ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 05:43

Martin Henze: Kush është Soreca? Rama nuk i merr negociatat!

Martin Henze: Kush është Soreca? Rama nuk i merr negociatat!
Këshilltari ekonomik pranë CDU-së Martin Henze, i është përgjigjur një komentuesi në Twitter në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë në BE. “Kush është Soreca? Politika e jashtme është çështje e Këshillit të ...
Telegraf | 19-Jan-2020 19:16
Këshilltari ekonomik pranë CDU-së Martin Henze, i është përgjigjur një komentuesi në Twitter në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë në BE. “Kush është Soreca? Politika e jashtme është çështje e Këshillit të ...

Zagrebi dhe Vjena: Kërkojmë hapjen e negociatave me Shqipërinë
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe MV në nivel të ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 13:10
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe MV në nivel të ...

Perspektivat e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor gjatë 2020-ës
Kur bëhet fjalë për perspektivën e BE-së për Ballkanin Perëndimor – viti 2019 pati pak pika pozitive. Përkundër pritjeve, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk hapën negociatat me BE-në. Shumë zyrtarë të BE-së e dënuan ...
AlbInfo | 19-Jan-2020 21:21
Kur bëhet fjalë për perspektivën e BE-së për Ballkanin Perëndimor – viti 2019 pati pak pika pozitive. Përkundër pritjeve, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk hapën negociatat me BE-në. Shumë zyrtarë të BE-së e dënuan ...

Zagrebi dhe Vjena kërkojnë hapjen e negociatave me Maqedoninë e V. e Shqipërinë
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
TetovaSot | 19-Jan-2020 16:13
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Kroacia dhe Austria kërkojnë hapjen e negociatave me RMV-në dhe Shqipërinë
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 14:21
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Kroacia dhe Austria kërkojnë hapjen e negociatave me RMV-në dhe Shqipërinë
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Aktuale.MK | 19-Jan-2020 13:37
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Kroacia dhe Austria kërkojnë hapjen e negociatave me RMV-në dhe Shqipërinë
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Arbresh | 19-Jan-2020 13:31
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Zagrebi dhe Vjena: Kërkojmë hapjen e negociatave me Shqipërinë
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Gazeta Dita | 19-Jan-2020 13:21
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Kroacia dhe Austria: Shqipërisë ti hapen negociatat
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe MV në nivel të ...
Lexo | 19-Jan-2020 13:14
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe MV në nivel të ...

Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë e Veriut
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 20:10
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...

Kroacia dhe Austria kërkojnë hapjen e negociatave me RMV-në dhe Shqipërinë
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Gazeta Express | 19-Jan-2020 13:10
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Zagrebi dhe Vjena kërkojnë hapjen e negociatave me Maqedoninë e V. e Shqipërinë
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Shprehja | 19-Jan-2020 13:04
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Merkel: Koha për hapjen e negociatave, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut janë në të njëjtin grup
Gjermania dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe kancelarja gjermane Angela Merkel ka biseduar lidhur me këtë të enjten në takimin me homologun kroat, ...
ABCNews | 17-Jan-2020 19:49
Gjermania dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe kancelarja gjermane Angela Merkel ka biseduar lidhur me këtë të enjten në takimin me homologun kroat, ...

Zagrebi dhe Vjena kërkojnë hapjen e negociatave me Maqedoninë e V. e Shqipërinë
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Alsat-M | 19-Jan-2020 12:37
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç dhe ministrja austriake për Çështjet Europiane, Karoline Edtstadler deklaruan se vendet e tyre do të kërkonin hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Lajçak: Muajt e ardhshëm të rëndësishëm për marrëdhëniet e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor
Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak ka deklaruar se prioritet është hapja e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Lajçak në konferencën për sfidat strategjike të BE-së në Ballkanin Perëndimor ...
Gazeta Dita | 17-Jan-2020 18:26
Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak ka deklaruar se prioritet është hapja e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Lajçak në konferencën për sfidat strategjike të BE-së në Ballkanin Perëndimor ...

Lajçak: Muajt e ardhshëm të rëndësishëm për marrëdhëniet e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor
Sfidat e BE në muajt e ardhëshëm, Lajçak: Prioritet, hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak ka deklaruar se prioritet është hapja e negociatave për ...
Lexo | 17-Jan-2020 18:03
Sfidat e BE në muajt e ardhëshëm, Lajçak: Prioritet, hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak ka deklaruar se prioritet është hapja e negociatave për ...

Takimi Merkel – Plenkovic zbulon afatet për nisjen e bisedimeve Kosovë -Serbi
Merkel nuk ka harruar ta përmend edhe Republikën e Kosovës dhe Bosnje e Hercegovinën, teksa ka folur për procesin e zgjerimit. “Unë besoj që Shqipëria i ka përmbushur shumicën e kritereve që kemi kërkuar si vend, ...
Lajminet | 17-Jan-2020 17:58
Merkel nuk ka harruar ta përmend edhe Republikën e Kosovës dhe Bosnje e Hercegovinën, teksa ka folur për procesin e zgjerimit. “Unë besoj që Shqipëria i ka përmbushur shumicën e kritereve që kemi kërkuar si vend, ...

Takimi Merkel -Plenkovic zbulon afatet për nisjen e bisedimeve Kosovë -Serbi
Ndryshe nga Franca e presidentit Macron, Gjermania e kancelares Merkel dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Lidhur me një temë të tillë, kryeministrja ...
Zeri | 17-Jan-2020 17:37
Ndryshe nga Franca e presidentit Macron, Gjermania e kancelares Merkel dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Lidhur me një temë të tillë, kryeministrja ...

Takimi Merkel-Plenkoviç zbulon afatet për nisjen e bisedimeve Kosovë-Serbi
Ndryshe nga Franca e presidentit Macron, Gjermania e kancelares Merkel dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Lidhur me një temë të tillë, kryeministrja ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2020 17:32
Ndryshe nga Franca e presidentit Macron, Gjermania e kancelares Merkel dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Lidhur me një temë të tillë, kryeministrja ...

Lajçak: E rëndësishme është të gjendet konsensus për hapjen e negociatave
Shefi i Diplomacisë sllovake Mirosllav Lajçak deklaroi se muajt e ardhshëm do të jenë të rëndësishëm për marrëdhëniet midis Bashkimit Evropian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, me ç’rast duke paralajmëruar në rreziqe ...
Arbresh | 17-Jan-2020 17:29
Shefi i Diplomacisë sllovake Mirosllav Lajçak deklaroi se muajt e ardhshëm do të jenë të rëndësishëm për marrëdhëniet midis Bashkimit Evropian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, me ç’rast duke paralajmëruar në rreziqe ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved