ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/08/2020 05:10

Emërimi i anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese/ Basha takim me delegacionin e Komisionit të Venecias

Emërimi i anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese/ Basha takim me delegacionin e Komisionit të Venecias
Siç dhe ishte parashikuar, ditën e sotme, në orët e para të mëngjesit, në ambientet e hotel Rogner, Kryetari Basha po zhvillon një takim me delegacionin e Komisionit të Venecias për çështjen e emërimit të anëtarëve të ...
Top Channel | 14-Feb-2020 09:14
Siç dhe ishte parashikuar, ditën e sotme, në orët e para të mëngjesit, në ambientet e hotel Rogner, Kryetari Basha po zhvillon një takim me delegacionin e Komisionit të Venecias për çështjen e emërimit të anëtarëve të ...

Kreu i PD Lulzim Basha dhe përfaqësues të opozitës takim me delegacionin e Komisionit të Venecias
TIRANË Përfaqësues të opozitës janë takuar sot me delegacionin e Komisionit të Venecias i cili ndodhet në Tiranë prej ditës së djeshme për çështjen e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese. Gazetari Osman Stafa raportoi për ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 08:53
TIRANË Përfaqësues të opozitës janë takuar sot me delegacionin e Komisionit të Venecias i cili ndodhet në Tiranë prej ditës së djeshme për çështjen e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese. Gazetari Osman Stafa raportoi për ...

FOTO/ Gjykata Kushtetuese, Basha dhe Vasili nisin takimin me ‘venecian’
Çështja e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese është në qendër të takimit që sapo ka nisur mes Delegacionit të Venecias që ndodhet në vendin tonë dhe përfaqësuesve të opozitës. Në takim ndodhet kryedemokrati Lulzim Basha, ...
Telegraf | 14-Feb-2020 09:08
Çështja e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese është në qendër të takimit që sapo ka nisur mes Delegacionit të Venecias që ndodhet në vendin tonë dhe përfaqësuesve të opozitës. Në takim ndodhet kryedemokrati Lulzim Basha, ...

Përse duhet një Kushtetutë dhe kundër çmendjes Presidentit?
Nga Mero Baze Kuvendi i Shqipërisë tani është kthyer në një klinikë psikiatrie për huqet e Presidentit. Meqë Kushtetua e Shqipërisë dhe e asnjë vendi në botë, nuk parashikon se çfarë mund të bëhet kur çmendet Presidenti ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 20:42
Nga Mero Baze Kuvendi i Shqipërisë tani është kthyer në një klinikë psikiatrie për huqet e Presidentit. Meqë Kushtetua e Shqipërisë dhe e asnjë vendi në botë, nuk parashikon se çfarë mund të bëhet kur çmendet Presidenti ...

Delegacioni i Venecias takohet me opozitën
Delegacioni i Komisionit të Venecias po zhvillon mëngjesin e kësaj të premteje një takim me opozitën me pëfaqësues të opozitës jashtëparlamentare. Në takim kanë marrë pjesë kryedemokrati Lulzim Basha, i shoqëruar edhe ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 08:35
Delegacioni i Komisionit të Venecias po zhvillon mëngjesin e kësaj të premteje një takim me opozitën me pëfaqësues të opozitës jashtëparlamentare. Në takim kanë marrë pjesë kryedemokrati Lulzim Basha, i shoqëruar edhe ...

Lulzim Basha dhe përfaqësues të opozitës takim me delegacionin e Komisionit të Venecias
Lulzim Basha dhe përfaqësues të opozitës janë takuar sot me delegacionin e Komisionit të Venecias i cili ndodhet në Tiranë prej ditës së djeshme për çështjen e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese. Në takim merr pjesë kreu ...
Lapsi | 14-Feb-2020 09:17
Lulzim Basha dhe përfaqësues të opozitës janë takuar sot me delegacionin e Komisionit të Venecias i cili ndodhet në Tiranë prej ditës së djeshme për çështjen e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese. Në takim merr pjesë kreu ...

Delegacioni i Venecias takon opozitën për emërimet në Kushtetuese
Delegacioni i Venecias që ndodhet në Shqipëri për çështjen e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese do të ketë një takim dhe me përfaqësues të opozitës politike. Basha i shoqëruar edhe nga Petrit Vasili i LSI, Gazment Bardhi ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 08:30
Delegacioni i Venecias që ndodhet në Shqipëri për çështjen e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese do të ketë një takim dhe me përfaqësues të opozitës politike. Basha i shoqëruar edhe nga Petrit Vasili i LSI, Gazment Bardhi ...

PS i merr betimin e gjyqtarëve Metës, Gjata: Pisllëqe ligjore. Me ligj është tejkaluar Kushtetuta
Ditën e djeshme Kuvendi votoi ndryshimin e ligjit në lidhje me betimin e gjyqtarëve duke i hequr kështu të drejtën presidentit Meta që të ketë akses në vonimin e emërimit të këtyre zyrtarëve. Me 87 vota pro dhe 15 ...
Telegraf | 13-Feb-2020 17:42
Ditën e djeshme Kuvendi votoi ndryshimin e ligjit në lidhje me betimin e gjyqtarëve duke i hequr kështu të drejtën presidentit Meta që të ketë akses në vonimin e emërimit të këtyre zyrtarëve. Me 87 vota pro dhe 15 ...

Tiranë, Delegacioni i Venecias takon nesër opozitën për emërimet në Kushtetuese
Delegacioni i Venecias që ndodhet në Shqipëri për çështjen e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese do të ketë një takim dhe me përfaqësues të opozitës politike. Në orën 08:15 të ditës së nesërme, Basha i shoqëruar edhe nga ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 22:24
Delegacioni i Venecias që ndodhet në Shqipëri për çështjen e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese do të ketë një takim dhe me përfaqësues të opozitës politike. Në orën 08:15 të ditës së nesërme, Basha i shoqëruar edhe nga ...

Ilir Meta i rikthehet sulmit ndaj ndërkombëtarëve: Të zënë “duke ndjekur paranë”
Në fjalën e tij para takimit me delegacionin e Komisionit të Venecias, presidenti Ilir Meta ka hedhur akuza dhe ironi ndaj ndarkombëtarëve. Sipas Metës, ndërkombëtarët nuk mund të ndihmojnë që të interpretojnë ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 14:48
Në fjalën e tij para takimit me delegacionin e Komisionit të Venecias, presidenti Ilir Meta ka hedhur akuza dhe ironi ndaj ndarkombëtarëve. Sipas Metës, ndërkombëtarët nuk mund të ndihmojnë që të interpretojnë ...

Meta “thumbon” Sorecën: S’na ndihmon se është i zënë duke ndjekur paranë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta shfrytëzoi takimin me ekspertët e Komisionit të Venecias për të thumbuar ambasadorin e Bashkimit Evropian, Luigi Soreca. Teksa po diskutonte me delegacionin se kush ka të drejtë për ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 16:04
Presidenti i Republikës, Ilir Meta shfrytëzoi takimin me ekspertët e Komisionit të Venecias për të thumbuar ambasadorin e Bashkimit Evropian, Luigi Soreca. Teksa po diskutonte me delegacionin se kush ka të drejtë për ...

Presidenca i kujton Rilindjes, rrethimin e Kalasë së Krujës nga turqit duke publikuar ‘Karikaturën e ditës’
Në një kohë kur një delegacion i Komisionit të Venecias ka zbarkuar në Tiranë në kuadër të emërimeve në Gjykatën Kushtetuese, e cila shkaktoi një përplasje mazhorancë-Presidencë vitin e kaluar, Presidenti Ilir Meta ...
Telegraf | 13-Feb-2020 15:35
Në një kohë kur një delegacion i Komisionit të Venecias ka zbarkuar në Tiranë në kuadër të emërimeve në Gjykatën Kushtetuese, e cila shkaktoi një përplasje mazhorancë-Presidencë vitin e kaluar, Presidenti Ilir Meta ...

Meta takon delegacionin e Venecias: Është bërë një Kushtetutë e mrekullueshme, por që herë pas here çmontohet dhe prishet balanca
Komisioni i Venecias është takuar sot me kreun e Shtetit, Ilir Meta për çështjen e Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 13-Feb-2020 13:30
Komisioni i Venecias është takuar sot me kreun e Shtetit, Ilir Meta për çështjen e Gjykatës Kushtetuese.

Emërimet në Kushtetuese, delegacioni i Venecias takon opozitën
Ngërçi në Gjykatën Kushtetuese në ditën e dytë të qëndrimit përfaqësues të Delegacionit të Venecias pritet që të takohen me përfaqësues të opozitës politike. Në orën 08:15 të ditës së sotme, Basha i shoqëruar edhe nga ...
ABCNews | 14-Feb-2020 07:57
Ngërçi në Gjykatën Kushtetuese në ditën e dytë të qëndrimit përfaqësues të Delegacionit të Venecias pritet që të takohen me përfaqësues të opozitës politike. Në orën 08:15 të ditës së sotme, Basha i shoqëruar edhe nga ...

“Venecia II” në Tiranë, emërimi dhe betimi i anëtarëve të Kushtetueses
Misioni tjetër i Komisionit të Venecias nis sot takimet dyditore në Tiranë. Pasi janë njohur me dokumentacionin dhe pyetjet që palët kanë depozituar pranë Komisionit për Demokraci përmes Ligjit, ekspertët e tij, do të ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 09:05
Misioni tjetër i Komisionit të Venecias nis sot takimet dyditore në Tiranë. Pasi janë njohur me dokumentacionin dhe pyetjet që palët kanë depozituar pranë Komisionit për Demokraci përmes Ligjit, ekspertët e tij, do të ...

Emërimet në Kushtetuese, Basha dhe Vasili takim me delegacionin e Venecias
Çështja e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese eshte ne qender te takimit qe sapo ka nisur mes Delegacionit te Venecias që ndodhet në vendin tonë dhe perfaqësuesve të opozitës. Ne takim ndodhet kryedemokrati Lulzim Basha, ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 08:50
Çështja e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese eshte ne qender te takimit qe sapo ka nisur mes Delegacionit te Venecias që ndodhet në vendin tonë dhe perfaqësuesve të opozitës. Ne takim ndodhet kryedemokrati Lulzim Basha, ...

Delegacioni i Venecias takon opozitën për emërimet në Kushtetuese
Delegacioni i Venecias që ndodhet në Shqipëri për çështjen e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese do të ketë një takim dhe me përfaqësues të opozitës politike. Basha i shoqëruar edhe nga Petrit Vasili i LSI, Gazment Bardhi ...
Shprehja | 14-Feb-2020 08:50
Delegacioni i Venecias që ndodhet në Shqipëri për çështjen e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese do të ketë një takim dhe me përfaqësues të opozitës politike. Basha i shoqëruar edhe nga Petrit Vasili i LSI, Gazment Bardhi ...

Konflikti për Kushtetuesen, ekspertët e Venecias takohen me Arta Vorpsin
Komisioni Venecia pas takimeve të shumta ditën e sotme, ka takuar edhe Arta Vorpsin. Vorpsi është gjyqtarja e cila ishte kandidate për në Gjykatën Kushtetuese. Sipas shumicës, presidenti nuk respektoi afatin 30 ditor që ...
Lapsi | 13-Feb-2020 17:12
Komisioni Venecia pas takimeve të shumta ditën e sotme, ka takuar edhe Arta Vorpsin. Vorpsi është gjyqtarja e cila ishte kandidate për në Gjykatën Kushtetuese. Sipas shumicës, presidenti nuk respektoi afatin 30 ditor që ...

Emërimet në Kushtetuese, delegacioni i ‘Venecias’ takim herët në mëngjes me opozitën jashtëparlamentare
Delegacioni i Komisionit të Venecias ka nisur një takim me opozitën jashtëparlamentare që në orën 08.15 minuta të ditës së dytë të vizitës së tyre në Tiranë. Të pranishëm në takim asistojnë kreu i PD, Lulzim Basha, ...
Politiko | 14-Feb-2020 08:44
Delegacioni i Komisionit të Venecias ka nisur një takim me opozitën jashtëparlamentare që në orën 08.15 minuta të ditës së dytë të vizitës së tyre në Tiranë. Të pranishëm në takim asistojnë kreu i PD, Lulzim Basha, ...

Meta takon delegacionin: Me Venecian bëmë një Kushtetutë të mrekullueshme por herë pas here e çmontojmë dhe e prishim balancën
Presidenti i Republikes Ilir Meta ka pritur sot në takim delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë pas konfliktit për emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 12:31
Presidenti i Republikes Ilir Meta ka pritur sot në takim delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë pas konfliktit për emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved