ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/07/2020 03:09

Balla: Eshtë dështim monumental për BE mosmbajtja e premtimit për heqjen e vizave me Kosovën

Balla: Eshtë dështim monumental për BE mosmbajtja e premtimit për heqjen e vizave me Kosovën
TIRANE Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla e ka cilësuar si dështim monumental të Bashkimit Europian, faktin që ende qytetarët e Kosovës nuk përfshihen në procesin e lëvizjes së lirë në ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 15:20
TIRANE Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla e ka cilësuar si dështim monumental të Bashkimit Europian, faktin që ende qytetarët e Kosovës nuk përfshihen në procesin e lëvizjes së lirë në ...

Të gjitha Ballkani ka nevojë të flasë me njëri-tjetrin
Bregu i referohet da Vinc-it dhe e ka për Ballkanin Perëndimor, një propozim që ka bërë që në vitin 2015 kur drejtonte Komisionin e Integrimit si deputete e PD, për të për të përfshirë në procesin e Berlinit edhe ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 14:48
Bregu i referohet da Vinc-it dhe e ka për Ballkanin Perëndimor, një propozim që ka bërë që në vitin 2015 kur drejtonte Komisionin e Integrimit si deputete e PD, për të për të përfshirë në procesin e Berlinit edhe ...

Soreca: Rajoni dhe procesi i zgjerimit, prioritet i BE
Ambasadori Luigi Soreca në një status në twitter shkruan se rajoni dhe procesi i zgjerimit mbetet prioritet i BE/
Top Channel | 17-Jan-2020 13:17
Ambasadori Luigi Soreca në një status në twitter shkruan se rajoni dhe procesi i zgjerimit mbetet prioritet i BE/

Kush do ta gëzojë “Shqipërinë e gjeneratës tjetër”? 61% e të rinjve duan të ikin
Ikja e shqiptarëve nga vendi i tyre është një dukuri që ka prekur të gjithë rajonin. Në konferencën e 16-të parlamentare rajonale për integrimin europian të shteteve pjesëmarrëse në Procesin e Stabilizimit dhe Asocimit ...
Gazeta Dita | 17-Jan-2020 21:09
Ikja e shqiptarëve nga vendi i tyre është një dukuri që ka prekur të gjithë rajonin. Në konferencën e 16-të parlamentare rajonale për integrimin europian të shteteve pjesëmarrëse në Procesin e Stabilizimit dhe Asocimit ...

“Ka detyra shtëpie për t’u bërë”/ Soreca deputetëve: Roli i parlamenteve s’mund të nënvlerësohet
Gjatë fjalës së tij në konferencën XVI të komisioneve parlamentare, ndër të tjera, ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luiggi Soreca deklaroi se vendet e rajonit që presin të anëtarësohen në BE kanë ende detyra ...
Top Channel | 17-Jan-2020 11:57
Gjatë fjalës së tij në konferencën XVI të komisioneve parlamentare, ndër të tjera, ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luiggi Soreca deklaroi se vendet e rajonit që presin të anëtarësohen në BE kanë ende detyra ...

Ruçi: Bashkëpunimi rajonal na afron më shpejt me Europën
Po zhvillohet sot konferenca e XVI e komisioneve parlamentare për integrimin evropian të shteteve pjesëmarrëse në procesin e stabilizimit dhe asocimit të Evropës Juglindore. Kjo konferencë po mbahet në Kryesinë e ...
Flaka | 17-Jan-2020 19:40
Po zhvillohet sot konferenca e XVI e komisioneve parlamentare për integrimin evropian të shteteve pjesëmarrëse në procesin e stabilizimit dhe asocimit të Evropës Juglindore. Kjo konferencë po mbahet në Kryesinë e ...

Ruçi: BE të mos e shikojë Ballkanin si delja e zezë
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka ashpërsuar tonet ndaj vendeve kritike, të cilat kanë shprehur rezerva në hapjen e negociatave të integrimit në BE për vendet e rajonit, transmeton OraNews Madje ai nënvizon se Evropa ...
Portalb | 17-Jan-2020 18:44
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka ashpërsuar tonet ndaj vendeve kritike, të cilat kanë shprehur rezerva në hapjen e negociatave të integrimit në BE për vendet e rajonit, transmeton OraNews Madje ai nënvizon se Evropa ...

Balla: Dështim monumental për BE mosmbajtja e premtimit për heqjen e vizave me Kosovën
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla e ka cilësuar si dështim monumental të Bashkimit Europian, faktin që ende qytetarët e Kosovës nuk përfshihen në procesin e lëvizjes së lirë në hapësirën ...
Lexo | 17-Jan-2020 16:20
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla e ka cilësuar si dështim monumental të Bashkimit Europian, faktin që ende qytetarët e Kosovës nuk përfshihen në procesin e lëvizjes së lirë në hapësirën ...

Soreca: Rajoni dhe procesi i zgjerimit, prioritet i BE-së
Ambasadori Luigi Soreca në një status në twitter shkruan se rajoni dhe procesi i zgjerimit mbetet prioritet i BE-së. “Rajoni dhe procesi i zgjerimit janë prioritet në agjendën e BE-së. Komisioni i ri evropian e ka bërë ...
Aktuale.MK | 17-Jan-2020 15:03
Ambasadori Luigi Soreca në një status në twitter shkruan se rajoni dhe procesi i zgjerimit mbetet prioritet i BE-së. “Rajoni dhe procesi i zgjerimit janë prioritet në agjendën e BE-së. Komisioni i ri evropian e ka bërë ...

Bregu: Dialogu parlamentar mes Ballkanit Perëndimor dhe BE-së, i nevojshëm për të ardhmen e rajonit
Në kohën kur politika është në gjendje kritike, është shumë i nevojshëm dialogu parlamentar midis Ballkanit Perëndimor dhe BE-së për të ardhmen e rajonit. Prandaj, unë do të propozoja nisjen e një dialogu të ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 14:48
Në kohën kur politika është në gjendje kritike, është shumë i nevojshëm dialogu parlamentar midis Ballkanit Perëndimor dhe BE-së për të ardhmen e rajonit. Prandaj, unë do të propozoja nisjen e një dialogu të ...

Bregu: Dialogu parlamentar midis Ballkanit Perëndimor dhe BE, i nevojshëm për të ardhmen e rajonit
“Në kohën kur politika është në gjendje kritike, dialogu parlamentar midis Ballkanit Perëndimor dhe BE për të ardhmen e rajonit është shumë i nevojshëm. Prandaj unë do të propozoja që të fillojmë një dialog të ...
Lexo | 17-Jan-2020 13:57
“Në kohën kur politika është në gjendje kritike, dialogu parlamentar midis Ballkanit Perëndimor dhe BE për të ardhmen e rajonit është shumë i nevojshëm. Prandaj unë do të propozoja që të fillojmë një dialog të ...

Soreca: Rajoni dhe procesi i zgjerimit, prioritet i BE
Ambasadori Luigi Soreca në një status në twitter shkruan se rajoni dhe procesi i zgjerimit mbetet prioritet i BE/ “Rajoni dhe procesi i zgjerimit janë prioritet në agjendën e BE-së. Komisioni i ri evropian e ka bërë ...
Lajmi i Fundit | 17-Jan-2020 13:56
Ambasadori Luigi Soreca në një status në twitter shkruan se rajoni dhe procesi i zgjerimit mbetet prioritet i BE/ “Rajoni dhe procesi i zgjerimit janë prioritet në agjendën e BE-së. Komisioni i ri evropian e ka bërë ...

“Të rinjtë po braktisin rajonin”, Majlinda Bregu publikon shifrat: Janë kambana alarmi, deri tani 1/3 është larguar
TIRANE Sekretarja e përgjithshmë e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu i ka konsideruar si këmbana alarmi studimet e kryera mbi popullsinë e rajonit. E pranishme në konferencën e Komisioneve Parlamentare, ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 10:52
TIRANE Sekretarja e përgjithshmë e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu i ka konsideruar si këmbana alarmi studimet e kryera mbi popullsinë e rajonit. E pranishme në konferencën e Komisioneve Parlamentare, ...

Soreca: Rajoni dhe procesi i zgjerimit, prioritet i BE
Ambasadori Luigi Soreca në një status në twitter shkruan se rajoni dhe procesi i zgjerimit mbetet prioritet i BE/ “Rajoni dhe procesi i zgjerimit janë prioritet në agjendën e BE-së. Komisioni i ri evropian e ka bërë ...
Flaka | 17-Jan-2020 13:38
Ambasadori Luigi Soreca në një status në twitter shkruan se rajoni dhe procesi i zgjerimit mbetet prioritet i BE/ “Rajoni dhe procesi i zgjerimit janë prioritet në agjendën e BE-së. Komisioni i ri evropian e ka bërë ...

Kush do ta gëzojë "Shqipërinë e Gjeneratës tjetër"? 61% e të rinjve duan të ikin
Ikja e shqiptarëve nga vendi i tyre është një dukuri që shqetëson të gjithë rajonin tonë. Në konferencën e 16-të parlamentare rajonale për integrimin europian të shteteve pjesëmarrëse në Procesin e Stabilizimit dhe ...
Respublica | 17-Jan-2020 12:46
Ikja e shqiptarëve nga vendi i tyre është një dukuri që shqetëson të gjithë rajonin tonë. Në konferencën e 16-të parlamentare rajonale për integrimin europian të shteteve pjesëmarrëse në Procesin e Stabilizimit dhe ...

Konferenca parlamentare për integrimin në BE/ Soreca: Jeni në zemër të procesit!
Sot po zhvillohet konferenca e 16-të e komisioneve parlamentare për integrimin evropian të shteteve pjesëmarrëse në procesin e Stabilizimit dhe Asocimit të Evropës Juglindore. Gjatë fjalës së tij, ambasadori i BE-së, ...
Dritare | 17-Jan-2020 12:28
Sot po zhvillohet konferenca e 16-të e komisioneve parlamentare për integrimin evropian të shteteve pjesëmarrëse në procesin e Stabilizimit dhe Asocimit të Evropës Juglindore. Gjatë fjalës së tij, ambasadori i BE-së, ...

Soreca flet “shqip”: Dialogu politik i detyrueshëm, stabiliteti dhe prosperiteti nuk mund të arrihet në izolim
Zhvillohet konferenca XVI e komisioneve parlamentare për integrimin evropian të shteteve pjesëmarrëse në procesin e stabilizimit dhe asocimit të Evropës Juglindore. Ambasadori i BE-së nënvizon rëndësinë e dialogut edhe ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 10:42
Zhvillohet konferenca XVI e komisioneve parlamentare për integrimin evropian të shteteve pjesëmarrëse në procesin e stabilizimit dhe asocimit të Evropës Juglindore. Ambasadori i BE-së nënvizon rëndësinë e dialogut edhe ...

“Ju jeni në zemër të integrimit”/Soreca: Dialogu politik, jetik për progres të suksesshëm
“Dialogu politik është jetik për një progres të suksesshëm, por edhe për procesin e integrimit në BE “, deklaroi sot Kreu i delegacionit të Bashkimit Europian, ambasadori Luigi Soreca në fjalën e tij në Konferencën e 16 ...
Lexo | 17-Jan-2020 11:25
“Dialogu politik është jetik për një progres të suksesshëm, por edhe për procesin e integrimit në BE “, deklaroi sot Kreu i delegacionit të Bashkimit Europian, ambasadori Luigi Soreca në fjalën e tij në Konferencën e 16 ...

Soreka: BE është në anën tuaj!
Kreu i delegacionit të Bashkimit Europian, ambasadori Luigi Soreca, tha sot se “Dialogu politik është jetik për një progres të suksesshëm, por edhe për procesin e integrimit në BE” Deklaratën e tij ai e bëri në ...
RTSH | 17-Jan-2020 11:21
Kreu i delegacionit të Bashkimit Europian, ambasadori Luigi Soreca, tha sot se “Dialogu politik është jetik për një progres të suksesshëm, por edhe për procesin e integrimit në BE” Deklaratën e tij ai e bëri në ...

“Ende detyra shtëpie për t’u bërë për negociatat”, Soreca mesazh deputetëve: Keni rol jetik për zbatimin e reformave
Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luiggi Soreca deklaroi se vendet e rajonit që presin të anëtarësohen në BE kanë ende detyra shtëpie për të bërë. I pranishëm në konferencën XVI të komisioneve parlamentare ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 10:15
Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luiggi Soreca deklaroi se vendet e rajonit që presin të anëtarësohen në BE kanë ende detyra shtëpie për të bërë. I pranishëm në konferencën XVI të komisioneve parlamentare ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved