ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 05:53

Vladimir Putin do të jetë i përjetshëm

Vladimir Putin do të jetë i përjetshëm
Vladimir Putin do të jetë tanimë i përjetshëm në pushtet. Ai bëri të qarta dy synimet e tij në fjalimin e tij vjetor të mërkurë: së pari, që Rusia me siguri do t’i thotë lamtumirën si president pas vitit 2024. Dhe së ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 10:33
Vladimir Putin do të jetë tanimë i përjetshëm në pushtet. Ai bëri të qarta dy synimet e tij në fjalimin e tij vjetor të mërkurë: së pari, që Rusia me siguri do t’i thotë lamtumirën si president pas vitit 2024. Dhe së ...

Dorëheqja e kryeministrit dhe ndryshimet kushtetuese – pse bota duhet ta marrë seriozisht mesazhin e Putinit
Kur e gjithë qeveria e Rusisë dha dorëheqjen të mërkurën, shumë njerëz në Kremlin u kapën në befasi. Më herët gjatë ditës, Vladimir Putin kishte njoftuar planin e tij për të përshkuar reformat që do ta bëjnë pasardhësin ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 16:23
Kur e gjithë qeveria e Rusisë dha dorëheqjen të mërkurën, shumë njerëz në Kremlin u kapën në befasi. Më herët gjatë ditës, Vladimir Putin kishte njoftuar planin e tij për të përshkuar reformat që do ta bëjnë pasardhësin ...

Parlamenti rus mbështet kandidaturën e Putinit për kryeministër
Kandidatura e Presidentit Vladimir Putin për kryeministër të vendit, Mikhail Mishusti është mbështetur nga shumica në parlamentin rus. Duma Shtetërore, dhoma e ulët e parlamentit rus votoi 53 vjeçarin Mikhail Mishustin, ...
ABCNews | 17-Jan-2020 09:12
Kandidatura e Presidentit Vladimir Putin për kryeministër të vendit, Mikhail Mishusti është mbështetur nga shumica në parlamentin rus. Duma Shtetërore, dhoma e ulët e parlamentit rus votoi 53 vjeçarin Mikhail Mishustin, ...

Dmitry Medvedev: Ngjitja dhe rënia e Robinit, tek “Batman”-i i Vladimir Putinit
Vendimi i Vladimir Putin këtë të mërkurë, për të pranuar dorëheqjen e Dmitry Medvedevit, nuk ishte i befasishëm. Prej disa kohësh, pozicioni i Medvedevit brenda qeverisë ruse po fundosej në mënyrë të pandalshme. Ka ...
Medial | 17-Jan-2020 16:34
Vendimi i Vladimir Putin këtë të mërkurë, për të pranuar dorëheqjen e Dmitry Medvedevit, nuk ishte i befasishëm. Prej disa kohësh, pozicioni i Medvedevit brenda qeverisë ruse po fundosej në mënyrë të pandalshme. Ka ...

Mishustin nuk u zgjodh rastësisht nga Putini për kryeministër
Kryeministri i ri i Rusisë, Mikhail Mishustin, ka reputacionin e njeriut që i çon gjërat deri në fund. Përgjatë qëndrimit të tij afro një dekadë në krye të shërbimit tatimor të Rusisë, me një ushtri prej afro 150,000 ...
Medial | 17-Jan-2020 15:03
Kryeministri i ri i Rusisë, Mikhail Mishustin, ka reputacionin e njeriut që i çon gjërat deri në fund. Përgjatë qëndrimit të tij afro një dekadë në krye të shërbimit tatimor të Rusisë, me një ushtri prej afro 150,000 ...

Nga shefi i panjohur i taksave deri tek kryeministri i Rusisë – Kush është Mikhail Mishustin
Mikhail Mishustin ishte relativisht i panjohur ndërkombëtarisht përpara se të emërohej kryeministër i Rusisë nga Presidenti Vladimir Putin. Emërimi erdhi ndërsa qeveria dha dorëheqjen pas fjalimit të Putinit për ...
ScanTv | 17-Jan-2020 13:44
Mikhail Mishustin ishte relativisht i panjohur ndërkombëtarisht përpara se të emërohej kryeministër i Rusisë nga Presidenti Vladimir Putin. Emërimi erdhi ndërsa qeveria dha dorëheqjen pas fjalimit të Putinit për ...

Mishustin nuk u zgjodh rastësisht nga Putini për kryeministër
Kryeministri i ri i Rusisë, Mikhail Mishustin, ka reputacionin e njeriut që i çon gjërat deri në fund. Përgjatë qëndrimit të tij afro një dekadë në krye të shërbimit tatimor të Rusisë, me një ushtri prej afro 150,000 ...
Radio Evropa e Lire | 17-Jan-2020 13:01
Kryeministri i ri i Rusisë, Mikhail Mishustin, ka reputacionin e njeriut që i çon gjërat deri në fund. Përgjatë qëndrimit të tij afro një dekadë në krye të shërbimit tatimor të Rusisë, me një ushtri prej afro 150,000 ...

Kuvendi rus miraton me shumicë votash kryeministrin e ri të vendit
Kuvendi rus miratoi me shumicë dërrmuese Mikhail V. Mishustin si kryeministrin e ri këtë të enjten, të propozuar nga Presidenti Putin. Putin propozoi ditën e djeshme ndryshime të mëdha në kushtetutën ruse, që sipas tij ...
Lexo | 17-Jan-2020 12:14
Kuvendi rus miratoi me shumicë dërrmuese Mikhail V. Mishustin si kryeministrin e ri këtë të enjten, të propozuar nga Presidenti Putin. Putin propozoi ditën e djeshme ndryshime të mëdha në kushtetutën ruse, që sipas tij ...

Mikhail Mishustin zgjidhet kryeministër i Rusisë pas dorëheqjes së kabinetit të Medvedev
Ligjvënësit rusë aprovuan kandidatin e propozuar nga Presidenti Vladimir Putin si kryeministrin e ri të vendit, pas dorëheqjes së qeverisë së Dmitri Medvedev dhe njoftimit të Putinit për reformimin e Kushtetutës. Duma ...
RTSH | 17-Jan-2020 07:42
Ligjvënësit rusë aprovuan kandidatin e propozuar nga Presidenti Vladimir Putin si kryeministrin e ri të vendit, pas dorëheqjes së qeverisë së Dmitri Medvedev dhe njoftimit të Putinit për reformimin e Kushtetutës. Duma ...

Parlamenti mbështet kandidaturën e Putinit për kryeministër
Parlamenti rus mbështeti me një shumicë dërrmuese të enjten kandidaturën e papritur të Presidentit Vladimir Putin për kryeministër të vendit. Ndryshimet e fundit në qeverinë ruse janë cilësuar nga një e përditshme si ...
Koha.mk | 16-Jan-2020 22:03
Parlamenti rus mbështeti me një shumicë dërrmuese të enjten kandidaturën e papritur të Presidentit Vladimir Putin për kryeministër të vendit. Ndryshimet e fundit në qeverinë ruse janë cilësuar nga një e përditshme si ...

Rusi, parlamenti mbështet kandidaturën e Putinit për kryeministër
Parlamenti rus mbështeti me një shumicë dërrmuese të enjten kandidaturën e papritur të Presidentit Vladimir Putin për kryeministër të vendit. Ndryshimet e fundit në qeverinë ruse janë cilësuar nga një e përditshme si ...
Zeri Amerikes | 16-Jan-2020 19:03
Parlamenti rus mbështeti me një shumicë dërrmuese të enjten kandidaturën e papritur të Presidentit Vladimir Putin për kryeministër të vendit. Ndryshimet e fundit në qeverinë ruse janë cilësuar nga një e përditshme si ...

Kryeministër “kukull” në Rusi?! Mishustin, njeriu i besuar i Putin
Sistemi politik rus ka nisur një reformim të thellë me dorëheqjen e qeverisë së Dmtry Medvedev një ditë më parë. Një lëvizje strategjike kjo që sipas analistëve synon pakësmin e kompetencave të presidentit pasi Vladimir ...
VizionPlus | 16-Jan-2020 15:10
Sistemi politik rus ka nisur një reformim të thellë me dorëheqjen e qeverisë së Dmtry Medvedev një ditë më parë. Një lëvizje strategjike kjo që sipas analistëve synon pakësmin e kompetencave të presidentit pasi Vladimir ...

Kryeministri rus: Me burimet financiare që kemi do të arrijmë qëllimet e përcaktuara nga Putin
Duke paraqitur përparësitë e qeverisë së tij, kryeministri rus Mikhail Mishustin iu referua në mënyrë të veçantë planeve të tij për të rivendosur besimin e humbur midis qeverisë dhe botës së biznesit. Ai gjithashtu ...
Medial | 16-Jan-2020 18:36
Duke paraqitur përparësitë e qeverisë së tij, kryeministri rus Mikhail Mishustin iu referua në mënyrë të veçantë planeve të tij për të rivendosur besimin e humbur midis qeverisë dhe botës së biznesit. Ai gjithashtu ...

Njihuni me Mikhail Mishustin, Kryeministrin e ri të Rusisë
Deri 24 orë më parë, ish zyrtari i taksave, nuk kishte një faqe Wikipedia në gjuhën angleze por nga sot është Kryeministri i ri i Rusisë. Para emërimit, Mishustin shërbeu si kreu i Shërbimit Federal të Taksave, ku u bë ...
Lexo | 16-Jan-2020 18:18
Deri 24 orë më parë, ish zyrtari i taksave, nuk kishte një faqe Wikipedia në gjuhën angleze por nga sot është Kryeministri i ri i Rusisë. Para emërimit, Mishustin shërbeu si kreu i Shërbimit Federal të Taksave, ku u bë ...

Duma ruse miraton kryeministrin e ri
Në favor të Mishustinit votuan 383 ligjvënës, ndërsa 41 abstenuan. Të mërkurën, Putin e propozoi Mishustinin, ish-shef i Shërbimit Federal të Taksave, për kryeminitsër, pasi Qeveria e Dmitry Medvedevit dha dorëheqje. ...
Lajminet | 16-Jan-2020 16:41
Në favor të Mishustinit votuan 383 ligjvënës, ndërsa 41 abstenuan. Të mërkurën, Putin e propozoi Mishustinin, ish-shef i Shërbimit Federal të Taksave, për kryeminitsër, pasi Qeveria e Dmitry Medvedevit dha dorëheqje. ...

Duma ruse pranon propozimin e Putin, kryeministri i ri Mishustin merr shumicën e votave
Duma Shtetërore, që është Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë, e miratoi me shumicë votash të emëruarin e presidentit Vladimir Putin për kryeministër, Mikhail Mishustin. Në favor të Mishustinit votuan 383 ligjvënës, ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 14:19
Duma Shtetërore, që është Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë, e miratoi me shumicë votash të emëruarin e presidentit Vladimir Putin për kryeministër, Mikhail Mishustin. Në favor të Mishustinit votuan 383 ligjvënës, ...

Duma ruse miraton kryeministrin e ri
Duma Shtetërore, që është Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë, e miratoi me shumicë votash të emëruarin e presidentit Vladimir Putin për kryeministër, Mikhail Mishustin. Në favor të Mishustinit votuan 383 ligjvënës, ...
Medial | 16-Jan-2020 15:49
Duma Shtetërore, që është Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë, e miratoi me shumicë votash të emëruarin e presidentit Vladimir Putin për kryeministër, Mikhail Mishustin. Në favor të Mishustinit votuan 383 ligjvënës, ...

Duma ruse miraton kryeministrin e ri
Duma Shtetërore, që është Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë, e miratoi me shumicë votash të emëruarin e presidentit Vladimir Putin për kryeministër, Mikhail Mishustin. Në favor të Mishustinit votuan 383 ligjvënës, ...
Arbresh | 16-Jan-2020 15:49
Duma Shtetërore, që është Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë, e miratoi me shumicë votash të emëruarin e presidentit Vladimir Putin për kryeministër, Mikhail Mishustin. Në favor të Mishustinit votuan 383 ligjvënës, ...

Duma ruse miraton kryeministrin e ri
Duma Shtetërore, që është Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë, e miratoi me shumicë votash të emëruarin e presidentit Vladimir Putin për kryeministër, Mikhail Mishustin. Në favor të Mishustinit votuan 383 ligjvënës, ...
Aktuale.MK | 16-Jan-2020 15:46
Duma Shtetërore, që është Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë, e miratoi me shumicë votash të emëruarin e presidentit Vladimir Putin për kryeministër, Mikhail Mishustin. Në favor të Mishustinit votuan 383 ligjvënës, ...

Dmitry Medvedev: Ngjitja dhe rënia e Robinit, tek “Batman”-i i Vladimir Putinit
Vendimi i Vladimir Putin këtë të mërkurë, për të pranuar dorëheqjen e Dmitry Medvedevit, nuk ishte i befasishëm. Prej disa kohësh, pozicioni i Medvedevit brenda qeverisë ruse po fundosej në mënyrë të pandalshme. Ka ...
Gazeta Observer | 16-Jan-2020 15:43
Vendimi i Vladimir Putin këtë të mërkurë, për të pranuar dorëheqjen e Dmitry Medvedevit, nuk ishte i befasishëm. Prej disa kohësh, pozicioni i Medvedevit brenda qeverisë ruse po fundosej në mënyrë të pandalshme. Ka ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved