ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 06:09

Thaçi: Bashkimi i liderëve të Luginës së Preshevës mbron interesat kombëtare

Thaçi: Bashkimi i liderëve të Luginës së Preshevës mbron interesat kombëtare
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka mirëpritur marrëveshjen e liderve të partive politike në Luginën e Preshevës, për të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare në serbë, në një listë të përbashkët. Në ...
ABCNews | 17-Jan-2020 08:54
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka mirëpritur marrëveshjen e liderve të partive politike në Luginën e Preshevës, për të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare në serbë, në një listë të përbashkët. Në ...

Thaçi mirëpret bashkimin e liderëve të Luginës së Preshevës, thotë se me këtë mbrohen interesat kombëtare
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi e ka konsideruar të rëndësishme marrëveshjen e liderëve të partive shqiptare në Luginën e Preshevës, për të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare në serbë, në një listë ...
Telegrafi | 16-Jan-2020 23:15
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi e ka konsideruar të rëndësishme marrëveshjen e liderëve të partive shqiptare në Luginën e Preshevës, për të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare në serbë, në një listë ...

Vulin: Çka iu lejohet shqiptarëve, s`mund t`iu ndalohet serbëve
Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Aleksandar Vulin ka komentuar marrëveshjen e arritur të enjten në Tiranë mes përfaqësuesve të partive shqiptare të Luginës së Preshevës, sipas së cilës ata do të përfaqësohen me një ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 11:03
Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Aleksandar Vulin ka komentuar marrëveshjen e arritur të enjten në Tiranë mes përfaqësuesve të partive shqiptare të Luginës së Preshevës, sipas së cilës ata do të përfaqësohen me një ...

Pse u përjashtua Medvegja nga takimi për Luginën, në Tiranë
Muharrem Salihu Nga Muharrem Salihu Sot, në mediat e Tiranës dhe më tej, u publikua lajmi se drejtuesit e partive politike shqiptare në Serbi kanë rënë dakord për të dalë me një listë unike në zgjedhjet parlamentare. ...
Illyriapress | 17-Jan-2020 02:45
Muharrem Salihu Nga Muharrem Salihu Sot, në mediat e Tiranës dhe më tej, u publikua lajmi se drejtuesit e partive politike shqiptare në Serbi kanë rënë dakord për të dalë me një listë unike në zgjedhjet parlamentare. ...

Thaçi e mirëpret idenë e Cakajt për bashkimin e partive në luginë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur marrëveshjen e Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, për krijimin e një liste të unifikuar të partive shqiptare në zgjedhjet e ardhshme ...
Arbresh | 16-Jan-2020 23:27
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur marrëveshjen e Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, për krijimin e një liste të unifikuar të partive shqiptare në zgjedhjet e ardhshme ...

Thaçi dhe Cakaj: Shqiptarët garojnë me një listë në zgjedhjet e Serbisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përshëndeti, siç tha, vendimin e shqiptarëve nga Lugina e Preshevës për të marrë pjesë në zgjedhjet e rregullta parlamentare në Serbi, me një listë të vetme zgjedhore. Zgjedhjet në ...
Radio Evropa e Lire | 16-Jan-2020 23:21
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përshëndeti, siç tha, vendimin e shqiptarëve nga Lugina e Preshevës për të marrë pjesë në zgjedhjet e rregullta parlamentare në Serbi, me një listë të vetme zgjedhore. Zgjedhjet në ...

Thaçi e mirëpret idenë e Cakajt për bashkimin e partive shqiptare në Luginën e Preshevës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur marrëveshjen e Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, për krijimin e një liste të unifikuar të partive shqiptare në zgjedhjet e ardhshme ...
Gazeta Observer | 16-Jan-2020 23:09
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur marrëveshjen e Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, për krijimin e një liste të unifikuar të partive shqiptare në zgjedhjet e ardhshme ...

Thaçi e mirëpret idenë e Cakajt për bashkimin e partive shqiptare në Luginën e Preshevës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur marrëveshjen e Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, për krijimin e një liste të unifikuar të partive shqiptare në zgjedhjet e......
Zeri | 16-Jan-2020 23:03
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur marrëveshjen e Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, për krijimin e një liste të unifikuar të partive shqiptare në zgjedhjet e......

Thaçi e mirëpret idenë e Cakajt për bashkimin e partive shqiptare në Luginën e Preshevës
Këtë Thaçi e bëri të ditur me anë të një postimi në Twitter. “Unë mirëpres marrëveshjen për krijimin e një liste zgjedhore të unifikuar të partive shqiptare në luginën e Preshevës. Mjet i rëndësishëm për fuqizimin ...
Lajminet | 16-Jan-2020 22:58
Këtë Thaçi e bëri të ditur me anë të një postimi në Twitter. “Unë mirëpres marrëveshjen për krijimin e një liste zgjedhore të unifikuar të partive shqiptare në luginën e Preshevës. Mjet i rëndësishëm për fuqizimin ...

Thaçi e mirëpret idenë e Cakajt për bashkimin e partive shqiptare në Luginën e Preshevës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur marrëveshjen e Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, për krijimin e një liste të unifikuar të partive shqiptare në zgjedhjet e ardhshme ...
Medial | 16-Jan-2020 22:54
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur marrëveshjen e Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, për krijimin e një liste të unifikuar të partive shqiptare në zgjedhjet e ardhshme ...

Thaçi e mirëpret idenë e Cakajt për bashkimin e partive shqiptare në Luginën e Preshevës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur marrëveshjen e Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, për krijimin e një liste të unifikuar të partive shqiptare në zgjedhjet e ardhshme ...
Klan Kosova | 16-Jan-2020 22:54
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur marrëveshjen e Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, për krijimin e një liste të unifikuar të partive shqiptare në zgjedhjet e ardhshme ...

Thaçi mirëpret idenë e Gent Cakajt për bashkimin e partive të Luginës së Preshevës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mirëpritur idenë e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakajt për krijimin e një liste të përbashkët të partive shqiptare në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Serbi. Thaçi ...
Indeks Online | 16-Jan-2020 22:36
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mirëpritur idenë e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakajt për krijimin e një liste të përbashkët të partive shqiptare në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Serbi. Thaçi ...

Tirana përkrah politikën regresive të drejtuesve politikë shqiptarë në Serbi
Nga Muharrem Salihu/ Sot në mediat e Tiranës dhe më tej, u publikua lajmi se drejtuesit e partive politike shqiptare në Serbi kanë rënë dakord për të dalë me një listë unike në zgjedhjet parlamentare. Marrëveshja është ...
Ina-Online | 16-Jan-2020 22:30
Nga Muharrem Salihu/ Sot në mediat e Tiranës dhe më tej, u publikua lajmi se drejtuesit e partive politike shqiptare në Serbi kanë rënë dakord për të dalë me një listë unike në zgjedhjet parlamentare. Marrëveshja është ...

Subjektet politike të Luginës së Preshevës me një listë në zgjedhjet parlamentare të Serbisë
Liderë të subjekteve politike në Luginë të Preshevës, sot kanë nënshkruar një marrëveshje me të cilën do të garojnë me një listë në zgjedhjet parlamentare të Serbisë. Kjo marrëveshje është......
Zeri | 16-Jan-2020 21:30
Liderë të subjekteve politike në Luginë të Preshevës, sot kanë nënshkruar një marrëveshje me të cilën do të garojnë me një listë në zgjedhjet parlamentare të Serbisë. Kjo marrëveshje është......

Subjektet politike të Luginës së Preshevës me një listë në zgjedhjet parlamentare të Serbisë
Liderë të subjekteve politike në Luginë të Preshevës, sot kanë nënshkruar një marrëveshje me të cilën do të garojnë me një listë në zgjedhjet parlamentare të Serbisë. Kjo marrëveshje është nënshkruar në Tiranë në një ...
Koha.net | 16-Jan-2020 20:47
Liderë të subjekteve politike në Luginë të Preshevës, sot kanë nënshkruar një marrëveshje me të cilën do të garojnë me një listë në zgjedhjet parlamentare të Serbisë. Kjo marrëveshje është nënshkruar në Tiranë në një ...

Luta i gëzuar, jo për koalicionin me Vetëvendosjen!
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri i është gëzuar bashkimit të forcave politike në Kosovën Lindore. “U gëzova që u bashkua faktori politik në Kosovën Lindore. Le ta bashkojnë popullin për një ...
Indeks Online | 16-Jan-2020 20:06
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri i është gëzuar bashkimit të forcave politike në Kosovën Lindore. “U gëzova që u bashkua faktori politik në Kosovën Lindore. Le ta bashkojnë popullin për një ...

Cakaj dhe Arifi bashkojnë shqiptarët , do të garojnë me një listë zgjedhore
Krerët e partive politike të Luginës së Preshevës kanë vendosur të bashkohen në një listë të vetme në zgjedhjet parlamentare, ka njoftuar ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj. Sipas tij, ky bashkim do ...
Flaka | 16-Jan-2020 20:00
Krerët e partive politike të Luginës së Preshevës kanë vendosur të bashkohen në një listë të vetme në zgjedhjet parlamentare, ka njoftuar ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj. Sipas tij, ky bashkim do ...

Shqiptarët e Luginës bashkohen në një listë zgjedhore para zgjedhjeve parlamentare në Serbi
Tiranë/Preshevë, 16 janar – Ushtruesi i detyrës së ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka bërë të ditur se shqiptarët e Luginës së Preshevës janë dakorduar që të lënë anash dallimet dhe të bashkohen brenda ...
Koha.mk | 16-Jan-2020 19:51
Tiranë/Preshevë, 16 janar – Ushtruesi i detyrës së ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka bërë të ditur se shqiptarët e Luginës së Preshevës janë dakorduar që të lënë anash dallimet dhe të bashkohen brenda ...

Haziri flet për zgjedhjet në Serbi, i gëzohet bashkimit të shqiptarëve
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka komentuar bashkimin e shqiptarëve të Luginës së Preshevës të cilët janë dakorduar që të lënë anash dallimet dhe të bashkohen brenda një liste të ...
Zeri | 16-Jan-2020 19:48
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka komentuar bashkimin e shqiptarëve të Luginës së Preshevës të cilët janë dakorduar që të lënë anash dallimet dhe të bashkohen brenda një liste të ...

?Cakaj: Bashkimi i partive shqiptare, fuqizon Luginën e Preshevës
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka theksuar se krerët e partive politike të Luginës së Preshevës, kanë vendosur të bashkohen në një listë të vetme në zgjedhjet parlamentare.
Kosova Press | 16-Jan-2020 19:42
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka theksuar se krerët e partive politike të Luginës së Preshevës, kanë vendosur të bashkohen në një listë të vetme në zgjedhjet parlamentare.

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved