ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 03:01

Planet vendore pas tërmetit, Bashkia Tiranë do i hartojë vetë, të tjerat Agjencia e Territorit, si do të financohet

Planet vendore pas tërmetit, Bashkia Tiranë do i hartojë vetë, të tjerat Agjencia e Territorit, si do të financohet
Qeveria po harton kuadrin ligjor për hartimin e planeve vendore për zonat që do të ndërtohen për të strehuar të dëmtuarit nga tërmeti. Pas vendimit për hartimin dhe miratimin e planit të detyruar vendor, si dhe ...
Monitor | 17-Jan-2020 14:15
Qeveria po harton kuadrin ligjor për hartimin e planeve vendore për zonat që do të ndërtohen për të strehuar të dëmtuarit nga tërmeti. Pas vendimit për hartimin dhe miratimin e planit të detyruar vendor, si dhe ...

Tërmeti, lejet emergjente të ndërtimit/ Për zhvilluesit brenda planeve të detyruara miratohen në 10 ditë, vetëm 2 dokumente
Lejet e zhvillimit në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit do të miratohen përmes një procedure të përshpejtuar e cila nuk do t’i kalojë 10 ditët, ndërkohë që aplikantët do paraqesin vetëm dy dokumente. Këshilli i ...
ScanTv | 17-Jan-2020 13:44
Lejet e zhvillimit në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit do të miratohen përmes një procedure të përshpejtuar e cila nuk do t’i kalojë 10 ditët, ndërkohë që aplikantët do paraqesin vetëm dy dokumente. Këshilli i ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved