ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/08/2020 06:56

Miratohet kalendari i punës për Reformën Zgjedhore

Miratohet kalendari i punës për Reformën Zgjedhore
Për të përmbushur afatin përfundimtar të 15 marsit, ditë kur Reforma Zgjedhore do duhet te kalojë në Parlament përfaqësuesit politik me ekspertët përkatës miratuan një kalendar pune të detajuar duke mos lënë jashtë ...
Top Channel | 27-Jan-2020 16:00
Për të përmbushur afatin përfundimtar të 15 marsit, ditë kur Reforma Zgjedhore do duhet te kalojë në Parlament përfaqësuesit politik me ekspertët përkatës miratuan një kalendar pune të detajuar duke mos lënë jashtë ...

“Dënim për krimet zgjedhore”, reforma elektorale nis me shqetësimet e opozitës
Reforma zgjedhore do të nisë me dy prej shqeteësimeve kryesore të opozites, goditjen e krimeve zgjedhore dhe ndarjen e politikës nga krimi. Përfaqësuesit politike të opozitës dhe parlamentit se bashku me ekspertet kanë ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 15:49
Reforma zgjedhore do të nisë me dy prej shqeteësimeve kryesore të opozites, goditjen e krimeve zgjedhore dhe ndarjen e politikës nga krimi. Përfaqësuesit politike të opozitës dhe parlamentit se bashku me ekspertet kanë ...

Oerd Bylykbashi: Thelbi i “Zgjedhores”, ndarja e shtetit nga politika
Pas mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, ish-deputeti Oerd Bylykbashi deklaroi se me miratimin e axhendës i hapet punë rrugës konkrete për të diskutuar dhe miratuar propozime për Reformën Zgjedhore. ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 13:32
Pas mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, ish-deputeti Oerd Bylykbashi deklaroi se me miratimin e axhendës i hapet punë rrugës konkrete për të diskutuar dhe miratuar propozime për Reformën Zgjedhore. ...

Tryeza për Reformën Zgjedhore, zbardhet kalendari i punimeve, ja kur do të diskutohet për sistemin
Sot në Tryezën për Reformën Zgjedhore është miratuar dhe kalendari apo axhenda e punimeve për produktin final të dakordësuar. Opozita dhe mazhoranca bashkë kanë përcaktuar disa data deri në 15 mars për të diskutuar ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 12:45
Sot në Tryezën për Reformën Zgjedhore është miratuar dhe kalendari apo axhenda e punimeve për produktin final të dakordësuar. Opozita dhe mazhoranca bashkë kanë përcaktuar disa data deri në 15 mars për të diskutuar ...

Tryeza për Reformën Zgjedhore, zbardhet kalendari i punimeve
Sot në Tryezën për Reformën Zgjedhore është miratuar dhe kalendari apo axhenda e punimeve për produktin final të dakordësuar. Opozita dhe mazhoranca bashkë kanë përcaktuar disa data deri në 15 mars për të diskutuar ...
Telegraf | 27-Jan-2020 12:53
Sot në Tryezën për Reformën Zgjedhore është miratuar dhe kalendari apo axhenda e punimeve për produktin final të dakordësuar. Opozita dhe mazhoranca bashkë kanë përcaktuar disa data deri në 15 mars për të diskutuar ...

Reforma zgjedhore, opozita kërkon masa shtesë: Të ndahet politika nga krimi
Përfaqësuesit politikë dhe ekspertët e reformës zgjedhore u mblodhën këtë të hënë në zyrat e delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë. Me praninë e ambasadorit Britanik, tryeza elektorale jashtë parlamentare, ...
ABCNews | 27-Jan-2020 15:45
Përfaqësuesit politikë dhe ekspertët e reformës zgjedhore u mblodhën këtë të hënë në zyrat e delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë. Me praninë e ambasadorit Britanik, tryeza elektorale jashtë parlamentare, ...

Hajdari “shuan” shpresat e PD-LSI, flet pas takimit për ‘Zgjedhoren’: Do ketë ndërhyrje edhe në Kushtetutë, 15 marsi duket një datë e pamundur
Për bashkëkryetaren e komisionit për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari, reforma zgjedhore nuk përjashton ndryshimet në kushtetutën e vendit, jo vetëm në Kodin Zgjedhor. Në një prononcim për mediat në përfudim të ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 12:42
Për bashkëkryetaren e komisionit për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari, reforma zgjedhore nuk përjashton ndryshimet në kushtetutën e vendit, jo vetëm në Kodin Zgjedhor. Në një prononcim për mediat në përfudim të ...

Reforma Zgjedhore/ Hajdari: Nëse është e nevojshme, do të ndërhyhet edhe në Kushtetutë
Sot u mblodh Tryeza për Reformën Zgjedhore ku u miratua kalendari dhe programi i punimeve. Opozita dhe mazhoranca kanë përcaktuar disa data deri më 15 mars, ku do të diskutojnë mbi disa tema të caktuara, për produktin ...
Dritare | 27-Jan-2020 16:07
Sot u mblodh Tryeza për Reformën Zgjedhore ku u miratua kalendari dhe programi i punimeve. Opozita dhe mazhoranca kanë përcaktuar disa data deri më 15 mars, ku do të diskutojnë mbi disa tema të caktuara, për produktin ...

“Dënim për krimet zgjedhore”, reforma elektorale nis me shqetësimet e opozitës
Reforma zgjedhore do të nisë me dy prej shqeteësimeve kryesore të opozites, goditjen e krimeve zgjedhore dhe ndarjen e politikës nga krimi. Përfaqësuesit politike të opozitës dhe parlamentit se bashku me ekspertet kanë ...
Medial | 27-Jan-2020 15:46
Reforma zgjedhore do të nisë me dy prej shqeteësimeve kryesore të opozites, goditjen e krimeve zgjedhore dhe ndarjen e politikës nga krimi. Përfaqësuesit politike të opozitës dhe parlamentit se bashku me ekspertet kanë ...

Axhenda për Reformën Zgjedhore, Bylykbashi: Opozita gati për të ecur me shpejtësi në drafte. Dekriminalizimi? Nuk është momenti
Anëtari nga PD në tryezën e Reformës Zgjedhore, Oerd Bylykbashi ka thënë se opozita është e angazhuar për ecur me shpejtësi në drafte ndërsa ka lënë të nënkuptohet se masat shtesë tek ligji i dekriminalizimit nuk do të ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 12:30
Anëtari nga PD në tryezën e Reformës Zgjedhore, Oerd Bylykbashi ka thënë se opozita është e angazhuar për ecur me shpejtësi në drafte ndërsa ka lënë të nënkuptohet se masat shtesë tek ligji i dekriminalizimit nuk do të ...

Tryeza për Reformën Zgjedhore, zbardhet kalendari i punimeve
Këshilli Politik i reformës zgjedhore këtë të hënë ka miratuar një dokument për punimet për produktin final të zgjedhores. Në këtë kalendar punimesh ato kanë caktuar punën që do të bëjnë deri në 15 mars për të diskutuar ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 12:33
Këshilli Politik i reformës zgjedhore këtë të hënë ka miratuar një dokument për punimet për produktin final të zgjedhores. Në këtë kalendar punimesh ato kanë caktuar punën që do të bëjnë deri në 15 mars për të diskutuar ...

“Do ketë ndërhyrje edhe në Kushtetutë” Hajdari flet pas takimit për ‘Zgjedhoren’: 15 marsi duket një datë e pamundur
TIRANE Për bashkëkryetaren e komisionit për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari, reforma zgjedhore nuk përjashton ndryshimet në kushtetutën e vendit, jo vetëm në Kodin Zgjedhor. Në një prononcim për mediat në përfudim të ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 12:30
TIRANE Për bashkëkryetaren e komisionit për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari, reforma zgjedhore nuk përjashton ndryshimet në kushtetutën e vendit, jo vetëm në Kodin Zgjedhor. Në një prononcim për mediat në përfudim të ...

Këshilli politik mblidhet sot nën kujdesin e dyshes Gjiknuri – Bylykbashi
Ditën e sotme është mbledhur sërish Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, i përbërë nga dy bashkë drejtuesit Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari, ndërsa nga opozita përfaqësuesit Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi. ...
Standard | 27-Jan-2020 13:18
Ditën e sotme është mbledhur sërish Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, i përbërë nga dy bashkë drejtuesit Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari, ndërsa nga opozita përfaqësuesit Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi. ...

Këshilli Politik del me një dokument, reagon Bylykbashi: I hapëm rrugën Reformës Zgjedhore
Oerd Bylykbashi, përfaqësuesi i opozitës së bashkuar në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore dha një deklaratë për mediat pas mbledhjes së sotme të këtij Këshilli. Bylykbashi njoftoi se ‘sot ne miratuam axhendën e ...
Standard | 27-Jan-2020 13:18
Oerd Bylykbashi, përfaqësuesi i opozitës së bashkuar në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore dha një deklaratë për mediat pas mbledhjes së sotme të këtij Këshilli. Bylykbashi njoftoi se ‘sot ne miratuam axhendën e ...

Këshilli Politik miraton dokumentin me 12 pika për zgjedhjet. Opozita kërkon ndarjen e shtetit nga partitë
Këshilli Politik, ose më saktë grupi i punës mes shumicës dhe opozitës joparlamentare ka rënë dakord për një dokument me 12 pika që presupozohet se i hap rrugë garantimit të zgjedhjeve të ndershme. Për këtë qëllim grupi ...
Respublica | 27-Jan-2020 13:04
Këshilli Politik, ose më saktë grupi i punës mes shumicës dhe opozitës joparlamentare ka rënë dakord për një dokument me 12 pika që presupozohet se i hap rrugë garantimit të zgjedhjeve të ndershme. Për këtë qëllim grupi ...

Reforma Zgjedhore/ Gjiknuri: Prioritet, ndarja e politikës nga krimi
Pas tryezës së përfaqësuesve të partive politike për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri u shpreh se prioritet është ndarja e politikës nga krimi dhe parandalimi i votuesve fiktivë. Në një deklaratë për mediat, Kryetari ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 12:33
Pas tryezës së përfaqësuesve të partive politike për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri u shpreh se prioritet është ndarja e politikës nga krimi dhe parandalimi i votuesve fiktivë. Në një deklaratë për mediat, Kryetari ...

Propozimet për dekriminalizimin dhe vetingu në politikë? Si u përgjigj Bylykbashi pas takimit për ‘Zgjedhoren’
Oerb Bylykbashi ka komentuar takimin e sotëm 4-palësh pas mbledhjes së Këshillit për Reformën Zgjedhore. Në një dalje për mediat, Bylykbashi tha se opozita është angazhuar maksimalisht për të ecur me shpejtësi me drafte ...
Politiko | 27-Jan-2020 13:04
Oerb Bylykbashi ka komentuar takimin e sotëm 4-palësh pas mbledhjes së Këshillit për Reformën Zgjedhore. Në një dalje për mediat, Bylykbashi tha se opozita është angazhuar maksimalisht për të ecur me shpejtësi me drafte ...

Reforma Zgjedhore/ Zbardhen propozimet e opozitës
mapo.al Grupi i Punës së ngritur nga opozita për reformën zgjedhore ka përcaktuar 12 çështjet kyçe, ku si prioritet mbeten masat kundër shitblerjes së votës, ndarjen e politikës nga krimi, përdorimin e teknologjisë në ...
Mapo | 27-Jan-2020 12:30
mapo.al Grupi i Punës së ngritur nga opozita për reformën zgjedhore ka përcaktuar 12 çështjet kyçe, ku si prioritet mbeten masat kundër shitblerjes së votës, ndarjen e politikës nga krimi, përdorimin e teknologjisë në ...

“Nëse ka vullnet 15 marsi i realizueshëm”, Gjiknuri: Opozita të sjellë skema konkrete për propozimet e saj
TIRANE Në përfundim të tryezës për reformën zgjedhore, përfaqësuesi i PS-së, Damian Gjiknuri zbuloi detaje të asaj c’ka u diskutua në këtë takim. Edhe pse e konsideroi 15 marsin si një datë ambicioze, Gjiknuri tha se ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 12:22
TIRANE Në përfundim të tryezës për reformën zgjedhore, përfaqësuesi i PS-së, Damian Gjiknuri zbuloi detaje të asaj c’ka u diskutua në këtë takim. Edhe pse e konsideroi 15 marsin si një datë ambicioze, Gjiknuri tha se ...

Zbardhen propozimet e opozitës për reformën zgjedhore
Paraditen e sotme u mblodh në ambientet e ‘Europe House’ grupi që po merret me reformën zgjedhore. Pas takimit u zbardhën edhe propozimet e opozitës për reformën, ndërsa duket se data 15 mars e përcaktuar më parë për ...
Gazeta Express | 27-Jan-2020 12:53
Paraditen e sotme u mblodh në ambientet e ‘Europe House’ grupi që po merret me reformën zgjedhore. Pas takimit u zbardhën edhe propozimet e opozitës për reformën, ndërsa duket se data 15 mars e përcaktuar më parë për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved