ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/07/2020 02:06

Dorëzimi i emrit të të mandatuarit, VV: Do ta bëjmë në kohë

Dorëzimi i emrit të të mandatuarit, VV: Do ta bëjmë në kohë
Lëvizja Vetëvendosje tha se do ta bëjë brenda afateve dhe pa vonesa dorëzimin e emrit të të mandatuarit për krijimin e qeverisë, por pa saktësuar se kur do të ndodhë një gjë e tillë.
Top Channel | 17-Jan-2020 16:42
Lëvizja Vetëvendosje tha se do ta bëjë brenda afateve dhe pa vonesa dorëzimin e emrit të të mandatuarit për krijimin e qeverisë, por pa saktësuar se kur do të ndodhë një gjë e tillë.

VV e LDK në heshtje, a u 'shkruan' në viber sot Kurti e Mustafa?
Në një rrugë qorre ndodhen momentalisht LV e LDK, e nuk dihet nëse koalicioni i premtuar që sa kohë do të bëhet realitet. Njëra prej tyre duhet të heq dorë nga kushtet, në të kundërtën vendi rrezikon të shkojë në......
Zeri | 17-Jan-2020 17:24
Në një rrugë qorre ndodhen momentalisht LV e LDK, e nuk dihet nëse koalicioni i premtuar që sa kohë do të bëhet realitet. Njëra prej tyre duhet të heq dorë nga kushtet, në të kundërtën vendi rrezikon të shkojë në......

Thaçi paralajmëron mandatimin e një tjetër kryeministri: Do të ndërrmarr hapa nëse nuk zgjidhet kriza
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajëmruar marrjen e disa vendimeve sipas tij kushtetuese, nëse kriza për bërjen e koalicionit mes Vetëvendosjes, dhe Lidhjes Demokratike nuk zgjidhet shpejtë. ...
Dritare | 17-Jan-2020 15:28
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajëmruar marrjen e disa vendimeve sipas tij kushtetuese, nëse kriza për bërjen e koalicionit mes Vetëvendosjes, dhe Lidhjes Demokratike nuk zgjidhet shpejtë. ...

Presidenti kërkon veprime më të shpejta në formimin e qeverisë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa më shpejt të bëhet propozimi për mandatarin, shkruan Gazeta ...
PortaliOnline | 17-Jan-2020 15:25
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa më shpejt të bëhet propozimi për mandatarin, shkruan Gazeta ...

Thaçi paralajmëron “veprime kushtetuese”, nëse nuk propozohet mandatari
Prishtinë, 17 janar 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar që sa më shpejt të bëhet propozimi i mandatarit për krijimin e qeverisë së re. Ai ka paralajmëruar se do të ndërmarrë “veprime kushtetuese” në ...
Illyriapress | 17-Jan-2020 15:00
Prishtinë, 17 janar 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar që sa më shpejt të bëhet propozimi i mandatarit për krijimin e qeverisë së re. Ai ka paralajmëruar se do të ndërmarrë “veprime kushtetuese” në ...

VV nuk tregon se kur do ta dërgojë emrin e mandatarit për krijimin e qeverisë
Prishtinë, 17 janar 2020 – Lëvizja Vetëvendosje nuk ka dhënë ende asnjë datë për dërgimin e emrit të mandatarit për krijimin e qeverisë së re të Kosovës. Zyrtarët e saj thonë se VV do ta dërgojë emrin e mandatarit te ...
Illyriapress | 17-Jan-2020 14:57
Prishtinë, 17 janar 2020 – Lëvizja Vetëvendosje nuk ka dhënë ende asnjë datë për dërgimin e emrit të mandatarit për krijimin e qeverisë së re të Kosovës. Zyrtarët e saj thonë se VV do ta dërgojë emrin e mandatarit te ...

VV pa u vonuar do t’ia dërgojë Presidentit emrin e mandatarit
Lëvizja Vetëvendosje pa u vonuar do t’ia dërgojë emrin e mandatarit presidentit Hashim Thaçi, ashtu siç parashihet me Kushtetutën e vendit. Kështu ka thënë për Klan Kosovën, zëdhënësi i këtij subjekti politik, Arlind ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 13:47
Lëvizja Vetëvendosje pa u vonuar do t’ia dërgojë emrin e mandatarit presidentit Hashim Thaçi, ashtu siç parashihet me Kushtetutën e vendit. Kështu ka thënë për Klan Kosovën, zëdhënësi i këtij subjekti politik, Arlind ...

“Do të ndërmarr veprime nëse nuk propozohet mandatari”, Thaçi paralajmëron sërish partitë politike për qeverinë e re
KOSOVE Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa me shpejtë të bëhet propozimi për mandatarin, shkruan Gazeta ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 12:34
KOSOVE Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa me shpejtë të bëhet propozimi për mandatarin, shkruan Gazeta ...

Paralajmëron Thaçi: Do të ndërmarr veprime nëse nuk propozohet mandatari
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa më shpejt të bëhet propozimi për mandatarin, raporton T7. Thaçi ka ...
Albportali | 17-Jan-2020 13:47
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa më shpejt të bëhet propozimi për mandatarin, raporton T7. Thaçi ka ...

Thaçi: Do t’i ndërmarrë hapat kushtetues nëse nuk ofrohet një zgjidhje politike
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se shpreson që spektri politik do të gjejë një zgjidhje politike që përputhet me votën e qytetarëve. Ai ka shtuar se shpreson që kjo zgjidhje do të ofrohet sa më shpejt; ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 13:38
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se shpreson që spektri politik do të gjejë një zgjidhje politike që përputhet me votën e qytetarëve. Ai ka shtuar se shpreson që kjo zgjidhje do të ofrohet sa më shpejt; ...

Thaçi: Do t’i ndërmarrë hapat kushtetues nëse nuk ofrohet një zgjidhje politike
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se shpreson që spektri politik do të gjejë një zgjidhje politike që përputhet me votën e qytetarëve. Ai ka shtuar se shpreson që kjo zgjidhje do të ofrohet sa më shpejt; ...
Medial | 17-Jan-2020 13:38
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se shpreson që spektri politik do të gjejë një zgjidhje politike që përputhet me votën e qytetarëve. Ai ka shtuar se shpreson që kjo zgjidhje do të ofrohet sa më shpejt; ...

VV pa u vonuar do t’ia dërgojë Presidentit emrin e mandatarit
Lëvizja Vetëvendosje pa u vonuar do të ia dërgojë emrin e mandatarit Presidentit Hashim Thaçi ashtu siç parashihet me Kushtetutën e vendit. Kështu ka thënë për Klan Kosovën, zëdhënësi i këtij subjekti politik, Arlind ...
InFokusi | 17-Jan-2020 13:11
Lëvizja Vetëvendosje pa u vonuar do të ia dërgojë emrin e mandatarit Presidentit Hashim Thaçi ashtu siç parashihet me Kushtetutën e vendit. Kështu ka thënë për Klan Kosovën, zëdhënësi i këtij subjekti politik, Arlind ...

VV pa u vonuar do t’ia dërgojë Presidentit emrin e mandatarit
Lëvizja Vetëvendosje pa u vonuar do të ia dërgojë emrin e mandatarit Presidentit Hashim Thaçi ashtu siç parashihet me Kushtetutën e vendit. Kështu ka thënë për Klan Kosovën, zëdhënësi i këtij subjekti politik, Arlind ...
Medial | 17-Jan-2020 13:11
Lëvizja Vetëvendosje pa u vonuar do të ia dërgojë emrin e mandatarit Presidentit Hashim Thaçi ashtu siç parashihet me Kushtetutën e vendit. Kështu ka thënë për Klan Kosovën, zëdhënësi i këtij subjekti politik, Arlind ...

VV pa u vonuar do t’ia dërgojë Presidentit emrin e mandatarit
Lëvizja Vetëvendosje pa u vonuar do të ia dërgojë emrin e mandatarit Presidentit Hashim Thaçi ashtu siç parashihet me Kushtetutën e vendit. Kështu ka thënë për Klan Kosovën, zëdhënësi i këtij subjekti politik, Arlind ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 13:08
Lëvizja Vetëvendosje pa u vonuar do të ia dërgojë emrin e mandatarit Presidentit Hashim Thaçi ashtu siç parashihet me Kushtetutën e vendit. Kështu ka thënë për Klan Kosovën, zëdhënësi i këtij subjekti politik, Arlind ...

Hashim Thaçi paralajmëron veprim, e pret edhe pak Albin Kurtin
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa me shpejtë të bëhet propozimi për mandatarin. Thaçi ka deklaruar ...
Ina-Online | 17-Jan-2020 12:49
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa me shpejtë të bëhet propozimi për mandatarin. Thaçi ka deklaruar ...

Paralajmëron Thaçi: Do të ndërmarr veprime nëse nuk propozohet mandatari
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve.Ai ka kërkuar që sa më shpejt të bëhet propozimi për mandatarin, raporton T7. Thaçi ka ...
Aktuale.MK | 17-Jan-2020 12:46
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve.Ai ka kërkuar që sa më shpejt të bëhet propozimi për mandatarin, raporton T7. Thaçi ka ...

Paralajmëron Thaçi: Do të ndërmarr veprime nëse nuk propozohet mandatari
Ai ka kërkuar që sa më shpejt të bëhet propozimi për mandatarin, raporton T7. Thaçi ka deklaruar para mediave se shpreson në vullnetin e mirë të spektrit politik që të gjendet një zgjidhje, në përputhshmëri me votën e ...
Lajminet | 17-Jan-2020 12:34
Ai ka kërkuar që sa më shpejt të bëhet propozimi për mandatarin, raporton T7. Thaçi ka deklaruar para mediave se shpreson në vullnetin e mirë të spektrit politik që të gjendet një zgjidhje, në përputhshmëri me votën e ...

Kërcënon presidenti: Do të ndërmarrë veprime nëse nuk propozohet mandatari
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa me shpejtë të bëhet propozimi për mandatarin. Thaçi ka deklaruar ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 12:23
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa me shpejtë të bëhet propozimi për mandatarin. Thaçi ka deklaruar ...

Vetëvendosje: Do t’ia dërgojmë pa vonesa emrin e mandatarit Presidentit
Partia e udhëhequr nga Albin Kurti po thonë se do të bëjnë dorëzimin e propozimit për mandatar brenda afateve dhe pa vonesa. Pa saktësuar se kur do të bëhet një gjë e tillë, nuk dihet nëse brenda kësaj kohe LV e LDK-ja ...
Gazeta Monitor | 17-Jan-2020 12:20
Partia e udhëhequr nga Albin Kurti po thonë se do të bëjnë dorëzimin e propozimit për mandatar brenda afateve dhe pa vonesa. Pa saktësuar se kur do të bëhet një gjë e tillë, nuk dihet nëse brenda kësaj kohe LV e LDK-ja ...

Kërcënon presidenti: Do të ndërmarrë veprime nëse nuk propozohet mandatari
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa me shpejtë të bëhet propozimi për mandatarin. Thaçi ka deklaruar ...
Gazeta Monitor | 17-Jan-2020 12:20
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve. Ai ka kërkuar që sa me shpejtë të bëhet propozimi për mandatarin. Thaçi ka deklaruar ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved