ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 06:26

Shameti në Kapital: Reforma zgjedhore do të kalojë përmes parlamentit

Shameti në Kapital: Reforma zgjedhore do të kalojë përmes parlamentit
Deputeti i PS, Adnor Shameti këtë të premte në emisionin Kapital në Vizion Plus është shprehur se reforma zgjedhore do të kalojë dhe do të miratohet në Kuvend. Ndër të tjera ai është shprehur se marrëveshje në këtë ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 22:20
Deputeti i PS, Adnor Shameti këtë të premte në emisionin Kapital në Vizion Plus është shprehur se reforma zgjedhore do të kalojë dhe do të miratohet në Kuvend. Ndër të tjera ai është shprehur se marrëveshje në këtë ...

Pano Soko: Kur dy palët e mëdha ulen në tryezë ka gjithmonë pazare
Këtë të premte në emisionin Kapital në Vizion Plus me Aleksandër Furrxhiun është diskutuar në lidhje me formimin e gtryezës së përbashkët mes palëve politike. Krijimi i një tryeze të tillë duket se ka ngritur hipotezat ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 22:07
Këtë të premte në emisionin Kapital në Vizion Plus me Aleksandër Furrxhiun është diskutuar në lidhje me formimin e gtryezës së përbashkët mes palëve politike. Krijimi i një tryeze të tillë duket se ka ngritur hipotezat ...

Shabani: Ndryshimi i sistemit zgjedhor i domosdoshëm, shqiptarët duhet të kenë mundësi zgjedhje
Mazhoranca e opozita kanë nisur tashmë nga puna për reformen zgjedhore me konsensus. Palët nuk e kanë përjashtuar nga diskutimet edhe sistemin elektoral, por një gjë e tillë duket se nuk ka gjasa të ndodhë. Nga ana ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 20:11
Mazhoranca e opozita kanë nisur tashmë nga puna për reformen zgjedhore me konsensus. Palët nuk e kanë përjashtuar nga diskutimet edhe sistemin elektoral, por një gjë e tillë duket se nuk ka gjasa të ndodhë. Nga ana ...

Besnik Mustafaj: Opozita e nxori qeverinë nga Parlamenti. Rama nuk e donte marrëveshjen
Ish- ministri i PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka komentuar tryezën për reformën zgjedhore, duke thënë se opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti, edhe pse Rama, ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 18:00
Ish- ministri i PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka komentuar tryezën për reformën zgjedhore, duke thënë se opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti, edhe pse Rama, ...

Besnik Mustafaj: S’ka vullnet për zgjedhje të parakohshme
Analisti Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka komentuar tryezën për Reformën Zgjedhore duke thënë se opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti dhe pse Rama nuk e donte ...
Lapsi | 17-Jan-2020 18:05
Analisti Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka komentuar tryezën për Reformën Zgjedhore duke thënë se opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti dhe pse Rama nuk e donte ...

Mustafaj: S’ka vullnet për zgjedhje të parakohshme
mapo.al Analisti Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka komentuar tryezën për Reformën Zgjedhore duke thënë se opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti dhe pse Rama nuk e ...
Mapo | 17-Jan-2020 17:43
mapo.al Analisti Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka komentuar tryezën për Reformën Zgjedhore duke thënë se opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti dhe pse Rama nuk e ...

Mustafaj: Marrëveshja nuk do të prodhojë zgjedhje të parakohshme apo ndryshim të sistemit
Ish- ministri i PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka komentuar tryezën për Reformën Zgjedhore duke thënë se opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti dhe pse Rama nuk ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 18:32
Ish- ministri i PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka komentuar tryezën për Reformën Zgjedhore duke thënë se opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti dhe pse Rama nuk ...

‘S’ka vullnet për zgjedhje të parakohshme’, Mustafaj: Rama nuk e donte bashkëpunimin me opozitën, pse na duhen Listat e Hapura
Ish- ministri i PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka komentuar tryezën për Reformën Zgjedhore duke thënë se opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti dhe pse Rama nuk ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 17:34
Ish- ministri i PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka komentuar tryezën për Reformën Zgjedhore duke thënë se opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti dhe pse Rama nuk ...

Mustafaj: Jam ithtar i marrëveshjes, mund të ketë zgjedhje të pjesshme
Ish – ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj mendon se opozita veproi mirë që bëri marrëveshje me pozitën. Gjithashtu ai mbështet listat e hapura, sepse kjo nuk përbën rrezik. ‘’Të them të drejtën, jam ithtar i ...
Politiko | 17-Jan-2020 18:00
Ish – ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj mendon se opozita veproi mirë që bëri marrëveshje me pozitën. Gjithashtu ai mbështet listat e hapura, sepse kjo nuk përbën rrezik. ‘’Të them të drejtën, jam ithtar i ...

Propozimi i Nismës Thurje për ndryshimin e sistemit zgjedhor, Ralf Gjoni depoziton zyrtarisht projektligjin në Kuvend
Ralf Gjoni ka firmosur dhe ka depozituar zyrtarisht në Kuvend, projektligjin e Nismës Thurrje me firmat e 50 mijë qytetarëve për ndryshimin e sistemit zgjedhor. Në një status në Facebook, ai bën me dije se tashmë ky ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 16:54
Ralf Gjoni ka firmosur dhe ka depozituar zyrtarisht në Kuvend, projektligjin e Nismës Thurrje me firmat e 50 mijë qytetarëve për ndryshimin e sistemit zgjedhor. Në një status në Facebook, ai bën me dije se tashmë ky ...

Myslim Murrizi paralajmëron: Opozita Parlamentare, zero vota reformës zgjedhore pa ndryshuar sistemin zgjedhor
I ftuar në Top Channel, në studion e emisionit “Top Talk”, ishte deputeti Muslim Murrizi. Gjatë fjalës së tij ai u shpreh se opozita parlamentare është kundër Reformës Zgjedhore pa u ndryshuar më parë sistemi zgjedhor. ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 19:00
I ftuar në Top Channel, në studion e emisionit “Top Talk”, ishte deputeti Muslim Murrizi. Gjatë fjalës së tij ai u shpreh se opozita parlamentare është kundër Reformës Zgjedhore pa u ndryshuar më parë sistemi zgjedhor. ...

Murrizi: Opozita në parlament jep 0 vota nëse s’ndryshon sistemi zgjedhor
Deputeti Myslim Murrizi ka deklaruar se opozita e re parlamentare nuk do të japë asnjë votë për reformën, nëse nuk ndryshon fillimisht sistemi zgjedhor. I ftuar në emisionin Top Talk, Murrizi deklaroi se sistemi i ri ...
Gazeta Express | 16-Jan-2020 20:33
Deputeti Myslim Murrizi ka deklaruar se opozita e re parlamentare nuk do të japë asnjë votë për reformën, nëse nuk ndryshon fillimisht sistemi zgjedhor. I ftuar në emisionin Top Talk, Murrizi deklaroi se sistemi i ri ...

Opozita e Re kundër paktit PD-PS për zgjedhoren: Basha nuk i do zgjedhjet e parakohshme
Pas marreveshjes të së martës per reformen zgjedhore, duket se nuk mungojne zerat kunder saj. Keta zëra vijne nga radhet e atyre që quhen” opozita e re”. Deputetet e rinj të opozitës prej kohesh kanë ngritur zërin per ...
VizionPlus | 15-Jan-2020 22:32
Pas marreveshjes të së martës per reformen zgjedhore, duket se nuk mungojne zerat kunder saj. Keta zëra vijne nga radhet e atyre që quhen” opozita e re”. Deputetet e rinj të opozitës prej kohesh kanë ngritur zërin per ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved