ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 05:18

Thaçi takon Walker: Të krijohet sa më shpejtë qeveria

Thaçi takon Walker: Të krijohet sa më shpejtë qeveria
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur ish-shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin William Walker, i cili edhe një herë ka kërkuar që sa më shpejt të formohet Qeveria e re e Kosovës.
Top Channel | 19-Jan-2020 19:11
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur ish-shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin William Walker, i cili edhe një herë ka kërkuar që sa më shpejt të formohet Qeveria e re e Kosovës.

Mandatoi Kurtin/ Thaçi: Ta pranojë ose refuzojë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se qytetarët dhe partnerët ndërkombëtarë presin me padurim themelimin e institucioneve të reja të vendit.
Top Channel | 19-Jan-2020 16:31
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se qytetarët dhe partnerët ndërkombëtarë presin me padurim themelimin e institucioneve të reja të vendit.

Thaçi: Kurti të pranojë mandatin ose të hapë rrugën
mapo.al Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pohoi se e ka nënshkruar mandatimin e Albin Kurtit për formimin e qeverisë së re të Kosovës. Nënshkrimin e ka bërë që me 6 Janar, ditën kur u takua me kreun e Vetëvendosjes, i ...
Mapo | 19-Jan-2020 18:27
mapo.al Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pohoi se e ka nënshkruar mandatimin e Albin Kurtit për formimin e qeverisë së re të Kosovës. Nënshkrimin e ka bërë që me 6 Janar, ditën kur u takua me kreun e Vetëvendosjes, i ...

“Koha po kalon…”, Thaçi: Kam nënshkruar nominimin e Albin Kurtit për kryeministër, ai duhet ta pranojë ose refuzojë
Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek krijimi i qeverisë së Kosovës, si dhe fakti nëse do të zgjidhet apo jo Albin Kurti kryeministër, vjen një sinjal pozitiv nga presidenti Hashim Thaçi. Ai deklaroi sot se ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 13:27
Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek krijimi i qeverisë së Kosovës, si dhe fakti nëse do të zgjidhet apo jo Albin Kurti kryeministër, vjen një sinjal pozitiv nga presidenti Hashim Thaçi. Ai deklaroi sot se ...

“Koha po kalon…”, Thaçi: Kam nënshkruar nominimin e Albin Kurtit për kryeministër. Duhet të reflektojë, ta pranojë ose refuzojë
Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek krijimi i qeverisë së Kosovës, si dhe fakti nëse do të zgjidhet apo jo Albin Kurti kryeministër, vjen një sinjal pozitiv nga presidenti Hashim Thaçi. Ai deklaroi sot se ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 13:28
Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek krijimi i qeverisë së Kosovës, si dhe fakti nëse do të zgjidhet apo jo Albin Kurti kryeministër, vjen një sinjal pozitiv nga presidenti Hashim Thaçi. Ai deklaroi sot se ...

Walker: Kosovës i duhet sa më shpejt një qeveri
Ish-ambasadorin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, William Walker këtë të dielë ka zhvilluar një takim me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Ish ambasadori në fjalën e tij ka bërë thirrje që sa më shpejt të formohen ...
VizionPlus | 19-Jan-2020 14:36
Ish-ambasadorin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, William Walker këtë të dielë ka zhvilluar një takim me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Ish ambasadori në fjalën e tij ka bërë thirrje që sa më shpejt të formohen ...

Maliqi mesazh LVV-LDK: Ai që lëshon pe në bllokadën aktuale do të jetë fitues te votuesit e zhgënjyer
Përkundër tentimeve për të arritur marrëveshje koalicioni për formimin e Qeverisë, tash e tre muaj LVV dhe LDK, nuk po bien dakord. Mos arritja e një marrëveshjeje për koalicion qeverisës po shihet tani si ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 18:29
Përkundër tentimeve për të arritur marrëveshje koalicioni për formimin e Qeverisë, tash e tre muaj LVV dhe LDK, nuk po bien dakord. Mos arritja e një marrëveshjeje për koalicion qeverisës po shihet tani si ...

Bajqinovci: Thaçi, ky fodull që tallet me shtetin e me Kushtetutën
Mefail Bajqinovci, tani deputet i LVV-së në legjislaturën e shtatë të Kuvendit, i ka reaguar presidentit të vendit, Hashim Thaçi pasi tha të dielën se e pret liderin e LVV-së, Albin Kurtin, të shkojë dhe ta marrë ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 18:08
Mefail Bajqinovci, tani deputet i LVV-së në legjislaturën e shtatë të Kuvendit, i ka reaguar presidentit të vendit, Hashim Thaçi pasi tha të dielën se e pret liderin e LVV-së, Albin Kurtin, të shkojë dhe ta marrë ...

Thaçi: Kurti të pranojë nominimin për mandatar ose ta refuzojë
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi këtë të dielë ka theksuar se qytetarët e Kosovës dhe partnerët ndërkombëtarë janë duke pritur që të themelohen institucionet. Pas takimit me ish-ambasadorin e misionit të OSBE-së në ...
VizionPlus | 19-Jan-2020 13:51
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi këtë të dielë ka theksuar se qytetarët e Kosovës dhe partnerët ndërkombëtarë janë duke pritur që të themelohen institucionet. Pas takimit me ish-ambasadorin e misionit të OSBE-së në ...

Thaçi: Mandatari propozohet në bazë të kushtetutës (VIDEO)
Presidenti Hashim Thaçi ka shtuar presionin te lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti,rreth mandatarit për krijimin e Qeverisë. Ai përmendi sot rregullat e pashkruara për këtë proces, njofton Klan Kosova. Ndërkaq, William ...
InFokusi | 19-Jan-2020 20:37
Presidenti Hashim Thaçi ka shtuar presionin te lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti,rreth mandatarit për krijimin e Qeverisë. Ai përmendi sot rregullat e pashkruara për këtë proces, njofton Klan Kosova. Ndërkaq, William ...

Thaçi: Mandatari propozohet në bazë të kushtetutës (VIDEO)
Presidenti Hashim Thaçi ka shtuar presionin te lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti,rreth mandatarit për krijimin e Qeverisë, njofton Klan Kosova. Ai përmendi sot rregullat e pashkruara për këtë proces. Ndërkaq, William ...
Medial | 19-Jan-2020 20:25
Presidenti Hashim Thaçi ka shtuar presionin te lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti,rreth mandatarit për krijimin e Qeverisë, njofton Klan Kosova. Ai përmendi sot rregullat e pashkruara për këtë proces. Ndërkaq, William ...

Thaçi: Mandatari propozohet në bazë të Kushtetutës (VIDEO)
Presidenti Hashim Thaçi ka shtuar presionin te lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti,rreth mandatarit për krijimin e Qeverisë, njofton Klan Kosova. Ai përmendi sot rregullat e pashkruara për këtë proces. Ndërkaq, William ...
Klan Kosova | 19-Jan-2020 20:25
Presidenti Hashim Thaçi ka shtuar presionin te lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti,rreth mandatarit për krijimin e Qeverisë, njofton Klan Kosova. Ai përmendi sot rregullat e pashkruara për këtë proces. Ndërkaq, William ...

Deputeti i VV-së ‘godet’ ashpër Thaçin, e quan fodull që tallet me Kushtetutën
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci me anë të një shkrimi në rrjetin social Facebook ka ‘goditur’ presidentin Hashim Thaçi për veprimet e tij të fundit.Bajqinovci thotë se Thaçi po tallet me shtetin dhe ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 20:22
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci me anë të një shkrimi në rrjetin social Facebook ka ‘goditur’ presidentin Hashim Thaçi për veprimet e tij të fundit.Bajqinovci thotë se Thaçi po tallet me shtetin dhe ...

“Koha po kalon”, Thaçi: Albin Kurti të pranojë ose të refuzojë themelimin e qeverisë
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka fakte të mjaftueshme për të mandatuar liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti për kryeministër pasi ai është i nominuar nga partia e tij dhe ka caktuar edhe gjysmën e ...
ABCNews | 19-Jan-2020 14:02
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka fakte të mjaftueshme për të mandatuar liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti për kryeministër pasi ai është i nominuar nga partia e tij dhe ka caktuar edhe gjysmën e ...

Deputeti i VV’së akuzon Thaçin – thotë se tallet me shtetin
Deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci, ka hedhur akuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë ...
Arbresh | 19-Jan-2020 20:01
Deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci, ka hedhur akuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë ...

Bajqinovci i VV-së fyen me fjalë të rënda presidentin Thaçi
Mefail Bajqinovci, Deputeti i VV’së, e ka ofenduar presidentin e vendit Hashim Thaçi, duke e quajtur atë gërditshëm dhe fodull. Bajqinovci siç duket është nervozuar shumë pasi Presidenti deklaroi se e ka nominuar Kurtin ...
InFokusi | 19-Jan-2020 19:58
Mefail Bajqinovci, Deputeti i VV’së, e ka ofenduar presidentin e vendit Hashim Thaçi, duke e quajtur atë gërditshëm dhe fodull. Bajqinovci siç duket është nervozuar shumë pasi Presidenti deklaroi se e ka nominuar Kurtin ...

Deputeti i VV’së hedh akuza ndaj Thaçit, thotë se tallet me shtetin
Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë atë. Kjo nuk është hera e parë që Thaçi kërkon nga Kurti të vijë të marrë mandatin......
Zeri | 19-Jan-2020 19:43
Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë atë. Kjo nuk është hera e parë që Thaçi kërkon nga Kurti të vijë të marrë mandatin......

Thaçi: Kam nënshkruar nominimin e Kurtit për kryeministër, ai duhet ta pranojë ose refuzojë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se qytetarët e Kosovës dhe partnerët ndërkombëtarë janë duke pritur që të themelohen institucionet. Prandaj, sipas tij, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje duhet të pranojë ose ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 13:10
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se qytetarët e Kosovës dhe partnerët ndërkombëtarë janë duke pritur që të themelohen institucionet. Prandaj, sipas tij, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje duhet të pranojë ose ...

Deputeti i VV’së hedh akuza ndaj Thaçit, thotë se tallet me shtetin
Deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci, ka hedhur akuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë ...
Gazeta Express | 19-Jan-2020 19:40
Deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci, ka hedhur akuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë ...

Thaçi paralajmëron Kurtin, kërkon të pranojë ose refuzojë nominimin për kryeministër
Formim sa më të shpejtë të qeverisë së re, kanë kërkuar sërish ish-ambasadori i misionit të OSBE-së në Kosovë, William Walker dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Pas takimit gjatë së dielës, Thaçi, duke folur për ...
Koha.net | 19-Jan-2020 19:08
Formim sa më të shpejtë të qeverisë së re, kanë kërkuar sërish ish-ambasadori i misionit të OSBE-së në Kosovë, William Walker dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Pas takimit gjatë së dielës, Thaçi, duke folur për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved