ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 06:07

Dëmtimin e veshkave, 10 këshilla si mund ta shmangni

Dëmtimin e veshkave, 10 këshilla si mund ta shmangni
mapo.al Një analizë rutine e urinës, gjakut, matja e presionit të gjakut, ekografia e veshkave mund të sigurojnë, ose të zbulojnë, nëse ka ndonjë shenjë të hershme të problemeve në veshka. Kategoritë që rrezikojnë më ...
Mapo | 17-Jan-2020 11:28
mapo.al Një analizë rutine e urinës, gjakut, matja e presionit të gjakut, ekografia e veshkave mund të sigurojnë, ose të zbulojnë, nëse ka ndonjë shenjë të hershme të problemeve në veshka. Kategoritë që rrezikojnë më ...

Shenjat e para që jep trupi kur vuani nga depresioni
Depresioni është një gjendje emocionale që karakterizohet nga mendimet dhe ndjenjat negative. Shpesh është thellësisht e fshehur në mendje dhe mbetet e pa diagnostikuar, megjithëse efektet e saj rëndojnë mbi organizmin. ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 23:55
Depresioni është një gjendje emocionale që karakterizohet nga mendimet dhe ndjenjat negative. Shpesh është thellësisht e fshehur në mendje dhe mbetet e pa diagnostikuar, megjithëse efektet e saj rëndojnë mbi organizmin. ...

Shenjat e para që jep trupi kur vuani nga depresioni
Depresioni është një gjendje emocionale që karakterizohet nga mendimet dhe ndjenjat negative. Shpesh është thellësisht e fshehur në mendje dhe mbetet e pa diagnostikuar, megjithëse efektet e saj rëndojnë mbi organizmin. ...
Koha.net | 17-Jan-2020 22:10
Depresioni është një gjendje emocionale që karakterizohet nga mendimet dhe ndjenjat negative. Shpesh është thellësisht e fshehur në mendje dhe mbetet e pa diagnostikuar, megjithëse efektet e saj rëndojnë mbi organizmin. ...

10 këshilla si mund ta shmangni dëmtimin e veshkave
Mënyra më e mirë për të parandaluar sëmundjet e veshkave është duke bërë kontroll, ku të paktën një herë në vit të matni tensionin e gjakut, të kryeni një analizë urine dhe matjen e kreatininës në serum. Sëmundjet e ...
Koha.net | 17-Jan-2020 12:30
Mënyra më e mirë për të parandaluar sëmundjet e veshkave është duke bërë kontroll, ku të paktën një herë në vit të matni tensionin e gjakut, të kryeni një analizë urine dhe matjen e kreatininës në serum. Sëmundjet e ...

Çfarë duhet të hani për shëndetin e kockave
Një nga regjimet më të shëndetshme për organizmin është padyshim ajo Mesdhetare. Ky regjim nënvizon rëndësinë e konsumit të ushqimeve me bazë bimore siç janë frutat, perimet, drithërat e plota, legume dhe arrorët. Sa i ...
Koha.net | 17-Jan-2020 11:03
Një nga regjimet më të shëndetshme për organizmin është padyshim ajo Mesdhetare. Ky regjim nënvizon rëndësinë e konsumit të ushqimeve me bazë bimore siç janë frutat, perimet, drithërat e plota, legume dhe arrorët. Sa i ...

Hani fruta të thata gjatë dimrit, qëndroni shëndetshëm
Frutat e thata janë një element përgjithësisht i shëndetshëm për çdo regjim ushqimor. Por nëse nuk mbani nën kontroll racionet e frutave të thata, efektet e tyre në shëndet bëhen negative, sidomos kur vjen puna tek ...
Klan Kosova | 16-Jan-2020 23:15
Frutat e thata janë një element përgjithësisht i shëndetshëm për çdo regjim ushqimor. Por nëse nuk mbani nën kontroll racionet e frutave të thata, efektet e tyre në shëndet bëhen negative, sidomos kur vjen puna tek ...

5 gjëra që nuk duhet t’i bëni menjëherë pasi keni ngrënë
Kujdesi për jetën dhe shëndetin tonë nuk është diçka e gabuar, por si mund ta bëjmë këtë? Sigurisht, duke ngrënë ushqime të shëndetshme, duke bërë më shumë aktivitet fizik, transmeton Revista Class. Pothuajse të gjithë ...
IliriaNews | 16-Jan-2020 21:15
Kujdesi për jetën dhe shëndetin tonë nuk është diçka e gabuar, por si mund ta bëjmë këtë? Sigurisht, duke ngrënë ushqime të shëndetshme, duke bërë më shumë aktivitet fizik, transmeton Revista Class. Pothuajse të gjithë ...

5 gjëra që nuk duhet t’i bëni menjëherë pasi keni ngrënë
Kujdesi për jetën dhe shëndetin tonë nuk është diçka e gabuar, por si mund ta bëjmë këtë? Sigurisht, duke ngrënë ushqime të shëndetshme, duke bërë më shumë aktivitet fizik, transmeton Revista Class Pothuajse të gjithë ...
Portalb | 16-Jan-2020 19:54
Kujdesi për jetën dhe shëndetin tonë nuk është diçka e gabuar, por si mund ta bëjmë këtë? Sigurisht, duke ngrënë ushqime të shëndetshme, duke bërë më shumë aktivitet fizik, transmeton Revista Class Pothuajse të gjithë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved