ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 06:43

SHBA, Trump: Lideri Suprem i Iranit të bëjë kujdes me fjalët

SHBA, Trump: Lideri Suprem i Iranit të bëjë kujdes me fjalët
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 05:48
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...

Trump paralajmëron udhëheqësin suprem të Iranit
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha të premten se Udhëheqësi Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, “duhet të jetë shumë i kujdesshëm” për ato që thotë. “I ashtuquajturi ‘Udhëheqësi Suprem’ i Iranit, i cili kohët e ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 05:33
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha të premten se Udhëheqësi Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, “duhet të jetë shumë i kujdesshëm” për ato që thotë. “I ashtuquajturi ‘Udhëheqësi Suprem’ i Iranit, i cili kohët e ...

Donald Trump i përgjigjet Khamenei: Ki kujdes me fjalët!
Presidenti Donald Trump ka reagauar pas deklaratave të liderit suprem të iranit, Ayatollah Ali Khamenei, i cili e quajti kreun e SHBA kloun dhe terrorist. Shefi i Shtëpisë së Bardë i ka kërkuar liderit iranian që të ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 09:24
Presidenti Donald Trump ka reagauar pas deklaratave të liderit suprem të iranit, Ayatollah Ali Khamenei, i cili e quajti kreun e SHBA kloun dhe terrorist. Shefi i Shtëpisë së Bardë i ka kërkuar liderit iranian që të ...

Khamenei: Presidenti Trump, thikë pas shpine për iranianët
Udhëheqësi suprem i Iranit foli me tone të ashpra kundër Presidentit amerikan Donald Trump, të cilin e quajti një “palaço” që vetëm shtiret sikur po ndihmon popullin iranin por që në fakt po i godet ata pas shpine me ...
VizionPlus | 18-Jan-2020 09:27
Udhëheqësi suprem i Iranit foli me tone të ashpra kundër Presidentit amerikan Donald Trump, të cilin e quajti një “palaço” që vetëm shtiret sikur po ndihmon popullin iranin por që në fakt po i godet ata pas shpine me ...

Ministri i jashtëm rus kritikon politikat ‘agresive’ të SHBA-së për rritjen e tensioneve globale
Shefi i politikës së jashtme të Rusisë të premten fajësoi atë që ai e përshkroi si politikë “agresive” e SHBA-së për rritjen e tensioneve globale. Sergey Lavrov, i cili shërben si ushtrues në detyrë i ministrit të ...
Medial | 19-Jan-2020 23:17
Shefi i politikës së jashtme të Rusisë të premten fajësoi atë që ai e përshkroi si politikë “agresive” e SHBA-së për rritjen e tensioneve globale. Sergey Lavrov, i cili shërben si ushtrues në detyrë i ministrit të ...

Trump paralajmëron: Ali Khamenei duhet të jetë shumë i kujdesshëm për ato që thotë…
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha të premten se Udhëheqësi Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, “duhet të jetë shumë i kujdesshëm” për ato që thotë. “I ashtuquajturi ‘Udhëheqësi Suprem’ i Iranit, i cili kohët e ...
Standard | 19-Jan-2020 13:04
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha të premten se Udhëheqësi Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, “duhet të jetë shumë i kujdesshëm” për ato që thotë. “I ashtuquajturi ‘Udhëheqësi Suprem’ i Iranit, i cili kohët e ...

Trump: Lideri Suprem i Iranit të bëjë kujdes me fjalët
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...
Shprehja | 18-Jan-2020 20:24
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...

Trump: Lideri Suprem i Iranit të bëjë kujdes me fjalët
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...
Alsat-M | 18-Jan-2020 20:18
Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi ajatollahut Ali Khamenei, Lideri Suprem i Iranit, të bënte kujdes me gjuhën, pas një fjalimi në të cilin ai dënoi “kllounët amerikanë” që gënjejnë, sipas tij, në mënyrën më të ...

Trump: Make Iran Great Again!
Presidenti amerikan Donald Trump ka përsëritur mesazhet e tij në kërkim të një negociate me Teheranin zyrtar. Me disa statuse në tuiter, Trump ka kërcënuar Khamenein, duke folur mirë për popullin iranian. I ...
Respublica | 18-Jan-2020 13:42
Presidenti amerikan Donald Trump ka përsëritur mesazhet e tij në kërkim të një negociate me Teheranin zyrtar. Me disa statuse në tuiter, Trump ka kërcënuar Khamenein, duke folur mirë për popullin iranian. I ...

Lavrov: Frika e iranianëve nga F-35 amerikane çoi në goditjen e avionit ukrainas
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pretendoi se shkaku kryesor se pse Irani goditi pa dashje avionin ukrainas me pasagjerë, ishte frika nga një sulm amerikanë me F-35, raportoi Reuters. “Kishte të paktën gjashtë ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 21:56
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pretendoi se shkaku kryesor se pse Irani goditi pa dashje avionin ukrainas me pasagjerë, ishte frika nga një sulm amerikanë me F-35, raportoi Reuters. “Kishte të paktën gjashtë ...

Trump paralajmëron Khamenein
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka paralajmëruar Ajatollahun e Iranit me anë të një statusi në Twitter të shkruar në anglisht dhe persisht. “Populli fisnik i Iranit, i cili e dashuron ...
RTSH | 18-Jan-2020 13:24
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka paralajmëruar Ajatollahun e Iranit me anë të një statusi në Twitter të shkruar në anglisht dhe persisht. “Populli fisnik i Iranit, i cili e dashuron ...

Trump reagim epik ndaj liderit suprem të Iranit: Kujdes me fjalët…
Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei gjatë ditës së djeshme e quajti kloun presidentin amerikan, Donald Trump. Ai po ashtu dha disa deklarata ‘te forta’ për ShBA-të dhe Evropën, duke paralajmëruar hakmarrjen ...
Standard | 18-Jan-2020 13:02
Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei gjatë ditës së djeshme e quajti kloun presidentin amerikan, Donald Trump. Ai po ashtu dha disa deklarata ‘te forta’ për ShBA-të dhe Evropën, duke paralajmëruar hakmarrjen ...

Trump i çon ‘selam’ liderit të Iranit: Ki kujdes me fjalët
Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei gjatë ditës së sotshme e quajti kloun presidentin amerikan, Donald Trump. Ai po ashtu dha disa deklarata ‘te forta’ për ShBA-të dhe Evropën. Rreth kësaj ka reaguar vet ...
TetovaSot | 18-Jan-2020 11:46
Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei gjatë ditës së sotshme e quajti kloun presidentin amerikan, Donald Trump. Ai po ashtu dha disa deklarata ‘te forta’ për ShBA-të dhe Evropën. Rreth kësaj ka reaguar vet ...

I tha klloun, Trump kërcënon liderin e Iranit: kujdes me fjalët…!
Donald Trump ia ktheu shpejt përgjigjen ajatollahut Ali Khamenei, i cili e quajti presidentin amerikan “klloun” në lutjen e së premtes. “I ashtquajturi lideri supremi i Iranit, por që së fundi nuk ka qenë dhe aq ...
PortaliOnline | 18-Jan-2020 11:46
Donald Trump ia ktheu shpejt përgjigjen ajatollahut Ali Khamenei, i cili e quajti presidentin amerikan “klloun” në lutjen e së premtes. “I ashtquajturi lideri supremi i Iranit, por që së fundi nuk ka qenë dhe aq ...

Trump paralajmëron udhëheqësin suprem të Iranit
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha të premten se Udhëheqësi Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, “duhet të jetë shumë i kujdesshëm” për ato që thotë, transmeton Anadolu Agency (AA). “I ashtuquajturi ‘Udhëheqësi ...
Shenja | 18-Jan-2020 11:33
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha të premten se Udhëheqësi Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, “duhet të jetë shumë i kujdesshëm” për ato që thotë, transmeton Anadolu Agency (AA). “I ashtuquajturi ‘Udhëheqësi ...

U quajtur “klloun”, Trump kërcënon Khamenein: Kujdes se ç’thua!
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thënë udhëheqësit suprem të Iranit Ayatollah Ali Khamenei që të “mendohet mirë për ato që ai thotë”. Udhëheqësi fetar iranian e quajti presidentin amerikan “klloun”, pas së cilës ...
Tesheshi | 18-Jan-2020 11:19
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thënë udhëheqësit suprem të Iranit Ayatollah Ali Khamenei që të “mendohet mirë për ato që ai thotë”. Udhëheqësi fetar iranian e quajti presidentin amerikan “klloun”, pas së cilës ...

Donald Trump i përgjigjet Khamenei: Ki kujdes me fjalët!
Presidenti Donald Trump ka reagauar pas deklaratave të liderit suprem të iranit, Ayatollah Ali Khamenei, i cili e quajti kreun e SHBA kloun dhe terrorist. Shefi i Shtëpisë së Bardë i ka kërkuar liderit iranian që të ...
ABCNews | 18-Jan-2020 07:50
Presidenti Donald Trump ka reagauar pas deklaratave të liderit suprem të iranit, Ayatollah Ali Khamenei, i cili e quajti kreun e SHBA kloun dhe terrorist. Shefi i Shtëpisë së Bardë i ka kërkuar liderit iranian që të ...

Trump i çon ‘selam’ liderit të Iranit: Ki kujdes me fjalët
Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei gjatë ditës së sotshme e quajti kloun presidentin amerikan, Donald Trump. Ai po ashtu dha disa deklarata ‘te forta’ për ShBA-të dhe Evropën. Rreth kësaj ka reaguar vet ...
Ina-Online | 18-Jan-2020 08:56
Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei gjatë ditës së sotshme e quajti kloun presidentin amerikan, Donald Trump. Ai po ashtu dha disa deklarata ‘te forta’ për ShBA-të dhe Evropën. Rreth kësaj ka reaguar vet ...

Trump i çon ‘selam’ liderit të Iranit: Ki kujdes me fjalët
Ai po ashtu dha disa deklarata ‘te forta’ për ShBA-të dhe Evropën. Rreth kësaj ka reaguar vet presidenti amerikan, duke i thënë që të ketë me fjalët. “I ashtu quajturi ‘Lider Suprem’ i Iranit, i cili nuk ka qenë aq ...
Lajminet | 18-Jan-2020 08:23
Ai po ashtu dha disa deklarata ‘te forta’ për ShBA-të dhe Evropën. Rreth kësaj ka reaguar vet presidenti amerikan, duke i thënë që të ketë me fjalët. “I ashtu quajturi ‘Lider Suprem’ i Iranit, i cili nuk ka qenë aq ...

Khamenei: Presidenti Trump, thikë pas shpine për iranianët
Udhëheqësi suprem i Iranit foli me tone të ashpra kundër Presidentit amerikan Donald Trump, të cilin e quajti një “palaço” që vetëm shtiret sikur po ndihmon popullin iranin por që në fakt po i godet ata pas shpine me ...
Medial | 18-Jan-2020 07:51
Udhëheqësi suprem i Iranit foli me tone të ashpra kundër Presidentit amerikan Donald Trump, të cilin e quajti një “palaço” që vetëm shtiret sikur po ndihmon popullin iranin por që në fakt po i godet ata pas shpine me ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved