ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 05:18

Veliaj kopjon logon e 100-vjetorit të Tiranës kryeqytet (FOTO)

Veliaj kopjon logon e 100-vjetorit të Tiranës kryeqytet (FOTO)
mapo.al Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shpalli pak ditë më parë një konkurs për logon e 100-vjetorit të shpalljes së Tiranës si kryeqytet. Veliaj u kërkoi qytetarëve që të votonin në një sondazh të hapur publik ...
Mapo | 18-Jan-2020 02:11
mapo.al Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shpalli pak ditë më parë një konkurs për logon e 100-vjetorit të shpalljes së Tiranës si kryeqytet. Veliaj u kërkoi qytetarëve që të votonin në një sondazh të hapur publik ...

Haradinaj: Berisha, Basha, Meta dhe Kryemadhi kundër ndarjes së Kosovës, i falenderoj
mapo.al Gjatë intervistës së tij për “Çim Peka LIVE” në Syri TV, Ramush Haradinaj ka shprehur mirënjohjen e tij për presidentin Ilir Meta, ish-kryeministrin Sali Berisha, liderin e opozitës Lulzim Basha dhe për ...
Mapo | 18-Jan-2020 00:59
mapo.al Gjatë intervistës së tij për “Çim Peka LIVE” në Syri TV, Ramush Haradinaj ka shprehur mirënjohjen e tij për presidentin Ilir Meta, ish-kryeministrin Sali Berisha, liderin e opozitës Lulzim Basha dhe për ...

“SPAK të hetojë pa vonesë dosjet 339/1 dhe 184”, Bardhi me strukturat në Durrës: Presion i tmerrshëm nga krimi
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, ka zhvilluar sot një takim me strukturat e qarkut të Durrësit, ku në fokus të diskutimeve ka qenë krimi i organizuar dhe shit-blerja e votave, duke u ndalur kryesisht te ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 22:14
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, ka zhvilluar sot një takim me strukturat e qarkut të Durrësit, ku në fokus të diskutimeve ka qenë krimi i organizuar dhe shit-blerja e votave, duke u ndalur kryesisht te ...

Edita Tahiri: Rama dhe Thaçi bënë gabim historik me tezën e ndryshimit të kufijve
mapo.al Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka akuzuar presidentin, Hashim Thaçi, dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, se e kanë hapur çështjen e prekjes së kufijve të Kosovës. “Kanë bërë gabim ...
Mapo | 17-Jan-2020 23:24
mapo.al Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka akuzuar presidentin, Hashim Thaçi, dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, se e kanë hapur çështjen e prekjes së kufijve të Kosovës. “Kanë bërë gabim ...

Takim me strukturat në Durrës, Bardhi thirrje SPAK: Të hetohen pa vonesë dosjet e blerjes së votave
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, ka zhvilluar sot një takim me strukturat e qarkut të Durrësit, ku në fokus të diskutimeve ka qenë krimi i organizuar dhe shit-blerja e votave, duke u ndalur ...
Mapo | 17-Jan-2020 22:50
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, ka zhvilluar sot një takim me strukturat e qarkut të Durrësit, ku në fokus të diskutimeve ka qenë krimi i organizuar dhe shit-blerja e votave, duke u ndalur ...

I vëllai ushtar i bindur i Saimir Tahirit/ Hera e dytë që Pajtim Aga arrestohet për drogë
mapo.al Pajtim Aga është një nga të arrestuarit e sotëm gjatë një aksioni policor që u zhvillua në katër qytete. Mësohet se Aga është vëllai i shefit të policisë së Dibres, Robert Agës, dhe ky i fundit është një emër ...
Mapo | 17-Jan-2020 22:26
mapo.al Pajtim Aga është një nga të arrestuarit e sotëm gjatë një aksioni policor që u zhvillua në katër qytete. Mësohet se Aga është vëllai i shefit të policisë së Dibres, Robert Agës, dhe ky i fundit është një emër ...

Lobimi/ Balla: Gjyqtari i KÇK bëri shqiptarët qorra, Basha i firmosi vetë pagesat
mapo.al Pas zbardhjes së vendimit të Gjykatës së Tiranës sipas të cilës nuk kishte prova për pagesa nga kreu i opozitës për një kompani lobimi me pronarë rusë, kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ...
Mapo | 17-Jan-2020 21:16
mapo.al Pas zbardhjes së vendimit të Gjykatës së Tiranës sipas të cilës nuk kishte prova për pagesa nga kreu i opozitës për një kompani lobimi me pronarë rusë, kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ...

Ish-zv/kryeministrja Ledina Mandija fiton gjyqin me kryeministrin Rama
mapo.al Ish-zv/kryeministrja Ledina Mandija ka fituar gjyqin ndaj Kryeministrit Edi Rama për shkarkim të padrejtë nga detyra. Bëhet fjalë për shkarkimin nga puna si drejtuese e Avokaturës së Shtetit në vitin 2013 ku ...
Mapo | 17-Jan-2020 21:11
mapo.al Ish-zv/kryeministrja Ledina Mandija ka fituar gjyqin ndaj Kryeministrit Edi Rama për shkarkim të padrejtë nga detyra. Bëhet fjalë për shkarkimin nga puna si drejtuese e Avokaturës së Shtetit në vitin 2013 ku ...

Lotët e Taulantit që kërkon Drejtësi!
mapo.al Nga Çlirim Gjata Një lajm i rrallë qarkulloi sot. Taulanti i PS u ankua për lirimin e te arrestuarve të dosjes së famshme Toyota Yaris. Është ajo dosja e qarkullimit të jo pak, por 3.4 milion eurove të pista, të ...
Mapo | 17-Jan-2020 21:06
mapo.al Nga Çlirim Gjata Një lajm i rrallë qarkulloi sot. Taulanti i PS u ankua për lirimin e te arrestuarve të dosjes së famshme Toyota Yaris. Është ajo dosja e qarkullimit të jo pak, por 3.4 milion eurove të pista, të ...

Sulmohet faqja elektronike e qeverisë greke, agresorët janë turq
mapo.al Sulm kibernetik i paprecedentë turk në faqet elektronike të qeverisë greke Për rreth dy orë sot në mbrëmje faqet elektronike zyrtare të parlamentit grek, ministrive dhe dikastereve shtetërore nuk funksiononin. ...
Mapo | 17-Jan-2020 20:36
mapo.al Sulm kibernetik i paprecedentë turk në faqet elektronike të qeverisë greke Për rreth dy orë sot në mbrëmje faqet elektronike zyrtare të parlamentit grek, ministrive dhe dikastereve shtetërore nuk funksiononin. ...

Frikë në Paqësor, nisin të lëvizin pllakat tektonike, shkencëtarët: Po i monitorojmë
mapo.al Një ekip studiuesish japonezë ka zbuluar ndryshimin që ka pësuar kufiri mes pllakave tektonike në brigjet japoneze të Paqësorit. Fenomeni, i njohur si rrëshqitje e ngadaltë, po studiohet për lidhje të mundshme ...
Mapo | 17-Jan-2020 20:33
mapo.al Një ekip studiuesish japonezë ka zbuluar ndryshimin që ka pësuar kufiri mes pllakave tektonike në brigjet japoneze të Paqësorit. Fenomeni, i njohur si rrëshqitje e ngadaltë, po studiohet për lidhje të mundshme ...

“E futën me dhunë në makinë”/ Identifikohet i rrëmbyeri në Kamëz (EMRI)
mapo.al Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja horror e ndodhur sot në Kamëz, ku u dhunua dhe u mor peng një person. Jak Prenga është personi që është dhunuar dhe më pas rrëmbyer nga perona të maskuar. Ndërkohë që ...
Mapo | 17-Jan-2020 20:22
mapo.al Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja horror e ndodhur sot në Kamëz, ku u dhunua dhe u mor peng një person. Jak Prenga është personi që është dhunuar dhe më pas rrëmbyer nga perona të maskuar. Ndërkohë që ...

Përgjimet: Si drejtonte trafikun e heroinës nga burgu, Endrit Dokle
Gazeta vazhdon të zbardhë dosjen ekskluzive se si Endrit Dokle u shpall fajtor për trafik droge, një trafik që ai e drejtonte nga paraburgimi 313, sa kohë mbahej aty për llogari të megaprocesit të bandës së Durrësit. Ai ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 20:19
Gazeta vazhdon të zbardhë dosjen ekskluzive se si Endrit Dokle u shpall fajtor për trafik droge, një trafik që ai e drejtonte nga paraburgimi 313, sa kohë mbahej aty për llogari të megaprocesit të bandës së Durrësit. Ai ...

“Në 2016 u kap me kokainë”/ Kush është vëllai i shefit të policisë që u arrestua sot me hashash (EMRI)
mapo.al Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 persona, të cilët u kapën me 60 kilogram drogë e llojit hashash çokollatë. Mes të arrestuarve ka qenë dhe Pajtim Aga, i cili është vëllai i shefit të komisariatit të Dibrës ...
Mapo | 17-Jan-2020 20:16
mapo.al Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 persona, të cilët u kapën me 60 kilogram drogë e llojit hashash çokollatë. Mes të arrestuarve ka qenë dhe Pajtim Aga, i cili është vëllai i shefit të komisariatit të Dibrës ...

Bardhi: SPAK të hetojë dosjet e blerjes së votave në Durrës dhe Dibër
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi këtë të premte ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë në qarkun e Durrësit. Në këtë takim Bardhi i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posçame që të ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 22:38
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi këtë të premte ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë në qarkun e Durrësit. Në këtë takim Bardhi i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posçame që të ...

“Njëri të vijë urgjentisht këtu, s’janë gjëra për t’u tallur këto”! Zbardhen përgjimet e reja, si grupi i Endrit Dokles i bëri “shqiptarë” 3 boshnjakët
Janë zbardhur të tjera përgjime nga dosja në të cilën Endrit Dokle u shpall fajtor për trafikimin e heroinës dhe u dënua me 18 vite burgim. Në bisedat e përgjuara, të publikuara nga “Gazeta Si”, Dokle shprehet i ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 18:15
Janë zbardhur të tjera përgjime nga dosja në të cilën Endrit Dokle u shpall fajtor për trafikimin e heroinës dhe u dënua me 18 vite burgim. Në bisedat e përgjuara, të publikuara nga “Gazeta Si”, Dokle shprehet i ...

Cardi B surprizon fansat, del në rrugë me kokën mbuluar, por me trupin zhveshur (FOTO)
mapo.al Cardi B gjithmonë di sesi të tërheqë vëmendjen me veshjen e saj. Dhe pikërisht këtë gjë bëri ndërsa u shfaq në Paris Fashion Week 2020 të enjten, ku u prezantua koleksioni i Laundered Works Corp dizajnuar nga ...
Mapo | 17-Jan-2020 19:49
mapo.al Cardi B gjithmonë di sesi të tërheqë vëmendjen me veshjen e saj. Dhe pikërisht këtë gjë bëri ndërsa u shfaq në Paris Fashion Week 2020 të enjten, ku u prezantua koleksioni i Laundered Works Corp dizajnuar nga ...

Megaoperacioni i policisë italiane në Bari, zbulohen emrat e dy shqiptarëve të arrestuar
mapo.al Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi, 29 vjeç dhe ...
Mapo | 17-Jan-2020 19:40
mapo.al Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi, 29 vjeç dhe ...

Shameti në Kapital: Reforma zgjedhore do të kalojë përmes parlamentit
Deputeti i PS, Adnor Shameti këtë të premte në emisionin Kapital në Vizion Plus është shprehur se reforma zgjedhore do të kalojë dhe do të miratohet në Kuvend. Ndër të tjera ai është shprehur se marrëveshje në këtë ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 22:20
Deputeti i PS, Adnor Shameti këtë të premte në emisionin Kapital në Vizion Plus është shprehur se reforma zgjedhore do të kalojë dhe do të miratohet në Kuvend. Ndër të tjera ai është shprehur se marrëveshje në këtë ...

Përgjimet/ “Të vijë urgjentisht këtu të sqarojë muhabetet” – Si kontrollonte trafikun e drogës nga burgu Endrit Dokle
mapo.al Janë zbardhur të tjera përgjime nga dosja në të cilën Endrit Dokle u shpall fajtor për trafikimin e heroinës dhe u dënua me 18 vite burgim. Në bisedat e përgjuara, të publikuara nga “Gazeta Si”, Dokle shprehet i ...
Mapo | 17-Jan-2020 19:06
mapo.al Janë zbardhur të tjera përgjime nga dosja në të cilën Endrit Dokle u shpall fajtor për trafikimin e heroinës dhe u dënua me 18 vite burgim. Në bisedat e përgjuara, të publikuara nga “Gazeta Si”, Dokle shprehet i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved