ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2020 03:11

Biseda me të vuri në vështirësi Trump, tani është Zelenski që ka probleme

Biseda me të vuri në vështirësi Trump, tani është Zelenski që ka probleme
Pasi u shndërrua pa vullnetin e tij në shkakun e fillimit të procedurave për shkarkim të presidentit amerikan Donald Trump, tashmë presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenski po përballon krizën e parë politike në vend ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 20:07
Pasi u shndërrua pa vullnetin e tij në shkakun e fillimit të procedurave për shkarkim të presidentit amerikan Donald Trump, tashmë presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenski po përballon krizën e parë politike në vend ...

Audiopërgjime/ Jep dorëheqjen kryeministri i Ukrainës
Audiopërgjimet detyruan të premten, 17 janar, kryeministrin e Ukrainës, Oleksi Honçaruk, të paraqiste dorëheqjen pas vetëm katër muajve në pushtet. Shkak u bë incizimi i një takimi informal me ministra dhe zyrtarë të ...
Telegraf | 17-Jan-2020 15:35
Audiopërgjimet detyruan të premten, 17 janar, kryeministrin e Ukrainës, Oleksi Honçaruk, të paraqiste dorëheqjen pas vetëm katër muajve në pushtet. Shkak u bë incizimi i një takimi informal me ministra dhe zyrtarë të ...

Audio-regjistrimi nxjerr zbuluar kryeministrin ukrainas, u tall me Presidentin
Kryeministri i Ukrainës Oleksiy Honcharuk ka paraqitur dorëheqjen. Vendimin ai e mori pak ditë pasi u shfaq në një audio-regjistrim duke thënë se “Presidenti i vendit nuk di asgjë për ekonominë” . Në një postim në ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 15:05
Kryeministri i Ukrainës Oleksiy Honcharuk ka paraqitur dorëheqjen. Vendimin ai e mori pak ditë pasi u shfaq në një audio-regjistrim duke thënë se “Presidenti i vendit nuk di asgjë për ekonominë” . Në një postim në ...

Jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës
Kryeministri i Ukrainës, Oleksiy Honcharuk, dorëzoi dorëheqjen, për shkak të një audio-incizimi, ku ai dyshohet se i nënçmon njohuritë dhe kompetencat ekonomike të vetes së tij dhe të presidentit Volodymyr Zelenskiy. ...
Shenja | 17-Jan-2020 20:08
Kryeministri i Ukrainës, Oleksiy Honcharuk, dorëzoi dorëheqjen, për shkak të një audio-incizimi, ku ai dyshohet se i nënçmon njohuritë dhe kompetencat ekonomike të vetes së tij dhe të presidentit Volodymyr Zelenskiy. ...

Ukrainë, Zelensky refuzon dorëheqjen e kryeministrit
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky refuzoi sot dorëheqjen e paraqitur nga kryeministri duke u shprehur se dëshironte t’i jepte një mundësi të dytë për këtë post. “Kam vendosur t’u jap një mundësi ju dhe qeverisë ...
Flaka | 17-Jan-2020 20:06
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky refuzoi sot dorëheqjen e paraqitur nga kryeministri duke u shprehur se dëshironte t’i jepte një mundësi të dytë për këtë post. “Kam vendosur t’u jap një mundësi ju dhe qeverisë ...

Presidenti ukrainas refuzon dorëheqjen e kryeministrit
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky refuzoi sot dorëheqjen e paraqitur nga kryeministri, duke u shprehur se dëshironte t’i jepte një mundësi të dytë për këtë post.
Kosova Press | 17-Jan-2020 20:05
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky refuzoi sot dorëheqjen e paraqitur nga kryeministri, duke u shprehur se dëshironte t’i jepte një mundësi të dytë për këtë post.

Zelenski nuk e pranoi dorëheqjen e kryeministrit të Ukrainës
Kiev, 17 janar – Presidenti i Ukrainës, Volodomir Zelenski nuk e pranoi dorëheqjen e kryeministrit, Oleksij Gonçaruk. Zelenski vlerësoi se tani nuk është koha për destablizimin e situatës politike dhe ekonomike në vend, ...
Koha.mk | 17-Jan-2020 19:55
Kiev, 17 janar – Presidenti i Ukrainës, Volodomir Zelenski nuk e pranoi dorëheqjen e kryeministrit, Oleksij Gonçaruk. Zelenski vlerësoi se tani nuk është koha për destablizimin e situatës politike dhe ekonomike në vend, ...

Ukrainë, Zelensky refuzon dorëheqjen e kryeministrit
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky refuzoi sot dorëheqjen e paraqitur nga kryeministri duke u shprehur se dëshironte t’i jepte një mundësi të dytë për këtë post. “Kam vendosur t’u jap një mundësi ju dhe qeverisë ...
Shprehja | 17-Jan-2020 19:39
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky refuzoi sot dorëheqjen e paraqitur nga kryeministri duke u shprehur se dëshironte t’i jepte një mundësi të dytë për këtë post. “Kam vendosur t’u jap një mundësi ju dhe qeverisë ...

Ukrainë, Zelensky refuzon dorëheqjen e kryeministrit
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky refuzoi sot dorëheqjen e paraqitur nga kryeministri duke u shprehur se dëshironte t’i jepte një mundësi të dytë për këtë post. “Kam vendosur t’u jap një mundësi ju dhe qeverisë ...
Alsat-M | 17-Jan-2020 19:31
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky refuzoi sot dorëheqjen e paraqitur nga kryeministri duke u shprehur se dëshironte t’i jepte një mundësi të dytë për këtë post. “Kam vendosur t’u jap një mundësi ju dhe qeverisë ...

Ukrainë, kryeministri jep dorëheqjen
Kryeministri i Ukrainës dha dorëheqjen të premten pas publikimit të një audio-regjistrimi gjatë të cilin ai dëgjohet duke bërë komente denigruese ndaj presidentit lidhur me atë se sa e kupton zoti Zelenskiy ekonominë. ...
Shprehja | 17-Jan-2020 17:57
Kryeministri i Ukrainës dha dorëheqjen të premten pas publikimit të një audio-regjistrimi gjatë të cilin ai dëgjohet duke bërë komente denigruese ndaj presidentit lidhur me atë se sa e kupton zoti Zelenskiy ekonominë. ...

Ukrainë, kryeministri jep dorëheqjen
Kryeministri i Ukrainës dha dorëheqjen të premten pas publikimit të një audio-regjistrimi gjatë të cilin ai dëgjohet duke bërë komente denigruese ndaj presidentit lidhur me atë se sa e kupton zoti Zelenskiy ekonominë. ...
Alsat-M | 17-Jan-2020 17:37
Kryeministri i Ukrainës dha dorëheqjen të premten pas publikimit të një audio-regjistrimi gjatë të cilin ai dëgjohet duke bërë komente denigruese ndaj presidentit lidhur me atë se sa e kupton zoti Zelenskiy ekonominë. ...

Doli në përgjimet audio, jep dorëheqjen kryeministri i Ukrainës
UKRAINË Kryeministri i Ukrainës, Oleksi Honçaruk, dha doreheqjen, për shkak të një audio-incizimi, ku ai dëgjohet duke nënçmuar njohuritë dhe kompetencat ekonomike të vetes së tij dhe të presidentit Volodymyr Zelenskiy. ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 11:37
UKRAINË Kryeministri i Ukrainës, Oleksi Honçaruk, dha doreheqjen, për shkak të një audio-incizimi, ku ai dëgjohet duke nënçmuar njohuritë dhe kompetencat ekonomike të vetes së tij dhe të presidentit Volodymyr Zelenskiy. ...

Ukrainë, kryeministri jep dorëheqjen
Kryeministri i Ukrainës dha dorëheqjen të premten pas publikimit të një audio-regjistrimi gjatë të cilin ai dëgjohet duke bërë komente denigruese ndaj presidentit lidhur me atë se sa e kupton zoti Zelenskiy ekonominë. ...
Zeri Amerikes | 17-Jan-2020 14:09
Kryeministri i Ukrainës dha dorëheqjen të premten pas publikimit të një audio-regjistrimi gjatë të cilin ai dëgjohet duke bërë komente denigruese ndaj presidentit lidhur me atë se sa e kupton zoti Zelenskiy ekonominë. ...

I doli përgjimi duke sharë presidentin, dorëhiqet kryeministri ukrainas
Kryeministri ukrainas Oleksi Goncaruk ka dhënë dorëheqjen pas publikimit të një audio, ku ai ankohej për njohuritë e pakta në fushën e ekonomisë së presidentit të vendit Volodimir Zelenski. Goncaruk, gjithsesi u ...
Koha.net | 17-Jan-2020 12:55
Kryeministri ukrainas Oleksi Goncaruk ka dhënë dorëheqjen pas publikimit të një audio, ku ai ankohej për njohuritë e pakta në fushën e ekonomisë së presidentit të vendit Volodimir Zelenski. Goncaruk, gjithsesi u ...

?Kryeministri i Ukrainës ofron dorëheqjen
Kryeministri i Ukrainës, Arseniy Yatsenyuk ka ofruar sot dorëheqjen gjatë një transmetimi televiziv, dhe mbështeti kryetarin e parlamentit, njeherit aleatin presidencial, Volodimir Groysman, për të marrë përsipër postin ...
Kosova Press | 10-Apr-2016 17:27
Kryeministri i Ukrainës, Arseniy Yatsenyuk ka ofruar sot dorëheqjen gjatë një transmetimi televiziv, dhe mbështeti kryetarin e parlamentit, njeherit aleatin presidencial, Volodimir Groysman, për të marrë përsipër postin ...

Dha dorëheqje kryeministri i Ukrainës
Kryeministri i Ukrainës, Oleksiy Honcharuk, dorëzoi dorëheqjen, për shkak të një audio-incizimi, ku ai dyshohet se i nënçmon njohuritë dhe kompetencat ekonomike të vetes së tij dhe të presidentit Volodymyr Zelenskiy ...
Portalb | 17-Jan-2020 12:08
Kryeministri i Ukrainës, Oleksiy Honcharuk, dorëzoi dorëheqjen, për shkak të një audio-incizimi, ku ai dyshohet se i nënçmon njohuritë dhe kompetencat ekonomike të vetes së tij dhe të presidentit Volodymyr Zelenskiy ...

Doli në përgjime, kryeministri i Ukrainës jep dorëheqjen
Kryeministri i Ukrainës Oleksiy Honcharuk njoftoi mëngjesin e së premtes se ka paraqitur dorëheqjen e tij. Ky njoftim vjen pak ditë pasi Honcharuk u përgjua duke thënë se presidenti i vendit, Volodymyr Zelensky, nuk di ...
Politiko | 17-Jan-2020 12:00
Kryeministri i Ukrainës Oleksiy Honcharuk njoftoi mëngjesin e së premtes se ka paraqitur dorëheqjen e tij. Ky njoftim vjen pak ditë pasi Honcharuk u përgjua duke thënë se presidenti i vendit, Volodymyr Zelensky, nuk di ...

I doli përgjimi duke sharë Presidentin, dorëhiqet kryeministri ukrainas
Kryeministri ukrainas Oleksi Goncaruk ka dhënë dorëheqjen pas publikimit të një audio, ku ai ankohej për njohuritë e pakta në fushën e ekonomisë së presidentit të vendit Volodimir Zelenski. Goncaruk, gjithësesi u ...
ABCNews | 17-Jan-2020 11:39
Kryeministri ukrainas Oleksi Goncaruk ka dhënë dorëheqjen pas publikimit të një audio, ku ai ankohej për njohuritë e pakta në fushën e ekonomisë së presidentit të vendit Volodimir Zelenski. Goncaruk, gjithësesi u ...

Jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës, Oleksiy Honcharuk
Kryeministri i Ukrainës, Oleksiy Honcharuk, ka dhënë dorëheqje nga ky post, kurse presidenti i vendit Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur se do ta shqyrtojë vendimin. “Kam ardhur në pozitë që të përmbush programin e ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 11:57
Kryeministri i Ukrainës, Oleksiy Honcharuk, ka dhënë dorëheqje nga ky post, kurse presidenti i vendit Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur se do ta shqyrtojë vendimin. “Kam ardhur në pozitë që të përmbush programin e ...

Dorëhiqet kryeministri i Ukrainës
Pas akuzave për dështim në kryerjen e reformave dhe korrupsion, kryeministri ukrainas Arseni Jatseniuk, ka njoftuar se do të japë dorëheqjen. Në një mesazh televiziv, Jatseniuk ka thënë se do të largohet pasi i sheh të ...
VizionPlus | 10-Apr-2016 18:35
Pas akuzave për dështim në kryerjen e reformave dhe korrupsion, kryeministri ukrainas Arseni Jatseniuk, ka njoftuar se do të japë dorëheqjen. Në një mesazh televiziv, Jatseniuk ka thënë se do të largohet pasi i sheh të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved