foto të takimit, Kryemadhi shkruan se ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 11:48
TIRANË Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim me ambasadorin e ri të Italisë në vendin tonë, Fabrizio Bucci. Në një postim në facebook, ndërsa ndan me ndjekësit foto të takimit, Kryemadhi shkruan se ...

PD paraqet propozimet për reformën zgjedhore: Sinjalizues për krimet elektorale
Partia Demokratike bëri publike këtë të enjte propozimet për reformën zgjedhore. Oerd Bylykbashi, Ivi Kaso dhe Enkelejd Alibeaj dolën në një konferencë për shtyp dhe kërkuan që pjesë e Kodit Zgjedhor të bëhen edhe dy ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 12:22
Partia Demokratike bëri publike këtë të enjte propozimet për reformën zgjedhore. Oerd Bylykbashi, Ivi Kaso dhe Enkelejd Alibeaj dolën në një konferencë për shtyp dhe kërkuan që pjesë e Kodit Zgjedhor të bëhen edhe dy ...

Rudina Hajdari zbulon skenarin: Basha do qeveri kujdestare 100 ditë para zgjedhjeve për të ndarë pushtetin me Ramën
Deputetja Rudina Hajdari ka komentuar sot propozimin e Partisë Demokratike, për krijimin e një qeverie kujdestare 100 ditë para zgjedhjeve. E ftuar në Abcnews, mëngjesin e sotëm deputetja Hajdari u shpreh se qëllimi i ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 09:40
Deputetja Rudina Hajdari ka komentuar sot propozimin e Partisë Demokratike, për krijimin e një qeverie kujdestare 100 ditë para zgjedhjeve. E ftuar në Abcnews, mëngjesin e sotëm deputetja Hajdari u shpreh se qëllimi i ...

Të gjitha rrugët që (s)e çojnë opozitën drejt pushtetit!
Nga Alfred Peza/ Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...
Lexo | 13-Feb-2020 21:30
Nga Alfred Peza/ Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...

“Qeveri kujdestare neutrale në raport me zgjedhjet”, Bylykbashi: Shteti duhet të ndahet nga politika
Ideleguari i PD për tryezën për Reformën Zgjedhore Oerd Bylykbashi gjatë prezantimit të paketës kundër krimit zgjedhor ka dhënë detaje dhe në lidhje me kërkesën e demokratëve për krijimin e një qeverie teknike. Sipas ...
ABCNews | 13-Feb-2020 12:54
Ideleguari i PD për tryezën për Reformën Zgjedhore Oerd Bylykbashi gjatë prezantimit të paketës kundër krimit zgjedhor ka dhënë detaje dhe në lidhje me kërkesën e demokratëve për krijimin e një qeverie teknike. Sipas ...

Kryemadhi takim me Ambasadorin Bucci: LSI është e gatshme për të forcuar miqësinë mes dy popujve tanë
Prita në takim dhe i urova mirëseardhjen Ambasadorit të ri të Italisë në Shqipëri, Z. Fabrizio Bucci. Italia është bërë shtëpia e dytë për mijëra shqiptarë që kanë emigruar atje ndër vite. Dy popujt tanë ndajnë histori, ...
Telegraf | 13-Feb-2020 11:51
Prita në takim dhe i urova mirëseardhjen Ambasadorit të ri të Italisë në Shqipëri, Z. Fabrizio Bucci. Italia është bërë shtëpia e dytë për mijëra shqiptarë që kanë emigruar atje ndër vite. Dy popujt tanë ndajnë histori, ...

Kërkohet një qeveri neutrale, me figura me integritet!!! Një kryeministër që shkel çdo standard…
Partia Demokratike ka përsëritur propozimin për krijimin e një qeverie kujdestare, e cila do të merret me organizimin dhe mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, duke garantuar votën e shqiptarëve. Oerd Bylykbashi tha se kjo ...
Standard | 13-Feb-2020 14:04
Partia Demokratike ka përsëritur propozimin për krijimin e një qeverie kujdestare, e cila do të merret me organizimin dhe mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, duke garantuar votën e shqiptarëve. Oerd Bylykbashi tha se kjo ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved