ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/07/2020 01:56

Presidenti Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona!

Presidenti Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona!
Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona! Kjo është sfida më madhore kombëtare që kërkon urgjent bashkëpunim, zgjidhje afatgjatë e të qëndrueshme, dhe ...
Telegraf | 18-Jan-2020 17:55
Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona! Kjo është sfida më madhore kombëtare që kërkon urgjent bashkëpunim, zgjidhje afatgjatë e të qëndrueshme, dhe ...

Mesazhi i Metës nga Kosova: Të evitohen krizat që i krijojmë vetë
mapo.al Në 21-vjetorin e eksodit të popullit të Kosovës drejt Shqipërisë, u mbajt në Prishtinë një aktivitet ku u përcollën mesazhe falenderimi për mikpritjen e shqiptarëve. Presidenti Ilir Meta theksoi se bashkëpunimi ...
Mapo | 18-Jan-2020 14:45
mapo.al Në 21-vjetorin e eksodit të popullit të Kosovës drejt Shqipërisë, u mbajt në Prishtinë një aktivitet ku u përcollën mesazhe falenderimi për mikpritjen e shqiptarëve. Presidenti Ilir Meta theksoi se bashkëpunimi ...

Presidenti Meta: Të jemi pranë njëri-tjetrit, që e ardhmja e Shqipërisë dhe e Kosovës të jetë shumë e suksesshme
Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë dhe përshëndeti Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që u zhvillua në Qendrën “Bogdanpolis” pranë ...
Telegraf | 18-Jan-2020 14:30
Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë dhe përshëndeti Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që u zhvillua në Qendrën “Bogdanpolis” pranë ...

SHËNIM: Nostalgjia e një figuranti
Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka folur dje në një takim të quajtur akademia solemne “Faleminderit Shqipëri”, mbajtur në Prishtinë me rastin e 21-vjetorit të mikpritjes së Shqipërisë gjatë eksodit të popullit të ...
Gazeta Dita | 18-Jan-2020 21:51
Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka folur dje në një takim të quajtur akademia solemne “Faleminderit Shqipëri”, mbajtur në Prishtinë me rastin e 21-vjetorit të mikpritjes së Shqipërisë gjatë eksodit të popullit të ...

Shqetësimi i Metës: Të punojmë për të mbajtur të rinjtë në Kosovë, Shqipëri kjo është sfida më e madhe
Presidenti Ilir Meta mbajti një fjalim në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkëvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që u zhvillua sot në Prishtinë në Qendrën “Bogdani Polis” pranë Katedrales ...
Top Channel | 18-Jan-2020 11:52
Presidenti Ilir Meta mbajti një fjalim në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkëvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që u zhvillua sot në Prishtinë në Qendrën “Bogdani Polis” pranë Katedrales ...

Meta: Shqipëria e Kosova s’mund të ekzistojnë pa të rinjtë, prandaj t’u japim mundësi ta krijojnë të ardhmen
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Kosova e Shqipëria s’mund të ekzistojnë pa shqiptarët e sidomos pa të rinjtë në vend, transmeton Koha.net Por përveç kësaj, ai ka thënë se objektivi strategjik i këtyre dy ...
Portalb | 18-Jan-2020 21:31
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Kosova e Shqipëria s’mund të ekzistojnë pa shqiptarët e sidomos pa të rinjtë në vend, transmeton Koha.net Por përveç kësaj, ai ka thënë se objektivi strategjik i këtyre dy ...

Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona. “Kjo është sfida më madhore kombëtare që kërkon ...
Gazeta Observer | 18-Jan-2020 21:01
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona. “Kjo është sfida më madhore kombëtare që kërkon ...

Meta: Të rinjve t’u japim mundësi ta krijojnë të ardhmen në vendet tona
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Kosova e Shqipëria s’mund të ekzistojnë pa shqiptarët, e sidomos pa të rinjtë në vend, shkruan Koha.net. Por përveç kësaj, ai ka thënë se objektivi strategjik i këtyre dy ...
AlbInfo | 18-Jan-2020 19:27
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Kosova e Shqipëria s’mund të ekzistojnë pa shqiptarët, e sidomos pa të rinjtë në vend, shkruan Koha.net. Por përveç kësaj, ai ka thënë se objektivi strategjik i këtyre dy ...

Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se objektivi i Shqipërisë dhe Kosovës duhet të jetë krijimi u mundësive për të rinjtë që të shohin të ardhmen në vendet e tyre dhe jo jashtë. “Shqipëria dhe Kosova nuk mund ...
Shenja | 18-Jan-2020 19:25
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se objektivi i Shqipërisë dhe Kosovës duhet të jetë krijimi u mundësive për të rinjtë që të shohin të ardhmen në vendet e tyre dhe jo jashtë. “Shqipëria dhe Kosova nuk mund ...

?Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona.Kjo është sfida më madhore kombëtare që kërkon urgjent ...
Aktuale.MK | 18-Jan-2020 18:46
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona.Kjo është sfida më madhore kombëtare që kërkon urgjent ...

Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se objektivi i Shqipërisë dhe Kosovës duhet të jetë krijimi u mundësive për të rinjtë që të shohin të ardhmen në vendet e tyre dhe jo jashtë. “Shqipëria dhe Kosova nuk mund ...
Medial | 18-Jan-2020 18:09
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se objektivi i Shqipërisë dhe Kosovës duhet të jetë krijimi u mundësive për të rinjtë që të shohin të ardhmen në vendet e tyre dhe jo jashtë. “Shqipëria dhe Kosova nuk mund ...

Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se objektivi i Shqipërisë dhe Kosovës duhet të jetë krijimi u mundësive për të rinjtë që të shohin të ardhmen në vendet e tyre dhe jo jashtë. “Shqipëria dhe Kosova nuk mund ...
Klan Kosova | 18-Jan-2020 18:03
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se objektivi i Shqipërisë dhe Kosovës duhet të jetë krijimi u mundësive për të rinjtë që të shohin të ardhmen në vendet e tyre dhe jo jashtë. “Shqipëria dhe Kosova nuk mund ...

Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona. “Kjo është sfida më madhore kombëtare që......
Zeri | 18-Jan-2020 18:00
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona. “Kjo është sfida më madhore kombëtare që......

Eksodi i shqiptarëve/ Thaçi e Meta: Të punojmë për vlerat që na bashkojnë
Nga Prishtina, Presidenti Ilir Meta dha një mesazh të rëndësishëm për ruajtjen e vlerave që bashkojnë popullin shqiptar. Kreu i shtetit mori pjesë në akademinë solemne “Faleminderit Shqipëri”, për të përkujtuar 21 ...
VizionPlus | 18-Jan-2020 12:08
Nga Prishtina, Presidenti Ilir Meta dha një mesazh të rëndësishëm për ruajtjen e vlerave që bashkojnë popullin shqiptar. Kreu i shtetit mori pjesë në akademinë solemne “Faleminderit Shqipëri”, për të përkujtuar 21 ...

Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona. “Kjo është sfida më madhore kombëtare që kërkon ...
Gazeta Express | 18-Jan-2020 17:46
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona. “Kjo është sfida më madhore kombëtare që kërkon ...

Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë të rinjtë dhe pa të rejat tona
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona. Ai ka thënë që “t’u krijojmë mundësitë dhe shanset të ...
Indeks Online | 18-Jan-2020 17:37
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona. Ai ka thënë që “t’u krijojmë mundësitë dhe shanset të ...

Presidenti Meta flet për eksodin nga Kosova: Të vazhdojmë të jemi pranë njeri-tjetrit. Sfida jonë të mbajmë të rinjtë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë pjesë duke përshëndetur me një fjalim Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkëvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që po mbahet në Prishtinë në ...
Telegraf | 18-Jan-2020 12:01
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë pjesë duke përshëndetur me një fjalim Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkëvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që po mbahet në Prishtinë në ...

?Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë
“Kjo është sfida më madhore kombëtare që kërkon urgjent bashkëpunim, zgjidhje afatgjatë e të qëndrueshme, dhe kthimin e shpresës për të gjithë shqiptarët!” ka shkruar Meta. Postimi i Metës në Facebook: Shqipëria dhe ...
Lajminet | 18-Jan-2020 17:23
“Kjo është sfida më madhore kombëtare që kërkon urgjent bashkëpunim, zgjidhje afatgjatë e të qëndrueshme, dhe kthimin e shpresës për të gjithë shqiptarët!” ka shkruar Meta. Postimi i Metës në Facebook: Shqipëria dhe ...

?Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona.
Kosova Press | 18-Jan-2020 17:19
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë, dhe sidomos pa të rinjtë dhe pa të rejat tona.

Meta: Shqipëria e Kosova s’mund të ekzistojnë pa të rinjtë, prandaj t’u japim mundësi ta krijojnë të ardhmen
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Kosova e Shqipëria s’mund të ekzistojnë pa shqiptarët e sidomos pa të rinjtë në vend. Por përveç kësaj, ai ka thënë se objektivi strategjik i këtyre dy vende duhet të jetë ...
InFokusi | 18-Jan-2020 16:29
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Kosova e Shqipëria s’mund të ekzistojnë pa shqiptarët e sidomos pa të rinjtë në vend. Por përveç kësaj, ai ka thënë se objektivi strategjik i këtyre dy vende duhet të jetë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved