ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 06:26

Vendimi për rastin “Syri i Popullit”, më 22 janar

Vendimi për rastin “Syri i Popullit”, më 22 janar
?Ka përfunduar seanca për fjalën përfundimtare në rastin “Syri i Popullit”. Ndërsa vendimi përfundimtar për rastin do të jepët më 22 janar duke filluar nga ora 09:30. Në Gjykatën Themelore të Prishtinës edhe sot ka ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 16:16
?Ka përfunduar seanca për fjalën përfundimtare në rastin “Syri i Popullit”. Ndërsa vendimi përfundimtar për rastin do të jepët më 22 janar duke filluar nga ora 09:30. Në Gjykatën Themelore të Prishtinës edhe sot ka ...

Ngjarjet e datës 18 janar
Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00)
Kosova Press | 18-Jan-2017 07:13
Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00)

Jashari pranon se e ka përpiluar listën e vrasjeve (VIDEO)
Në Pallatin e Drejtësisë përfundoi shqyrtimi kryesor i rastit të njohur si Syri i Popullit. I akuzuari Murat Jashari e pranoi se vet e ka hartuar listën për vrasjen e personalitetve shtetërore, njofton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 21:11
Në Pallatin e Drejtësisë përfundoi shqyrtimi kryesor i rastit të njohur si Syri i Popullit. I akuzuari Murat Jashari e pranoi se vet e ka hartuar listën për vrasjen e personalitetve shtetërore, njofton Klan Kosova. ...

Vendimi për rastin "Syri i Popullit", jepet më 22 janar
Për 4 të akuzuarit në rastin e njohur si “Syri i Popullit”, mbrojtja e ka dhënë këtë të premte fjalën përfundimtare. Gjykata, gjatë javës së ardhshme, pritet ta japë verdiktin në këtë proces. Mbrojtja e të akuzuarit ...
Koha.net | 17-Jan-2020 19:13
Për 4 të akuzuarit në rastin e njohur si “Syri i Popullit”, mbrojtja e ka dhënë këtë të premte fjalën përfundimtare. Gjykata, gjatë javës së ardhshme, pritet ta japë verdiktin në këtë proces. Mbrojtja e të akuzuarit ...

?Të mërkurën merret vendimi përfundimtar për rastin “Syri i Popullit”
Deri tek replika erdhi pasi që gjatë ditës së premte Ramabaja në fjalën e tij përfundimtare tha se rasti “Syri i Popullit” është krijuar nga klani “Pronto”, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentari, ...
Lajminet | 17-Jan-2020 18:57
Deri tek replika erdhi pasi që gjatë ditës së premte Ramabaja në fjalën e tij përfundimtare tha se rasti “Syri i Popullit” është krijuar nga klani “Pronto”, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentari, ...

“Kosova ka mundësi për zhvillime kulturore”
Kështu u tha sot në konferencën “Promovimi i turizmit kulturor në Prishtinë”, të organizuar nga Ambasada Franceze dhe EUNIC Cluster Prishtina, në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës. Këshilltarja për bashkëveprimtari ...
Lajminet | 17-Jan-2020 18:45
Kështu u tha sot në konferencën “Promovimi i turizmit kulturor në Prishtinë”, të organizuar nga Ambasada Franceze dhe EUNIC Cluster Prishtina, në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës. Këshilltarja për bashkëveprimtari ...

?Të mërkurën merret vendimi përfundimtar për rastin “Syri i Popullit”
Seanca për fjalën përfundimtare në rastin “Syri i Popullit”, e cila ka vazhduar edhe sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës, ka përfunduar me replika në mes të prokurorit speciale të rastit, Sylë Hoxha, avokatit të të ...
Kosova Press | 17-Jan-2020 18:29
Seanca për fjalën përfundimtare në rastin “Syri i Popullit”, e cila ka vazhduar edhe sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës, ka përfunduar me replika në mes të prokurorit speciale të rastit, Sylë Hoxha, avokatit të të ...

Përfundon gjykimi në rastin “Syri i Popullit”, të mërkurën shpallet vendimi
Prokurori special, Sylë Hoxha që e përfaqëson në këtë gjykatë këtë aktakuzë ka bërë një adresim të gjatë para trupit gjykues. Ka thënë se ky trup gjykues ka pasur shumë durim në këtë rast. Është ankuar në fjalën ...
Portalb | 17-Jan-2020 18:29
Prokurori special, Sylë Hoxha që e përfaqëson në këtë gjykatë këtë aktakuzë ka bërë një adresim të gjatë para trupit gjykues. Ka thënë se ky trup gjykues ka pasur shumë durim në këtë rast. Është ankuar në fjalën ...

Kosova me qasje refuzuese ndaj trashëgimisë kulturore
Kosova ka mundësi për zhvillime kulturore, megjithatë ka qasje refuzuese ndaj trashëgimisë kulturore. Për këtë nevojitet strategji e përbashkët kulturore për promovimin e kulturës dhe trashëgimisë së vendit. Kështu u ...
Koha.net | 17-Jan-2020 18:26
Kosova ka mundësi për zhvillime kulturore, megjithatë ka qasje refuzuese ndaj trashëgimisë kulturore. Për këtë nevojitet strategji e përbashkët kulturore për promovimin e kulturës dhe trashëgimisë së vendit. Kështu u ...

“Kosova ka mundësi për zhvillime kulturore”
Kosova ka mundësi për zhvillime kulturore, megjithatë ka qasje refuzuese ndaj trashëgimisë kulturore. Për këtë nevojitet strategji e përbashkët kulturore për promovimin e kulturës dhe trashëgimisë së vendit. Kështu u ...
Kosova Press | 17-Jan-2020 18:14
Kosova ka mundësi për zhvillime kulturore, megjithatë ka qasje refuzuese ndaj trashëgimisë kulturore. Për këtë nevojitet strategji e përbashkët kulturore për promovimin e kulturës dhe trashëgimisë së vendit. Kështu u ...

“Syri i Popullit”, foli Murat Jashari që tentoi ta vrasë Azem Vllasin
Në Gjykatën Themelore të Prishtinës po vazhdon seancë përfundimtare për të akuzuarit në rastin që njihet si “Syri i Popullit”. Të gjithë të akuzuarit kanë dhënë fjalën e tyre përfundimtare përveç Murat Jasharit , të ...
Portalb | 17-Jan-2020 17:06
Në Gjykatën Themelore të Prishtinës po vazhdon seancë përfundimtare për të akuzuarit në rastin që njihet si “Syri i Popullit”. Të gjithë të akuzuarit kanë dhënë fjalën e tyre përfundimtare përveç Murat Jasharit , të ...

Murat Jashari nga “Syri i Popullit”: “Listën se kush duhet me u vra, me u var e kam bë unë”
Në Gjykatën Themelore të Prishtinës u mbajt seanca përfundimtare për të akuzuarit në rastin që njihet si “Syri i Popullit”. Të gjithë të akuzuarit kanë dhënë fjalën e tyre përfundimtare përveç Murat Jasharit, të cilin ...
PortaliOnline | 17-Jan-2020 17:03
Në Gjykatën Themelore të Prishtinës u mbajt seanca përfundimtare për të akuzuarit në rastin që njihet si “Syri i Popullit”. Të gjithë të akuzuarit kanë dhënë fjalën e tyre përfundimtare përveç Murat Jasharit, të cilin ...

Mbahet konferenca për promovimin e turizmit kulturor në Prishtinë
Ambasada Franceze dhe EUNIC Cluster Prishtina, në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, kanë organizuar konferencën “Promovimi i turizmit kulturor në Prishtinë”, raporton Ekonomia Online. Këshilltarja për ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2020 17:03
Ambasada Franceze dhe EUNIC Cluster Prishtina, në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, kanë organizuar konferencën “Promovimi i turizmit kulturor në Prishtinë”, raporton Ekonomia Online. Këshilltarja për ...

Përfundon gjykimi në rastin “Syri i Popullit”, ja kur shpallet vendimi
Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim që më 22 janar, të mërkurën, të merret aktgjykimi për rastin “Syri i Popullit”. Para pak çastesh ka përfunduar edhe dhënia e fjalës përfundimtare e katër të akuzuarve. Ata ...
InFokusi | 17-Jan-2020 16:28
Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim që më 22 janar, të mërkurën, të merret aktgjykimi për rastin “Syri i Popullit”. Para pak çastesh ka përfunduar edhe dhënia e fjalës përfundimtare e katër të akuzuarve. Ata ...

Drejtpërdrejt nga konferenca për promovimin e turizmit kulturor në Prishtinë
Ambasada Franceze dhe EUNIC Cluster Prishtina, në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, organizojnë konferencën “Promovimi i turizmit kulturor në Prishtinë”.
Kosova Press | 17-Jan-2020 16:28
Ambasada Franceze dhe EUNIC Cluster Prishtina, në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, organizojnë konferencën “Promovimi i turizmit kulturor në Prishtinë”.

Vendimi për rastin “Syri i Popullit”, më 22 janar
Indeks Online | 17-Jan-2020 16:19

Më 22 janar merret vendimi për rastin “Syri i Popullit”
Ndërsa vendimi përfundimtar për rastin do të jepët më 22 janar duke filluar nga ora 09:30. Në Gjykatën Themelore të Prishtinës edhe sot ka vazhduar seanca ku të akuzuarit po japin fjalën përfundimtare të të akuzuarve në ...
Lajminet | 17-Jan-2020 16:17
Ndërsa vendimi përfundimtar për rastin do të jepët më 22 janar duke filluar nga ora 09:30. Në Gjykatën Themelore të Prishtinës edhe sot ka vazhduar seanca ku të akuzuarit po japin fjalën përfundimtare të të akuzuarve në ...

Murat Jashari në Gjykatë: Listën se kush duhet me u vra dhe varë e kam bërë unë
Avokati Asdren Bytyqi që përfaqëson të akuzuarin, Murat Jashari ka thënë se ekipi i ekspertëve të forenzikes të psikiatrisë ka rekomanduar që për shkak të situatës shëndetësore të trajtohet në shtetin e Zvicrës. Jashari ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 16:10
Avokati Asdren Bytyqi që përfaqëson të akuzuarin, Murat Jashari ka thënë se ekipi i ekspertëve të forenzikes të psikiatrisë ka rekomanduar që për shkak të situatës shëndetësore të trajtohet në shtetin e Zvicrës. Jashari ...

Të mërkurën merret vendimi për rastin “Syri i Popullit”
Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim që më 22 janar, të mërkurën, të merret aktgjykimi për rastin “Syri i Popullit”. Para pak çastesh ka përfunduar edhe dhënia e fjalës përfundimtare e katër të akuzuarve, ...
Medial | 17-Jan-2020 15:54
Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim që më 22 janar, të mërkurën, të merret aktgjykimi për rastin “Syri i Popullit”. Para pak çastesh ka përfunduar edhe dhënia e fjalës përfundimtare e katër të akuzuarve, ...

Të mërkurën merret vendimi për rastin “Syri i Popullit”
Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim që më 22 janar, të mërkurën, të merret aktgjykimi për rastin “Syri i Popullit”. Para pak çastesh ka përfunduar edhe dhënia e fjalës përfundimtare e katër të akuzuarve. Ata ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 15:50
Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim që më 22 janar, të mërkurën, të merret aktgjykimi për rastin “Syri i Popullit”. Para pak çastesh ka përfunduar edhe dhënia e fjalës përfundimtare e katër të akuzuarve. Ata ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved